forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/05/2009 : 22:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gibica

Uvez je dobar! Na broju su sve stranice i sva slova.



Jel skupje šta to izdanje sa dobrim uvezom i svim slovima?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 30/05/2009 : 23:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by gibica

Uvez je dobar! Na broju su sve stranice i sva slova.



Jel skupje šta to izdanje sa dobrim uvezom i svim slovima?


Ovo je bilo za Curunir-a.

Ne razumem cemu taj sarkasticni komentar!

I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 31/05/2009 : 00:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Uvez je sasvim OK.Da se razumemo,narucio sam i dobio vise primeraka tako da ne govorim o uzorku od jednog komada.
Korice su bas onakve kakve ja volim.Imaju nesto striparsko u sebi.Meni to ponekad smeta kod HC izdanja nekih drugih izdavaca ili uopsteno.Podsecaju me previse na knjige,nemam unutrasnji dozivljaj stripa koji nekad daje i sama korica ili naslovnica.Ovde nemam taj problem.Skoro idealno.
Dizajn nije idealan ali i nije upropasten.Mozda je to samo moj utisak ali cini mi se kao da je neko Blazini skrenuo paznju na par njegovih standardnih nedostataka pa je resio da jednostavno ne cini nista.Na primer nema onog idiotskog bledila koje prati logo veselog cetvrtka.Toga ima na Kolekcionarskom Zagoru.Stavio je imena epizoda na hrbat sto nije kod Zagora i td.Tako da je dizajn samim tim dosta unapredjen sto nista nije na njemu radjeno.

Edited by - dubac on 31/05/2009 00:16:15
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/05/2009 : 00:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dubac

Tako da je dizajn samim tim dosta unapredjen sto nista nije na njemu radjeno.




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2009 : 01:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gibica

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by gibica

Uvez je dobar! Na broju su sve stranice i sva slova.



Jel skupje šta to izdanje sa dobrim uvezom i svim slovima?


Ovo je bilo za Curunir-a.

Ne razumem cemu taj sarkasticni komentar!



Ma šalio sam se frende, nije trebalo ispasti sarkastično

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2009 : 01:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Koliko to košta, 130 kuna?
Evo što bih ja napravio:
kupio bih izdanje od SD, tri epizode, sve skupa 45 kn.
A za ostatak si kupio jedan kvalitetan strip album.
Meni Dylan Dog ne vredi više od 15 kuna.
A ima puno puno puno boljih stripova...
Ali to je moj ukus
Tko voli nek kupuje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/05/2009 : 01:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

e zbilja te ne shvacam. dnevnik??? pa fali hrpa stranica, pola prijevoda (unatoc sto je ono sto je prevedeno uradjeno solidno) i otisak doslovce neprepoznatljiv. da ne govorimo o trajnosti onog papira.


Ne fali hrpa stranica. Čini mi se da fale tek dve na 59 redovnih brojeva.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2009 : 02:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

e zbilja te ne shvacam. dnevnik??? pa fali hrpa stranica, pola prijevoda (unatoc sto je ono sto je prevedeno uradjeno solidno) i otisak doslovce neprepoznatljiv. da ne govorimo o trajnosti onog papira.
nije rijec doslovce samo o stripu. rekoh prijevod, otisak, naravno uvez (da se ne odvaja, a evo, imao sam peh u 2 LB izdanja i Norminom princu s time, no kako sad kriviti izdavace radi toga?) i strip. i recimo sam papir da je OK, mada nista razmazeno ne treba. jasno, ponavljanje stranica ili da fali neko slovo, ma to uopce ne treba spominjati. ako bi se to ponovilo iz zagora, opljuvat cu ovo zesce od ikoga.
i ako sc nije moglo vec se moralo hc, onda unatoc tim manama ovo svakako ide daleko ispred dnevnika.

dobro, trebali su maknuti to "kolekcionarsko" u naslovu. ili dijeliti kakve farmaceutske dodatke za sve one koji se zgrazaju nekolekcinarskog dizajna i korica koje nisu od mramora presvucene platinastim slojem.




Malo sam iskarikirao, cisto da podvucem razliku...
Gledajuci citav Dnevnikov opus, DD im je najpristojnije uradjeno izdanje. Sasvim je ok uradjeno, i tada kao klincu mi nije nista smetalo da uzivam u njemu. Ovo izdanje mogu da komentarisem samo na osnovu postova ljudi koji su ga kupili, zato je moje misljenje sa blagom zadrskom.
ALI, ako meni neko pokusa da proda nesto sa naznakom "kolekcionarsko", onda taj isti mora da ispuni neke standarde, zvao se on Libellus, Fibra ili Veseli Cetvrtak. Ovo nije radjeno za klince koji se tek upoznaju s tim epizodama, vec za ljude koji to vec imaju u nekoliko verzija, i spremni su da plate 12 ili koliko vec eura za izdanje koje ce biti savrseno koliko je to moguce. Nisam poklonik fancy izdanja stripova kao takvih, vaznije mi je ono unutar korica, ali kao sto rekoh, ako neko hoce od ljudi 10-20-30€ za strip, ima stvari koje se moraju ispostovati. Inace ne vidim razloga da se ne okrenem jeftinijem izdanju kod koga su odnos kvalitet-cena priblizno isti kao kod ovog skupljeg.
A naravno, ovog Dilana cu kupiti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2009 : 02:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A i internet je zajebana stvar, sad kad citam moj post, ne zvuci u potpunosti kao ono sto sam hteo da kazem. ;-))

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/05/2009 : 02:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
dobro, mozda sam malo presubjektivan jer jednostavno VAPIM ZA DOBRIM PRIJEVODOM ovih prvih epizoda koje su mi iznimno drage, ali da ipak pola crteza ne ostane na prstu kad listas, dok je pola umrljano i bez citanja
ne zelim izvornik, sve da i znam talijanski... ove epizode ocu u lijepu, poeticnu i duhovitu prijevodu... kad vec ne moze hrvatski (a ne moze jer je ludens), onda srpski... za humor je uostalom kao stvoren (vidi: talicni tom)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/05/2009 : 02:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A i internet je zajebana stvar, sad kad citam moj post, ne zvuci u potpunosti kao ono sto sam hteo da kazem. ;-))



mozda bi trebao citati SVOJ post

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 31/05/2009 : 02:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Ja uzeh Dylana jos na sajmu,ali nisam se kacio na net od tada pa cu svoj skromni utisak ostaviti sada!!

Meni se cini da je ovo veliki skok u odnosu na Zagora,otisak je dobar a onih par bledjih strana nimalo ne kvare utisak..Uvez i korica nisu kao Libellusovi,ali deluje cvrsto i onaj koncic ne ispada .Prevod i tekstovi su za cistu peticu i nadam se da ce ostati tako!!
E sad...dizajn,promenjene boje u odnosu na original su verovali ili ne meni pun pogodak,mracnije je i hladnije,a posto blaza nije skoro nista od standardnih stvari ubacivao izgleda malo prazno,ali ja pristajem na to samo da ne ubacuje gluposti kao u redovnim izdnajima...
Meni iskreno smeta kako izgleda hrbat,science fiction font nikako ne lezi dylanu vec nathanu neveru i ono br bas smara...mnogo je bolje kod magicnog samo krupna cifra i svima jasno.Plastifikacija korica je ispala dobro mada bi ja kod Zagora zadrzao mat!

Kad sam zavrsio sa citanjem i odlozio ga imao sam vrlo lep i ispunjavajuci osecaj(da se manem price o detaljima vezano za dizajn),lezi mi ova edicija i sigurno cu je uzimati.Ocekivao sam nesto nizu cenu ali dobro.Ah da,naslovne koje su ubacene kao crno beli crtez sa strane su ispale super onako malo bledje i ostavljaju mnoooooogo bolji otisak nego one kod Zagora koje su na drugacijem papiru i u boji a izgledaju onako!!!

U svakom slucaju,ja vise nego zadovoljan,sve greske na koje sam ukazao bih voleo da se isprave,ali ako ne moze....(spalicemo redakciju) :))))
Pozdrav ekipi i staffu i sad....pocetak je prosao,utisci pozitivni,samo gurajte dalje!!!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2009 : 02:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

dobro, mozda sam malo presubjektivan jer jednostavno VAPIM ZA DOBRIM PRIJEVODOM ovih prvih epizoda koje su mi iznimno drage, ali da ipak pola crteza ne ostane na prstu kad listas, dok je pola umrljano i bez citanja
ne zelim izvornik, sve da i znam talijanski... ove epizode ocu u lijepu, poeticnu i duhovitu prijevodu... kad vec ne moze hrvatski (a ne moze jer je ludens), onda srpski... za humor je uostalom kao stvoren (vidi: talicni tom)




Kada bi se radilo samo o prevodu i kvalitetu stampe, onda bi takvo izdanje moglo da ide i na kioske, za 200din. Moja poenta je u tome da ne mozes da trazis neku cenu, ko ne ispunis odredjene uslove. Prevod, stampa, uvez, dizaj, na kraju krajeva, sve bi moralo biti na odredjenom nivou, da bi od coveka mogao da trazis 10-15€. Posto strip kao strip nije toliko vredan, ali kvalitet izdanja jeste. Barem bi trebalo tako da bude.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 31/05/2009 02:54:01
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2009 : 02:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by manhunter

A i internet je zajebana stvar, sad kad citam moj post, ne zvuci u potpunosti kao ono sto sam hteo da kazem. ;-))



mozda bi trebao citati SVOJ post



I taj nije puno bolji...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panopticon
Starting Member



72 Posts

Member since 31/12/2008

Posted - 10/06/2009 : 01:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panopticon a Private Message  Reply with Quote
Pošto tema nije duže vreme osvežena, evo naslovne sledećeg broja, kad god bude izašao, a nadam se što pre. Takođe se nadam da će opet da uleti neki "sajamski" popust



We’re half-awake in a fake empire...
Go to Top of Page

nebody
Average Member



Fed Rep Yugoslavia
598 Posts

Member since 04/01/2005

Posted - 10/06/2009 : 10:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nebody a Private Message  Reply with Quote
U prvoj knjizi naslovna ima veze sa prvom epizodom, na drugoj sa sestom...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/06/2009 : 11:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Roi je malo izgubio kriterije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 10/06/2009 : 11:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Chudovishte izgleda kao da su mu zashili usta!

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/06/2009 : 11:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ovaj "crtež" ne sviđa. Mada, ne sviđa mi se skoro nijedan ferrijev od ovih novijih radova, ali šta to vredi kad mu se mnogi i dalje klanjaju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/06/2009 : 12:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
koje veze imaju Dilan i Ferri? Roi mi je dobar ali ovdje loš,izrazito...možda je i tu razlog klanjanju Ferriju...dok nema boljeg...
e da je to nacrtao Villa?čak bi i Stano to bolje odradio.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/06/2009 : 12:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Nisam rekao da imaju, samo kometarisao radove...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/06/2009 : 12:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dobro, iako je meni Ferri u tim zadnjim Zagorima dosta dobar, nema veze-ni jedne oči ne vide isto.
nikad neću prežalit što je Villa presedlao iz Dilana na Texa,drago mi je za Texa ali žao za Dilana, Villa rastura i u hororu i westernu..tako je valjda u životu-negdje izgubiš,drugdje dobiš.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/06/2009 : 13:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Evo stiže i jedan primjerak do mene:
Tresla se gora rodio se miš!
Zašto? Po gomili hvalospjeva učinilo mi se da će ovo zaista biti nešto posebno ali ništa od toga, kolekcionarski Zagor je daleko bolje urađen što se same opreme tiče a u poređenju sa izdanjima Libellusa i Fibre ovo izdanje je dječja igra. Papir tanak, otisak neđe crn, neđe siv, neđe sivkast - jednom riječju neujednačen. Cio strip izgleda krhko i "malokrvno" i bojim se šta će biti nakon nekoliko čitanja.
Pozitivna stvar je odličan, odličan prevod.

...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/06/2009 : 16:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Evo stiže i jedan primjerak do mene:
Tresla se gora rodio se miš!
Zašto? Po gomili hvalospjeva učinilo mi se da će ovo zaista biti nešto posebno ali ništa od toga, kolekcionarski Zagor je daleko bolje urađen što se same opreme tiče a u poređenju sa izdanjima Libellusa i Fibre ovo izdanje je dječja igra. Papir tanak, otisak neđe crn, neđe siv, neđe sivkast - jednom riječju neujednačen. Cio strip izgleda krhko i "malokrvno" i bojim se šta će biti nakon nekoliko čitanja.
Pozitivna stvar je odličan, odličan prevod.


E ako ti kažeš onda sigurno ......Nije tako
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/06/2009 : 19:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Evo stiže i jedan primjerak do mene:
Tresla se gora rodio se miš!
Zašto? Po gomili hvalospjeva učinilo mi se da će ovo zaista biti nešto posebno ali ništa od toga, kolekcionarski Zagor je daleko bolje urađen što se same opreme tiče a u poređenju sa izdanjima Libellusa i Fibre ovo izdanje je dječja igra. Papir tanak, otisak neđe crn, neđe siv, neđe sivkast - jednom riječju neujednačen. Cio strip izgleda krhko i "malokrvno" i bojim se šta će biti nakon nekoliko čitanja.
Pozitivna stvar je odličan, odličan prevod.




Pa neujednacena boja nije greska stampe, vec je jednostavno takva. I kod mene ima dosta sive boje, ali to sigurno nije greska stampe.
Ja sam ga 3 puta procitao i nista, koa kad sam ga kupio.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000