forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/06/2009 : 19:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa
Pa neujednacena boja nije greska stampe, vec je jednostavno takva. I kod mene ima dosta sive boje, ali to sigurno nije greska stampe.
Ja sam ga 3 puta procitao i nista, koa kad sam ga kupio.


Kahm, trenutno osvješćujemo KreŠu. Dok je ovo pisao, kolekcionarski Dilan mu se pretvorio u prah, a on se onesvijestio.


Edited by - Mhejl on 14/06/2009 19:33:53
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/06/2009 : 21:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa
Pa neujednacena boja nije greska stampe, vec je jednostavno takva. I kod mene ima dosta sive boje, ali to sigurno nije greska stampe.



Kako takva???
Crno treba da bude crno, nikako drugačije.
Srećom pa nema puno sive umjesto crne.
I čija je to greška ako ne štampe?? Deda Mrazova možda???

...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/06/2009 : 21:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa sivo je i obojeno. Gde je crtac obojio crno, tu je crno. Gde je obojio sivo, tu je sivo.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/06/2009 : 21:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
o fak

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/06/2009 : 21:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Definitivno sam odlučio, ne kupujem ovo izdanje!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 14/06/2009 : 21:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Evo stiže i jedan primjerak do mene:
Tresla se gora rodio se miš!
Zašto? Po gomili hvalospjeva učinilo mi se da će ovo zaista biti nešto posebno ali ništa od toga, kolekcionarski Zagor je daleko bolje urađen što se same opreme tiče a u poređenju sa izdanjima Libellusa i Fibre ovo izdanje je dječja igra. Papir tanak, otisak neđe crn, neđe siv, neđe sivkast - jednom riječju neujednačen. Cio strip izgleda krhko i "malokrvno" i bojim se šta će biti nakon nekoliko čitanja.
Pozitivna stvar je odličan, odličan prevod.




Ne znam da li pricamo o istim stripovima. Dilan je mnogo bolje uradjen od Zagora i to su skoro svi potvrdili.

Otisak je odlican, mnogo bolji od SD i Dnevnika.


I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/06/2009 : 22:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
vope, ti si izgleda dobio primjerak u boji

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/06/2009 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Jedva cekam broj 2

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

LCF
Starting Member



22 Posts

Member since 10/03/2009

Posted - 14/06/2009 : 23:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send LCF a Private Message  Reply with Quote
I ja jedva cekam sledeci broj, mada sam vec procitao dosta stripova o Dilanu,
drago mi je sto cu skupljati kolekciju od pocetka bez preskakanja i menjanja redosleda,
bas onako kako je izlazio u orginalu.
Samo se nadam da ce tempo izlazenja biti bolje organizovan nego kod Zagora (brze i redovnije).
Mozda bi trebalo da kada ova kolekcija malo vise zazivi,
vremenom ubaciti i ostala izdanja od Dilana : Almanah, specijal, ....,
naravno sve brojeve od pocetka, iste boje i formata kao i kolekcionarska izdanja.
Da sve to u stvari predstavlja jednu celinu.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 15/06/2009 : 01:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by LCF

Mozda bi trebalo da kada ova kolekcija malo vise zazivi,
vremenom ubaciti i ostala izdanja od Dilana : Almanah, specijal, ....,
naravno sve brojeve od pocetka, iste boje i formata kao i kolekcionarska izdanja.
Da sve to u stvari predstavlja jednu celinu.




Imenjace, nasi novcanici nece to izdrzati

Sve price iz ovih edicija izlaze u Superbooku i to je najbolje resenje

Novo Dylan Dog izdanje koje bi pozeleo u Veselom Cetvrtku je "Kolor Fest"

Izlazi godisnje jednom, kao sto mu ime kaze - u boji je Izasla su dva broja, ove godine treba treci . . .

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/06/2009 : 01:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Da kazem i ja neku. Moja je tema, pa mi se moze i da lanem.

Zagora i Barselonu ne kupujem, pa nemam neko pravo da kazem da su ovakvi ili onakvi. Dilana sam sam kupio i to sa velikim zadovoljstvom jer sam ja prvi ovo nehotice i prizeljkivao.
Dobar je otisak, narocito mi se dopala prva ( Stanova ) epizoda. Prevod je odlican, dopao mi se savremeni govor one tinejdzerke u drugom broju. Bas mi je pogodjen... Dobar je i propratni tekst....Tako... Imo bi jos da pohvalim, ali hocu da kazem i neku losu.




Uvez je smece. To je toliko aljkavo i drljavo uvezeno da nemam reci. Ja sam dobio primerak gde mi se onaj konac sav rasparao i uopste mi je sve bas preko kurca uradjeno. Cak mi je i sam strip bio ulepljen nekim lepkom da su i stranice bile ulepljene. Za kolekcionarska ( Boneli ) izdanja postoji standard i to je Libelus. Niko, naravno ne ocekuje tu perfekciju, ali ocekujemo bar priblizan rezulatat za skupe novce koje placamo za ovaj strip.


Takodje nikada nisam komentarisao dizajn VC. To su izdanja koja se kupuju na trafici i vise i ne trazim. Ko0lekcionarski Dilan je izdanje za kolekcionare i tacka. Tu mora da sve bude proracunato i perfektno. Molim da se shvati da ovaj strip izlazi ovako sad i verovatno vise nikad, zato je to trebalo da bude vrh.
Ako je taj Blazina jeftin dizajner, ja nemam protiv da se jeftin dizajner jeftino plati za jeftin strip, kolekcionarski Dilan nije jeftin strip. Ovaj dizajn je radio neko ko sa stripom veze nema, ko cak nije ni tematiku stripa uspeo da fontom pogodi. Dizajn stripa je amaterski i fuserski uradjen.


Toliko.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 15/06/2009 : 02:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
Jedan je prijatelj iz Beograda doneo DD kolekcionersko izdanje, pa sam imao priliku da ga malo "skeniram". Upoređeno sa stepenom kvalitete Libellusovih izdanja, ovo je stepen niže, i složio bih se s komentarom Raspucina oko samog šivenja i lepenja. Tvrdi uvez nije tako laka stvar za uraditi. Šta se tiska tiče, uglavnom je bio crn, niđe siv, niđe sivkast nije bio, tu i nisam video neki veći propust, ali taj nesretni, nesretni font koji je Blažina izabrao, pa to je trebalo da čuva za NN serijal, ono je bliže SF-u nego hororu... I svi naslovi triju epizoda urađeni istim tim fontom. 15 eura. Neko se neće možda složiti s ovim što sam prokomentarisao, ali u redu, svako poseduje svoj osobni "skener", nekom neke sitnice mare, neko premine i preko toga. Kako bilo, izdanje je tu, nažalost nisam imao prilike pročitati, barem jednu epizodu, toliko sam vremena dobio, pa da se uverim u komentarima o prevodu i adaptaciji teksta.

Edited by - vlaki on 15/06/2009 02:11:58
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/06/2009 : 09:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
pratim ove vase price o k.d.dogu,koji po meni ne zasluzuje vecu ocenu od cetvorke.prelistao sam ga na sajmu pre mesec dana i video da nije to,to.u drugim topicima komentarisemo koliko su koji crtaci placeni za crtanje naslovnica,dok nam u dilanu one nisu bitne u crno-beloj verziji.da je to izaslo ko u italiji onda bi bile nebitne,jer je to kod njih obicno kiosk izdanje,ovde su itekako potrebne obojene.druga svar je stampa na vise mesta sivkasta.ne verujem da postoje orginalne table sive boje ,i nemojmo se zavaravati da je tako pravilnije.ja odustajem od ovog projekta,nije to profesionalno odradjeno.u v.c rade dobri poznavaoci strip scene,i nejasno mi je dokle ce se ove stvari ponavljati.u stampariji definitivno nesto lose stima.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/06/2009 : 09:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
prosto ne mogu da vjerujem, da u Srbiji ne postoji tiskara ranga AKD ili Tipomat koja bi ta kolekcijonarska izdanja odradila kako treba...ljudi moju,*dal je to moguće?(Mladen Delič*)..
da su izdanja napravljena kako treba, uzimao bi i Zagora i Dilana-ovako šipak...ako Libellus
proda(istina ne prvi dan) 500 komada Magičnog,Texa,Martija,Nathana, onda bi i 1000 komada
Zagora i Dilana planulo za čas, naravno da je na nivoju spomenutih Lib.izdanja.Zagor bi več
doživeo ponatis-sigurno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 15/06/2009 : 10:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

prosto ne mogu da vjerujem, da u Srbiji ne postoji tiskara ranga AKD ili Tipomat koja bi ta kolekcijonarska izdanja odradila kako treba...ljudi moju,*dal je to moguće?(Mladen Delič*)..
da su izdanja napravljena kako treba, uzimao bi i Zagora i Dilana-ovako šipak...ako Libellus
proda(istina ne prvi dan) 500 komada Magičnog,Texa,Martija,Nathana, onda bi i 1000 komada
Zagora i Dilana planulo za čas, naravno da je na nivoju spomenutih Lib.izdanja.Zagor bi več
doživeo ponatis-sigurno.

Prodace se i zagor i dilan,ali nije to=to


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 15/06/2009 : 10:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Postoje u Srbiji vrhunske štamparije(tiskare)i izdanja Belog Puta su primer dobre stampe i uveza.
Problem je taj sto VC ima svoji stampariju(tiskaru) i boli ih Q da stampaju(tiskanju)na drugom mestu kvalitetnije jer to moraju da plate.
Verovatno su im masine takve kave jesu i to je njihov MAXIMUM.
A sto se tice duplih stranica i to mogu da razumem ali da u strip jednog junaka ulete stranice drugog stripa za to neko treba da leti sa posla pa ce ostali paziti kako i sta stampaju ubuduce,ali dok se zaposljavaju ljudi preko stranackih/rodjackih/kumovskih veza nema nama spasa.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 15/06/2009 : 19:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Pa sivo je i obojeno. Gde je crtac obojio crno, tu je crno. Gde je obojio sivo, tu je sivo.



Jes ti profesorov mali??

...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/06/2009 : 19:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zalosno,mislio sam da uzimam ta izdanja, sada sigurno ne.
Zao mi tih momaka koji tamo rade,trude se da obave posao kako treba, a onda ili Blazina ili tisk-masina licno, po.... im se na posao
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/06/2009 : 19:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

tisk-masina licno, po.... im se na posao



Otisak je odličan. To grešiš. Uvez jeste loš ali je otisak odličan.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/06/2009 : 19:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by King Warrior

tisk-masina licno, po.... im se na posao



Otisak je odličan. To grešiš. Uvez jeste loš ali je otisak odličan.

Goksi ipak si počeo da sakupljš Dilana
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/06/2009 : 19:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

Goksi ipak si počeo da sakupljš Dilana



Nisam. Bio sam u Novom Sadu u objektu VČ i pregledao par komada.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/06/2009 : 19:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by profesor-inz

Goksi ipak si počeo da sakupljš Dilana



Nisam. Bio sam u Novom Sadu u objektu VČ i pregledao par komada.

Ako ćemo iskreno prvih 6-7 vredi imati...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/06/2009 : 20:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

[quote]Originally posted by King Warrior

tisk-masina licno, po.... im se na posao



Otisak je odličan. To grešiš. Uvez jeste loš ali je otisak odličan.
[/quote
goksi,ako pricamo o otisku ,otisak je crno-siv.stvarno nemam nista protiv v.c ,ali nisi u pravu ,a evo i zbog cega.otisak dominira prikaz svake crtice lica,milimetarske senke,bukvalno svaki potez crtaca i sve je to lepo.ipak sive stranice,a ima ih desetak nikako ne spadaju u kvalitetna izdanja,ali nikako.i ludens ima preterivanja sa masno-crnom ali je to ispravio(o izbacenim dodacima na drugom topicu).kao strasveni ljubitelj stripa meni to smeta preterano i muka mi je vise takve stampe.meni je i libellus skup,ali je bar odradjeno kako treba.primera radi,uzimam zagora v.c i ludens jer kod v.c imam matirane korice i bolji prevod,dok kod ludensa puno bolju stampu j.b.g.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/06/2009 : 20:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Primerci koje sam ja video bili su odlični. A vidim i da su gotovo svi to rekli i ovde. Ma bolje da batalimo, topik će se pretvoriti u ...
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 15/06/2009 : 20:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
I ja sam prelistao par primeraka u Trafici u NS i nasao malo slabiji a negde i malo jaci otisak,na par mesta razlivena tinta i van stranica.
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000