forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 131

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 02/07/2009 : 21:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by docA

...Kako vidim, Tesla odlicno izgleda..

Eh,od kad sam ja to primetio...



Mislim da je Boselli namerno ubacio zensku heroinu u ovaj serijal........valjda poucen uspehom koji je postigla Legs u NN serijalu...a kako stvari stoje nije mnogo pogresio
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/07/2009 : 23:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by redbaron

Crtez standardno dobar.





Ove table izgledaju fenomenalno!
U samo par vinjeta moze se primjetiti da je sa crtezom napravljena perfektna horror atmosfera.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 03/07/2009 : 09:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aleksa crnobrnja

Nisam baš primijetio neki naročiti kontinuitet u Dampyru u ovih prvih 18 epizoda koje sam do sada pročitao, a kako vidim, Maxi scenaristički potpisuju neki sasvim drugi ljudi, dok i kratki sadržaji epizoda upućuju na pretpostavku da se radi o zasebnim pričama koje, što se mene tiće, mogu da se u izdanju VČ pojave na kioscima već sutra. :)



pa upravo to i mozes zakljuciti ako dobro procitas moj post

ovaj maxi slobodno mozes procitati vec sutra (naravno, ako ga VC objavi vec sutra ) i neces imati problema da pohvatas konce radnje, ali da kojim slucajem VC sutra napravi veliki skok i objavi npr. broj 100, onda bi se nakon samo 18 procitanih brojeva ceskao po glavi i pitao: "tko su sad ovi likovi?" (mnogo vise radnje u stotki bi shvatio da procitas sljedecih 18 brojeva, jer neke stvari se izravno nadovezuju)

u svakom slucaju, samo neka nama dampyr izlazi
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 03/07/2009 : 11:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
@Dok Lester
Ti si pretpostavljam citao Dampira do 100 broja, jel moze neki kratak pregled istih? Sta mozemo da ocekujemo? Nije me se previse dojmio ovaj strip ali bih nastavio da ga pratim ukoliko se kvalitet epizoda poboljsava.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/07/2009 : 13:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
HOCE LI SE TUMBATI SA VUKODLACIMA U PRVIH 100 BROJEVA?
Sry na caps morao sam .

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 03/07/2009 : 15:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
'Oce,ako gvirnes u popisu epizoda(u prvom broju),videces da br.27 nosi naziv "Vukodlaci"!
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 03/07/2009 : 15:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
... a ako odeš na Bonellijev sajt možeš i da pročitaš kratak sadrzaj:

"Dampyr n. 27, monthly

I lupi mannari

Subject and scriptwriter: Mauro Boselli
Artwork: Mario Rossi (Majo)
Cover illustration: Enea Riboldi

With the help of Nikolaus and the crow Kavka, Harlan brings to light a manuscript from the realm of arcane magic and personally re-lives some of the experiences his father Draka went through during the Thirty Years War, the long conflict that ravaged Europe in the Seventeenth century. For instance, that was the time when Draka had to contend with the ferocious hordes of Wehrwolfe, Werewolves, up there in the wild moorland of northern Saxony…"

Naslovna:

Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 03/07/2009 : 15:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
... a kad odeš malko dalje do broja 68...




"Dampyr n. 68, monthly

I cacciatori di licantropi

Subject and Script: Stefano Piani
Artwork: Fabio Bartolini
Cover illustration: Enea Riboldi

Due to the tangled strands of destiny, worthy of a story by Borges or Cortazar, old Uriarte Iberra discovers he has a “double” in the shape of young Antonio Peltzer, thirty years younger than himself. Up to now, Antonio’s life has been identical to his, from the astonishing physical resemblance to the mysterious murder of their fathers, when they were both kids. But, if Antonio’s life is destined to replicate Uriarte’s, them he will shortly have to accidentally kill his twin, Evaristo, who, in turn, is being hounded by a strange family of avengers. According to Argentinean folklore, the seventh child of a family will turn into a werewolf. Evaristo is a seventh child. And, along the roads of Bueons Aires, Harklan Draka is trying to put spokes in the wheels of the “lycanthrope hunters”…"
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 03/07/2009 : 16:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ove Dampir epizode meni obećavaju:






Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/07/2009 : 16:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzava

... a ako odeš na Bonellijev sajt možeš i da pročitaš kratak sadrzaj:

"Dampyr n. 27, monthly

I lupi mannari

Subject and scriptwriter: Mauro Boselli
Artwork: Mario Rossi (Majo)
Cover illustration: Enea Riboldi

With the help of Nikolaus and the crow Kavka, Harlan brings to light a manuscript from the realm of arcane magic and personally re-lives some of the experiences his father Draka went through during the Thirty Years War, the long conflict that ravaged Europe in the Seventeenth century. For instance, that was the time when Draka had to contend with the ferocious hordes of Wehrwolfe, Werewolves, up there in the wild moorland of northern Saxony…"

Naslovna:




Nema ova epizoda veze sa vukodlacima. To je samo igra rijeci(podvukao sam gore u tekstu)
Tu je Harlanov otac glavna uloga i radnja se desava u proslosti. Fina epizoda,strpite se jos koji mjesec
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 03/07/2009 : 16:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
King,sto bi onda naslov u VC-u bio "Vukodlaci"?Ili su vukodlaci ili nisu,sto bi to bila recna igra ?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/07/2009 : 16:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

King,sto bi onda naslov u VC-u bio "Vukodlaci"?Ili su vukodlaci ili nisu,sto bi to bila recna igra ?


Nisu vukodlaci, ali se i zovu tako
hebiga vidjeces...to dolazi od njemackih rijeci Werwölfe i u ovom slucaju Wehrwölfe, sto znaci odbranbeni vukovi.Sacekaj epizodu, da ne objasnjavam sada...uglavnom, nema vukodlaka.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 03/07/2009 : 17:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Broj 'Il mare della morte' je dobio 95% na uBC-u, sigurno je u pitanju izuzetna priča....
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 03/07/2009 : 18:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
'King Warrior', hvala za pojašnjenje broja 27. Kako ti se onda čini #68? (vidi moj prethodni post)

Ili bilo ko drugi ko je pročitao?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/07/2009 : 18:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Broj 68 nisam procitao, ne znam toliko dobro italijanski da bi mogao citati stripove na tom jeziku.
Znam samo one epizode koje su izasle na njemackom, a to su ove:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32437
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/07/2009 : 19:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Nema ova epizoda veze sa vukodlacima. To je samo igra rijeci(podvukao sam gore u tekstu)
Tu je Harlanov otac glavna uloga i radnja se desava u proslosti. Fina epizoda,strpite se jos koji mjesec


Naravno, ovo pitanje nema neku tezinu, nego me cisto onako interesuje...
Da li je to Draka, konjanik na naslovnici?
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 03/07/2009 : 21:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzava

'King Warrior', hvala za pojašnjenje broja 27. Kako ti se onda čini #68? (vidi moj prethodni post)

Ili bilo ko drugi ko je pročitao?


Sazetak za broj 68 stvarno super zanimljivo zvuci. Dampyr meets Borges + pojavljivanje vukodlaka. Medjutim, posto je cika Piani autor, bojim se da ne bude po njegovom starom receptu iz NN-a, mnogo htio, mnogo zapoceo, a rezultat najcesce slab. Mada, zna i Piani da ubode dobru epizodu, pa ostaje da se nadamo.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/07/2009 : 21:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by King Warrior
Nema ova epizoda veze sa vukodlacima. To je samo igra rijeci(podvukao sam gore u tekstu)
Tu je Harlanov otac glavna uloga i radnja se desava u proslosti. Fina epizoda,strpite se jos koji mjesec


Naravno, ovo pitanje nema neku tezinu, nego me cisto onako interesuje...
Da li je to Draka, konjanik na naslovnici?


Jeste, Draka Sr.
medjutim koliko se sjecam nece doci do direktnog fizickog susreta izmedju njih dvojice, kao sto je to na naslovnici prikazano
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/07/2009 : 21:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@King Warrior
Ok, dao si mi podrobniji odgovor, jer sam ja iz naslovnice zakljucio da ce doci do fizickog susreta. U ovih 18 epizoda VC ipak nije doslo do takvog susreta, a ja ga bas nekako..iscekujem..
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/07/2009 : 21:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
E jbg, ja se ponadao da ce Dampir da se bije sa Vukodlacima , kao u Underworldu :)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 03/07/2009 : 22:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

@Dok Lester
Ti si pretpostavljam citao Dampira do 100 broja, jel moze neki kratak pregled istih? Sta mozemo da ocekujemo? Nije me se previse dojmio ovaj strip ali bih nastavio da ga pratim ukoliko se kvalitet epizoda poboljsava.



nazalost, nisam sve, ali recimo malo vise od pola (prvih 34 + jos 30 poslije toga bez nekog posebnog redoslijeda)

ne znam kakav brzi pregled bih ti mogao dati ovako u par recenica, ali sto se preporuke tice, ja bas i nisam dovoljno objektivna osoba, buduci da obozavam vampirsku tematiku i dampyr mi je (sto se bonellijevih stripova tice) odmah iza magicnoga, a uz bok nathanu

ako ti se dosad nije svidio ovaj strip (a pretpostavljam da si procitao sve ovo sto je izdao VC), mozda ni nece. a, s druge strane, kad dodju brojevi izmedju 20 i 30 (ne znam sad koji tocno) gdje lutaju transilvanijom i gdje dampyr pocinje otkrivati neke stvari iz proslosti svog oca, mozda bas upravo to bude klik koji ce pobuditi tvoju radoznalost za nastavkom pracenja serijala.

ja sam se zapalio na prvu loptu i jos uvijek me drzi, pa bez problema probavim i neku losiju epizodu

u svakom slucaju, barem sto se mene tice, oba palca gore

mozda malo zbrda-zdola odgovor, ali mozak mi radi na rezervi, pa ne zamjeri
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/07/2009 : 22:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@Dok Lester

Znam za dve epizode iz najava u prvim brojevima VC "Dvorac u Karpatima" i "Transilvanijski ekspres"..ima li to jos epizoda u transilvaniji? I, da..jesu li ove dve vezane epizode?.....

Edited by - docA on 03/07/2009 22:51:39
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 03/07/2009 : 23:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
@Dok Lester
hvala na odgovoru. Dampir mi nije legao pre svega zbog neubedljivog razvoja licnosti Harlana Drake, kao i suvise predvidljivog kraja vecine epizoda. Crtez je, po mome misljenju, manje vise pristojan a zanimljivost prica varira. Najslabije su mi takozvane politicke epizode, praske su dobre, dvodelna u New Orleansu je obecavala ali mi se ne svidja kraj. Jedva cekam te epizode gde se Harlan srece sa ocem, mislim da bi to trebala biti prekretnica serijala. Cak iako mi se ne svidi previse kupovacu i dalje jer uzimam sve od VC osim KI Zagor a i njega planiram. Visegodisnja aspstiencija od stripova je ostavila traga na meni pa kupujem sve sto mi doje pod ruku :)

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 04/07/2009 : 00:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
@docA
odmah iza njih se nastavlja "tajna sedam gradova". uglavnom, brojevi 20-22 su povezani (iako ne u onome klasicnom smislu "nastavak u sljedecem broju") i vjeruj mi da ces uzivati u njima ;-)

@mikado
nema na cemu ;-) ako je problem bio samo u razvoju licnosti, onda ti mozda bas ovi brojevi 20-22 (a i jos neki, ali necu pucati spoilere :-))) stvarno budu prekretnica kao sto si to dobro rekao. zaboravi apstinenciju, barem sad imas vrhunski izbor na trzistu :-))
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 05/07/2009 : 23:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

E jbg, ja se ponadao da ce Dampir da se bije sa Vukodlacima , kao u Underworldu :)




i ja ....
Go to Top of Page
Page: of 131 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000