forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 131

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/07/2009 : 17:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Ovu Crna svijetlost sam jedva procitao , smor.


Hmmmm... Neobično, većini članova se dopao, pa i meni. Šta ti se nije dopalo?
Go to Top of Page

Laza1997
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 10/07/2009 : 18:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Laza1997 a Private Message  Reply with Quote
Extra bio ovaj zadnji,konacno da se nas Harlan odvoji od ovih njegovih i da krene malo sam da luta =D
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/07/2009 : 20:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by kasper

Ovu Crna svijetlost sam jedva procitao , smor.


Hmmmm... Neobično, većini članova se dopao, pa i meni. Šta ti se nije dopalo?



Pa uglavnom dosta toga je vidjeno vec ranije (kalup), samo nekako je sklepano bezidejno. Ne vidim nigde vrhunac price, dijalozi ne nose stip (a drobe li drobe), vec je izvetreo iz glave mi .
Nakako.. pravi uzas treba da dodje iz radnje, ne samo nekim brutalnom klanicom (sto opet po sebi nekad dobro dodje).
Al dobro, za Colomba ovo je plafon. Sve oci uprte u sledeca 4 broja.
E da, jos nesto.. gomile stripova ne procitam do kraja (DD)... tako da je ovaj i dobar :).

Edited by - kasper on 10/07/2009 20:34:56
Go to Top of Page

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 10/07/2009 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message  Reply with Quote
Za volju istine Dampyr mi je trenutno najzanimliviji strip koji izdaje VC,ovi ostali(BB je izuzetak) su vec prosli kroz taj stadij koji mi ovde zovemo "zlatno doba"...........ove epizode koje sada izlaze su daleko ispod te granice,a znate kako se kaze...kada jednom probas nesto dobro tesko je nakon toga zadovoliti se sa prosecnim.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/07/2009 : 20:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by redbaron

Za volju istine Dampyr mi je trenutno najzanimliviji strip koji izdaje VC,ovi ostali(BB je izuzetak) su vec prosli kroz taj stadij koji mi ovde zovemo "zlatno doba"...........ove epizode koje sada izlaze su daleko ispod te granice,a znate kako se kaze...kada jednom probas nesto dobro tesko je nakon toga zadovoliti se sa prosecnim.



E pa istina, valjda za tog DP dolaze neka bolja vremena. Sto se tice njegovog MV (brata po godinama), taj je lagano sve dalje od zlatnog doba .
Nego kad smo kod tog termina 'zlato', mogu reci da mi je ovo od Tex-a sto izlazi danas TO
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 11/07/2009 : 18:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
No, kada smo već kod Dampyra, najavljuju li se uskoro i specijali?
Izgledaju jako dobro, 176 (1 i 2) tojest 160 (brojevi 3 i 4), izlaze standardno jednom godišnje.

Dampyr je inače jedno od najboljih izdanja od VČ-ka, a kako nas zatrpavaju gomilom kojekakvih specijala, ni dampir nam nebi bio na odmet...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/07/2009 : 18:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam kupovati Dampyra od VČ. Ne znam ni sam zašto. Dosadašnje mi priče i nisu nešto, ali svi vi tu galamite da najbolje dolazi, pa rekoh, da probam. Bookglobe mi je fakat preskup, ali 16 kn za VČ je prihvatljivo.

A Libellus mi je blizu posla

No sikiriki
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/07/2009 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
He, he...
Stigli Dampir paketi, pa sam pazario 'Kuću krvi', 'Nemezis' i Zagorov specijal 'Grad iznad sveta' za četiri evra. Pročitao sam Dampire, pa da malo podijelimo utiske, iako vas bezočno gnjavim!
'Kuća krvi' mi je jedna prilično dobra i zanimljiva priča, iako je drugačije ocjenjena od strane kolege Inferna. Da, u pitanju je prosjek serijala, ali prilično solidan prosjek. Dampir mi postaje sve draži i sve lakše čitam kratke, nepretenciozne pričice poput ove. Da, neke stvari su već sto puta viđene, ali obilje horor scena, mračna atmosfera, brutalne scene i vrlo dobar crtež podižu utisak. To je ono što tražim od Dampira! Lijepo je što se radnja dešava u Parizu, a i ideja o 'satanskoj kući' je prilično dobro izvedena. Dobro, ima par rupa, ali hej, ništa nije savršeno! Primjetio sam da je većinu vas iznervirao pjesnik Viktor, ali mene nije, prosto sam potpuno ravnodušan prema tom liku. Plus, saznali smo dodatan detalj o rasi Gospodara noći, i to prilično zanimljiv (Arakis i njena letargija). Najgora tačka je, što se često ponavlja, kraj. Dampirova krv je upotrebljena kao pokretač čitave priče, i to na prilično iritantan i banalan način. Zavšni obračun protiv vampira (koji nam je svo vrijeme predstavljan kao nepobjedivi demon) je poražavajuće lak, a i sam Dampirov bijeg iz kuće mi pomalo vrijeđa inteligenciju (mislim, izbjegne nekoliko tona kamenja). Dobro, mogu da zažmurim na neke stvari, tako da dajem 6/10.

Međutim, sa 'Nemezisom' je druga priča. Kao što je Inferno napisao u svojoj recenziji, prosto me vrijeđa imbecilni scenaristički doživljaj ovih prostora, koji je predstavljen kao pravi pravcati 'Divlji zapad'. Ah, naravno, nisu smjeli ni da stave autentična imena, kukavice. Čitava priča kao da se odigrava u srednjem vijeku, vještice, potlačena sela, 'veliki, zli zamak', plus gomila jeftine i otužne akcije. A i Kurjakova životna priča mi je nekako odbojna, ne znam zašto. Crtež mi je jadan, slabašan, barem po nekom mom doživljaju vizualne komponente. Patetično. 2/10

Znači, pola-pola.

Edited by - Mhejl on 14/07/2009 00:16:56
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/07/2009 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
"Kuća krvi" je besramna kopija Bosellijevog broja 3. To je problem.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2009 : 00:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

No, kada smo već kod Dampyra, najavljuju li se uskoro i specijali?
Izgledaju jako dobro, 176 (1 i 2) tojest 160 (brojevi 3 i 4), izlaze standardno jednom godišnje.

Dampyr je inače jedno od najboljih izdanja od VČ-ka, a kako nas zatrpavaju gomilom kojekakvih specijala, ni dampir nam nebi bio na odmet...



Rece Colt odavno da ce da izadju kad im bude vreme,tj.posle regularaca iza kojih su i izasli u Italiji.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/07/2009 : 00:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

"Kuća krvi" je besramna kopija Bosellijevog broja 3. To je problem.


Ah, to sve objašnjava.
Nisam čitao broj tri, oprosti kolega!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/07/2009 : 00:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Inferno

"Kuća krvi" je besramna kopija Bosellijevog broja 3. To je problem.


Ah, to sve objašnjava.
Nisam čitao broj tri, oprosti kolega!


Ma ništa..
Colombo je nakon svega 4-5 brojeva prekopirao ideju iz broja 3. u kojoj se nadvampir utjelovljuje u obliku nekog objekta.

Prvo je bilo riječi o lunaparku, a ovdje o kući.
Ne treba ni govoriti koliko ta shema bolje funkcionira u "Pešćanim utvarama".

Pošto ja ne volim čitati iste stvari iznova i iznova (a posebno ne besramne plagijate), zato je išlo 3/10.

Recimo ista stvar važi i za "Obala skeleta" nasuprot "Delta blues". Potpuno identičan koncept.


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/07/2009 : 00:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Inferno, dokle si stigao sa Dampirom?
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/07/2009 : 00:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Inferno, dokle si stigao sa Dampirom?


Prvih 16 brojeva.

Mislim da ću oko 1. 8. naručiti novu pošiljku VČ-a, koja će se sastojati od DD, DP i MM.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/07/2009 : 00:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by Mhejl

Inferno, dokle si stigao sa Dampirom?


Prvih 16 brojeva.

Mislim da ću oko 1. 8. naručiti novu pošiljku VČ-a, koja će se sastojati od DD, DP i MM.


Priče koje su ti vrijedne pažnje su 'Preko praga', 'Demonsko platno' (crtež je posebno dobar), i 'Carev paun'(ništa posebno solidan krimić, ali i dalje bolje od većine novijih Martija).
E, odoh ja sad na spavanjac, mrtav sam umoran.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/07/2009 : 02:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Odlican je "crna svetlost", odlican! Sasvim pristojna epizoda i malo drugacija od ostalih pa mu sve dodje kao jedno fino osvezenje!

Mada, da hebem ja stampu onakvu!!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2009 : 02:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Odlican je "crna svetlost", odlican! Sasvim pristojna epizoda i malo drugacija od ostalih pa mu sve dodje kao jedno fino osvezenje!

Mada, da hebem ja stampu onakvu!!



Kako moz' da ti smeta stampa kad skoro da gu i nema
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/07/2009 : 03:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni nije smesno, Texe, tuzno mi je
Crtez je solidan i prica je pristojna, a stampa je...NEMA JE, NEMA JE...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/07/2009 : 11:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Meni nije smesno, Texe, tuzno mi je
Crtez je solidan i prica je pristojna, a stampa je...NEMA JE, NEMA JE...




Pa to sam i ja reko,NEMA JE
Ma znam bre sve doco al' koje cu gi. Vis da nema lebac od kukanje,ne menja se nista
A bolje nemamo. Doduse Dampyra imas i u SA izdanje al' velika razlika u penezi tako da...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/07/2009 : 13:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
gledam malo ocjene po recenzijama i mogu reci da su mi, iznenadujuce, najdosadnije eizode 12 Izgubljena duša (95% na recenzijama) i 5 Ispod kamenog mosta (97% na recenzijama)
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/07/2009 : 15:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

gledam malo ocjene po recenzijama i mogu reci da su mi, iznenadujuce, najdosadnije eizode 12 Izgubljena duša (95% na recenzijama) i 5 Ispod kamenog mosta (97% na recenzijama)



Meni su odlicne te dve epizode! Nacrtao ih je majstor Luka Rosi! Kakve god da su price, sa njegovim crtezom bi i Cicolina zajedno sa De Nirom bila sublimirani lik u stripu!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/07/2009 : 18:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Joj i meni su te praške epizode sa onim transvestitom Calebom blesave do bola.

Pa ono kazalište kojeg ima pa nema, bezveze.

A najfornije mi je kako nas scenarist uvuče u Calebovu dosadu, tako se uživim da mi strip postane ful dosadan.

No sikiriki
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 14/07/2009 : 18:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

gledam malo ocjene po recenzijama i mogu reci da su mi, iznenadujuce, najdosadnije eizode 12 Izgubljena duša (95% na recenzijama) i 5 Ispod kamenog mosta (97% na recenzijama)



A vidiš da je to od iste osobe, nekog Džonsona, komu je očito bio cilj skrenuti malo pozornost na taj strip, i dobro je odabrao, odatle i previsoke ocjene, ja bih dao 92 i 91 posto. Jasno, uvijek ima onih kojima je to dosadno, što je legitimno.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/07/2009 : 19:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

gledam malo ocjene po recenzijama i mogu reci da su mi, iznenadujuce, najdosadnije eizode 12 Izgubljena duša (95% na recenzijama) i 5 Ispod kamenog mosta (97% na recenzijama)



Meni su te 2 najbolje epizode.
Ukusi...
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 14/07/2009 : 20:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

gledam malo ocjene po recenzijama i mogu reci da su mi, iznenadujuce, najdosadnije eizode 12 Izgubljena duša (95% na recenzijama) i 5 Ispod kamenog mosta (97% na recenzijama)


I meni su uprvom čitanju bile dosadne. Valjda sam bio nadrkan zato što su mi kod drugog čitanja epizode sjele mnogo bolje. Najbolje epizode poslije Delta bluesa.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page
Page: of 131 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000