forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Milos Bosnjak
New Member



Serbia
281 Posts

Member since 10/02/2009

Posted - 08/09/2009 : 21:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Milos Bosnjak a Private Message  Reply with Quote
Jel moze to da se naruci preko telefona?
Taj primerak iz te trafike?
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 08/09/2009 : 22:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Ima prvi broj DD kolekcionarski u ALAN FORDU, bar je bilo nekoliko primeraka pre 4 dana.

btw. ovo izdanje je preskupo... realno je da kosta 700 dinara...
Proizvod od 300 grama je jeftiniji od "3 puta pakovanje tog istog proizvoda od 100 grama"!!!
Tako je bar kod slatkisa.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 08/09/2009 : 22:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Drugi broj DD kolekcionarskog izdanja je nesto bolji od prvog, to stoji, poradilo se na otklanjanju falinki iz prvog broja..medjutim, kada sve sagledamo - cena je previsoka. Realno, zaista ne bi trebalo da kosta vise od 700, maksimum 800 dinara...
Ali, jbg...
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 08/09/2009 : 23:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message  Reply with Quote
Idi sada i objasni libellusu zasto njihov NN 3 u 1 kosta 135kn = 1745din...molim te...DyD kosta 1120din sa pratecim tekstovima, 20+ stranica, ljude koji dodatno ulazu svoj trud za pisanje, po svoj prilici trebalo bi da bude skuplji a ne jeftiniji.
Opet DONT like it DONT by it.

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/09/2009 : 23:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nikako ne kapiram ovo sa 700 din. ali ko me pita...
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 08/09/2009 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
pa to sto je ovaj super ultra uber mega kurac preskup, ne znaci da ovaj ako je malo jeftiniji nije super preskup :s
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 08/09/2009 : 23:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message  Reply with Quote
Vidim da nema svrhe ali da probam jos jednom. Kolekcionarski znaci u malom broju samo za ljubitelje. Imas redovnu ako ti je ovo skupo. Imas i SD EX i LUD EX. Ima 200 - 300 ljudi koji smatraju da vredi biti vlasnik tog izdanja i tacka. Ti koji nisi kolekcionar ili nemas pojma sta to znaci kupuj ovo sa trafike. Tiraz je 20 000 kom i cena pristojna. Procitaj pa ga baci. Ali prestanite kritikovati cenu aman vise. Userete svaki topik sa proseravanjima tipa, smrdi mi strip, ne valja boja, ne valjaju korice, ogledam se u lakiranim, ne vidi mi se odraz u kartonskim...Zbog takvih diskusija je zamrla prica o onome sto stvarno valja sto vredi a to je sadrzaj stripa...zato molim vas, ako ne mozas priustiti sebi neces kupiti ali dajmo se vratiti pravim vrednostima...
Hvala

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!

Edited by - gogyly on 08/09/2009 23:37:51
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/09/2009 : 23:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Zar i smrde

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/09/2009 : 23:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gogyly

Ima 200 - 300 ljudi koji smatraju da vredi biti vlasnik tog izdanja i tacka.



Tačnije oko 500 .
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 09/09/2009 : 09:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gogyly

Vidim da nema svrhe ali da probam jos jednom. Kolekcionarski znaci u malom broju samo za ljubitelje. Imas redovnu ako ti je ovo skupo. Imas i SD EX i LUD EX. Ima 200 - 300 ljudi koji smatraju da vredi biti vlasnik tog izdanja i tacka. Ti koji nisi kolekcionar ili nemas pojma sta to znaci kupuj ovo sa trafike. Tiraz je 20 000 kom i cena pristojna. Procitaj pa ga baci. Ali prestanite kritikovati cenu aman vise. Userete svaki topik sa proseravanjima tipa, smrdi mi strip, ne valja boja, ne valjaju korice, ogledam se u lakiranim, ne vidi mi se odraz u kartonskim...Zbog takvih diskusija je zamrla prica o onome sto stvarno valja sto vredi a to je sadrzaj stripa...zato molim vas, ako ne mozas priustiti sebi neces kupiti ali dajmo se vratiti pravim vrednostima...
Hvala


Retko ostavim koji post na forumu,sto ne znaci da ga ne pratim.
Nocas citao trecu pricu"demonska lepota"pod uglom od 45stepeni i ispucalo je sve oko stiska koji su,doduse,bolje uradili nego kod prvog broja.
Kad je kolekcionarsko sta ga koji kurac nisu do kraja takvim nacinili?!?Jesu li,molim te,ono naslovnice,i strana na kojoj su postavljene,ona bledunjavo crno bela govna!Kad se otvori knjiga ona puca kao sasuseno granje!
A sta to drugo treba da se komentarise na ovoj temi,koji su to sadrzaji koje "ubice uzvisenih topika" useru svojim grogi komentarima?Koja je to posebna novina u ovom izdanju koja nikako da se implementira na ovom topiku?Koje su to"prave vrednosti"ovih izdanja,o kojima bi na ovoj temi trebalo da se hvalospevuje,a da velikopostovaoci DD nisu u toku?Truba tema na kojoj ima milijardu nepotrebnih postova kao i u jos sijaset topika!Znas sta,imam oba primerka,imam dnevnikova,sd i ludens extra i ostala sranja,i uzimacu ovo i nadalje,jer sam zaista DD fan,ali kad mi posle dva tri prelistavnja ispucala rikna,ne mogu a da ne reagujem ovako na ovaj tvoj post!I ne kosta 1250,nego 1400 dinara!1250 je cena u Darkvudu,a u "trafici" ga toboze clanstvo dobija sa karticom za 1120 a po tebi bi trebalo da bude i skuplje?Mozda,ali kad zaista bude bilo KOLEKCIONARSKO!
Ha,ti upordjujes ovo sa libelusovim izdanjima?Hahahaha!Ne budi smesan!Korice na prvom mestu,daleko cvrsce!Otisak i papir,takodje nebo i zemlja u poredjenju sa ovim!Perfekcija postignuta na svaki moguci nacin,ti to takodje dobro znas,a libelus ne naziva svoja izdanja kolekcionarskim!
Nek urade to kako treba pa nek kosta i 2000 dinara!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4707 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/09/2009 : 10:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Jel su tebi bitnije korice ili price u stripu?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/09/2009 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Šta sve ovde čovek ne može pročitati... Isuse.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/09/2009 : 10:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Checee

quote:
Originally posted by gogyly

Vidim da nema svrhe ali da probam jos jednom. Kolekcionarski znaci u malom broju samo za ljubitelje. Imas redovnu ako ti je ovo skupo. Imas i SD EX i LUD EX. Ima 200 - 300 ljudi koji smatraju da vredi biti vlasnik tog izdanja i tacka. Ti koji nisi kolekcionar ili nemas pojma sta to znaci kupuj ovo sa trafike. Tiraz je 20 000 kom i cena pristojna. Procitaj pa ga baci. Ali prestanite kritikovati cenu aman vise. Userete svaki topik sa proseravanjima tipa, smrdi mi strip, ne valja boja, ne valjaju korice, ogledam se u lakiranim, ne vidi mi se odraz u kartonskim...Zbog takvih diskusija je zamrla prica o onome sto stvarno valja sto vredi a to je sadrzaj stripa...zato molim vas, ako ne mozas priustiti sebi neces kupiti ali dajmo se vratiti pravim vrednostima...
Hvala


Retko ostavim koji post na forumu,sto ne znaci da ga ne pratim.
Nocas citao trecu pricu"demonska lepota"pod uglom od 45stepeni i ispucalo je sve oko stiska koji su,doduse,bolje uradili nego kod prvog broja.
Kad je kolekcionarsko sta ga koji kurac nisu do kraja takvim nacinili?!?Jesu li,molim te,ono naslovnice,i strana na kojoj su postavljene,ona bledunjavo crno bela govna!Kad se otvori knjiga ona puca kao sasuseno granje!
A sta to drugo treba da se komentarise na ovoj temi,koji su to sadrzaji koje "ubice uzvisenih topika" useru svojim grogi komentarima?Koja je to posebna novina u ovom izdanju koja nikako da se implementira na ovom topiku?Koje su to"prave vrednosti"ovih izdanja,o kojima bi na ovoj temi trebalo da se hvalospevuje,a da velikopostovaoci DD nisu u toku?Truba tema na kojoj ima milijardu nepotrebnih postova kao i u jos sijaset topika!Znas sta,imam oba primerka,imam dnevnikova,sd i ludens extra i ostala sranja,i uzimacu ovo i nadalje,jer sam zaista DD fan,ali kad mi posle dva tri prelistavnja ispucala rikna,ne mogu a da ne reagujem ovako na ovaj tvoj post!I ne kosta 1250,nego 1400 dinara!1250 je cena u Darkvudu,a u "trafici" ga toboze clanstvo dobija sa karticom za 1120 a po tebi bi trebalo da bude i skuplje?Mozda,ali kad zaista bude bilo KOLEKCIONARSKO!
Ha,ti upordjujes ovo sa libelusovim izdanjima?Hahahaha!Ne budi smesan!Korice na prvom mestu,daleko cvrsce!Otisak i papir,takodje nebo i zemlja u poredjenju sa ovim!Perfekcija postignuta na svaki moguci nacin,ti to takodje dobro znas,a libelus ne naziva svoja izdanja kolekcionarskim!
Nek urade to kako treba pa nek kosta i 2000 dinara!


Sve sto je checee rekao,potvrdujem od reci do redi,narocito ovo za libelus.Dajte ljudi,ne budite smesni,kako ih uopste mozete uporedjivati.
Druga stvar-kad je izaso Zagor,fora je bila da je skuplji zbog novih naslovnica me.Laurentija(koje su po meni sranje) ,a sta je sa Dilanom?
Rasprodat prvi broj,ok.Da li ce se rasprodati recimo broj 13(redovni brojevi 31,32,33) koje ima u ludensovom izdanju,vrlo povoljno i na tone.Da li ce im tad proci cena od 1120 din,pa jos na popust,eeeej
Plus crno bele naslovne,znaci ne trosi se ni boja,za razliku od Zagora,a i kad vec spomenuste Libelusa,al nemojte vise spominjati,nema smisla....


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4707 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/09/2009 : 10:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa Zagor je 1800, a Dylan 1400

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/09/2009 : 10:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Da li ce se rasprodati recimo broj 13



Hoće. Lagano. Izgleda da čitaoci ne misle kao vas nekoliko. Ti elfak beše onaj što je tvrdio da lažemo da je rasprodat prvi broj ?
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/09/2009 : 10:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by elfak nish

Da li ce se rasprodati recimo broj 13



Hoće. Lagano. Izgleda da čitaoci ne misle kao vas nekoliko. Ti elfak beše onaj što je tvrdio da lažemo da je rasprodat prvi broj ?

Pa nisam li u pravu,u AF ima 4 komada,znaci nisam lagao...
Da se kladimo da ce za sajam biti jos?
Nemojte me lose shvatiti,strastveni sam ljubitelj mr.Doga,kao i docA koji ima sva izdanja pomenutog na yu prostoru(ukljucujuci makedonske)
Ne zelim da mi se strip od 1100 din i 300 strana posle 2 citanja raspadne u pukama,a to se desava.Poboljsali su stisak,ali i dalje nedovoljno,a ako ih svi podrzavamo kao ti i kresa,od poboljsanja nema ni P.
Na pitanj,sta je bitnije korice,ili price u stripu odgovoricu ja ovako:da mi je do prica kupio bih dnevnikov strip bez korica i prcitao ga,ali ako mi je dao oboje,platio bih 1100 din kol.izdanje koje je odradjeno kako treba...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 09/09/2009 : 10:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Na pitanje,sta je bitnije korice ili price u stripu, odgovoricu ja ovako:da mi je do prica kupio bih dnevnikov strip bez korica i procitao ga,ali ako mi je dao oboje,platio bih 1100 din kol.izdanje koje je odradjeno kako treba...




Odlican odgovor na to pitanje. Koliko me nerviraju takva vrsta pitanja, ne mogu da objasnim. Sve mi je bitno, zbog toga placam toliko. I dajte ljudi, ako neko ukazuje na propuste, racunam da radi to da bi sledeca izdanja bila boljeg kvaliteta. Sigurno ne cini to jer mrzi VC.


Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/09/2009 : 11:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Prva Dilanova knjiga je bila katastrofalnog uveza, doshlo mi je da padnem u depresiju kad sam zamislio da cu to i takvo izdanje kupovati u nedogled, jer volim Dilana. Tu se slazhemo.

Ali, drugi broj? Iz nove shtamparije? Skok u kvalitetu je neverovatan i izdanje se MOZHE porediti sa Libelusom.

A vama ako je pukao posle jednog chitanja, vi ga zamenite jer ste dobili defektan primerak.
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 09/09/2009 : 11:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam moj primerak dva puta pročitao od korice do korice i nekoliko puta prelistao i nije mi se raspao niti je ispucala rikna niti išta od toga što napisaste.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/09/2009 : 11:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Prva Dilanova knjiga je bila katastrofalnog uveza....


Namece se zakljucak da nisi kupovao kolekcionarskog Zagora

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/09/2009 : 11:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Pa nisam li u pravu,u AF ima 4 komada,znaci nisam lagao...
Da se kladimo da ce za sajam biti jos?



Koliko si ti samo nedokazan čovek. Primera radi, kada je Libellus objavio da je Mister No 4 Čovek iz Gvajane rasprodat ljudi su mislili na to da ga nema više kod njih i da ne mogu da šalju dopune, a u Darkvudu je bilo do skoro još neki primerak. Da ne govorim o tome što je u Alanfordu Dilan 1400 dinara i sasvim je normalno da će tamo zadnje da ostane tih 4 primerka. Ne znam šta pokušavaš time.

Edited by - goksi on 09/09/2009 11:30:55
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/09/2009 : 11:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote

pogresno je nazivati izdanje "kolekcionarsko"jer to nije nikako.
zna se da je ovo "granderistampa"samo ukoriceno izdanje.prema tome k.izdanje je trebalo imati naslovnice u boji"obavezno".ako kazemo za nekog da je kolekcionar,on zeli imati sve od doticnog izdanja,predmeta,figure...
na ovakav nacin imacete redosled d.d kakav treba,ali nepotpun nazalost.
i opet ponavljam.ako je c.vila ili neko treci ulozio trud nacrtati naslovnice sigurno to nije radio bez razloga.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2009 : 16:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Kako nepotpun ?
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/09/2009 : 16:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Kako nepotpun ?


mislio sam na nepotpuno izdanje bez naslovnica u boji.sorry.
Go to Top of Page

Kapetan Crveni
Starting Member

Serbia
36 Posts

Member since 01/09/2009

Posted - 09/09/2009 : 17:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kapetan Crveni a Yahoo! Message  Send Kapetan Crveni a Private Message  Reply with Quote
'Ajd da probam ovde, posto mi na topiku DD 20 YEARS... niko nije odgovorio. Ih, kakvi su... Dakle: copy/paste...
Veliki Pozdrav!
Da li neko zna do kojeg broja u originalnoj seriji DD ima 96 strana, i u kojem broju su uveli one dve uvodne strane i skratili strip na 94 strane?
Dnevnik ih je od prvog broja "skratio" na 94 pa ne znam...
Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000