forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No(VC)-diskusije o novim-starim epizodama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 01/10/2009 : 11:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Bom Dia amigosi!
Pokrecem ovaj topik u nameri da kazemo i poneku lepu rec o novim epizodama omiljenog nam pilota. Na vecini tematskih celina koje su posvecene MR.NO-u na ovom forumu uglavnom se prica o kvalitetu starih epizoda, njihovoj neuporedivosti sa ovim novim izdanjima, nostalgiji za starim scenaristima....itd.
Ipak, kao strastveni ljubitelj ovog junaka, smatram da i novije epizode imaju sasvim zadovoljavajuci kvalitet i da sa sobom nose prepoznatljivu harizmu Jerry Drake-a. Ja ih svakako citam sa velikim uzivanjem. Pored toga, ova izdanja dostupna su mladjim citaocima, nekim novim klincima koji svakog cetvrtka jure na trafiku, i ne treba im ubiti pocetnicki entuzijazam. Prvi strip ovog junaka koji sam procitao nosio je naziv >Cudo Nevidjeno< i za mene je tada bukvalno to i predstavljao. Od tada smo ja i MR.NO nerazdvojni, i on je kao strip junak uticao u velikoj meri na formiranje moje licnosti. U najpozitivnijem smislu. Predpostavljam da je nekome,ko se sada prvi put susrece sa novim epizodama,isti ili slican osecaj.
Nadam se da ce ovde biti vise reci o pricama koje su smestene izmedju korica, jer to je sustina svakog stripa. Kritike su neizbezne, ali se nadam ljudima koji mogu da uoce i istaknu dobre strane novih avantura koje nam donosi VC.



Prošlo je nešto više od godinu dana od kada je startovala ova tema. U tom periodu objavljeno je dosta kvalitetnih epizoda, mnoštvo avantura o kojima smo veselo čavrljali na ovaj ili onaj način

Ključna stvar je to da se u "trafikama", a samim tim i u našim domovima pojavio, glavom, bradom, jaknom i pajperom Mister NO od prvog broja tako da od sad pa na dalje, ovde možemo da diskutujemo (stručno i naučno ) i o starim dobrim epizodama omiljenog nam pilota

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.

Edited by - drakulloni on 20/12/2010 21:33:12

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2009 : 11:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni te novije(VČ) a ni one starije(Strip Agent) epizode nisu loše.
Fali mi taj Nollitovski pristup ali sve u svemu dobar je bio pilot i nepravedno
ugašen kod Bonellija.Koliko samo gorih stripova izlazi i dan danas.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1945 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/10/2009 : 12:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
20 godina kasnije za mene je najbolja priča ipak, tik iznad Gvadalkanala. Te dve priče su sjajne, komotno bi prošle i da su izašle u prvih 200 brojeva. Tojest u vreme zlatnog perioda Džerija.

Dobre epizode su još - Pobunjenik Huanito i Prijatelj u opasnosti.

Jednodelne su mahom prilično loše. Meni je jubilarac bio gotovo nečitljiv, Serijski ubica takođe.

Ova najnovija koja se završava sledeće nedelje - Teror Rio Negra nit smrdi nit miriše, teško da će na dobro da izađe. Najverovatnije čist prosek ili nešto ispod toga. Kao i ona sa onom novinarkom.

Sve u svemu odlične epizode zauzimaju 10 brojeva. Možda bi tu mogla kao dobra da se ubaci i Lovci i lovina. Nije loša cifra ni najmanje obzirom na pad kvaliteta. Mnogi su se žalili na Mister Noa a po meni on je doneo brojčano najviše dobrih epizoda.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 01/10/2009 : 13:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Sve pohvale za "Prijatelj u opasnosti"/"Gringov izazov"!Rudarski grad u dzungli,makljaza sa policijom i svercerima dijamanata,istrazivanje krugerovog nestanka...i sve to upakovano u disoov crtez! Prava poslastica,u rangu epizoda iz zlatnog perioda!Najjaca scena mi je kad Dzeriju bace jaknu na glavu pa ga onda umlate k'o vola u kupusu !Cekao sam do kraja epizode da im vrati,al' nista... Preporuka!Prica & scenario-8,crtez i naslovnice-10!
Sad cekamo nastavak za "Teror Rio Negra"...
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 01/10/2009 : 13:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
>Dvadeset godina kasnije, Zemlja i Sloboda, Izdajnik< pored toga sto cine dobar i zanimljiv serijal, izabrane su i za prve epizode u ediciji VC sto predstavlja jedini logican pocetak izlazenja u odnosu na ostale stripove. U startu se susrecemo sa prosloscu samog junaka, kao i njegovog oca, sto predstavlja neku nit koja povezuje predhodne serijale i ove nove. Pored ove super epizode su i >Gvadalkanal,Godisnje doba u paklu,Na tragu gospodina Kaplana<, >Na ivici ambisa,Noc zrtvovanja< ponajvise zbog simpaticne i drske novinarke 8) , kao i >Prijatelj u opasnosti, Gringov izazov< zbog suprotstavljanja sablonskom pandurskom rezimu 8)

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 01/10/2009 : 13:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Od ovih jednodelnih koje su objavljene svetao primer predstavja >Poslednja granica< i >Nemilosrdni Lov<, dok mi je >Oci u tami< primer kako ne treba raditi MR.NO-a. Zanimljiv crtez, ali nije za jedan ovakav serijal. Zanimljiva je i tematika, eksploatacija indijanaca, ali nedovoljno razradjena.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 01/10/2009 : 13:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Mister No mi je omiljeni strip junak i jedan od retkih stripova u izdanju VČ koji ne kupujem.Valjda sam time sve rekao.
Poslednja epizoda koja mi je baš legla bila je Ljudi Bez Nade u izdanju Vaninija.Poprilično loš crtež.ali scenario za 10.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 01/10/2009 : 13:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

Mister No mi je omiljeni strip junak i jedan od retkih stripova u izdanju VČ koji ne kupujem.Valjda sam time sve rekao.
Poslednja epizoda koja mi je baš legla bila je Ljudi Bez Nade u izdanju Vaninija.Poprilično loš crtež.ali scenario za 10.

Slazem se da neke stvari covek tesko preboli, ali mogao bi da das sansu starom Dzeriju u novom ruhu. Mozda te iznenadi

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 01/10/2009 : 14:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Imam prvih 12 od VČ.Zbog kvaliteta tih epizoda sam i odustao.U stvari,dve mi stvari najviše smetaju;
Veliki broj one shotova,koji me nerviraju bez obzira na kvalitet i činjenica da je serijal završen.Zbog ovog drugog ne vidim neki smisao u kupovanju izdanja VČ.Ali kada bi "veseljaci" rešili da krenu sa nekim kolekcionarskim izdanjem od prvog broja to bih kupovao redovno,bez obzira na cenu.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 01/10/2009 : 15:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
i uz najbolju nameru, ne mogu reci nista pozitivno o ovim novijim Mr.No

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 02/10/2009 : 00:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Sve pohvale za "Prijatelj u opasnosti"/"Gringov izazov"!Rudarski grad u dzungli,makljaza sa policijom i svercerima dijamanata,istrazivanje krugerovog nestanka...i sve to upakovano u disoov crtez! Prava poslastica,u rangu epizoda iz zlatnog perioda!Najjaca scena mi je kad Dzeriju bace jaknu na glavu pa ga onda umlate k'o vola u kupusu !Cekao sam do kraja epizode da im vrati,al' nista... Preporuka!Prica & scenario-8,crtez i naslovnice-10!
Sad cekamo nastavak za "Teror Rio Negra"...


Sablasna svjelost Grada usred tame džungle. Jaguar koji svoju lovinu juri po svježe asfaltiranom putu, u čemu ga prekidaju farovi automobila i neke mnogo opasnije zvijeri. Disov crtež, korupcija, ljudska pokvarenost, bijeda, svemocna korporacija, pa i nagovještaji s/m grupnjaka ;).
Jeste da ima tu strahovitih logičkih rupa u priči, ali meni je ovo gore opisano sasvim dovoljno za jednog pravog, dobrog Mister No-a, pa makar ne bio Nolittin, i makar bio broj 310.
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 02/10/2009 : 06:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Moj omiljeni junak, ali na zalost prevelika je razlika u kvalitetu ovoga sada i onaga pre. Pilot je prestao da izlazi odmah posle Africkog ciklusa u LMS. Ja sam skupio sve brojeve LMS-a i bas sam sa nekom nadaom oceikavao nastavak ali od tada serijal samo tone li tone. Ipak kao ste rece teller izlazi i puno gorih stvari kod Bonellija pa sto ne bi Mister NO. Eto na primer Teks:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

gospodar
Starting Member



Serbia
49 Posts

Member since 02/10/2009

Posted - 03/10/2009 : 11:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send gospodar a Private Message  Reply with Quote
Ima i solidnih epizoda u novijem periodu, ali nema razloga za poređenje sa starijim, koje su daleko ispred.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 04/10/2009 : 19:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Kada bi sagledavali citav serijal imalo bi smisla uporedjivati stare i nove epizode. Ali to nije tema ovog topic-a. Tema je vezana za izdanja MR.NO-a u ediciji VC. Drzimo se teme u iscekivanju nastavka "Teror Rio Negra", meni vrlo zanimljive epizode. Pogotovu zbog glavnog negativca, koji u pocetku deluje kao potpuni ludak {a i jeste potpuni ludak} ali kasnije sam ga zgotivio zbog price o slobodi narodam koji zivi u njegovom tajnom skrovistu. E to je sad tema o kojoj bi moglo da se diskutuje. Njegov psiholoski profil i kolika je granica izmedju fanatizma i herojstva. Pa valjda ima jos poklonika MR.NO koji istinski uzivaju u avanturama pilota bez obzira na godinu izdanja

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 05/10/2009 : 07:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Ma,naravno!Mani ti ove picajzle kojima serijal nije zanimljiv ako je kratak ili ako je zavrsen. Mogli bismo napraviti u ovom topicu i odbrojavanje do zadnje epizode...
Go to Top of Page

sonny black
New Member



Croatia
200 Posts

Member since 02/10/2009

Posted - 05/10/2009 : 10:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sonny black a Private Message  Reply with Quote
ja mislim da su i ove epizode koje je vč objavio i koje će objaviti isto jako dobre iako ih još nisam pročitao ali treba uzivati u svakom stripu a ne sada govoriti ovaj ne valja ovaj je lošiji itd treba svaki strip a pogotovo mister no čitati sa dobrim željama i uzivati u tome jer zato i skupljamo stripove da bi u njima uzivali i to u svakom broju jer nekom kome se ne sviđa npr cijeli jedan period nekoga junaka pa što onda kupuješ nemoj kupovati taj strip ako ti je loš kupi neki drugi pa neki ljudi se postavljaju kao da su im stripovi postali posao umjesto uzivanja kupuje sve i svašta što im se i ne sviđa i onda govore kako loše epizode itd

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35152 http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35682
hool adriana lima fan club -- http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=13&TOPIC_ID=34977#996647
http://www.youtube.com/watch?v=1QlLZuehOQA
http://www.youtube.com/watch?v=-WmNHGA5jh8
http://www.youtube.com/watch?v=CRpMHw6i-gQ
I
D
O
N
T
G
I
V
E
A
F
U
C
K
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 05/10/2009 : 11:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Ma,naravno!Mani ti ove picajzle kojima serijal nije zanimljiv ako je kratak ili ako je zavrsen. Mogli bismo napraviti u ovom topicu i odbrojavanje do zadnje epizode...

Ja sam nepopravljivi optimista i uopste ne verujem u gasenje serijala. To je po meni samo zatisije pred buru Cekaju se ljudi sa inspiracijom koji ce MR.NO-u dati novu energiju i svezu krv. Pa kad se stari pajper zahukta ima samo da prasi !!!

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

milkywaymanser
Junior Member



Serbia
457 Posts

Member since 22/04/2003

Posted - 05/10/2009 : 15:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit milkywaymanser's Homepage  Send milkywaymanser a Private Message  Reply with Quote
Meni ne prija novi Mr No. Kupujem ga, ali tek kad ostanem bez stripova za citanje.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 06/10/2009 : 00:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
Mister No koji sad citamo u izdanju VC je naravno losiji od starih epizoda ali ipak ima nesto sto me privlaci i zato se radujem svakom novom broju

drale
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 07/10/2009 : 20:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam procitao epizodu ,,Gringov Izazov,, i prijatno sam se iznenadio!!!Ukoliko sam dobro shvatio ona se nadovezuje na epizodu ,,Prijatelj U Opasnosti,,(moram i nju nabaviti)ili mozda grijesim?!U svakom slucaju sam zadovoljan pilotom i najvjerovatnije da cu ga nastaviti uzimati!!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 07/10/2009 : 20:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Upravo sam procitao epizodu ,,Gringov Izazov,, i prijatno sam se iznenadio!!!Ukoliko sam dobro shvatio ona se nadovezuje na epizodu ,,Prijatelj U Opasnosti,,(moram i nju nabaviti)ili mozda grijesim?!U svakom slucaju sam zadovoljan pilotom i najvjerovatnije da cu ga nastaviti uzimati!!!!



Dobro si shvatio Inače po meni "Prijatelj u opasnosti" po kvalitetu je jedna od boljih priča, jedino su "Dvadeset godina kasnije" i "Gvadalkanal" ispred, dok sa "Pobunjenikom Huanitom" su tu negde
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 07/10/2009 : 20:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by kandraks

Upravo sam procitao epizodu ,,Gringov Izazov,, i prijatno sam se iznenadio!!!Ukoliko sam dobro shvatio ona se nadovezuje na epizodu ,,Prijatelj U Opasnosti,,(moram i nju nabaviti)ili mozda grijesim?!U svakom slucaju sam zadovoljan pilotom i najvjerovatnije da cu ga nastaviti uzimati!!!!



Dobro si shvatio Inače po meni "Prijatelj u opasnosti" po kvalitetu je jedna od boljih priča, jedino su "Dvadeset godina kasnije" i "Gvadalkanal" ispred, dok sa "Pobunjenikom Huanitom" su tu negde



Hvala Bruce na pomoci,onda cu obavezno morati i nju nabaviti,kao i tog ,,Pobunjenika Huanita,,!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 07/10/2009 : 20:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
@ kandraks

"Pobunjeniku Huanitu" (VČ 16/17) hronološki predhodi jednodelna priča "Pobuna" (VČ 8), tako da nije loše da i nju nabaviš
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 07/10/2009 : 21:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Vazi i hvala jos jednom!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/10/2009 : 14:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nije 'Pobuna' za bacanje.
Lijepa šestica, svakako.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/10/2009 : 18:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Ajd' da dignem topic i da malo prokomentarisem epizodu Teror Rio Negra/U piratskoj jazbini(br21/22).(EDIT:puno ŠPOILERA,šinko! )Prica je dobra,drzi svo vreme.S Pajperom u pogresnom vremenu na pogresnom mestu,usred "rata" policije i bande gusara! Stari,dobri Dzeri Drejk...sa odusevljenjem sam pratio one scene gde ga ni upereni pistolj u celo ne sprecava da bude tvrdoglav k'o mazga,a tek njegova legendarna nadmudrivanja sa Pajperom(kad ne treba on pali iz prve,bez sutiranja!)... Dobar je bio i onaj tvist sa ubacenim pandurskim spijunom,iako je,po meni,malo seprtljavo uradjen...Crtez(Gramaccioni) na visini-surovi obracuni,predeli Amazonije,prelepe,do zuba naoruzane,devojke gusara-melem za oci!Btw,ajd' malo i da tupim ,malo sam rekonstruisao obracun u "Novoj Kadizi",koji se desio pre pilotovog sletanja,i sad...ako je Markos(ne ovaj nas ) pandurcina,ako Vosington nije pucao ni u jednog,dolazim do zakljucka da je "Teror Rio Negra" sam (doduse,on je i priznao da je sve sam )udavio lancem pajkana u camcu i vodju patrole u baru,kao i da je sam izresetao ona dva koja su bila na patosu kad je stigao Drejk?Svaka mu cast,nisu stigli ni da trepnu!

Edited by - Pajtos on 09/10/2009 19:18:42
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000