forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/10/2009 : 20:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Bice toga u Trafikama, nije se jos ni na Sajmu pojavilo

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 28/10/2009 : 03:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Dobri ljudi, odgovorite mi na sljedeće pitanje (glupo je, znam, ali me mrzi listati prošle stranice): Ako nemam karticu VČ kolika je pojedinačna cijena Dilan Dog KI na sajmu?
E sad, da li mogu oni na štandu da provjere moje ime negdje na spisku ili gdje već... jer sam ja, avaj, član čitalačkog kluba VČ a karticu nisam dobio - pa da, shodno tome, kupim izdanja po sniženoj cijeni?



Meni takodje nije stigla kartica a ja vec neko vreme kupujem izdanja i ostvarujem popust...dovoljno je da znas broj svoje kartice i da imas licnu kartu da potvrdis identitet :)
Broj kartice ces saznati tako sto ces da zoves redakciju i da pitas na osnovu imena i adrese da ti kazu tvoj broj....dok trazis broj urgiraj da ti posalju u nekom trenutku i karticu,verovatno bezuspesno ali nada umire poslednja

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 28/10/2009 : 15:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Jel zna neko sta bi sa cetvorkom? Da li je mozda vec danas na sajmu?
Go to Top of Page

armatura
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 05/06/2009

Posted - 28/10/2009 : 17:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send armatura a Private Message  Reply with Quote
Nece izaci za sajam,rekli su mi iz redakcije da ce malo posle sajma.
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 30/10/2009 : 16:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Četvorka možda sutra na Sajmu.




Ipak ništa za Sajam. Nisu stigli da odštampaju. Danas sam bio.

Edited by - cgmiki on 01/11/2009 12:56:19
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 01/11/2009 : 13:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Mozda je i bolje tako.Uradice ga (valjda) kvalitetnije od trojke sad kad ne moraju da zure.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 01/11/2009 : 21:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Da li neko moze da mi kaze kakva je treca kniga u smislu kvaliteta?Ja sam je kupio i moja je ni prinesena drugoj.Vise je nalik na prvu samo malkice bolja,pa me zanima da li je veseli ponovo koristio onu staru stampariju pa su svi primerci takvi,ili sam ja to samo dobio los preimerak.
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 02/11/2009 : 00:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Imaš na zadnje 2 strane topika ''Zagor kolekcionarsko izdanje'' izmedju ostalog i priču o DD kolekcionarcu.
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 02/11/2009 : 14:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam uporedjivao originalne italijanske naslovnice redovne serije sa naslovnicama u kolekcionarskom izdanju i primijetio nesto veoma cudno.
Neke naslovnice nisu kompletne,tj. fali otprilike 1cm sa lijeve strane,u odnosu na original.To su:
-prva naslovnica prve knjige
-druga i treca naslovnica druge knjige i
-sve tri naslovnice trece knjige.
Ostale 3 su iste kao originalne.
Da li je i u vasim knjigama tako ? Ako jeste,bas me zanima sta je u pitanju,da li propust VC ili je i u Grande ristampi tako?

p.s. I u odnosu na dnevnikove naslovnice fali taj cm.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 02/11/2009 : 15:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Značiiiiii: strašno!
Ljudi, liječite se...


Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 02/11/2009 : 15:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
italijanski format je malo drugaciji tj siri su stripovi.
Ako se ne varam samo je slobodna dalmacija izdavala u originalnom formatu

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 02/11/2009 : 16:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Born To Run

italijanski format je malo drugaciji tj siri su stripovi.
Ako se ne varam samo je slobodna dalmacija izdavala u originalnom formatu

Varaš se. I Vanini je izdavao Boneli stripove u originalnom formatu.
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 02/11/2009 : 16:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Značiiiiii: strašno!
Ljudi, liječite se...



slažem se u potpunosti
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 02/11/2009 : 16:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Ta priča o italijanskom formatu bi imala sa ovim veze da je SVAKA naslovnica uža za taj cm,ali to nije slučaj.
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 02/11/2009 : 16:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Značiiiiii: strašno!
Ljudi, liječite se...




Nije ništa strašno ali mi je čudno što neke naslovnice odgovaraju originalu,a druge ne i zato sam i pitao da vidim zna li neko šta je u pitanju.
A ova druga opaska ti je debilna.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 02/11/2009 : 19:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ja sam pre neki dan uporedjivao GR DD 9. KIDD je 100% prekopirani GR, i po formatu i svemu sto se nalazi u unutrasnjosti. Razlikuje se samo po tome sto je ovo KIDD tvrdo pakovanje sa dodacima na kraju knjige. I Italijani daju c/b naslovnice, iste onako izbledjene..da, takodje "skracene" ;) . . .
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 02/11/2009 : 19:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
To me je i interesovalo.Hvala na odgovoru.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 02/11/2009 : 20:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

Varaš se. I Vanini je izdavao Boneli stripove u originalnom formatu.




Varas se, i KIDD je u originalnom formatu

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 03/11/2009 : 01:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Drugari dragi,
evo da vas - iako je malko van teme - pozovem da skoknete na moj zvanicni sajt, napokon dignut - da sam djoku tako "brzo" dizao, nikad zenu ne bi' nas'o...:) Tamo ce, pocev od narednih dana pa dalje, moci da se nadju sve informacije u vezi sa Dilanom: kad sta izlazi, sta su izdavacki planovi (isprva okvirno pa detaljnije kako se sta priblizava), sta koje izdanje sadrzi... takodje, kako draga mi drugarica i ortakinja iz benda Nevena Glibetic Nensi radi prevode francuskih albuma za VC, predstavljacemo i njih, bice i klipova gde se sve to lista, da ljudi mogu da vide kako izdanja izgledaju.

Trenutno jos toga nema, tek sredjujemo sajt, al' kroz par dana... do tada, ima tri kretenska klipa koja bi vam mozda bila zanimljiva, te nas drugar DusMan u zanimljivoj ulozi - ako ga prepoznate:)

Dakle, kad me nema na forumu, sav info o DDu i albumima koje Nena prevodi bice tamo.
www.marcelodefacto.com

Uzdravlje:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/11/2009 : 02:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote

Jebes viruse, jebes Krasnokalipsu! Udri brigu na veselje!
AM-PAM-PAM-PAM - PANK!
Koji blesavi klipovi! Fenomenalni su!

Konstatujem da je DusMan daleko lepsi kao zombi!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/11/2009 : 12:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Drugari dragi,
evo da vas - iako je malko van teme - pozovem da skoknete na moj zvanicni sajt, napokon dignut - da sam djoku tako "brzo" dizao, nikad zenu ne bi' nas'o...:) Tamo ce, pocev od narednih dana pa dalje, moci da se nadju sve informacije u vezi sa Dilanom: kad sta izlazi, sta su izdavacki planovi (isprva okvirno pa detaljnije kako se sta priblizava), sta koje izdanje sadrzi... takodje, kako draga mi drugarica i ortakinja iz benda Nevena Glibetic Nensi radi prevode francuskih albuma za VC, predstavljacemo i njih, bice i klipova gde se sve to lista, da ljudi mogu da vide kako izdanja izgledaju.

Trenutno jos toga nema, tek sredjujemo sajt, al' kroz par dana... do tada, ima tri kretenska klipa koja bi vam mozda bila zanimljiva, te nas drugar DusMan u zanimljivoj ulozi - ako ga prepoznate:)

Dakle, kad me nema na forumu, sav info o DDu i albumima koje Nena prevodi bice tamo.
www.marcelodefacto.com

Uzdravlje:)



Sinoc sam se smijao gledajuci Duleta na tvome sajtu, a sad sam odvalio kad sam ga ugledao na MTV-u.

Sjajna stvar i sjajan spot!

P.S. Naravno, da nije bilo Duleta spot bi bio za kurac...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/11/2009 : 12:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dusman goes to Hollywood:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 03/11/2009 : 14:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Marcelo pristupio Dharma initiative

Moram da te pohvalim za adaptaciju prevoda DD i tekstove na kraju knjige.Daju kvalitet vise samom izdanju i omogucavaju ljudima koji nisu previse upuceni u Dilanovu mitologiju da postepeno otkrivaju njegove tajne.Da ne zaboravim i ostale ljude koji su radili tekstove(Roganovica,Stanojevivca i Ognjanovica)koji su takodje uradili dobar posao.Samo tako nastavite.
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 04/11/2009 : 21:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
Treća knjiga je definitivno korak unazad u odnosu na drugu. Kupio sam felerični primerak sa nekoliko pocepanih i izgužvanih strana i užasno loše povezan, koji sam dva puta bezuspešno pokušavao da zamenim u Trafici u Sarajevskoj. Što je najgore prodavali su primerke koji su menjali ljudi koji su knjigu kupili na sajmu kako sam kasnije skontao. Na kraju sam otišao u Trafiku na Novom Beogradu i tamo zamenio za jedini primerak koji je ostao. Mada ni on nije savršen jer u prvoj epizodi ima slabije odštampanih stranica i knjiga pomalo krcka kad se otvori. Ne vrede te knjige 1400 din. ali kupujem jer mi je Dilan omiljeni junak od Bonelija.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 04/11/2009 : 22:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast za post todorko.Ja ne smem bas da pljujem mnogo po veselom posto sam ih ranije prilicno popljovao a i dalje kupujem njihova izdanja,pa bas i ne ide.Ja sam knjigu porucio postom posto sam iz provincije,i takodje imam da kazem da samo krcka kad se otvara.Rikna je ukoso,uvez slabasan slicno kao kod prvog broja,e sad moja stampa je dobra,ne zalim se na nju,ali nekih 20 stranica u sredini knjige imaju jasan trag da su ranije bile malko presavijene.Sta reci,to ne sme da se desi ni kolekcionarskom izdanju koje bi kostalo 500 dinara,a kamoli onom koje kosta preko hiljadu.Ne velicam ja hrvatske izdavace,ali pogledajte molim vas libellusova izdanja.Jesu 1700 dinara ali ne verujem da neko ima opravdanje da se na njih zali ni po kojoj tacki.Veseli treba da se potrude i da kvalitet knjiga bude bar kao dilan dog knjiga 2 i jos bolji.Aj ova kiosk izdanja cemo da prezalimo,ali kolekcionarska,pa samo im ime govori da treba da budu besprekorna.
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000