forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Za znalce Alana Forda...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 15:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Fordovci, vodim internu anketu (medju drugovima), pa rekoh da ukljucim i najmerodavniji sajt o stripu... Dakle, rec je o prvih dvesta brojeva Alana Forda... Slozicemo se da su prvih 75 brojeva nenadmasivi, kasnije i odlicni Pifarerijevi... Da li mozete da nabrojite Fordove koji su u prvih 200 tesko svarljivi, mislim i na crtez i na scenario?... Neko je spomenuo i doktora Rakara, da je slabiji nesto u odnosu na ostale Magnusove radove... Mislim da prvih dvesta, koje ponovo citam, narocito od broja 120, su MNOGO bolji od onih posle 200... Cak je i 201. broj, zivo sr... Kako ih nemam sve, pre svega poznavaoci AF i oni kojima su dostupni brojevi, neka pokusaju da mi odogovore na pitanje... Fala!

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Ima ih...
Na primjer,ovi mi nisu nešto:
Superhik opet napada
Narednik Gruber
Odluka u pravi cas,gdje mi se svidjela samo scena s onim tipovima koji se klade na Jeremijinu smrt
Nepredvidljivi
Vurdalak je opet žedan
Olimpijski plamen,itd...
Ostix! je jedna od onih epizoda koje imaju zbilja primamljivu naslovnicu,samo što je scenarij užasno naivan,a crtež jedan od onih na koje se citatelj nikako ne može naviknuti.
Ali ne kažem da su jedine epizode koje vrijede prvih 75,to je zbilja glupo,naravno da ima izvrsnih i kasnije,npr.Sastanak na groblju,Sjecam se...,Dan osvete,Veliki banket,smrt Broja 1 i sl.
Mnoge kasnije epizode bolje su mi od onih od 54. do 59. broja,koje su zbilja bedaste.
Serijal o Mangii je takoder izvrstan,price s Pochitom poslije toga takoder,Arakno je zbilja fenomenalna epizoda i cak bolja od nekoliko njih iz Magnusova razdoblja. Moje je mišljenje da Alan Ford vrijedi do broja 300,jedine epizode poslije tog broja koje su mi se svidjele su Šaljivcina( humor kao u prvim brojevima )i Pokajnik,gdje se Alan,na srecu,uopce ne pojavljuje,te se cijela epizoda fokusira na Boba. Sve ostalo je užas.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 17:27:55
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Takoder mi se ne svida bajkoviti lik Klodovika.

Prepucavanja njega i Broja Jedan su duhovita, ali kako netko rece, samo je preoteo rolu Boba Rocka. A humor u AF-u nam je dobar valjda zato što nam je bio (i jest) blizak, stvaran, realno zamišljiv. Neki dan sam u jednom studentskom restoranu u Osijeku vidio gojaznog, krupnorukog, neobrijanog i neljubaznog radnika na liniji kako rukama grabi zelenu salatu i stavlja je u tanjure, i odmah sam se sjetio Alan Forda! Takvih je asocijacija bezbroj, na šalterima javnih službi, primjerice.

A papiga koja tecno govori, to je nemoguce, daleko nevjerojatnije od Grunfovih izuma, i ubija taj smiješni osjecaj stvarnoga.


S ovim se definitivno slažem,glupo je vidjeti životinju koja tecno govori nekoliko jezika i još ktome baca ironicne primjedbe.
Više mi se svidao Klodovikov stari look,gdje izgleda kao normalna papiga. Poslije broja 200 dali su mu onaj odvratni izgled glavate buljooke papige. Nervira me i onaj govoreci kompjutor Broja 1 ( koji još i posjeduje umjetnu inteligenciju ) iz kasnijih brojeva koji je još nerealniji od Klodovika,a ona dosadna Minuette s onim glupim vješticama na metli je samo tocka na i.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 17:29:21
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Uh,malo sam odlutao od teme,ne zamjeraj.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Broj 300 je glup! A i to stalno ozivljavanje Velikog Cezara... Epizode koje je nacrtao Nicoli su najgore nesto u zivotu sto sam procitao... Mislim da su i ove novije epizode bolje od svih onih posle 200-ke, koje nije crtao Peruca... Ostix nije crtan od Pifarerija, mada solidna epizoda, po meni... Ima smesnih scena u studiju, mislim sto je onda Kron bolja epizoda? Ok mi je crtez, ja se navikao , za razliku od Nicolija... Za ove od 54 do 59 su delimicno u pravu, dvodelna epizoda sa krstarenjem je prilicno dobro uradjena... Nikako ne mogu da se slozim sa tobom da moze da se cita do 300-ke... E, sad, Gruber je meni fina epizoda (dobro, cesto ponavljanje nacista je malo poglu), a Banket bi stavio medju gluplje u prvih 200 ... Meni se, licno, ne svidja Podruznica zbog glupe greske, Jeremija se vidi na fotosu kako visi, a kasnije ih spasava... Bezvezno... Pokusajte da ih poredite sa epizodama posle 200-og broja, da li ima epizoda koja je odvratna kao OZV, Radioaktivni vampir ili i Primamljiv poziv... Opti,hvala na postu, ako se setis jos neceg, slobodno... Puno si pomogao

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by VALTER

Takoder mi se ne svida bajkoviti lik Klodovika.

Prepucavanja njega i Broja Jedan su duhovita, ali kako netko rece, samo je preoteo rolu Boba Rocka. A humor u AF-u nam je dobar valjda zato što nam je bio (i jest) blizak, stvaran, realno zamišljiv. Neki dan sam u jednom studentskom restoranu u Osijeku vidio gojaznog, krupnorukog, neobrijanog i neljubaznog radnika na liniji kako rukama grabi zelenu salatu i stavlja je u tanjure, i odmah sam se sjetio Alan Forda! Takvih je asocijacija bezbroj, na šalterima javnih službi, primjerice.

A papiga koja tecno govori, to je nemoguce, daleko nevjerojatnije od Grunfovih izuma, i ubija taj smiješni osjecaj stvarnoga.


S ovim se definitivno slažem,glupo je vidjeti životinju koja tecno govori nekoliko jezika i još ktome baca ironicne primjedbe.
Više mi se svidao Klodovikov stari look,gdje izgleda kao normalna papiga. Poslije broja 200 dali su mu onaj odvratni izgled glavate buljooke papige. Nervira me i onaj govoreci kompjutor Broja 1 ( koji još i posjeduje umjetnu inteligenciju ) iz kasnijih brojeva koji je još nerealniji od Klodovika,a ona dosadna Minuette s onim glupim vješticama na metli je samo tocka na i.



Sto samo govori da su brojevi posle 200-ke, losi

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Opti,hvala na postu, ako se setis jos neceg, slobodno... Puno si pomogao
Ma nema problema.
Broj 300 je glup!
Nigdje nisam spomenuo da je dobar... Ima malo previše djetinjastog humora.
Epizode koje je nacrtao Nicoli su najgore nesto u zivotu sto sam procitao...
S ovim se slažem!Kako li sam samo njega zaboravio...
a Banket bi stavio medju gluplje u prvih 200
Meni je baš dobra.
Meni se, licno, ne svidja Podruznica zbog glupe greske, Jeremija se vidi na fotosu kako visi, a kasnije ih spasava...
Zanimljivo je kako se najvece pogreške uvijek vežu za Jeremiju,npr. u epizodi Ljekovita voda,Jeremija je viden kako na krevetu jadikuje s ostalim clanovima Grupe TNT,iako je on ustvari tada bio u zatvoru,te su ga izvukli na samom kraju epizode,a ono nije bio zatvorski krevet.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
[/quote]
Zanimljivo je kako se najvece pogreške uvijek vežu za Jeremiju,npr. u epizodi Ljekovita voda,Jeremija je viden kako na krevetu jadikuje s ostalim clanovima Grupe TNT,iako je on ustvari tada bio u zatvoru,te su ga izvukli na samom kraju epizode,a ono nije bio zatvorski krevet.
[/quote]

Da, bre, i tu ima ta greska... Verovatno ne znaju sta ce sa njim, pa ga smetnu sa uma... Dobar je kao sporedna licnost, dok boluje od 1000 bolesti... Ali kao glavna...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok



Zanimljivo je kako se najvece pogreške uvijek vežu za Jeremiju,npr. u epizodi Ljekovita voda,Jeremija je viden kako na krevetu jadikuje s ostalim clanovima Grupe TNT,iako je on ustvari tada bio u zatvoru,te su ga izvukli na samom kraju epizode,a ono nije bio zatvorski krevet.
[/quote]

Da, bre, i tu ima ta greska... Verovatno ne znaju sta ce sa njim, pa ga smetnu sa uma... Dobar je kao sporedna licnost, dok boluje od 1000 bolesti... Ali kao glavna...
[/quote]
Da... Najviše me nervira ovaj novi Jeremija koji se nikad ni na što ne žali,samo spava sa Šefom... Uostalom,ideja da se Šef i Jeremija smjeste u drugi plan bila je Bunkerova stravicna pogreška,grozota!
Inace,primijetio sam da Perucca crta Jeremiji tenisice,što je jednako zbunjujuce kao i strojnica u Alanovom camcu na naslovnici epizode Ucviljeni diktator.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 17:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Strojnica je mitraljez? ... Da, u pravu si, mislim da kasnije nisu iskorisceni kako treba... Mogao je, recimo, posle 200-ke, kad su izbaceni, da ih uopste ne vraca, jer ih je vratio samo da vataju prasinu u cvecari... A greh je sto je Nosonju izbacio... Sad cu procitam Vurdlaka, pa cu iznesem misljenje...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Strojnica je mitraljez? ... Da, u pravu si, mislim da kasnije nisu iskorisceni kako treba... Mogao je, recimo, posle 200-ke, kad su izbaceni, da ih uopste ne vraca, jer ih je vratio samo da vataju prasinu u cvecari... A greh je sto je Nosonju izbacio... Sad cu procitam Vurdlaka, pa cu iznesem misljenje...


Ne slažem se,oni su zanimljivi likovi i trebao im je vratiti karaktere koji su ih krasili prvih 30-tak brojeva,a ne ih izbaciti...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ma, da, nego kad im je vec dao takve uloge, bolje da ih nije ni vracao...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Priznajem,bilo mi je cudno vidjeti Šefa kao bogataškog slugu u epizodi Trostruka igra,iako se mora priznati da mu je taj posao zbilja pristajao,kao i posao draguljara iz epizode Udovica s one strane groba,rekao bih da se zbilja njegov lik zbilja dobro uklapa u takve luksuzne,otmjene i dobro placene poslove,ali ga je uvijek milije vidjeti u otrcanoj cvjecarnici. Epizoda Bilo pa prošlo koja je u potpunosti posvecena Šefu i Jeremiji je traljavo ispala,ocekivao sam bolje.Kako je samo Jeremija uspio preživjeti,a na dan je jeo 15 kila lijekova?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 18:11:52
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Neko je spomenuo i doktora Rakara, da je slabiji nesto u odnosu na ostale Magnusove radove...


Meni je Doktor Rakar odlicna epizoda.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Radioaktivni vampir


Užasna epizoda!
Ima tamo svakakvih gluposti,vještice i pretvaranje u žabu,spominjanje vukodlaka,radioaktivno mlijeko,ajme...
quote:

Kron


Meni su Kron i Covjek kompjuter odlicne epizode,a imao je i Ostix dobrih scena,iako mi je epizoda blesava.
Epizoda Cetveroclana banda bi bila bolja da nije onog Klodovikovog zlog rodaka Klodovuka,koji je NEPOTREBAN,kao i glupe scene iz ostalih kasnijih brojeva koje ukazuju na to da ima još takvih papiga,npr.u epizodi Spasitelj neka papiga ispece Klodoviku kolace,a u ovim najnovijim epizodama otkrije se da Klodovik ima nekog rodaka koji boluje od pticje gripe i da Klodovik hvata neke španjolske PLAVOKRVNE papige po gradu.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 18:28:36
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Nisam je jos uvek citao, na zalost ... Skupljam pare da kupim HC, necu da citam sken... Procitao sam upravo Vurdlaka, malo slabija epizoda, malo slabiji crtez, ali... Ima smisao, kakav god plitak da je... Radnja se desava van Njujorka, sto je opet promena od danasnjih... I taj scenario koji je pisan, nije pisan za pola sata (mozda i jeste, onda ih danas pise za 3 minuta ili u hodu sa crtezom )... I epizoda je koju bi sigurno ponovo procitao, nekad... Jeste da je prica SF i da nije alanfordovska, bez satire, ali bar nema paralelnih svetova i kojestarija... Sve u svemu kupio bih je, ali lov na komarce ne bih... Mislim da su sve epizode do 200 citljive, a danas, dzaba Perucin crtez... Bankeru, bolje da das Peruci da ocrta losije epizode posle Magnusa, nego sto pises djubra... I da, ja sam malo osakacen od nekih epizoda posle 300-og broja, (citao sam Bozicni ugodjaj, sta je bre ono), jer nisam imao gde da ih citam, tako da ne mogu sve da pohvatam... Ima li jos neko osim nas dvojice da se interesuje za najbolji strip koji je izlazio na ovim prostorima (racunajuci Talicnog i Asteriksa)?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Meni je žao jadnog Perucce.
Ima veliki talent,a gubi vrijeme na Bunkerove ludosti.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Imam utisak da kad je osnovao svoju izdavacku kucu, da je skroz poblesavio... Ocigledno da nije vise imao ko da ga kontrolise... Peruca je posle Magnusa najbolji crtac, zasto li se bakce uopste sa Bankerom? Mislim da bi on bolje pisao scenarije od samog tvorca, nek mu B. kaze "Dario, ja sam odvec star da se majem sa ovim stripom, zato poslusaj moj savet i maji se malo ti sad sa njim, a ja si odo u mirovinu..."

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message

Meni je poslije Magnusa najbolji Piffareirov crtež.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 18:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Malo smo opservirali temu... Prvobitno pitanje, citaj prvi post... Necemo valjda samo Opti i ja da razglabamo i davimo gugutke?!... By the way, meni se svidja serijal Mandje (osim izdaje i vracanja VC, moglo je to drugacije) i Boba u mafiji... Ali to je samo kratki bljesak, ne bih kupovao u reizdanju... 200 mi je kraj...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Malo smo opservirali temu... Prvobitno pitanje, citaj prvi post... Necemo valjda samo Opti i ja da razglabamo i davimo gugutke?!... .


Što ceš,kada smo sve vec rašcistili,a nitko drugi se ne javlja.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Hm... Kazi mi, Opti, jesi li procitao sve brojeve do 200 ili fali neki?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Ove epizode pridodajem popisu loših:
Derbi
Sportska afera
Bijeg Arsena Lupige
Krck-Fu
Nestanak Kipa slobode je dobra epizoda,ali ona nevidljiva boja???
Veliki dan Maharadže Blitza-Zašto,zašto opet taj Arsen Lupiga?!
Superhikcina
Malo strpljenja-o cemu se u ovoj epizodi uopce radi?
Popis dobrih/odlicnih:
Piroman
Sjecam se... i sve epizode od 76-te do 80-te.
Najcrnja kronika
Crne planine Južne Dakote
Banda propalica
Epizode s Gumiflexom

Mogao bih ovako do sutra...Ima više dobrih nego loših.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 19:23:53
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Hm... Kazi mi, Opti, jesi li procitao sve brojeve do 200 ili fali neki?


Nisam ih sve procitao.
Jao,23 komentara na topicu i svi su od samo 2 clana.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Boba u mafiji...


Meni je ta mini-serija s Bobom u mafiji loša,kasnije epizode s likovima iz te sage su grozne,pogledaj samo Jaje iznenadenja.
Ali eto,mišljenja se razlikuju.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
DERBI? Razocarao si me ... To je jedna od najboljih epizoda, ja umirem od smeha svaki put kad je citam, Bob je urnebesan, pa Amer u publici... U top 10 definitivno... Sprtska afera je u vezi sa fudbalom, nju ne smem da diram... Maharadza mi je bas gotivan, a i Arsena volim da citam... Superhikcina je mozda najgluplja u prvih 200, to se slazem... Malo strpljenja je posle dvestotog broja, kao i vecina iz tog perioda, a o cemu one uopste pricaju?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000