forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najznacajnijih 15 izdanja...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 14/11/2005 : 05:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Meni najznacajnijih 15 izdanja, objavljenih kod nas u periodu 2000-2005. godina >

1. Betmen – Povratak mracnog viteza [Beli Put] ~ (spada u onaj magicni krug od tri najbolje graficke novele na svetu svih vremena, definitivno najbolja prica o Betmenu ikada napisana, isto tako sjajno nacrtana, od meni najdrazeg autora Franka Millera)

2. Maus I & II [Samizdat B92] ~ (takodje spadu u onaj magicni krug od tri najbolje graficke novele na svetu svih vremena u kojoj je na jedan slikovit, ali izuzetno realan nacin opisano stradanje jevrejskog naroda u toku drugog svetskog rata. Autor ovoga stripa, Art Spigelman, je 1992. godine dobio Pulicerovu nagradu.)

3. Sendmen – Preludijum i nokturno [Piratsko izdanje] & Zemlja snova [Beli put] ~ (sigurno jedna od najznacajnijih grafickih novela, koja je donela veliki preokret u americkoj strip industriji i zbog koje je DC osnovao Vertigo)

4. Akira [Marketprint] ~ (prva manga, ako ne racunamo piratski Dominion, koga je bukvalno nemoguce nabaviti, na nasim prostorima i ujedno jedna od najznacajnijih. Izuzetno dug serijal, koji ima svoje uspone i padove, ali ne ostavlja vas ravnodusnim)

5. Kako citati strip [Q biblioteka] ~ (ok, ovo nije strip i ja to jos nisam nabavio, ali zasigurno jedan od najboljih teoretskih pogleda na strip…)

6. Betmen – Godina prva [Piratsko izdanje] ~ (mozda i najbolja prica o Betmenovom postanku, visoko se kotira na svim americkim listama, a Gordonov monolog na kraju stripa - “Sto se mene tice – trenutno sam u panici. Neko preti da ce otrovati Gotamski vodovod. Naziva sebe Dzokerom. Sastajem se sa jednim prijateljem, koji bi mogao da mi pomogne. Treba da stigne svaki cas.” – vas, koliko god puta procitali strip, tera da se najezite… Steta sto ga nemamo u legalnom izdanju i u boji…)

7. Bone [Bookglobe] ~ (simpaticna bajka o vecitoj borbi izmedju dobra i zla, prekrasno nacrtana, sa simpaticnim protagonistima, i naravno tu je i neka izgubljena princeza…)

8. Betmen – Crno i bijelo [Piratsko izdanje] ~ (nesto mnogo Betmena, pomislicete, ali ovo je stvarno odlicna antologija kratkih prica, na kojoj su radili najbolji americki, pa moglo bi se reci i svetski autori)

9. Propovednik – Misija u Teksasu [Beli Put] ~ (“serijal koji je na pocetku obecavao mnogo, a na kraju dao dosta manje” – tako bar kazu, ja nisam do sad citao Propovednika, ali ovaj prvi trejd mi je fantastican, gomila krvi i psovki i sto je najvaznije bogohuljenja, prozeto humorom, ostavlja bez daha i zelite odmah nastavak, ali na zalost moracemo da pricekamo…)

10. Bilalovi stripovi – Partija lova [Piratsko izdanje], San monstruma [Publika] & 32. decembar [Publika] ~ (meni, zasigurno, omiljeni autor koji je potekao sa prostora bivse SFRJ, covek koji svoje stripove ne crta, vec slika, a odlican i scenarista. Nazalost nedovljno njegovih radova kod nas, valjda ce se nesto promeniti u skorije vreme)

11. 100 Metaka [Beli Put] ~ (izuzetno zanimljivo i zabavno stivo, predivno nacrtano i jos bolje ispripovedano)

12. Dzon Konstantin – Prvobitni gresi [Beli Put] ~ (najdugovecniji Vertigov serijal, americka verzija Dilana Doga, meni izuzetno zabavan i drag, lik i karakter glavnog protagoniste. Sad se upravo na Znaku Sagite lome koplja na temu Dilan Vs. Konstantin, pa sta cekate? Prikljucite se raspravi)

13. Batmen – Strasan Vic [Q biblioteka] ~ (damn, jos jedan Betmen, odlicna prica Alana Moora o Betmenovom i Dzokerovom odnosu + kako je Dzoker postao Dzoker, uz odlican crtez Briana Bollanda, pa da li je jos nesto potrebno…)

14. Hellboy [System Comics] ~ (izuzetno kvalitetan, lepo isprican i lepo nacrtan strip, daj boze da pozivi)

15. Grundge Genetika [Strip-Agent], Reptorsi [System Comics], Skorpija [Politikin Zabavnik], Dzipsi [Marketprint], Sky Doll [System Comics], Korigansi [Sistem Comics], Okruzen mrtvima/Nepobedivi [Lavirint], Usagi Yojimbo [Bookglobe], Zekanove hvale vrijedne pustolovine [More Comics] ~ (zaista nekolicina odlicnih naslova, koje svetska produkcija moze da nam ponudi u poslednjih 10ak godina)

Bas bih voleo da vidim i vase liste….

P.S. ovo stavljam na sva tri foruma na kojima sam aktivan, kako bi sto vise ljudi moglo da ucestvuje…


________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...

Edited by - Duh_koji_hoda on 14/11/2005 16:24:48

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/11/2005 : 06:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
1. M NO
2. KP Libellus
3. Torpedo
4. AF KLASIK
5. Dampyr


Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/11/2005 : 06:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
Bone mi nikako nije sjeo
crtež ok
sadržaj ?

najznacajnije ?
pa za mene je to što ima sve više i više izdanja
pa ocekujem i jedan strip magazin ala stripoteka u Hrv, al u boji

grunge genetika me oduševila crtežom - prica tu nije bitna
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2816 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/11/2005 : 10:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Ala netko voli amere :). Dobro nema tu nista lose, sve sto si napiso zaista je odlicno. Cak fantasticno! Definitivno bi dodao jos Lewisa Troendheima i sva njegova djela.

No nije mi jasno kako si mogo zaboravit to:




Daleko najbolja stvar.

Frank Miller's SIN CITY

Po meni najznacajnije strip stivo dosad. Zasto? Jedenostavno. Mogu ga citat 100 puta i uvjek mi je ko prvi put.

Jack the Black.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 14/11/2005 : 10:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Koliko kosta?

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2816 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/11/2005 : 11:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
100 bucks (jedan library) + troskovi (amazon naravno). No prvi izlazi 7. decembra, drugi sledece godine u februaru.

Jack the Black.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/11/2005 : 11:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Meni najznacajnijih 15 izdanja, objavljenih kod nas u periodu 2000-2005. godina >

1. Betmen – Povratak mracnog viteza [Beli Put] ~ (spada u onaj magicni krug od tri najbolje graficke novele na svetu svih vremena, definitivno najbolja prica o Betmenu ikada napisana, isto tako sjajno nacrtana, od meni najdrazeg autora Franka Millera)

2. Maus I & II [Samizdat B92] ~ (takodje spadu u onaj magicni krug od tri najbolje graficke novele na svetu svih vremena u kojoj je na jedan slikovit, ali izuzetno realan nacin opisano stradanje jevrejskog naroda u toku drugog svetskog rata. Autor ovoga stripa, Art Spigelman, je 1992. godine dobio Pulicerovu nagradu.)

3. Sendmen – Preludijum i nokturno [Piratsko izdanje] & Zemlja snova [Beli put] ~ (sigurno jedna od najznacajnijih grafickih novela, koja je donela veliki preokret u americkoj strip industriji i zbog koje je DC osnovao Vertigo)

4. Akira [Marketprint] ~ (prva manga, ako ne racunamo piratski Dominion, koga je bukvalno nemoguce nabaviti, na nasim prostorima i ujedno jedna od najznacajnijih. Izuzetno dug serijal, koji ima svoje uspone i padove, ali ne ostavlja vas ravnodusnim)

5. Kako citati strip [Q biblioteka] ~ (ok, ovo nije strip i ja to jos nisam nabavio, ali zasigurno jedan od najboljih teoretskih pogleda na strip…)

6. Betmen – Godina prva [Piratsko izdanje] ~ (mozda i najbolja prica o Betmenovom postanku, visoko se kotira na svim americkim listama, a Gordonov monolog na kraju stripa - “Sto se mene tice – trenutno sam u panici. Neko preti da ce otrovati Gotamski vodovod. Naziva sebe Dzokerom. Sastajem se sa jednim prijateljem, koji bi mogao da mi pomogne. Treba da stigne svaki cas.” – vas, koliko god puta procitali strip, tera da se najezite… Steta sto ga nemamo u legalnom izdanju i u boji…)

7. Bone [Bookglobe] ~ (simpaticna bajka o vecitoj borbi izmedju dobra i zla, prekrasno nacrtana, sa simpaticnim protagonistima, i naravno tu je i neka izgubljena princeza…)

8. Betmen – Crno i bijelo [Piratsko izdanje] ~ (nesto mnogo Betmena, pomislicete, ali ovo je stvarno odlicna antologija kratkih prica, na kojoj su radili najbolji americki, pa moglo bi se reci i svetski autori)

9. Propovednik – Misija u Teksasu [Beli Put] ~ (“serijal koji je na pocetku obecavao mnogo, a na kraju dao dosta manje” – tako bar kazu, ja nisam do sad citao Propovednika, ali ovaj prvi trejd mi je fantastican, gomila krvi i psovki i sto je najvaznije bogohuljenja, prozeto humorom, ostavlja bez daha i zelite odmah nastavak, ali na zalost moracemo da pricekamo…)

10. Bilalovi stripovi – Partija lova [Piratsko izdanje], San monstruma [Publika] & 32. decembar [Publika] ~ (meni, zasigurno, omiljeni autor koji je potekao sa prostora bivse SFRJ, covek koji svoje stripove ne crta, vec slika, a odlican i scenarista. Nazalost nedovljno njegovih radova kod nas, valjda ce se nesto promeniti u skorije vreme)

11. 100 Metaka [Beli Put] ~ (izuzetno zanimljivo i zabavno stivo, predivno nacrtano i jos bolje ispripovedano)

12. Dzon Konstantin – Prvobitni gresi [Beli Put] ~ (najdugovecniji Vertigov serijal, americka verzija Dilana Doga, meni izuzetno zabavan i drag, lik i karakter glavnog protagoniste. Sad se upravo na Znaku Sagite lome koplja na temu Dilan Vs. Konstantin, pa sta cekate? Prikljucite se raspravi)

13. Batmen – Strasan Vic [Q biblioteka] ~ (damn, jos jedan Betmen, odlicna prica Alana Moora o Betmenovom i Dzokerovom odnosu + kako je Dzoker postao Dzoker, uz odlican crtez Briana Bollanda, pa da li je jos nesto potrebno…)

14. Hellboy [System Comics] ~ (izuzetno kvalitetan, lepo isprican i lepo nacrtan strip, daj boze da pozivi)

15. Grundge Genetika [Strip-Agent], Reptorsi [System Comics], Skorpija [Politikin Zabavnik], Dzipsi [Marketprint], Sky Doll [System Comics], Korigansi [Sistem Comics], Okruzen mrtvima/Nepobedivi [Lavirint], Usagi Yojimbo [Bookglobe] ~ (zaista nekolicina odlicnih naslova, koje svetska produkcija moze da nam ponudi u poslednjih 10ak godina)

Bas bih voleo da vidim i vase liste….

P.S. ovo stavljam na sva tri foruma na kojima sam aktivan, kako bi sto vise ljudi moglo da ucestvuje…


________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...



zaboravio si stavit Zagora na popis

________________________
How did we get here,how'd you get here
I went looking, there's so much to see
I went looking for spirit, found alcohol
I went looking for soul, I bought some style
I wanted to meet God but you sold me religion...


Edited by - solar on 14/11/2005 11:35:03
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 14/11/2005 : 11:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Dushe ne pashe ti nikako lista...

Ako pravis listu 15 najznacajnijih izdanja u zadnjih 5 godina onda to radis u realnoj hronologiji. Pola stripova koje si naveo su prisutni vec 15 godina, neki i vise. Druga je stvar sto su to izdavaci to tek sada objavili. Dakle pametnije da si to ogranicio na izdanja koja su se pojavila u periodu od zadnje 5 godine...

Ovako mozemo da navodimo svasta, a to nije poenta...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/11/2005 : 12:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
pa to se i misli, zar ne? 15 najznacajnijih izdanja u exYu zemljama?

necu raditi svoju listu jer mi je to bezveze. mogu samo reci da mi je smijesno navoditi da su Dark Knihgt Returns, Maus i, preptostavljam, Watchmen tri najznacajnije graficke novele (sam izraz graficka novela je smijesna lose prevedena zamjena za kod nas vec desetljecima prisutan izraz crtani roman koji je puno primjereniji, a lijepo pokazuje na koju zemlju si ti gotovo iskljucivo orijentiran kao strip citatelj) svih vremena na svijetu (iako su zaista sva tri stripa sjajna po mom skromnom misljenju) jer za takve pausalne tvrdnje nemas ni jednog argumenta. mislim, koliko si upoznat sa japanskim stripom? a svedskim i finskim (vrlo potentna strip produkcije)? ni spanjolski ti nije stran?

a ogranicimo li se samo na Ameriku, mozes li sa sigurnoscu tvrditi da je Dark Knight Returns vazniji od Jimmya Corrigana, najnagradjivanijeg stripa u povijesti? koliko je vazan prvi crtani roman u Americi, Contract With God? bi li Dark Knight Returns ikad postao graphic novel da tu formu izdavastva nije pokrenuo Dave Sim sa svojim Cerebusom? sto je sa ocem novinsko stripovske reportaze, Palestinom Joea Saccoa? mislis li da je malen utjecaj na danasnju sliku strip izdavastva imao Robert Crumb, otac self-indulgance stripa, form koja danas cvjeta u Americi (vjerojatno ih se izdaje vise u small pressu nego superheroja)...

mozes li objektivno procijeniti vaznost novijih francuskih crtanih romana poput Persepolisa, Epileptica, Ordinary Victories..?

nema smisla dalje nabrajati. mislim da nemas nikakvih argumenata, ni ti ni bilo tko drugi, izbacivati takve tipicno americke senzacionalisticke atribute za stripove koji su i kvalitetni i vazni, ali cije mjesto u povijesti stripa jos uvijek nije do kraja utvrdjeno. zasto nitko ne izlazi sa tri najbitnija pisana romana svih vremena? jesu li to Don Quijote, Rat i mir i Uliks? ne to ne moze. ni jedan nije americki. za Moby Dicka se mora naci mjesta...

Edited by - jurica on 14/11/2005 12:11:34
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/11/2005 : 12:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

5. Kako citati strip [Q biblioteka] ~ (ok, ovo nije strip i ja to jos nisam nabavio, ali zasigurno jedan od najboljih teoretskih pogleda na strip…)



ala me ljutis!

JEST strip! a je li to jedan od najboljih pogleda... bla... bla... ne znamo ni ti ni ja jer ja nisam citao ni Aesthetics of comics, ni jedno djelo o stripu Umberta Ecca (slavnog talijanskog knjizevnika i intelektualca po izboru jednog casopisa nedavno, jednog od najutjecajnijih na svijetu) itd, a ti (zakljucujem iz posta) nisi citao cak ni taj strip, pa otkud, zaboga, OTKUD ti pravo donositi sud o njemu!?!?!?!?!?
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 14/11/2005 : 12:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ma ne drzi topic nikakvu logiku. Nije poenta sto je to izaslo sada na nasim prostorima kada ima tu 20 godina starih stripova. To jednostavno ne ide jedno s'drugim. Treba se ograniciti ili na vremenski period kada su stripovi izasli u originialu(zadnjih 5 godina) ili na zemlju ili ne znam sta vec. Jer ovako nema smisla, meni je Sandman bio znacajan i prekretnica pre 8 godina kada sam i poceo da ga citam a ne sada, kada je serijal vec gotov i ima izuzetno vazno mesto u strip istoriji. Pitaj ljude koji prate US strip na forumu i videces kada su procitali pola US izdanja koja si naveo. Tako da tvoj pristup ovoj listi je malo idiotski...

Kao sto ne moze da se 20 godina stari Zagor racuna kao najznacajniji strip izdat u zadnjih pet godina. Jer je izdat pre 20. Druga je stvar sto mi kaskamo sa izdanjima... Recimo ja ne bih mogao da sastavim listu od 15 izdanja domacih koja su po meni najznacajnija u zadnjih 5 godina. Ja sam nazad samo 1 godinu i nisam ni video a bogami ni kupio toliko prekretnica. Osim toga kod tebe na listi se nalaze izdanja koja su par meseci stara. Ja obozavam US strip ali kad navedes nekoliko izdanja Belog Puta u najznacajnija to jednostavno ne pije vodu. Izasla su pre par meseci, prodala se u nekom tirazu ali koji im je znacaj. Jer smo osetili neku promenu na strip sceni kod nas ili u svesti citaoca sa tim izdanjima. Nismo jos. Tako da ne mozes da das znacaj necemu samo zato sto je izaslo po defaultu...

Bolje da prekrojis topic i krenes da pravis zanrovske liste. Recimo najboljih 15 western stripova all time (bez obzira gde su izdati), ili najboljih 15 horror izdanja itd. itd.



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/11/2005 : 12:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

5. Kako citati strip [Q biblioteka] ~ (ok, ovo nije strip i ja to jos nisam nabavio, ali zasigurno jedan od najboljih teoretskih pogleda na strip…)


a ti (zakljucujem iz posta) nisi citao cak ni taj strip, pa otkud, zaboga, OTKUD ti pravo donositi sud o njemu!?!?!?!?!?


Cuo je da je super, to je dovoljno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 14/11/2005 : 16:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
E jebiga, ne razumem vise nikoga od vas keve mi, MISLIO SAM NA STRIPOVE KOJI SU OBJAVLJENI KOD NAS (NA PROSTURU FUCKING SFRJ) U POSLEDNJIH 5 GODINA, A KOJI SU PO MENI ZNACAJNI, pa sam mislio da bi mozda neko hteo da iznese i svoje misljenje... ALi ne vi radije volite da zaserete svako topic, nego da mu doprinesete i da Marko cuo sam da je super, dovoljno mi je cak i to sto je Macan odlucio da ga izda. Takva knjiga do sad nije postojalna kod nas, pa mi je izuzetno drago sto je izasla i smatram da je izuzetno znacajna i jedva cekam da se izvucem iz finansijskih sranja u kojima sam, pa da odem do Alana Forda i da je sa zadovoljstvom kupim.

Ok sad slobodno obrisite topici, boli me vise...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 14/11/2005 : 16:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Ala netko voli amere :). Dobro nema tu nista lose, sve sto si napiso zaista je odlicno. Cak fantasticno! Definitivno bi dodao jos Lewisa Troendheima i sva njegova djela.

No nije mi jasno kako si mogo zaboravit to:




Daleko najbolja stvar.

Frank Miller's SIN CITY

Po meni najznacajnije strip stivo dosad. Zasto? Jedenostavno. Mogu ga citat 100 puta i uvjek mi je ko prvi put.

Jack the Black.



Heh, zaboravio sam Troendheima, evo poporavio sam se...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 14/11/2005 : 16:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ajde boli te k..... šta ne'ko misli

daj, šta daš
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 14/11/2005 : 20:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
najznacajnije izdanje zadnjih 50 godina je ono komunino "Balada o slanom moru"

Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 14/11/2005 : 21:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
na kratko, bez suvišnog pricanja:

1. KP Libellus
2. remake Mark i Blek
3. sva maxi, gigante i special izdanja
4. ponovna izdaja M.No i M.Mystere
5. af klasik
6. magico vento (svejedno od koga)
7. dampyr
8. ....

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 14/11/2005 : 21:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ne znam da li je u zadnjih 50 ali 10 je sigurno. Balada je legenda...

Dushe samo kako si smeo da srozas Dekaru tako nisko na svojoj listi. NEOM je po meni mnogo znacajan, jer je to pravi fanovski projekat koji zraci entuzijazmom i pristupom. To je pravi uspeh.

Ajde da probam da dam i jedan argument a da ne budem popljuvan od pola sajta. Zar ne mislite da je znacaj novih Bonelli izdanja u nas znatno umanjen cinjenicom da dosta toga su reprinti koji su ranije izdati. Zar to novijim izdanjima ne oduzima malo od vrednosti za ovakvu listu, jer u sustini i nisu donela neku prekretnicu...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2005 : 21:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
In no particular order:

1.Spirou
2.Usagi Yojimbo
3.Bone
4.Torpedo
5.Ken Parker
6.Jeremiah
7.Blueberry
8.Prince Valiant
9.Gaston
10.Understanding Comics
11.Lucky Luke
12.Alan Ford Klasik
13.Zekanove hvalevrijedne pustolovine
14.Grunge Genetika
15.Hermannovi albumi (Zhong Guo, Caatinga, Girl From Ipanema, Mjesec Ratnika...)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/11/2005 : 22:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
this is f-a-r-s-i-c-a-l.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 14/11/2005 : 22:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ako biram od onoga što je izašlo u zadnjih 50 god na ovim prostorima:1.spunk,2.ken parker,3.torpedo.......

živio sc,dolje hc
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/11/2005 : 18:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
popis bez bonellija??? macku o rep takav popis
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2005 : 19:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
1. Nepobedivi= Invincible
2. Okruzen mrtvima = The walking dead
3. 100 metaka = 100 bullets

Ostalo je sve repriza/intermezzo/prolazno/ vec videno 5 puta u HC/SC/LC=losem coveru :p, ovaj top 3 je revolucija.

"And now for something completely different... "

Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 15/11/2005 : 19:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Tako je seinfi. Konacno da neko kapira moju poentu...

Pre svega Nepobedivi...





He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 13/02/2006 : 02:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
1. Tex extra

2.
3.
4. ....koga briga
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 13/02/2006 : 03:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Jel zivi Hellboy od Systema? Koliko je toga izdato? Format? Cijena? Br. strana? Koliko cesto izlazi?

C R O A T O A
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000