forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN MOORE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 11:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Moore ima samo jedan sitan problem: ne idu mu emocije.

Jesi ccitao Halo Jones?

mcn



dobar je,na kraju po meni ispada je iz halo jones proizašla hrpa raznoraznih marta washington i ostalih future heroina,zanimljivo djelce,sviđa mi se

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 11:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BOC

Da, da, Boselli i Burattini nisu jedini strip scenaristi na svijetu... Ovaj striček već neko vrijeme piše scenarije, i to vrlo uspješno. Watchmen? V for Vendetta? Swamp Thing? Anyone? U zadnje vrijem drma sve u 16 sa vlastitom linijom superjunaka (America's Best Comics), preporučam Tom Stronga, League of Extraordinary Gentlemen i bilo koji drugi komad papira na kojem je ovaj genije ostavio trag, s izutetkom WC rola. A možda čak ni toga...
A kakvo je mišljenje drugih forumaša o ovom Bogu? Molim lijepo? Da vas čujem.

"Ja jesam plod ove civilizacije, ali nisam njezin sljedbenik."

Satan Panonski



e sada kad smo več kod scenarista i BRIAN MICHAEL BANDIS je odličan.baš sam prije neki dan pročitao prve tri knjige njegovih POWERSA i mogu reči da je odlićno.a da ne pričamo o daredevilu nove serije,savršeno

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/09/2003 : 13:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
gorane, brate, volim te, al' daj malo poradi na č i ć.
naježim se kad to "ć"itam! ;):)))

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/09/2003 : 13:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>e sada kad smo več kod scenarista i BRIAN MICHAEL BANDIS

Nadam se da je bolji od Bendisa ...

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/09/2003 : 13:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>dobar je,na kraju po meni ispada je iz halo jones proizašla hrpa
>raznoraznih marta washington

je l' da? Jest da je Moore malo to osnovao na Heinleinovim strukturama, ali mi je to njegov najdrazzi (pazi, ne nuzzno najbolji) strips.

mcn
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 01/09/2003 : 17:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
Fora je ovaj tekst u Kliku. Lijepo da je izašao članak o Mooreu u jednom takvom mačo časopisu... Sad znamo da su i strip-fanovi muškarčine.

"Ja jesam plod ove civilizacije, ali nisam njezin sljedbenik."

Satan Panonski
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/09/2003 : 17:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
izašao je i text o dylanu, također preko cijele stranice.
mogu ga staviti navečer kad se vratim s posla.
mislim, ako hočete?

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/09/2003 : 17:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
molba
nadam se da sam naletio na nekoliko ljudina ovdje koji me podnose i cak simpatiziraju, pa da ce poslusat moj zamol i ponuditi se da odgovore (plzzzzzzz!):
Moore. Najbolje! League (ali TPB) ili neki od albuma-pojedinacnih epizoda (kao killing Joke) - jer ne bih izdrzao da ugledam nastavice se (i to na engleskom!!!) kad me vec napali...
da mi se nabavi :)))
po najboljim cijenama :)
jer pamtite: ovo pise Bosanac, iz Sarajeva, koji nikad u zivotu nije vidio Zagreb (osim na televiziji, ne, cak ni na slikama!) ili Beograd (iako sam jednom prosao VRLO blizu, da sam imao dvogled...), kojem je novac POJAM za kojim najveci dio vremena provodi sanjajuci i kreditna kartica ostaje san koji ce MOZDA ispuniti kada napuni 50etu godinu zivota.
:((((((((((((((((

Kakva je razlika izmedju glupog i pametnog muskarca???
- Glupi prica viceve o Plavusama, a pametni SPAVA sa njima!
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 01/09/2003 : 19:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

izašao je i text o dylanu, također preko cijele stranice.
mogu ga staviti navečer kad se vratim s posla.
mislim, ako hočete?

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE


Ja sam za.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/09/2003 : 20:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote by zveles:
____________________
izašao je i text o dylanu, također preko cijele stranice.
mogu ga staviti navečer kad se vratim s posla.
mislim, ako hočete?
____________________

HOCEMO
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 01/09/2003 : 20:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message  Reply with Quote
Ja ču verovatno po običaju pročitati dvaput.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 21:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hajde vi sveznalci!
Koji bi mi Moorov strip preporucili kao pocetniku? Watchmen?

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Swamp thing. Da ne uletis odmah u Watchmen.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Jesi ccitao Halo Jones?


Not yet.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

Ne moze te rastuziti?
E pa j**i ga Djole, ako te nije rastuzila ona scena u kojoj Daniel gleda Laurie u ogledalu, i izmedju njih je samo nekoliko metara, a kao da je cijeli svijet, onda si srca kamena ... mene je to strasno zbediralo (pogotovo sto u posljednjih par mjeseci osobno prozivljavam tu scenu )

...Da ne spominjem tuznu sudbinu Dr. Manhattana, koji je strasno tragican lik



Pa nije me rastuzilo nista u Watchmenu. Rorsash, malo, na kraju. Ali ne previse, jer ta scena nije ni napravljena da rastuzuje.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Swamp thing. Da ne uletis odmah u Watchmen.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Hvala!

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
znaci niko?
dobro.
i onda pitaju ljudi zasto se diskutuje samo o Boneliju :((

Kakva je razlika izmedju glupog i pametnog muskarca???
- Glupi prica viceve o Plavusama, a pametni SPAVA sa njima!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/09/2003 : 22:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pa sta ocekujes, da ti neko kaze: "Sag cu da ti posaljem Watchmen za 5 KM?" Zna se gde se nabavljuju strani stripovi: forum, net, strip shopovi, sajmovi knjiga, inostranstvo. I nigde nisu jeftini.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/09/2003 : 23:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Djole,
Nisam mislio ozbiljno! Mislis da sam ja tolka budala da mislim da ce mi IKO (osim moje blize i malo dalje porodice) ista u zivotu pokloniti ako ja to nisam prethodno dobrano odradio?
Odgovor sam stavio da bih se nadovezao na Bocove navode 'zasto se toliko raspravlja o Bonelijevcima?', a i pomalo da bih iskazao svoju zelju za blizim upoznavanjem sa doticnim Mooreom.
U prvom responsu sam naveo: u BiH ne postoji specijalizovana knjizara kao kod vas, mi nemamo (ljudi sa ovog foruma, prim.pr.) kreditne kartice da bi kupovali preko stranih stranica, i koliko god vi govorili da to 'i nije skupo kako je 'vani'', vase cijene stripova i postarine predstavljaju neprelaznu prepreku za nase novcanike.
Jesam li sad malo pojasnio?
A drugi response je bio da vidim da li je IKO procitao moj PRVI response.
Sad znam da jeste.

Kakva je razlika izmedju glupog i pametnog muskarca???
- Glupi prica viceve o Plavusama, a pametni SPAVA sa njima!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/09/2003 : 00:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Jesi, ali sve to sam ti vec objasnio preko maila pre par nedelja, pa ne vidim zasto si sada opet postavio to pitanje ovde...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 02/09/2003 : 00:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Hajde vi sveznalci!
Koji bi mi Moorov strip preporucili kao pocetniku? Watchmen?

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.


- uvijek mi se činilo da je ovo njam njam smajli. Sad sam tek malo više siguran.
quote:

Jesi, ali sve to sam ti vec objasnio preko maila pre par nedelja, pa ne vidim zasto si sada opet postavio to pitanje ovde...


Mislim da je to možda jedan kompliment ako se Emir toliko oduševio Watchmenom.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 02/09/2003 : 01:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message  Reply with Quote
Ja sam do sada procitao svega par stripova od Mura,svakako mogu da kazem da su to neki od najboljih stripova koje sam procitao a jedan medju njima mozda i najbolji (moram samo napomenuti da me neko ne bi pogresno shvatio,da korto ne spada u tu kategoriju usporede sa drugim stripovima jer je on za mene van bilo kakve konkurencije pa bio to i Mur).
Zahvaljujuci Djoletu procitao sam sledece stripove od Mura:
Watchmena,LOEG,prva dva Swamp thinga,i nekoliko SPAWN-a.

Sreca ili nesreca po Mura jeste ta sto sam prvo procitao Watchmena,pa mi je sve ostalo,koliko god bilo dobro,ipak bilo slabije.Watchmen svakako spada medju ona strip ostvarenje,koja predstavljaju insticuciju samu za sebe.Jeste Mur imao i drugih dobrih stripova,ali za mene je prva asocijacija kada se spomene njegovo ime Watchmen.
Strahovito jak strip,strip koji ostavlja izuzetan utisak na osobu koja ga cita,naravno ukoliko ga shvati,a nije bas jednostavan.

Ono sto mi,medjutim,smeta kod Mura,NE KOD WATCHMENA,vec kod drugih ostvarenja jeste sto su za mene suvise kruta i ne fleksibilna.Nema tu improvizacije,niti ukljucivanja citaoca u samu radnju,na nacin kao da se osecas da ucestvujes u njoj.Jok.Mur ti ne da da udjes unutra,jer to je njegova i samo njegova prica.
Nema pretpostavki,niti dvosmislenih igrica.
Ako ja ocu malo da skrenem levo,nemoze....ako ocu malo desno ,mur mi kaze "a,sta ces tamo?"....ako pak vrdnem malo dole,opet ce me docekati neki zid,...a,ako pak ocu malo gore,jok ne mogu ni tamo jer cu pasti i opet se vratiti na staro.
Jednostvno hocu da kazem da bi malo dvosmislenosti,i mastovitosti dobro doslo,i sto djole vec rece malo vise emocija.
No,to je svakako Murov stil.On ti nece probuditi emocije,al ce te zato tako ubedaciti da nes moci da se oporavis par dana.A to nemoze bas svako
Sve u svemu svakom preporucujem ako je u mogucnosti da nabavi nesto od Mura,ali takodje preporucujem da svako nabavi sve od Korta

Znaci,ko zeli fantasticnu pricu,koja ima kraj,bez preterane filozofijske misli,ko hoce pricu u kojoj u svakom trenutku sve ima svoje mesto i zna se red,gospodin Mur je pravo resenje.

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/09/2003 : 01:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Sta je od svega toga izaslo na nasem jeziku (hajde sad, prosvecujte me, kad vec imam volje krenuti sa necim sto nije Zagor)?
Go to Top of Page

thorgal
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
15 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 02/09/2003 : 01:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thorgal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ono sto mi,medjutim,smeta kod Mura,NE KOD WATCHMENA,vec kod drugih ostvarenja jeste sto su za mene suvise kruta i ne fleksibilna.Nema tu improvizacije,niti ukljucivanja citaoca u samu radnju,na nacin kao da se osecas da ucestvujes u njoj.Jok.Mur ti ne da da udjes unutra,jer to je njegova i samo njegova prica.
Nema pretpostavki,niti dvosmislenih igrica.
Ako ja ocu malo da skrenem levo,nemoze....ako ocu malo desno ,mur mi kaze "a,sta ces tamo?"....ako pak vrdnem malo dole,opet ce me docekati neki zid,...a,ako pak ocu malo gore,jok ne mogu ni tamo jer cu pasti i opet se vratiti na staro.


pa u tom slucaju preporucujem svaku popularniju jump'n'run igru za pc.

jer zapravo to i jeste draz igrica i njihova razlika u odnosu na neke druge medije kao sto su strip, knjiga ili film, u kojima je autor onaj koji vodi kroz pricu, na svoj nacin i svojim tempom.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 02/09/2003 : 02:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
Hmmm... nista :-) Evo u Q-u imas Moore-ovu biografiju. I nesto se najavljuje The Killing Joke.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000