forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor u Italiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 762

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2016 : 15:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zanimljivi su ovi vernijevci, pricaju sami sa sobom.

Edited by - kasper on 05/10/2016 15:54:44
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče nove epizode sa Piccattom, ipak treba sačekati pa da vidimo na šta to sve zajedno liči.
Ove nekolike table što smo vidjeli, pa neke su katastrofalne, druge ok.

Biće interesantno vidjeti i reference na DD, pogotovo te iz Sclavijevog doba, koje će zauvijek ostati u mom srcu.
Naravno da priča ne može biti vrhunska, ali vidjećemo da li će dobiti barem prolaznu ocjenu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja ne smatram crtanje nekom velikom naukom,niti pravim od crtanja nuklearnu fiziku,meni je Vernijev crtez puno bolji od Piccattovog i to je to,nema sanse da ce me neko uvjerit u suprotno,i jos "argumentima"??

To je kao da se ja zaljubim u neku curu a ti mi hoces argumentima dokazati kako je ona u koju si se ti zaljubio lijepsa,nejde to tako!!



Pa dobro, ja kad o nečemu ne znam ništa i kad me to nešto ne zanima obično ne ulazim u polemike oko toga. Primjerice, o nogometu nemam pojma, ne vidiš me na tim temama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 05/10/2016 : 15:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Beva

Analogija ti ne valja, Verni ovo radi namjerno.




I to većini čitalaca (onima koji kupuju izdanje) - ne smeta.
Šta ćemo sad?



Otkud znas? Imas podatke iz Italije?

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Nema sanse da je Ruju sam kriv zbog pada Dylanovog tiraza!!



Karikiram, nije ni Burattini sam kriv.

Ali da su glavni odgovorni - jesu. Rujuove priče su u globalu nešto najlošije od Dylana, a dobrih desetak godina bio je glavni scenarist.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/10/2016 : 15:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja ne smatram crtanje nekom velikom naukom,niti pravim od crtanja nuklearnu fiziku,meni je Vernijev crtez puno bolji od Piccattovog i to je to,nema sanse da ce me neko uvjerit u suprotno,i jos "argumentima"??

To je kao da se ja zaljubim u neku curu a ti mi hoces argumentima dokazati kako je ona u koju si se ti zaljubio lijepsa,nejde to tako!!



Pa dobro, ja kad o nečemu ne znam ništa i kad me to nešto ne zanima obično ne ulazim u polemike oko toga. Primjerice, o nogometu nemam pojma, ne vidiš me na tim temama.



Al sta bi ja trebo sad radit,meni je Verrnijev ctez jedno 10 puta bolji od Piccattovog,i ovo sta sam vidio na Zagoru i ovo sta je crto na Dylanu,i sta sad da ja radim??
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2016 : 15:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam
Al sta bi ja trebo sad radit,meni je Verrnijev ctez jedno 10 puta bolji od Piccattovog,i ovo sta sam vidio na Zagoru i ovo sta je crto na Dylanu,i sta sad da ja radim??



nista, tavori i dalje (nevezano za Piccata)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
I nemojte misliti da imam takvo mišljenje samo o Verniju. Jednaki su (ako ne i gori jer ne priznaju) i Montanari & Grassani, i Paolo Di Clemente, donekle i Bignotti ali je on ipak iz vremena kad su te stvari bile prihvaćenije i kad se na strip gledalo isključivo kao na zabavu za klince.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/10/2016 : 15:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior



http://i.imgur.com/UVUpEsd.jpg

Pozdrav drugu nagoru




Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/10/2016 : 15:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Beva daj me podsjeti na neke Piccattove radove na Dylanu,sad mi pada na pamet odlicno nacrtana epizoda Grand Guingol,Zlocin,sta jos??

Neke specijale je unakazio,kao sto su Vlak prokletih,Izbor,Realitiy show...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Al sta bi ja trebo sad radit,meni je Verrnijev ctez jedno 10 puta bolji od Piccattovog,i ovo sta sam vidio na Zagoru i ovo sta je crto na Dylanu,i sta sad da ja radim??



Ništa.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2016 : 15:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
treba dovesti picata da radi sve epizode zagora narednih par godina, da vernijevci sami odu i da se zagor posle procisti
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 15:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Beva daj me podsjeti na neke Piccattove radove na Dylanu,sad mi pada na pamet odlicno nacrtana epizoda Grand Guingol,Zlocin,sta jos??

Neke specijale je unakazio,kao sto su Vlak prokletih,Izbor,Realitiy show...



Najpoznatiji je po epizodi 'Golconda'. Meni je osobno još bolji u nastavku 'Peto godišnje doba', ali tu je već sličniji 'novom' Piccattu pa ne vjerujem da bi se tebi svidio.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 05/10/2016 : 15:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Beva daj me podsjeti na neke Piccattove radove na Dylanu,sad mi pada na pamet odlicno nacrtana epizoda Grand Guingol,Zlocin,sta jos??

Neke specijale je unakazio,kao sto su Vlak prokletih,Izbor,Realitiy show...



San Tigrice, Golconda!, Na Granici Vremena, Maelstrom, Sablast u Noci, Titanik, Tamnica od papira, Peto godisnje doba...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/10/2016 : 16:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Rahazlam

Beva daj me podsjeti na neke Piccattove radove na Dylanu,sad mi pada na pamet odlicno nacrtana epizoda Grand Guingol,Zlocin,sta jos??

Neke specijale je unakazio,kao sto su Vlak prokletih,Izbor,Realitiy show...



Najpoznatiji je po epizodi 'Golconda'. Meni je osobno još bolji u nastavku 'Peto godišnje doba', ali tu je već sličniji 'novom' Piccattu pa ne vjerujem da bi se tebi svidio.



Da,nema sanse,meni je u Grand guingolu odlican crtez,stvarno odlican,ali u dosta epizoda mi je njegov crtez jako slab,naprimjer u specijalcu "Izbor",covjek je unakazio jednu odlicnu pricu,onako da crta smrt,uzas,naspram one smrti kakvu je crta Roi,ovo izgleda kao da se Piccatto sprda sa Dylan Dogom!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 05/10/2016 : 16:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2




Jebiga - pa bar prouči one tekstove koje sam postavljaš....
https://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_C._Griffin
"As of February 2016, Griffin had purchased Willem de Kooning's 1955 oil painting, Interchanged, for $300 million".....


Imaš li ti neke argumente iz strip izdavaštva, gde konj nije predstavljen kao konj, čovek kao čovek, stena kao stena,.........ili ćeš i dalje da se vadiš pričama o slikarstvu?
Nemaš?
Tako sam i mislio.
Nemam više pitanja.

Kompa, sjebo si me. Totalno si me sjebo. Kakav "comeback". Idem se sakriti negdje od bilokakvog oblika civilizacije jer mi je izletio lapsus.

E, da. Nauči se služiti internetom, možda nađeš kojeg "konja koji ne izgleda kao konj u strip izdavaštvu".

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/10/2016 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

I nemojte misliti da imam takvo mišljenje samo o Verniju. Jednaki su (ako ne i gori jer ne priznaju) i Montanari & Grassani, i Paolo Di Clemente, donekle i Bignotti ali je on ipak iz vremena kad su te stvari bile prihvaćenije i kad se na strip gledalo isključivo kao na zabavu za klince.



Meni su MiG bolji od Piccatta,jebiga Piccatto mi je uvijek bio jedan od losihijih crtaca Dylana,sad mi padaj na pamet on Mari,Saudelli, Dall'Agnol...
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 05/10/2016 : 17:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Kontrast 2




To i jeste dobar crtač.
A i dobar slikar.
Pogledaj malo cene slika onih koji umeju da predstave stvarnost onakva kakva je i cene "akademskih slikara", onih kojima Bog nije dao talenat da crtaju, ali će im, navodno, neki "stručnjak" na akademiji dati.
Još su u pitanju bile dobrotvorne aukcije, od kojih je prihod išao u humanitarne svrhe.
Postavlja se slika nekog "akademca" - neke razmazane boje, ništa konkretno na njoj, .....ljudi se snebivaju, niko da da početnih 1.000 jevrića (to je, kao, ispod cene) i na kraju, valjda je nekog već bilo sramota - ode za tih početnih hiljadu.
Čim se pojavila slika gde se bar nešto vidi, što liči na crtež - eto odmah nadmetanja i dizanja cene.

E sad.... takvi kao ti, pandan današnjim "akdemskim kritičarima" (koji , za novac, hvale razmazane boje, truglove i rombove i pričaju kako "metafizička slikovnost, tu, lepo protivreči ispod skrivenoj metafori") su samo nabedjeni intelektualci, koji, kao, vide nešto što niko ne vidi (to je presudno) i što ih izdvaja od obične gomile.
Samo vi lebdite u vašim visinama nedostižnim nama običnim smrtnicima - ali kada je reč o serijalu Zagor - srećom je tu mnogo više nas.
Eno vama DD-a i švrlj-brlj crtača, pa se divite mračnoj atmosferi, kadriranju i čemu sve ne - niko vam to ne brani, niti bih ja uopšte pokušavao da bilo šta tamo kritikujem.
Svakom svoje - to je pošteno.

Pogledaj radije ti koje cijene postižu slike "akademskih slikara". Među preko 70 najskuplje prodanih slika svih vremena samo ih je 7 iz vremena prije pojave modernizma, sve ostale spadaju pod modernu umjetnost od impresionizma i ekspresionizma pa sve do pop arta i apstraktnog ekspresionizma, takozvanu "dekadentnu umjetnost", kako ju je volio nazivati jedan njemački kancelar iz trideseth. Evo liste https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_paintings


Neću se na ostalo nadovezivati jer nema smisla, ali pogledaj ovu sliku (Willem de Koonig, "Izmjena"). Po tebi je neki anonimni idiot platio 300 milijuna dolara za ovo samo zato što neki "plaćeni kritičar" kaže da je dobro i zato jer ga je bilo sramota da nitko neće bidati? Ili je možda nešto drugo u pitanju?





poserem se ja na takvu ''umjetnost''. slični drek sam ja dobio za vjenjčanje od akademskog slikara. ne znam gdje je to završilo...

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 05/10/2016 : 17:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ne mozete porediti expresionisticke ili apstraktne slike sa medijumom stripom.
Mi citaoci u stripu NE NAGADJAMO sta crtez hoce da kaze, vec crtac kroz svoj stil crtanja treba da nacrta ono sto mu scenarista kaze da nacrta.
Ako mu kaze, nacrtaj Zagora na konju, nece nacrtati kvadrat(konja) i trougao(Zagor) pa sad ti nagadjaj da li su to konj i Zagor.

Meni licno ne smeta sto Verni kopira Ferrija (mada bi voleo da ga vidim kako napreduje u crtezu i nesto i sam da nacrta bec precrtavanja- a ko kaze da precrtavanje i kopiranje moze svako, taj nikad nije uzeo olovku u ruke. E ne moze ni svako da uzme olovku i da prekopira Ferrijev crtez. Znam ja, koji sam licno to radio, i pravo da vam kazem nije bas lako, TO JEST JAKO JE TESKO!).

Ali kad decenijama citate lika i gledate old school Zagora na kojeg ste navikli, naravno da ce da vam smeta neki Picasso-vski Zagor ili neki majmunoliki sa orlom na grudima, ili neki raspadnuti zombi za kojeg znate da je Zagor samo jer na sveski ima Zagor logo.
U poslednje vreme sta sve rade od Zagora i kakvi ga sve crtaci jasu i cerece sa svojim svakojakim stilovima, pravo je cudo da pozivi jos 5 godina.
Zagor je izgubio svoj identitet, jer su razni crtaci sa raznim stilovima napravili paprikas od Zagora i siluju ga svako sa svojim stilom.
Makar u redovnoj ediciji da se drze koliko-toliko old-school crteza kako Ferri (BOG) zapoveda :D
A u ostalim edicijama, specijalima neka se proseravaju sa svojim Marvel, american superhero, Picasso i modern-art bullshit stilovima do mile volje.

Zagor treba da ostane u duhu italijanski/ferrijanski, a ne amerikanizovani superheroj.

Meni kao tradicionalisti, vernijevcu/ferrijevcu, nazovite me kakogod, je dobar izbor novog naslovnicara, mada meni licno bi bolji izbor bio Nuccio.
Zagora u zivotu odrzavaju STARI FANOVI naviknuti na old school crtez Zagora. Pitajte italijane.
Druga je prica sto u redakciji hoce da privole nove i mladje citaoce novim i modernijim pristupom crtanja-SLABA VAJDA OD TOGA.
Veci je broj Zagor fanova tradicionalista koji ga odrzavaju u zivotu nego novih i mladjih citalaca.
Iskreno, jako mi je zao u sta se Zagor pretvorio. U paprikas svega i svacega i bez identiteta.
Nije to vise onaj stari dobri Zagor...






Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 05/10/2016 : 17:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Eto, pošto ga toliko ne pratim, kakvo je stanje na Tex serijalu, koji je po tradiciji donekle paralelan Zagoru, da li je tamo crtačima dozvoljeno da piče svak po svojem kako se kome nadigne..?!
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 05/10/2016 : 17:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

da li je tamo crtačima dozvoljeno da piče svak po svojem kako se kome nadigne..?!



Sto bi to trebalo da znaci?
Pa da uzmu recimo Piccatta da im crta Texa sigurno se nebi ocekivalo da crta ko Marcello, vec bi crtao svojim stilom.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/10/2016 : 18:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Piccatta nebi nikad uzeli na Texu,Tex ima najbolje crtače u Bonelliju!!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/10/2016 : 18:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by King Warrior

Naravno da je strip umjetnost, i to opste priznata:

1. muzika
2. drama
3. književnost
4. slikarstvo
5. kiparstvo
6. arhitektura
7. film
8. ples
9. strip

E sada, o nekim radovima moglo bi se itekako diskutovati da li su umjetnost ili ne, bez obzira iz koje kategorije. Ali tako je kako jeste.

Za neke je Zagor samo zanat, za neke druge samo tras.

Za mene je Zagor sam vrh devete umjetnosti i mnogo vise od toga. Zagor je religija, zivotni put, najveca ljubav.
Da smo svi malo vise kao Zagor, ovaj svijet bi bio mnogo bolje mjesto, a i mi svi bolji ljudi.




Bah - umetnost?
Umetnost su izmislili tatini i mamini sinovi i kćerkice.
Dok su se slikarstvom, vajarstvom, i sl. bavili samo oni, koji su od toga i živeli, mogli smo da vidimo na tim delima samo ono što nas okružuje u stvarnosti - ljudske figure, životinjske figure, pejzaže, tzv, "mrtvu prirodu", portrete,.....
Hiljadama godina.
Neko je njima plaćao za ta dela i oni su od toga živeli.
A to se zove zanat.
A zanat - ili umeš da obavljaš - ili ne umeš.

A onda?
A onda se pojavila jedna šira grupa ljudi, bogatih ljudi, čija besposlena dečica nisu morala ama baš ništa da rade da bi lagodno živela.
Ali, jebiga - pa ne možeš baš po ceo dan samo ležati na krevetu, odmarati, spavati,....
Tatini i mamini sinovi i kćerkice su poželeli da i oni nešto rade, da imaju neke titule, a ne - da budu samo bogataška deca.
Poželeli su da slikaju, vajaju, .....
Ali - šta da se radi, kada oni nemaju pojma ni o slikanju, ni o vajanju, niti išta umeju da nacrtaju?
Izmisliš nešto što nazoveš "Akademija Umetnosti".
"Umetnost" - kako to uzvišeno zvuči!
Ej, bre - "Umetnost"!.
Nije to mačji kašalj.
A tamo?
E, TAMO će neki nadobudni stručnjak, ako je verovati njemu samom, da uradi ono što Bog nije bio u stanju - da totalnim antitalentima podari talenat za slikanje, vajanje,....
Otuda danas imamo gomilu žvrljotina umesto pravih slika, gomile izuvijanog metala, okrnjenog kamenja,.... koje treba da "simbolizuju osećanja umetnika", i slične gluposti, koje izvaljuju samozvani umetnički kritičari.
Nacrtati čoveka da izgleda kao da je fotografija?
Bah - pa to može svako - nacrtaj ti prijetelju mrlju od boja, koja simbolizuje osećanja tog (nepostojećeg) čoveka.
To je nešto ( a u stvari - i jedino što su antitalenti u stanju da urade).
Drugim rečima - sviranje qurcu.

Da je nekim slučajem, zadnjih pet hiljada i nešto godina, svet bio naseljen današnjim "umetničkim" stručnjacima - mi 95 % od istorije ne bi uopšte znali.
Sreća, pa tih 5.000 i nešto godina - zanatlije vajanja, slikanja, ... predstavljaju ljude onakvima kakvi su bili (odeća, brada ili bez nje, oružje, vozila,....), pa sada imamo (uslovno) portrete i nekih likova koji su živeli nekoliko hiljada godina pre našeg vremena, a ne gledamo u razmazane boje i deformisane oblike.
Srećom - pa tada nije bilo "Umetnika".




alal ti za ovo. cist nihilizam. obozavam.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2016 : 18:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Piccatta nebi nikad uzeli na Texu,Tex ima najbolje crtače u Bonelliju!!



Cossu crta Texa.

A inače, mislim da trenutno nijedan crtač ne crta Texa kako je to radio Galep.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2016 : 18:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Što se tiče nove epizode sa Piccattom, ipak treba sačekati pa da vidimo na šta to sve zajedno liči.
Ove nekolike table što smo vidjeli, pa neke su katastrofalne, druge ok.



vernijevci se tesko snalaze i sa referencama na zagora, mogu tek da zamislim kako bi bilo sa DD
Go to Top of Page
Page: of 762 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.39 seconds. Snitz Forums 2000