forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/07/2015 : 08:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

ma je bez veze, ali danas sam prvi put video titlovan crtič- boje su užasne, pa staro je, ali bi ga imao na dvdju sa titlovima za uspomenu :)
A tražim i onaj AF o Titi-imam original ali bi volio imati i onaj u tvrdoj vezavi ali ga nema više, gledao sam svugdje. Sve je razgrabljeno
A od Fordiča sa nestrpljenjem čekam samo broj 180 i onda sam završio sa AF
Inače imam sve klasike još od oca, kupujem samo izuzetke. uzeo sam i klasik knjige prvih 80 brojeva na uspomenu, kad mi je moj dragi otac umro, 2004 i tad su počeli izlaziti ti klasici...

Ispod je:
Preteklost u nas neče da umre,
Prihodnost-budučnost je uvijek drugačija od one, koje smo očekivali,
Sedanjost-sadašnjost je samo premikajoča-pomerujuča se tačka.

Čekam samo još broj 180 od cenzuriranih Fordova.
Inače sam ponosan na cjelokupnu kolekciju.
Otac mi je bio Veliki sakupljač stripova, puno stripova je otišlo u prave ruke kod Sigisa i znam, da su na sigurnome.



Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 12/07/2015 : 10:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Jasko

Uzeo prvi kolorac. Sasvim, sasvim, sasvim pristojno. Očekivao sam lošije izdanje, otud pohvale.


Prošao mi je ovaj prvi kolorac kroz ruke.
Je, korice, otisak, sama kvaliteta izdanja je sasvim pristojna....
...ali sami kolor unutar stripa...
Ove stranice koje su iznad poslikane još možda i mogu proći, ali sve u svemu, sve ostalo je drečavo, neprirodno i katastrofalno obojeno. Puno zelene i ljubičaste boje neba
Kada bih ovo kupovao, onda bih rekao da je to bespotrebno bačen novac!



Ma znam ja, nego sam ga poredio s talijanskim izdanjem.
A c/b je najbolji, ali SA ni tu nije blistao.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/07/2015 : 13:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Vrhunsko izdanje,kolor odlican,pomalo humoran i ironican ko sam strip...neznam sta bi vi radi ali meni je to odlicno izdanje...zuto nebo mi ne smeta najmanje,plavog sam vec sit ovih vrucih dana,ne sitnicarite i uzivajte ko nekad...da se taj strip pojavio tamo 80-90 svi bi svrsavali ko na zagorov kolorc prokleto blago izdan tamo oko 80--te....razmazena derista ste.

Edited by - teller on 12/07/2015 13:12:15
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 12/07/2015 : 15:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko izdanje,kolor odlican,pomalo humoran i ironican ko sam strip...neznam sta bi vi radi ali meni je to odlicno izdanje...zuto nebo mi ne smeta najmanje,plavog sam vec sit ovih vrucih dana,ne sitnicarite i uzivajte ko nekad...da se taj strip pojavio tamo 80-90 svi bi svrsavali ko na zagorov kolorc prokleto blago izdan tamo oko 80--te....razmazena derista ste.


Bolji kolor Alanu ni ne treba

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/07/2015 : 15:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko izdanje,kolor odlican,pomalo humoran i ironican ko sam strip...neznam sta bi vi radi ali meni je to odlicno izdanje...zuto nebo mi ne smeta najmanje,plavog sam vec sit ovih vrucih dana,ne sitnicarite i uzivajte ko nekad...da se taj strip pojavio tamo 80-90 svi bi svrsavali ko na zagorov kolorc prokleto blago izdan tamo oko 80--te....razmazena derista ste.


Bolji kolor Alanu ni ne treba


bravo,shvatio si odmah point mog posta,mogo sam i tako napisat....
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/07/2015 : 20:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko izdanje,kolor odlican,pomalo humoran i ironican ko sam strip...neznam sta bi vi radi ali meni je to odlicno izdanje...zuto nebo mi ne smeta najmanje,plavog sam vec sit ovih vrucih dana,ne sitnicarite i uzivajte ko nekad...da se taj strip pojavio tamo 80-90 svi bi svrsavali ko na zagorov kolorc prokleto blago izdan tamo oko 80--te....razmazena derista ste.



Da, mi smo razmažena derišta koja sitničare, a ti si nekritičan

Nismo više u osamdesetima ni devedesetima, već u 2010 - ima

Za mene ovo farbanje nije ništa drugo nego "ispravljanje nečega što nije trebalo ispravljati". Što će ti boja kada ga ovaj strip ni ne treba?


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 12/07/2015 : 21:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je teller htio reći da kritiziranjem sebi i drugima samo uništavate užitak, uostalom, nitko vas ne tjera da kupujete strip samo zato što ga izdaje.
Meni je ovaj kolorac, recimo, bio prvi Alan Ford koji sam pročitao uopće i mogu reći da je strip pravo osvježenje. Progutao sam ga u 15 minuta i kolor mi nije nimalo smetao, dapače, negdje na kraju je baš pomoću boje postignuto nešto kao polivalentni kadar: detalj pisma ili tako nešto, koji funkcionira kao prijelazni kadar između scena, a zbog istih boja u prethodnoj i sadašnjoj sceni ne primjećujemo odmah da smo u novom prizoru. Time je dobiveno nešto kao postepenost prijelaza. Dakle, nije to tako loš kolor. Iako je činjenica da je Alan Ford naslov koji ozbiljnije izgleda crno-bijeli, boja ga donekle lišava ironijske težine.

Boja mi nije smetala, ali nešto drugo mi je zapelo za oko: stranice, tj. crtež u ovom izdanju nije oštar. Ako dobro pogledate, vidjet ćete da je pikseliziran, kao kad se manja slika poveća na veću dimenziju. Pogledao sam prvi broj u Superklasiku i nema taj problem, crtež je savršeno oštar. Ovdje je tekst oštar, ali crtež ne. Osim toga, koloru se može zamjeriti što zbog njega sve crne linije i površine gube definiciju, oštrinu i ponegdje jasnoću, kao da se utope u boji. A možda je to do neoštrih stranica općenito, ne mogu reći.

Edited by - PaoloRivera on 13/07/2015 13:59:44
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 13/07/2015 : 21:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Neko je zamisa puno boje i nije to to.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/07/2015 : 07:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Na kojemu je HCu stao strip agent?
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 14/07/2015 : 07:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Na kojemu je HCu stao strip agent?

Eto ti ga sad! Kupio nedavno komplet HC 1-156 i kao neupucenome zapelo mi za oko da snk nema vise HC-a u najavi. Kazem si, pitaj na AF topicu, koji je sistem izlazenja HC-a, paralelno sa SC ili naknadno od remitende ili sto? I taman svratim na topic da pitam, kad ono ovo tvoje pitanje! Je li stvarno stao?
Pa ljudi moji, ima li ijedan HC-qrac da su ovi maloumnici izgurali do kraja? Ee, lose mi je.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 14/07/2015 : 10:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Nije mislio stao stao, nego pita na kom je trenutno broju.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/07/2015 : 11:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PaoloRivera

Boja mi nije smetala, ali nešto drugo mi je zapelo za oko: stranice, tj. crtež u ovom izdanju nije oštar. Ako dobro pogledate, vidjet ćete da je pikseliziran, kao kad se manja slika poveća na veću dimenziju. Pogledao sam prvi broj u Superklasiku i nema taj problem, crtež je savršeno oštar. Ovdje je tekst oštar, ali crtež ne. Osim toga, koloru se može zamjeriti što zbog njega sve crne linije i površine gube definiciju, oštrinu i ponegdje jasnoću, kao da se utope u boji. A možda je to do neoštrih stranica općenito, ne mogu reći.



Hvala na ovom prikazu. Jedino što me kopkalo da se potrudim makar prolistati ovo na kiosku je bila nada da su materijali barem malo dostojniji ovaj put, ali kurac. Tecite, suze moje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 14/07/2015 : 13:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Nije mislio stao stao, nego pita na kom je trenutno broju.

Hvala, Jasko, znaci ima nade. Puuuh!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 14/07/2015 : 14:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by PaoloRivera

Boja mi nije smetala, ali nešto drugo mi je zapelo za oko: stranice, tj. crtež u ovom izdanju nije oštar. Ako dobro pogledate, vidjet ćete da je pikseliziran, kao kad se manja slika poveća na veću dimenziju. Pogledao sam prvi broj u Superklasiku i nema taj problem, crtež je savršeno oštar. Ovdje je tekst oštar, ali crtež ne. Osim toga, koloru se može zamjeriti što zbog njega sve crne linije i površine gube definiciju, oštrinu i ponegdje jasnoću, kao da se utope u boji. A možda je to do neoštrih stranica općenito, ne mogu reći.



Hvala na ovom prikazu. Jedino što me kopkalo da se potrudim makar prolistati ovo na kiosku je bila nada da su materijali barem malo dostojniji ovaj put, ali kurac. Tecite, suze moje.


OK, ovo mi već malo izgleda kao cjepidlačenje, iako ni sam nisam puno drugačiji. Ali sam svjestan da je pomalo cjepidlačenje
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/07/2015 : 22:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U SNK je stigao kolorac br. 2 Šuplji zub. Neka svatko govori što god hoće, ali ja ovome ne mogu odoljeti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2015 : 22:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A jučer kada sam bio u prilici da ga ''izvadim'' taj zub još nije bio šupalj.
Sada je barem sigurno da ide mjesečnim ritmom a to će dosta pomoći u odluci da ne odustanem nakon prvog broja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 19/07/2015 : 13:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Kolorce cu, vjerojatno, uzeti na interliberu. 25kn mi je nekako previše , bar s trenutnom financijskom situacijom, za davati.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 19/07/2015 : 13:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
sad bi triba i novi klasik izaci?
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 19/07/2015 : 14:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U SNK je stigao kolorac br. 2 Šuplji zub. Neka svatko govori što god hoće, ali ja ovome ne mogu odoljeti.




A jbt, ja još čekam da kod nas dođe kec

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 19/07/2015 : 16:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U SNK je stigao kolorac br. 2 Šuplji zub. Neka svatko govori što god hoće, ali ja ovome ne mogu odoljeti.


Odlično!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/07/2015 : 17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Nije mislio stao stao, nego pita na kom je trenutno broju.



da, to sam mislio
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/07/2015 : 17:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Eto ti ga sad! Kupio nedavno komplet HC 1-156 i kao neupucenome zapelo mi za oko da snk nema vise HC-a u najavi.



Ne brini, evo kod mene do broja 162, sve HC
Ne znam zasto ih nema najavljeni u SNK, ali ih ima u Alan Fordu, sad stiglo s uvozom
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4984 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 20/07/2015 : 09:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Šuplji zub od jutros u svakom kiosku !

46 god. Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/07/2015 : 10:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Šuplji zub od jutros u svakoj čeljusti !


Kod mene još nema niti jednoga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 21/07/2015 : 20:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Kažu da je klasik došao u Srbiju...




Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 21/07/2015 20:19:42
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000