forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2017 : 12:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Nije zbog Tita, zbog OI u Los Anđelesu i sovjetskog bojkota. Neko je procenio da ne bi bilo dobro puštati satiru na njihov sukob (verovatno neki zadrti ostatak uredništva).

Kakav je? Prosečan za te brojeve. S tim da prevod igra bitnu ulogu. Ako je loše sređen - mrka kapa.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2017 : 12:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ta olimpijski Alan me je smorio, nije to više Alan Ford iz prvih brojeva...
iskreno neki extra novi brojevi su mi bolji od ovih iz perioda 150-200.



Živo me zanima koji su to extra brojevi bolji od ovih iz osamdesetih godina?
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/01/2017 : 17:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by teller

ta olimpijski Alan me je smorio, nije to više Alan Ford iz prvih brojeva...
iskreno neki extra novi brojevi su mi bolji od ovih iz perioda 150-200.



Živo me zanima koji su to extra brojevi bolji od ovih iz osamdesetih godina?



oni kada glum u tobijinom kazalištu
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/01/2017 : 18:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by teller

ta olimpijski Alan me je smorio, nije to više Alan Ford iz prvih brojeva...
iskreno neki extra novi brojevi su mi bolji od ovih iz perioda 150-200.



Živo me zanima koji su to extra brojevi bolji od ovih iz osamdesetih godina?



oni kada glum u tobijinom kazalištu


Ti brojevi u kojima glume su meni najlosije epizode AF-a. Tek sa ponekom osrednjom forom i sve na isti kalup.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2017 : 18:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

oni kada glum u tobijinom kazalištu



To su reciklirani specijalci, nisu to novi brojevi

Edited by - Jasko on 05/01/2017 20:23:43
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/01/2017 : 20:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
koliko znam oni su orginalno dio minuette exta; samo su u nas izdavani kao specijali; no moguće da griješim
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2017 : 20:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Grešiš, ti specijalci su izlazili još devedesetih
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/01/2017 : 20:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
u nas jesu; ali mislim da su u italiji izlazili kao dio redovne serije
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/01/2017 : 20:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Evo, ovako je jasnije
http://www.munix.it/Special_1a_Serie_1-10/special_1a_serie_1-10.html
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/01/2017 : 20:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
tako vec je
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/01/2017 : 22:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Grešiš, ti specijalci su izlazili još devedesetih


Jasko je u pravu, neke i imam u kolekciji

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/01/2017 : 12:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by teller

ta olimpijski Alan me je smorio, nije to više Alan Ford iz prvih brojeva...
iskreno neki extra novi brojevi su mi bolji od ovih iz perioda 150-200.



Živo me zanima koji su to extra brojevi bolji od ovih iz osamdesetih godina?


i meni je čudno ali večina njih...U BALONU mi je recimo jako ok...ovog zadnjeg SVE JE OTIŠLO...još nisam čitao.
Crtež je na nivoju starih ili čak bolji, crtež ionako nije problem kod tog Minuete serijala...R.d Monica mi nikako ne odgovara na AF.
A humora nema previše ni u tom olimpijskom a bogami ni u ovim extra serijala...
ako ti 2x izmami bar nasmješak to je več dobbar Alan...
Pravo iskreno da sam pročitao smiješan i zanimljiv Alan ima več ohoho vremena...
Najgori Čiko je i uz naivni humor vrh za svakog drugog Alan Forda.
Prošli recimo kad Bob vozi bicikl je bio smor na kvadrat.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 06/01/2017 : 13:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Najgori Čiko je i uz naivni humor vrh za svakog drugog Alan Forda.
Prošli recimo kad Bob vozi bicikl je bio smor na kvadrat.



Mogu da prihvatim da ti je Ružičasta majica za Boba dosadna, ali ne i ovo prvo. To nije humor, to je transfer blama
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/01/2017 : 13:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Prijevod nije naročit, a ima i grešaka na nivou opće kulture, poput one da su Sovjeti 1984. imali veleposlanstvo u Los Angelesu (govorim o Olimpijskom plamenu). Priča bijedna, ne vidim po čemu bi to bilo bolje ili gore od epizoda s Minuette.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 06/01/2017 : 14:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Prijevod nije naročit, a ima i grešaka na nivou opće kulture, poput one da su Sovjeti 1984. imali veleposlanstvo u Los Angelesu (govorim o Olimpijskom plamenu). Priča bijedna, ne vidim po čemu bi to bilo bolje ili gore od epizoda s Minuette.



Ma to je nebitno, Alan nikad nije vodio mnogo računa o realnoj istoriji

Makar ima smisla
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/01/2017 : 17:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Imam ovaj Plamen kao i br 86 Hladni pol otprije u underground formi (bilo ih u striparnicama), jer ta dva jedina nisu nikad izašla ni u kakvoj formi (Formule su objavili u Trobroju, a Novogodišnju proslavu i Otok mračnjaka u Maxijima). Osobno mi ova epizoda nije ništa posebno, ali sve tri neobjavljene imale su nekakve veze s SSSR-om.

Btw, zna li tko dokle se doguralo s kolor edicijom? Jel poslije Notaxa što izašlo?
Go to Top of Page

Moya
Starting Member

21 Posts

Member since 29/12/2016

Posted - 06/01/2017 : 17:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Moya a Private Message  Reply with Quote
Supermark: Meni pada na pamet epizoda: "Prva stvar na popisu itd...

Epizoda "Umro je broj jedan" za mene kraj Alan Forda. Zato što je u toj epizodi napuštena osnovna ideja, a to je supertajna grupa agenata kojima krče crijeva i koji se bore za pravdu i rješavaju svjetske probleme. Istovremeno su oni spremni ukrasti bilo što samo da im ne krče crijeva. Svi osim jednog, a to je Alan Ford premda i on ponekad. Tematiku za pojedinačnu epizodu davale su akcije u kojima se oni bore protiv zlikovaca, a istovremeno i sami kradu.
Ne mogu čitati Alan Forda u kojemu je Bob policajac.

Edited by - Moya on 06/01/2017 22:41:14
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/01/2017 : 18:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovo?

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 06/01/2017 : 18:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Moya

Supermark: Meni pada na pamet epizoda: "Prva stvar na popisu itd...

Epizoda "Umro je broj jedan" za mene kraj Alan Forda. Zato što je u toj epizodi napuštena osnovna ideja, a to je supertajna grupa agenata kojima krče crijeva i koji se bore za pravdu i rješavaju svjetske probleme. Istovremeno su oni spremni ukrasti bilo što samo da im ne krče crijeva. Svi osim jednog, a to je Alan Ford premda i on ponekad. Tematiku za pojedinačnu epizodu davale su akcije u kojima se oni bore protiv zlikovaca, a istovremeno i sami kradu.
Ne mogu čitati Alan Forda u kojemu je Bob policajac.
Kad je umro Broj jedan plakao sam više nego kada je umro drug Tito.



Možda je trenutak da ti neko kaže: Broj Jedan nije umro.
Go to Top of Page

Moya
Starting Member

21 Posts

Member since 29/12/2016

Posted - 06/01/2017 : 18:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Moya a Private Message  Reply with Quote
Koje su ti prve dvije stvari na popisu?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/01/2017 : 18:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf
Btw, zna li tko dokle se doguralo s kolor edicijom? Jel poslije Notaxa što izašlo?


Više ništa nije izašlo iako je bila najavljena Ljekovita voda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/01/2017 : 18:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Moya

Koje su ti prve dvije stvari na popisu?



Ubiti sve liječnike
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/01/2017 : 13:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@Jasko, Lenco, supermark... ponovno pitanje AF specijali:

Nabavio sam 15 specijala i cetiri Price broja jedan u malom formatu Borgis/Korpus. Lenco, posjetio sam onu web stranicu munix i skuzio da su u originalu izasla 23 specijala ne uzimajuci u obzir Price broja 1.
Problem mi je sad kompletirati ovo sto imam jer ima malih, velikih, kolor izdanja, a necega i nema. Pa onda numeracija na mojim specijalima nije identicna sa onom na s.com pretrazivanja.
Pomoglo bi mi ako neko ima fotku jedne kompletne, solidne kolekcije specijala/Prica broja jedan koju je moguce sastaviti od sveg ovog sarenila sto je skenirano na s.com pretrazivanju odnosno sto je izaslo na prostorima bivse drzave, nebitno da li na srpskom ili hrvatskom jeziku.
Hvala unaprijed ako se nekom da.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/01/2017 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Priče Broja Jedan možeš da uzmeš onih 9 Strip-agentovih, tu ti je sve (i više nego Italijani što su izdali + dupla priča o Manconiju). Prevod je užasan, ali verujem da bi tebi više legao

Što se tiče specijala, tu je priča kompleksnija i nemoguće je sve skupiti od istog izdavača

Svukupno (bez skraćene verzije Gumifleksa, koja ti i ne treba) ih ima 22.

Okačiću sad ovde kako bi to trebalo da ide i ko su sve izdavači

Edited by - Jasko on 07/01/2017 17:09:59
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/01/2017 : 18:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000