forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

maddjuro
Average Member



667 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 11/02/2018 : 01:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
sumnjam da bi ijedna tiskara jeftino naplatila jeftino izdavanje 100-tinjak brojeva
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 11/02/2018 : 09:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Mislim da bi mnogo bolja varijanta bila da se umeša još neki izdavač koji bi izdavao extra seriju. Možda nije moguće, ali za popunu rupa, bilo bi efikasnije i bolje rešenje.

Ma jedino nas Libellus i Fibra nikad nisu izdali!!!

Znaci jedina varijanta je da Libellus krene sa HC brojevima od 201 i paralelno sa HC brojevima od 540
6 eur po stripu, tiraz 400 komada.
Pa ko hoce nek izvoli
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 10:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by Jasko

Mislim da bi mnogo bolja varijanta bila da se umeša još neki izdavač koji bi izdavao extra seriju. Možda nije moguće, ali za popunu rupa, bilo bi efikasnije i bolje rešenje.

Ma jedino nas Libellus i Fibra nikad nisu izdali!!!

Znaci jedina varijanta je da Libellus krene sa HC brojevima od 201 i paralelno sa HC brojevima od 540
6 eur po stripu, tiraz 400 komada.
Pa ko hoce nek izvoli


Ja bi uzimao sigurno. Ali mislim da su to pusti snovi, nemaju Dade interes za to...A sad kad pogledam unazad, jedino Fibra i Libellus nemaju "repova", izlaze u kontinuitetu, i da u pravu si, nikad nas nisu iznevjerili. I ko hoće nek izvoli...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4993 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/02/2018 : 10:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Pa kolika su uopće ta prava za izdavanje brojeva ?

Otprilike, ako netko zna...
Naime, čudi me da se SA to više nije isplatilo...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4834 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/02/2018 : 11:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Vidim na kioscima više primjeraka redovnog OCP-ovog ili već kako se firma zove .
Kako sam razumija i kolor od broja 13 će izlazit na hrvatskim kioscima i je li moguće da počne iz početka neka nova edicija
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18423 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/02/2018 : 11:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kakav je papir u CPG kolorcima..ako je opet pucketajuci valovit nema vajde...
Da ne volim toliko tog Alana nebi uzimao te nagubane Forde..
Imao je vec AF losiji papir sto mi i ne smeta previse ali da je cijeli strip tako naboran unutra,to
je mala katastofa za citanje i kolekcioniranje...
Nadam se da bar kolorci ne valove..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/02/2018 : 11:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vidim na kioscima više primjeraka redovnog OCP-ovog ili već kako se firma zove .
Kako sam razumija i kolor od broja 13 će izlazit na hrvatskim kioscima i je li moguće da počne iz početka neka nova edicija



CPG - Color Press Grupa.

Već naredni 12 ide na kioske, 15.2. A od 15.4. ide Frit i Frut. Dvomesečni je ritam.

Moguće je.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
376 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 11/02/2018 : 11:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
I kolorci imaju te nabore, mislim da su cak za nijansu izrazeniji. Ali dobri su za opustanje, otvoris strip, pa prstom provlacis blizu hrbata, a ono prijatno pucketa :) Svejedno, to me izdanje vise ne zanima zbog ovog preskakanja brojeva.
Ovu c/b varijantu kupujem, onako iz navike, tek da kupim nesto.
Niste videli kako je izdanje izgledalo do sto i nekog broja, to je tek bilo za plakanje.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2067 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/02/2018 : 11:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Zašto na stripovi.com piše izdavač Svet? Zar ne bi trebalo pisati CPG?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4834 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/02/2018 : 11:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vidim na kioscima više primjeraka redovnog OCP-ovog ili već kako se firma zove .
Kako sam razumija i kolor od broja 13 će izlazit na hrvatskim kioscima i je li moguće da počne iz početka neka nova edicija



CPG - Color Press Grupa.

Već naredni 12 ide na kioske, 15.2. A od 15.4. ide Frit i Frut. Dvomesečni je ritam.

Moguće je.



SA je sta taman do Frit i Fruta , meni omiljene priče .
Vjerovatno ću pratit kolorce a i volija bi kad bi išlo od početka .

Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 11/02/2018 : 11:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Kakav je papir u CPG kolorcima..ako je opet pucketajuci valovit nema vajde...
Da ne volim toliko tog Alana nebi uzimao te nagubane Forde..
Imao je vec AF losiji papir sto mi i ne smeta previse ali da je cijeli strip tako naboran unutra,to
je mala katastofa za citanje i kolekcioniranje...
Nadam se da bar kolorci ne valove..

Jos je izrazenija valovitost u klorcima... Valjda kad taj jadni papir upije boju, natopi se pa bude jos gore...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/02/2018 : 12:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Jedino što mogu da vam kažem je da im pišete na e-mail i da se žalite.

Priče Broja Jedan su imale dobar papir, nešto se promenilo nakon toga.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 15:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Za mene nema tu velike nauke; ovo je kraj izdavanja Alan Forda! Bez velike filozofije; ako se ne nade izdavac koji ce nastaviti nove epizode,(te eventualno, one klasicne price koje fale novim kolekcionarima), ovaj razgovor je bespredmetan. Uz naravno, minimum skrbi oko opreme knjizice. Sve drugo je bezveze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 15:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Pa kolika su uopće ta prava za izdavanje brojeva ?

Otprilike, ako netko zna...
Naime, čudi me da se SA to više nije isplatilo...


A eto nije. Kaze Bernard. Slabo se prodavalo,(vec san napisao). O pravima ne znam nista, uvjek me je zanimalo, ali nikad nisam pitao...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 15:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by teller

Kakav je papir u CPG kolorcima..ako je opet pucketajuci valovit nema vajde...
Da ne volim toliko tog Alana nebi uzimao te nagubane Forde..
Imao je vec AF losiji papir sto mi i ne smeta previse ali da je cijeli strip tako naboran unutra,to
je mala katastofa za citanje i kolekcioniranje...
Nadam se da bar kolorci ne valove..

Jos je izrazenija valovitost u klorcima... Valjda kad taj jadni papir upije boju, natopi se pa bude jos gore...


Znaci, taj je papir totalno u k...u?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 11/02/2018 : 17:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Meni je najbitnije da neko nastavi klasik poslje broja 200,numeracija,izgled,dizajn,kvaliteta mi je manje bitna,samo da popunim rupu do Borgisovih,ali ako bi bili solidni kupovao ih i dalje,stari Vjesnikovi su rijetki i skupi,naručito oni pri samom kraju,pa čak i onda kada i nisu super očuvani.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 17:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Meni je najbitnije da neko nastavi klasik poslje broja 200,numeracija,izgled,dizajn,kvaliteta mi je manje bitna,samo da popunim rupu do Borgisovih,ali ako bi bili solidni kupovao ih i dalje,stari Vjesnikovi su rijetki i skupi,naručito oni pri samom kraju,pa čak i onda kada i nisu super očuvani.


Vjesnik je broj jedan. Nekad bio i sad se spominjao. Naravno da su primjerci tog izdanja skupi. Stari su i bitni. Kartonci su rijetki, brojevi u rasponu od 200 do 250 takoder. Oni na samom kraju su jos i rijedi jer je tiraz bio osjetno manji tj. isli su samo u prodaju u Hrvatskoj. Ja sam tokom godina i poboljsavanja svoje kokekcije, sakupio 4 kompleta. Sad je komplet boli glava! Siguran sam jedan od najboljih 10, na prostoru cijele bivse Juge... 2 sam ostavio sinovima, a cetvrti prodao...i dan danas iz gusta, kad naidem na pravi primjerak, odmah kupujem.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4993 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/02/2018 : 20:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Meni je najbitnije da neko nastavi klasik poslje broja 200,numeracija,izgled,dizajn,kvaliteta mi je manje bitna,samo da popunim rupu do Borgisovih,ali ako bi bili solidni kupovao ih i dalje,stari Vjesnikovi su rijetki i skupi,naručito oni pri samom kraju,pa čak i onda kada i nisu super očuvani.



Uvijek je netko nastavljao, nastaviti će i sada...
Bila je pauza i 2000, 2001 ... dok nije preuzeo SA...

Potrebno je malo strpljenja..

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2018 : 23:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto se stripova tice, nista ne zelim vise. Kobogda nastavio itko...sad mi je cak i svejedno tko...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/02/2018 : 23:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jasko veci filozof od cetvrtkkovaca
mislio sam da je to nemoguce

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/02/2018 : 23:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Dao bih ti jedan dan da uređuješ nešto i da komuniciraš s čitaocima, sa svim izlivima nezadovoljstava ili tzv. dobronamernim savetima, pa da vidim kakav bi i koliki filozof ti postao.

Da ja odlučujem imali bismo najmanje 5 izdanja Alana (c/b i kolor od 1, od 201, extra i trobroji), ali ne odlučujem.

Edited by - Jasko on 11/02/2018 23:29:11
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2018 : 05:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Deers
Tko kaže?

Evo je ovu nedjelju:

http://www.hnk-split.hr/predstave/detalj/artmid/906/articleid/10218/alan-ford-povratak-otpisanih


Bravo prijatelju! Nisam vidio, a prolazim kraj teatra svaki dan. Idem...


Nadam se iscrpnom raportu nakon odgledane predstave.


Odgledao sinoc!
Odmah na pocetku da kazem da je ovo prvenstveno hommage Predraga Lucica, jednom starom i dragom stripu, nasem Alan Fordu, ali i stripu uopce,(dio kad se pjeva o tome kako nam mozete ukrasti sve, ali strip ne...). Covjek je ocito jako volio i drzao do stripa opcenito, a kroz svojstvenu zajebanciju u Alan Fordu on je provukao i onu staru dobru satiru i zajebanciju Feral Tribunea. Kako se kroz njegove radove u spomenutoj tiskovini uvjek radilo o ozbiljnim temama, tako je kroz gorku satiru ovdje provucena teska tema emigranata i njihovog dolaska u Evropu. Prerano preminuli novinar i pisac kakav je bio Lucic, oduvjek je plivao protiv struje pa je tako i ovdje iznio snaznu poruku, univerzalnih vrijednosti slobode i jednakosti. Ali i strah malih obicnih ljudi pred nepoznatim. Sve je jasno, Europa kao bedem pred najezdom arapa i duboko ukorijenjeni strah od muslimana. Predstava je zagrabila duboko ispod povrsine licemjerne politike onih koji je kroje na svim stranama svijeta,(spominje se naravno Amerika, ali i zidovi, japanci itd...), ali fokusirana je na "dobru staru Europu". Ima tu politike koliko hoces, ali kako ovo nije mjesto za pisanje o njoj, necu ni iznositi svoje stavove o politici. Osobno sam jako cesto i puno boravio u arapskim zemljama,i stvari nisu jednostavne, dapace, ta materija je jace zajebana. Sto se Alan Forda tice nije to lose, Bob je vrlo dobar, Broj 1 takoder, svidio mi se i Jeremija te donekle Alan i sir Oliver,(ne mogu oprostiti All star patike kod engleskog gentlemana), dok je debeli sef manjkav i sve je osim debel i osim sef. On najmanje prica pa nije primjetan. Grunf nelos, ali fali ono nesto, kod starog vojnika iako baca baze i parole. Ima tu i Superhika, Beppe i baby Kate, generala Wara... interpretirano,onako solidno Fordovskih,(citaj Bunkerovskih). Sale su Fordovske, opce poznate izvucene iz naseg omiljenog stiva, razumljive cijelokupnoj populaciji bivse zemlje. Glumci dobri, trude se. Predstava tece ljepo, ne gubi na ritmu usprkos cinjenici da je 75 % vodena na slovenskom,( ima sala naravno i na racun republike Slovenije, ali i Istre...). Ide i prijevod, diskretno gore na zidu. Ja sam osobno masu razumio bez prijevoda. Gosti iz Kopra i Sarajeva su ljepo odigrali i zaradili poveci pljesak, te zajedno s nama gromoglasno pljeskali na pojavu fotografije Lucica na kraju. Ipak je ovo bio njegov grad. I za kraj, teatar pun ljevicara,(prepoznajem ih, iz svog grada kao takve deklarirane), koji su zadovoljno otisli kucama. Ja i supruga smo izasli u hladnu noc, razmisljajuci jos jednom kakav presnazan utjecaj je ostavio dobri stari Alan Ford strip na mlado i staro kroz sve ove godine. To je vise od kulturoloskog fenomena. Tako ds samo mogu jos jednom reci, nevezano za predstavu, steta stopiranja novih epizoda...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2018 : 06:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Dao bih ti jedan dan da uređuješ nešto i da komuniciraš s čitaocima, sa svim izlivima nezadovoljstava ili tzv. dobronamernim savetima, pa da vidim kakav bi i koliki filozof ti postao.

Da ja odlučujem imali bismo najmanje 5 izdanja Alana (c/b i kolor od 1, od 201, extra i trobroji), ali ne odlučujem.



ne laprdaj i prije svega ovoga sam te zamijetio kao ne bas dobrog komunikologa

komunjciram s ljudima imamo 4500 lajkova
plus pozivi i majlovi
nije mi tesko reci oprostite pogrijesili smo

prije svega moras sici s katedre medju raju
i naučiti reci
zasrali smo ali ja ne odlucvujem

izdanje vam je srsanje ne bnih ga motkom listao
zao mi je sto ce zuta af izdanja nestati s kioska...bili su zastitni znak
iako nisam kupovao poslije 104 broja drago mi je sto su izlazili


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 12/02/2018 : 11:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Je li problem u nama ili u tebi? Pogledaj malo bolje šta si mi napisao.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2018 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bolan ovo je forum čovječe ja sam niko ja sam ti onaj iz latinske poslovice Kvod licet Jovi


ti ako se prezentiraš ovdje kao dio neke čibulje velikog CPGa bi trebao izustiti

prevaliti preko usta

izvinite građani ljubitelji stripa iz srbije što smo vas prevarili
što je frit i frut 13. po redu umjesto normalno

u meni nije problem jer me boli đon za vaše hakerske napade i otmicu alan forda jer ga ne kupujem nakon 104. broja

ovo je klasični državni udar... baš sam razmišljao o kupovini izdanja u boji, ali sada kao kec na 10 me ne zanima

nastavi se ti skrivati i dalje iza sofizama i jeftine filozofije i spinovanja

da ovdje prodajem nešto bio bih uljudan i odgovarao bih jasno na pitanje i znao bih se ispričati
to je ono što vi mali bogovi u izdavašštvu uopće ne znate

inače bunker je ispao još jednom šupak :D
ne skupljam AF a loše se osjećam mogu misliti kako je s ovima koji ga toliko vole

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.04 seconds. Snitz Forums 2000