forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 06:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

quote:
Originally posted by nikotin

Imaju procijenitelji za to. Platiš im i oni ti dadnu certifikat.

I ovaj prodaje da je Libellus.
Ovo sam ja kupio i kopija je.

https://www.olx.ba/artikal/27010994/mister-no-almanah-1/


Već je prije bilo spominjano,pa i na Libellusovu forumu kako se rade kopije njihovih izdanja.Ako se mogu kopirati Libellusovi HC-i,onda se stvarno može kopirati baš sve,sad koliko je to kvalitetno i uvjerljivo to je već druga priča.Evo na njuškalu ima već duže vrijeme kopije prvih brojeva ZS Lms,za 50 kn,a ne nekoliko tisuća pa ko voli nek izvoli.Osobno bih kupio kopiju,ili pirat samo kada bi mi original iz nekog razloga bio nedstupan,i to samo dok ne uspijem nabaviti original,nače ne,pirate tj.kopije smatram bezvrijednima.Što se Libelusa tiče neka naprave reprinte najtraženijih izdanja,pa kopija neće biti.

Ja sam na njuškalu kupio kopije Texa ZS i LMS za 25kn / komad ili nešto manje. Sav Tex LMS i prvih 18 Texova ZS. To je 45 stripova. Koštalo me koliko bi platio 1 Tex glanc. I ne namjeravam nabavljaviti originale. Nemam novca za to. Tako npr. mislim sebi uraditi i magičnog i dragonera libellus u mekim koricama ako ih niko ne objavi jer nemam novca to kupovati. Nek se oni slikaju sa svojim cijenama.
I Ken Parker i je bio u planu ali počeo je izlaziti i sad ga kupujem od Darkwooda i u SC i u HC. Kupujem i strip-agentovo izdanje. Znači kupujem 3 edicije.
Kad su cijene pretjerane, ne kupujem i ako svaki mjesec kupim nekoliko Libellusa nemam novca da ispratim Dragonera. Da su barem završili pilota pa bi počeo kupovati Dragonera. Ovako ne mogu.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 16/12/2018 07:32:50
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 07:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nikotin

Imaju procijenitelji za to. Platiš im i oni ti dadnu certifikat.

I ovaj prodaje da je Libellus.
Ovo sam ja kupio i kopija je.

https://www.olx.ba/artikal/27010994/mister-no-almanah-1/


Znaci drzao si knjigu u ruci? Ovako na slici izgleda uredno. Sto je bila razlika?

Kao što sam rekao tad nisam ni znao da postoje kopije Libellusa. Onda nakon godinu dana neko mi je rekao i odmah zatim pojavilo se na Libellusovom forumu i na fejsbuku. Tako da te almanahe nisam ni otvorio ni pogledao je li kopija ili nije. Pošto mi je taj čovjek poslao iz Srbije i po cijeni od 20€ / komad skontao sam da su kopije.
Na fejsbuku su bila objašnjenja. Boje korica nisu iste boje, veči su ili su manji od orginala za 1-2mm, pa onda na primjer linija stripa nije ravna sa stranom gdje se sječe knjiga več je kosa ako me razumiješ.
Ja ih kupujem redovno od svog nabavljača i znam da su mi originali.
Čovjek iz Makedonije mi je rekao poslije da nisu istih dimenzija kao originalna. Taj 1-2mm manji ili veči.
Saznao sam da je urađeno svega nekoliko Libellus kopija. Onih najrijeđi i najskuplji. Ne znam više koji.
Meni osobno to ne smeta što postoje kopije ali me nervira što prodaju kao da su originali. Nek stave da su kopije pa ko hoče nek ih kupi.
Ja ne bih kupio kopije Libellusa HC za 20€.
Radije ču ga ja sebi isprintati u mekom povezu za nekih 4€.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 16/12/2018 07:31:05
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 07:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Za ove table slicica iz Vjesnika, to vrijedi onom koji drzi do toga. Svaka roba nade svog kupca. Osobno bi rado imao jednu kao spomen na bivsa vremena i stoga sto je to dio povjesti hr izdavanja omiljenog nam junaka. I ne smatram da je to krada. Covjek je radio onomad u Vjesniku i imao je pristup tiskovinama...bilo ih je vjerovatno na desetke tisuca, uzeo je par desetaka pa sto...to tada nije nikome bilo bitno ni vazno. A danas, prava vrijednost takve stvari, je pitanje osobnog htijenja. Sto je meni bitno nekome je tesko sranje i obratno.

I ja bih volio kupiti jednu ali čovjek pretjera sa cijenama. U početku je bilo 10€. Pa kad sam računao Western union 8€ pa i za ne preporučeni PTT 5,5€ izašlo bi me 23.5€. A kupio bi samo da je preporučeno što bi još više podiglo cijenu.
A sad sa novim cijenama to mi je preskupo.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 16/12/2018 08:01:06
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 16/12/2018 : 15:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Sinoc je u fb grupi Ernad tvrdio da je prodao svih 50 tabli za 2000 evra.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2018 : 15:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 16/12/2018 : 16:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Sinoc je u fb grupi Ernad tvrdio da je prodao svih 50 tabli za 2000 evra.

Evo ih mu na njuškalu.

https://www.njuskalo.hr/slicice-albumi/alan-ford-table-muppets-table-oglas-27233752

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2018 : 16:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ova vinjeta gore u adventskom duhu, mi je jedna od najdrazih slicica iz Alan Forda. Bas je jucer ponovo gledao. Alanova naiva i djetinja radost, te Bobova mrzovolja. Sjajno!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/12/2018 : 19:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by Zile

Sinoc je u fb grupi Ernad tvrdio da je prodao svih 50 tabli za 2000 evra.

Evo ih mu na njuškalu.

https://www.njuskalo.hr/slicice-albumi/alan-ford-table-muppets-table-oglas-27233752



50 € komad?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/12/2018 : 22:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Sinoc je u fb grupi Ernad tvrdio da je prodao svih 50 tabli za 2000 evra.


Pa nije ni čudo onda što je bio pijan ko deva već u 22 h 😂😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2018 : 23:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dva soma eura?
Hm...
Sad mos' nac tablu original sa Superhikom i par clanova TNT-a, za tu 'kintu'...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 17/12/2018 : 08:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Ma nije prodao, laze...lik poludi kad mu neko kaze da trazi previse, najbolje cuti i izvadi jos 50 evra :)
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/12/2018 : 12:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nikotin

Imaju procijenitelji za to. Platiš im i oni ti dadnu certifikat.

I ovaj prodaje da je Libellus.
Ovo sam ja kupio i kopija je.

https://www.olx.ba/artikal/27010994/mister-no-almanah-1/


Znaci drzao si knjigu u ruci? Ovako na slici izgleda uredno. Sto je bila razlika?

Kao što sam rekao tad nisam ni znao da postoje kopije Libellusa. Onda nakon godinu dana neko mi je rekao i odmah zatim pojavilo se na Libellusovom forumu i na fejsbuku. Tako da te almanahe nisam ni otvorio ni pogledao je li kopija ili nije. Pošto mi je taj čovjek poslao iz Srbije i po cijeni od 20€ / komad skontao sam da su kopije.
Na fejsbuku su bila objašnjenja. Boje korica nisu iste boje, veči su ili su manji od orginala za 1-2mm, pa onda na primjer linija stripa nije ravna sa stranom gdje se sječe knjiga več je kosa ako me razumiješ.
Ja ih kupujem redovno od svog nabavljača i znam da su mi originali.
Čovjek iz Makedonije mi je rekao poslije da nisu istih dimenzija kao originalna. Taj 1-2mm manji ili veči.
Saznao sam da je urađeno svega nekoliko Libellus kopija. Onih najrijeđi i najskuplji. Ne znam više koji.
Meni osobno to ne smeta što postoje kopije ali me nervira što prodaju kao da su originali. Nek stave da su kopije pa ko hoče nek ih kupi.
Ja ne bih kupio kopije Libellusa HC za 20€.
Radije ču ga ja sebi isprintati u mekom povezu za nekih 4€.



Smisao falsificiranja i jest u tome da se lažnjak podvali pod original

Nema danas puno poštenih falsifikatora
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2018 : 01:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2018 : 15:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/12/2018 : 17:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
odustat ču od tog Svetovog Alan Forda..teškog srca..poslje xx godina.
smućio mi se taj valovit papir...nekad bi to gutao ali danas ako ne mogu zamenit klozet papir-nek se fučkaju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2018 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 23/12/2018 : 22:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford (Dnevne Novine Press - Nedeljnik Dodatak) - Broj ??? (13.06.12) - TRENUTAK VELIKIH ODLUKA



-u početku, počevši od kraja Decembra 2011-te ''Nedeljnik'' je objavljivan kao tjedni prilog ''Dnevnim Novinama Press''
-od Oktobra 2012-te nakon što se odvojio od ''Dnevnih Novina Press'', ''Nedeljnik'' postaje samostalni tjednik
-Dnevne Novine Press su ugašene u Novembru 2012-te

-nažalost loša kvaliteta
-full verzija

https://imgur.com/JoxFoZM

https://mega.nz/#!F6IkFaTC!j84xScLT9TwueZg8idBp-dRlK0kRCPGy_GBFNRUkhi8

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 13/02/2019 23:22:50
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2058 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 24/12/2018 : 00:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Sto Mu Jelenskih Rogova! - Ivica Ivanišević (V.B.Z. - Biblioteka TRIDVAJEDAN - Knjiga 31)

-odlomak ''NARODNI HEROJI''
-samo dio odlomka posvečen Alan Fordu
-sadrži i sliku Grupe TNT
ISBN: 953-201-396-2 (meki uvez)
ISBN: 953-201-395-4 (tvrdi uvez)


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2018 : 22:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

odustat ču od tog Svetovog Alan Forda..teškog srca..poslje xx godina.
smućio mi se taj valovit papir...nekad bi to gutao ali danas ako ne mogu zamenit klozet papir-nek se fučkaju.


Svak dode sebi prije ili kasnije...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/12/2018 : 00:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bunker i Magnus
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4984 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/12/2018 : 16:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno!!!!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/12/2018 : 16:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eh, mladi, bezbrizni, brzi, puni ideja i snage...svijet je bio njihov...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/12/2018 : 23:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Je li itko ikada baš ono dosta usporedio talijanski tekst Alana Forda sa Brixyjavim prijevodom (znači da se baš išlo rečenicu po rečenicu i tako barem nekoliko epizoda) pa da se može egzaktno reći koliko su neke fore izvorne a koliko je za njih zaslužan prevoditelj?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2018 : 00:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bih znao. Ja nisam nikad...
Ali bilo bi to zanimljivo usporediti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/12/2018 : 13:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Mene osobno nije ni briga je li doslovno. Brixy je Brixy.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000