forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2023 : 22:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Imam ih ja sve, ali ne pada mi na pamet mjeriti 'table' iz svih izdanja AF stripova pa ih usporedivati... e to bi tek bila prava uputnica za ustanovu zatvorenog tipa. Mogu odmah doci kola s rotirkom po mene kao ona iz Trojice iz Yume. Sa ona dva specijalna vozaca/bolnicara.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/03/2023 : 22:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Imam ih ja sve, ali ne pada mi na pamet mjeriti 'table' iz svih izdanja AF stripova pa ih usporedivati... e to bi tek bila prava uputnica za ustanovu zatvorenog tipa. Mogu odmah doci kola s rotirkom po mene kao ona iz Trojice iz Yume. Sa ona dva specijalna vozaca/bolnicara.



Pa nema ni potrebe, stvari su jasne. Ne pričam ja da bih njemu kontrirao. Ne u činjenicama, a ukusi su ukusi. Meni su Vjesnikova izdanja značajna, njemu nisu. Trobroji su mi bili idealni, zato sam i pitao ima li tako nečeg sada.

Edited by - alexts on 14/03/2023 22:46:36
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2023 : 22:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

Imam ih ja sve, ali ne pada mi na pamet mjeriti 'table' iz svih izdanja AF stripova pa ih usporedivati... e to bi tek bila prava uputnica za ustanovu zatvorenog tipa. Mogu odmah doci kola s rotirkom po mene kao ona iz Trojice iz Yume. Sa ona dva specijalna vozaca/bolnicara.



Pa nema ni potrebe, stvari su jasne. Ne pričam ja da bi njemu kontrirao. Ne u činjenicama, a ukusi su ukusi. Meni su Vjesnikova izdanja značajna, njemu nisu. Trobroji su mi bili idealni, zato sam i pitao ima li tako nečeg sada.



Bez brige. Na topicu o Alan Fordu ja i pricam u tom stilu.
Inace, meni se svida kakav pogled i ukus na strip imas i kako razgovaras i pises o toj materiji.
Za mene nijedan trafika/kiosk strip nema onakav otisak kao Vjesnikovi Fordovi, bar prvih dvjesto. A kartonci da ne pricam previse, pa ono izgleda kao da je veliki Roberto direktno crtao na papir u knjizici.
Meni su trobroji bili dragi. Preteca Libellusa i to dvadeset godina ranije. (Ne mislim samo na njihove 'nove' Fordove bec na ideju i koncept) Steta sto nisu izisli bar prvih 75 epizoda u onim sarenim trobrojima. (I ti sareni hrbati su preteca, recimo Fibrinih Kolorki) Vjesnik je bio sjajan. Ima li su izvanrednu stampariju. Nedavno sam imao prilike gledati originalne olovne otiske iz njihove stamparije, sad mi je zao sto nisam kupio jednog. Nudili su mi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 13:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote

Edited by - delboj on 15/03/2023 13:26:55
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/03/2023 : 20:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Evo još nekih pirata što su se danas pojavili u izdanju Dragana Jelića.
HC - Trobroji - 1-46

Ni ovi ne idu u moj spisak.






Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/03/2023 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote


https://imgur.com/1Ku5KoY

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 07:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ide me pamcenje, pa se sjecam jako dobro starih epizoda stripova, scena, gegova i vinjeta, ali ovaj prizor fiksanja brodovlasnika 'maone za skovace' iz Pljackasa je sami vrh, i sigurno mi je jedna od deset najupecatljivijih i nezaboravnih. Tabla s ovom i prvom vinjetom 'droziranja', je epska! To smo kao djeca stalno gledali i 'varili' od smjeha. A mozda i vec tad naucili da je droga opasno zlo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2023 : 08:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ide me pamcenje, pa se sjecam jako dobro starih epizoda stripova, scena, gegova i vinjeta, ali ovaj prizor fiksanja brodovlasnika 'maone za skovace' iz Pljackasa je sami vrh, i sigurno mi je jedna od deset najupecatljivijih i nezaboravnih. Tabla s ovom i prvom vinjetom 'droziranja', je epska! To smo kao djeca stalno gledali i 'varili' od smjeha. A mozda i vec tad naucili da je droga opasno zlo...



+1
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 16/03/2023 : 08:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Evo još nekih pirata što su se danas pojavili u izdanju Dragana Jelića.
HC - Trobroji - 1-46

Ni ovi ne idu u moj spisak.









Izgledaju jako dobro

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2023 : 08:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Evo još nekih pirata što su se danas pojavili




Gde se svi ti razni pirati uopšte prodaju? Ne nalazim ih na uobičajenim sajtovima za prodaju.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 08:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Facebook grupe prste od ovoga.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/03/2023 : 09:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Koliko ovo bolje izgleda od Libelusovog AF.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 09:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Realno ne izgleda. Kod Libellusa je usran samo donji deo hrbata. Ostalo je odlicno.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/03/2023 : 09:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Realno izgleda, makar meni, mogle bojebdrugacije ali ok, ono kod Libelusa ne lici na nista.

Cudi me da ces preskociti Holmsa, verovatno strip koji bi ti najvise legao ove godine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 10:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kako zavrse koji serijal a ja ga pratim, zavrsavam sa njima. Ne zelim da dajem pare coveku cija dela cine sve suprotno od onih starih Bonelli vrednosti. :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 11:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Koliko ovo bolje izgleda od Libelusovog AF.



A je...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 11:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Realno ne izgleda. Kod Libellusa je usran samo donji deo hrbata. Ostalo je odlicno.



Tocno. Ali sad kad ih je vec 18, uopce vise nema veze. Izgubio se u 'svastari' onaj prvi los i porazni efekt. Kad ih bude stotinjak bit ce cak i sasavo zanimljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 14:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by nikotin

Evo još nekih pirata što su se danas pojavili




Gde se svi ti razni pirati uopšte prodaju? Ne nalazim ih na uobičajenim sajtovima za prodaju.



Vecinom usmenom predajom, od uha do uha, preporukom. Tako sam i ja stupio u kontakt sa covjekom u Srbiji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 16/03/2023 : 14:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by nikotin

Evo još nekih pirata što su se danas pojavili




Gde se svi ti razni pirati uopšte prodaju? Ne nalazim ih na uobičajenim sajtovima za prodaju.



Vecinom usmenom predajom, od uha do uha, preporukom. Tako sam i ja stupio u kontakt sa covjekom u Srbiji.



... i povremeno na Njuškalu

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2023 : 14:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

quote:
Originally posted by mpavin

Broj 23 doša danas na hrvatske kioske.


Kupio ga danas,kasnio je poprilično,ali bolje ikad nego nikad.Očito nema nekog pravila kada strip izlazi u Hr.Već sam razmišljao kako ga nabaviti iz Srbije,ali sva sreća da to ipak neću morati,jer bi mi dodatni troškovi ipak bili malo previše.



Jel ga netko kupio u 'akvatoriju' Splita? 9vaj broj 23. Ja ga ne mogu nikako naci...
Ako ima netko informaciju na kojoj trafici/mjestu ga je moguce kupiti? Trogir, Kastela, Omis, Makarska, otoci... bilo gdje, jer ga u Splitu ne mogu naci.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2023 : 11:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo jedna mala javna zahvala koju osjecam da trebam napisati...

Veliko hvala entuzijastu Nenadu iz Panceva koji mi je rijesio cpg brojeve 8,12 i 14. Te mi ih sigurno i zasticeno poslao! I to besplatno!

Moju veliku zahvalnost imas, a nadam se da cu se moci revansirati...

Po ko zna koji put dokazuje se kako su stripasi posebni ljudi. Puno puta sam pomogao ali isto tako i dobio pomoc od potpuno nepoznatih mi ljudi.

Svaka cast! Ovo cini zivot ljepsim!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 24/03/2023 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Evo još nekih pirata što su se danas pojavili u izdanju Dragana Jelića.
HC - Trobroji - 1-46

Ni ovi ne idu u moj spisak.








Već kad rade te pirate da se bar malo potrude.

Iako se ne vidi hrbat i ostalo, ovako izgleda totalno bezlično i jeftino.



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2023 : 12:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto ljudi-sto ćudi!
Imas izjave da je lijepse od Libellusovog...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 24/03/2023 : 14:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sto ljudi-sto ćudi!
Imas izjave da je lijepse od Libellusovog...


Pa ovi pirati izgledaju kao da su se djeca igrala u PowerPointu.



Go to Top of Page

InvisibleMan
Starting Member



82 Posts

Member since 07/01/2021

Posted - 24/03/2023 : 23:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send InvisibleMan a Private Message  Reply with Quote
Lijep pozdrav svima. Danas sam u centru Zagreba kupio dva AF na kiosku, Alan Ford Classic br. 209 i AF Nova Serija br. 23. U tramvaju malo gledam tu po sajtu i skužim da su to stari brojevi. Međutim, na kiosku su stajali u izlogu.

Izlazi li ovo još uvijek u Hrvatskoj i zna li tko gdje mogu nabaviti nove brojeve?

Hvala unaprijed.

Edited by - InvisibleMan on 25/03/2023 12:26:34
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.93 seconds. Snitz Forums 2000