forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 kupi odmah, cijena rezerve
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 28/06/2005 : 10:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
zaboravio...ionako kod registracije moras ispuniti ime, prezime i adresu...

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

ne radi "crna lista", stavim usera u "zabranjene korisnike", stisnem "potvrdi" i pojavi se kvadratic koji kaze: "niste nista odabrali"

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."


Meni radi. To je opet bice neki problem s tvojim browserom? Jel imas ukljucen JavaScript?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

marko, treba staviti placanje unaprijed. prodavatelj uplati npr. 50 kn i moze postavljati aukcije sve dok ne zakljuci poslove na koje odpada provizija u toj vrijednosti. kada ih "potrosi" onda mu se blokira postavljanje novih aukcija sve dok ne obnovi uplatu. vrlo jednostavno.

http://zveles.blogspot.com/



Hm, zanimljivo. Ima smisla.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 28/06/2005 : 10:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
jos jedan prijedlog:
da se postotak od aukcija naplacuje u postotku obrnuto proporcionalnom od broja postova na forumu, s time da bi se izuzeli postovi iz "svastare", "ponude" i "Potraznje", znaci u obzir bi dolazili samo postovi iz "prijedloga", "stripova" i "popisa" (samo ono sto je direktno vezano sa stripom i stranicama", znaci - tko ne sudjeluje aktivno na forumu placa najvise a tko doprinosi placa manje, pa da vidimo...

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 28/06/2005 : 10:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by alanmaras

ne radi "crna lista", stavim usera u "zabranjene korisnike", stisnem "potvrdi" i pojavi se kvadratic koji kaze: "niste nista odabrali"

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."


Meni radi. To je opet bice neki problem s tvojim browserom? Jel imas ukljucen JavaScript?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



moguce, da ga iskljucim?

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by zveles

marko, treba staviti placanje unaprijed. prodavatelj uplati npr. 50 kn i moze postavljati aukcije sve dok ne zakljuci poslove na koje odpada provizija u toj vrijednosti. kada ih "potrosi" onda mu se blokira postavljanje novih aukcija sve dok ne obnovi uplatu. vrlo jednostavno.

http://zveles.blogspot.com/



par problema prakticne prirode:
- imas 99 aukcija i potrosis 50 kuna na npr. 70 aukcija i onda ne mozes zakljuciti ostalih 29
- uplatis 50 kuna, Marku treba npr. 1-2 dana da to provede i opet si u vakumu


Ne, to bi se rijesilo tako da se ovih 29 mogu zakljuciti, ali ne mozes dodati nove, dok ne platis dug za tih 29.

quote:
Originally posted by alanmaras
mislim da je vrlo jednostavno: ako ne platis dug, bivas baniran dok ga ne platis s time da se prati i e-mail adresa i adresa stanovanja ako se pokusas logirati s drugim nickom i istim podacima o stanovanju i nastaviti s aukcijama,
takodjer bi mozda bilo dobro da se povezu podaci s foruma sa sudjepovanjem na aukcijama, znaci: da bi sudjelovao u aukcijama moras ispuniti profil; biti ce onih koji ce dati krive podatke ali ne u tolikoj mjeri, ionako ne mozes napraviti savrsen sistem kontrole; tu mogu puno uciniti sami clanovi foruma raskrinkavajuci varalice i stiteci se medjusobno jer, koliko sam shvatio (a i tako mi se svidja) ovo je mjesto, prvenstveno, za popularizaciju stripa i za razmjenu a tek onda za prodaju i zaradu (znaci: prodajem ono sto mi je visak i od tih novaca kupujem ono sto mi fali!!!)


Podaci sa aukcija i jesu vezani za Forum (u biti, to je bio moj mali trik na pocetku, htio sam privuci ljude da se registriraju na forum i da sudjeluju na njemu tako da ih "namamim" sudjelovanjem an aukcijama, za koje je nuzno da budes ujedno i clan foruma). Medjutim, nije uspjelo. Tesko je pratiti podatke, netko moze uredno otvoriti 15 mailova i staviti 15 razlicitih imena i prezimena, tko bi to pratio... Ali dobro, prije ili kasnije bi ga sredili, eventualno bi objavili imena duznika na aukcijama, pa bi ljudi vjerojatno reagirali.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

jos jedan prijedlog:
da se postotak od aukcija naplacuje u postotku obrnuto proporcionalnom od broja postova na forumu, s time da bi se izuzeli postovi iz "svastare", "ponude" i "Potraznje", znaci u obzir bi dolazili samo postovi iz "prijedloga", "stripova" i "popisa" (samo ono sto je direktno vezano sa stripom i stranicama", znaci - tko ne sudjeluje aktivno na forumu placa najvise a tko doprinosi placa manje, pa da vidimo...



To bi samo proizvelo gomilu smeca na forumu, bojim se.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by alanmaras

ne radi "crna lista", stavim usera u "zabranjene korisnike", stisnem "potvrdi" i pojavi se kvadratic koji kaze: "niste nista odabrali"

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."


Meni radi. To je opet bice neki problem s tvojim browserom? Jel imas ukljucen JavaScript?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



moguce, da ga iskljucim?


Ne, treba biti ukljucen:-) Jel ti radi kad odaberes 2 korisnika?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 28/06/2005 : 10:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To bi samo proizvelo gomilu smeca na forumu, bojim se.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Doslo bi do spamanja foruma glupavim postovima tipa "Je, zagor rula!!!111" "dlyan je kul!" "slazem se" "ne slazem se"

________________________________________________
Damage Incorporated
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 10:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by alanmaras
moguce, da ga iskljucim?


Ne, treba biti ukljucen:-) Jel ti radi kad odaberes 2 korisnika?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Rijesio sam, bug je bio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Orloff
Junior Member



Croatia
396 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 28/06/2005 : 10:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Orloff a Private Message  Reply with Quote
Pohvale na unapredjenju aukcija, tih 3% stvarno nece biti puno, a siguran sam da ce Marko to napravit najbolje kako/ako :-) se bude moglo!
Smatram da bi aukcije trebale bit , bar su kod mene, sredstvo da se prodaju dupli stripovi da bi se mogli kupit oni koji ti fale!
Megalomanske prodaje ni po meni nemaju smisla!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 10:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zveles

marko, treba staviti placanje unaprijed. prodavatelj uplati npr. 50 kn i moze postavljati aukcije sve dok ne zakljuci poslove na koje odpada provizija u toj vrijednosti. kada ih "potrosi" onda mu se blokira postavljanje novih aukcija sve dok ne obnovi uplatu. vrlo jednostavno.

http://zveles.blogspot.com/



Hm, zanimljivo. Ima smisla.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


S tim da bih ja jos stavio opcije da bude vise vrsta iznosa za uplatiti.
Primjerice 20 kuna, 50 kuna i 100 kuna i svako sam bira koliko ce uplatiti.
To bi bilo zgodno iz vise razloga, manja suma za nekoga tko rijetko prodaje na aukcijama
i lakse mu je platiti tako, i vece sume za one koji vise trguju i cesto trguju
pa da onda ne moraju cesto uplacivati.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 10:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Nego idem i ja nesto prodati na aukcijama dok se nije uvelo placanje...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/06/2005 : 10:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zveles

marko, treba staviti placanje unaprijed. prodavatelj uplati npr. 50 kn i moze postavljati aukcije sve dok ne zakljuci poslove na koje odpada provizija u toj vrijednosti. kada ih "potrosi" onda mu se blokira postavljanje novih aukcija sve dok ne obnovi uplatu. vrlo jednostavno.

http://zveles.blogspot.com/



Hm, zanimljivo. Ima smisla.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


S tim da bih ja jos stavio opcije da bude vise vrsta iznosa za uplatiti.
Primjerice 20 kuna, 50 kuna i 100 kuna i svako sam bira koliko ce uplatiti.
To bi bilo zgodno iz vise razloga, manja suma za nekoga tko rijetko prodaje na aukcijama
i lakse mu je platiti tako, i vece sume za one koji vise trguju i cesto trguju
pa da onda ne moraju cesto uplacivati.


A sto ce oni koji bi prodali samo 2-3 stripa?

-------------------------------------------------------------------------------------------
Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 11:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Ako neko dolazi na aukcije s ciljem da samo jednom proda dva tri stripa i nikad vise nista,
neka se jave Markosu na mail ili neka ih stave na burzu.

Postoji mogucnost recimo da za svakog novog clana bude recimo prvih 9 kuna (mislim na proviziju) besplatno,
sto znaci da bi mogao prodati stripova i do 300 kuna (ako je 3% provizija) vrijednosti
a da ne plati ni kunu provizije. E sad mozemo ici u krajnosti pa reci a sto ako 2-3 stvari
vrijede vise i mogu se prodati vise od recimo tih 300 kuna, onda bih ja rekao neka i plati
jer ako vrijede vise ima od cega platiti par kuna za proviziju.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/06/2005 : 11:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Stvaraju se vrlo komplicirana pravila koja nece odbiti dilere stripova jer se oni uvijek potrude da ostanu u businessu, ali ce odbiti fanove kojim se nece dati jebavati s provizijama ili pretplatama za 2,3,20... stripova.

Ja sam kupio nesto stripova preko aukcija, nisam stavio u prodaju ni jednog iako imam nesto duplih koje bi da budem iskren najradje nekome poklonio.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 11:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ne, pravila moraju biti jednostavna, morat cu to dobro promisliti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 11:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Meni je dobra solucija da kada se proda 500 kuna dobijes email da si duzan da uplatis 15-25 kuna zavisno koliki ce % biti,ovo za uplacivanje unaprijed nije bas pozitivno,zbog plasenja novih clanova sto prodaju na aukcijama.
Ako prodavac ne odgovori na email poslije 7 dana,salje se 2.email sa opomenom,opet nema odgovora za 7 dana prodavac se zatvara na aukcijama.
Ima jos jedan dobar fazon da za postavljanje svake aukcije se uzima 1/4 od 1 kune,znaci postavis 4 objekta to te kosta 1 kuna bez obzira da li si prodao ili ne.Ali ova cifra nikada da ne predje 30 kuna za jedan period placanja.Ovo su samo cifre otprilike,to se moze jos malo prilagoditi.

Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 11:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Evo jos jedan fazoncic sti mi ne radi.
Pocetna cijena 1 kuna
Kupi odmah 15 kuna
Ne vidi se kupi odmah iako sam naveo tu soluciju.



Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 11:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Sad se vidi,kad sam ga klikno par puta,opametio se.

Porter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 11:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Sad se vidi,kad sam ga klikno par puta,opametio se.

Porter


Moras odabarati "Da" za Kupi domah i navesti cijenu!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 11:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Meni je dobra solucija da kada se proda 500 kuna dobijes email da si duzan da uplatis 15-25 kuna zavisno koliki ce % biti,ovo za uplacivanje unaprijed nije bas pozitivno,zbog plasenja novih clanova sto prodaju na aukcijama.
Ako prodavac ne odgovori na email poslije 7 dana,salje se 2.email sa opomenom,opet nema odgovora za 7 dana prodavac se zatvara na aukcijama.


Da, to je najvjerojatnija solucija.

quote:
Originally posted by Porter
Ima jos jedan dobar fazon da za postavljanje svake aukcije se uzima 1/4 od 1 kune,znaci postavis 4 objekta to te kosta 1 kuna bez obzira da li si prodao ili ne.Ali ova cifra nikada da ne predje 30 kuna za jedan period placanja.Ovo su samo cifre otprilike,to se moze jos malo prilagoditi.


Ne bi naplacivao stavljanje aukcije. Eventualno bi se naplacivala u slucaju da ljudi skinu aukciju prije vremena. I rezervna cijena bi vjerojatno bila dodatno naplacivana. I vjerojatno neke druge opcije vezane za bolju uocljivost aukcije (bold naslov, druga boja pozadine i slicno).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 12:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Porter

Sad se vidi,kad sam ga klikno par puta,opametio se.

Porter


Moras odabarati "Da" za Kupi domah i navesti cijenu!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Odabrao sam da,ali opet nesto zeza sad se ne pojavljuje ni kvadratic da stavis ponudu.

Conan _Volume 5______Color____Album......

Ovo je ime aukcije i nalazi se na zadnjoj strani aukcija.

Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 28/06/2005 : 12:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Svasta evo sad sve stima

Porter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2005 : 12:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa nece tebi pokazati (ako si logiran), jer ti si prodavac, ti i ne trebas vidjeti taj box sa ponudom.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000