forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DD: Oltre quella porta
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2005 : 02:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Jel' citao ko DD #228?

Ako jeste, šta kažete? Ko je u stvari umro? Da li je starac na šestoj strani u stvari Sergio Bonelli? Da li je "Profesor" Marcheselli? Da li je Xabaras Sclavi? Ko je covek sa bradom na strani 5? Zašto "pokojnik" mrzi neimenovanu devojku?

Da li bi ovako izgledao DD da su ga pisali Moore ili Morrison?

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"

Edited by - Djole on 03/09/2005 02:58:25

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/09/2005 : 13:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ko piše? Povratak Chiaverottija na velika vrata?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2005 : 13:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Barbatova, naravno.

I ne samo da piše, nego se je i prakticno glavni lik ove epizode.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/09/2005 : 19:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Oltre quella porta, i pored solidno loše naslovnice, spada u onu sortu Dylana koja ce opet pocepati fanove na pola, kao što je La scelta, snezanome i Tocco di Diavolo...

I pisala ga je Barbatova, naravno.




I kojoj ceš se strani ti prikloniti, pristašama ili protivnicima?



you candy perfume girl
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 03/09/2005 : 19:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Djole, baš si...

Pa ko ce sad to docekati kod nas??!!

Diplomiracemo obojica dotad.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 03/09/2005 : 20:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Zvuci interesantno. O cemu se radi u epizodi?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/09/2005 : 20:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jel prijevod: "Iza onih vrata"? Vidim da Barbatova pocela opasno približavati nekim konceptima koji se ne vide previše u zadnje vrijeme kod Dylana. Barem prema rijecima onih koji su u toku...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2005 : 20:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

I kojoj ceš se strani ti prikloniti, pristašama ili protivnicima?


Meni se dopada.

Veoma.

Volim kad mi gužvaju mozak.

quote:
Originally posted by Kant

Zvuci interesantno. O cemu se radi u epizodi?



Neko, ne vidimo ko, blizak Dylanu, Grucu i Bloku, ali i Kasabarasu, se nalazi na samrti u operacionoj sali. I oni se secaju susreta sa tim nekim. A ko je taj neko? Eeeeee... ;)

quote:
Originally posted by Heyoka

Djole, baš si...

Pa ko ce sad to docekati kod nas??!!

Diplomiracemo obojica dotad.


More, i u penziju cemo otici... ;)


quote:
Originally posted by DeeCay

Jel prijevod: "Iza onih vrata"? Vidim da Barbatova pocela opasno približavati nekim konceptima koji se ne vide previše u zadnje vrijeme kod Dylana. Barem prema rijecima onih koji su u toku...


Pravi prevod bi bio "Preko praga". I da, ovakav koncept nismo videli kod Dylana do sada, najpribližnije je Povratak u Zonu Sumraka/Poslednji covek na Zemlji, barem po ideji, ali ne i po egzekuciji.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 04/09/2005 : 00:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Zvuci stvarno originalno...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/09/2005 : 12:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Recenzija na UBC-iju, sa kojom se u nacelu slažem, samo bih ipak dao vecu ocenu:

http://www.ubcfumetti.com/dd/228_r.htm

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/09/2005 : 05:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Jel' citao ko DD #228?

Ako jeste, šta kažete? Ko je u stvari umro? Da li je starac na šestoj strani u stvari Sergio Bonelli? Da li je "Profesor" Marcheselli? Da li je Xabaras Sclavi? Ko je covek sa bradom na strani 5? Zašto "pokojnik" mrzi neimenovanu devojku?

Da li bi ovako izgledao DD da su ga pisali Moore ili Morrison?

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"

Aj mi posalji svoj primerak pa cu ti kazati

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2005 : 19:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Danas nabavio i onako na brzinu pregledao..Izgleda veoooma dobro,ali bas me interesuje ko je onaj na kraju..koliko sam ukapirao radi se o samom DD,zar ne?

Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2005 : 22:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
onaj koji "umire" je Sclavi..?!?!?

Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000