forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta trenutno citate...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 141

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 17/09/2005 : 12:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Pre neki dan sam išao u striparnicu da kupim Dampira i Bestselere. A vratio sam se praznih ruku. Dobro, ne baš praznih, kupio sam Dašak slobode, Druida i Carevu tajnu ali o tome kasnije.

O Dampiru se več puno pisalo na ovom sajtu pa me stvarno zanimalo kakvo je ovo čudo od stripa koje ne poštuje ni Boga ni Srbe.
Ali ka d sam otvorio strip sam se neprijatno iznenadio. Naime, puno ljudi je hvalilo odličan crtež ali meni je bio odmah odbojan. I ako mi se crtež u stripu ne sviđa onda ga naravno neću kupiti. Strip je ipak vizualan medij. I tako na žalost neću saznati kako Dampir psuje Boga i kakvi bad guys su Srbi.
Jedinu sam iznimku napravio kad sam vidio strip "Čovek koji je jeo smrt" Dragona i Gilesa u izdanju beograskog Alana Forda. Več mi je sam naslov bio simpatičan a i naslovnica je odlično nacrtana. "Ako je ceo strip tako nacrtan..." pomislih- a onda sam ga otvorio...
Mislim, priča je sjajna. Iz dobe je francuske revolucije a to je i razdoblje koje mene jako interesuje. Ali kako je to nacrtano. Nepoznavanje anatomije,proporca, jako nevešto su nacrtane ruke, mislim tako je nespretno nacrtan strip da mi je na kraju več bio simpatičan. I eto kupio sam ga i nije mi žao.

Bestseler.Imao sam nameru da kupim Gospodare ječma i Snežnog. Swolfa ne podnosim odkad sam čitao njegovog Duranga- to je stvarno jedan od najlošijih vesterna koje sam ikad čitao. Princa noći sam jednom vidio na sajmu u Angulemu. Nije mi se sviđeo a ni boja nije popravila loš dojam, baš suprotno. A i ne volim baš priče o vampirima (to važi i za Dampira).
Za Van Hama prvi put sam čuo kad sam čitao njegovu "Priču bez heroja" kod nas u stripoteci objavljenu po naslovom "U prašumi Mato Grosa". Bio sam tada još klinac i sećam se da do tada nisam pročitao nešto tako dobro! Kad sad gledam ovaj strip sa vremenske distance ipak je priča malkice naivna al svejedno- dobar je još uvek taj strip. I crtač Danny odlično je odradio svoj posao (to je u stvari jedini njegov strip koji mi se sviđa). Onda su došli još svetski bestseleri poput Torgala, Trinaestice i Larga Vinča i naravno, što Van Ham napiše ne može biti loše. Takvi su verovatno i Gospodari ječma. Kažem "verovatno" jer kad sam ga otvorio i vidio onaj miniaturan crtaž i sitna slova izgubio sam svaki inters za čitanje. Pa kako to da čitam? Sa lupom? Mogo bi recimo Torpedo da stane na a5 format pošto ima dovoljno velike crteže i najviše 6 slika na stranici- ali ne Gospodari ječma sa puno slika i detalja. Iz istog razloga nisam kupio ni Snežnog iako mi je bio baš simpatičan crtež. Još malo, pa če se stripovi štampati na marke!

A pošto je naslov topika šta se čita a ne šta se ne čita, da odgovorim i na to pitanje. Kao što več rekoh kupio sam onda Kena Parkera, Dilana Doga i (posle dugog vremena) Teksa.
Što se tiče KP stvar je jasna. Odlična priča i fenomenalan crtež. Milaco je svakako jedan od najboljih stripaša na svetu.(pitanje za Markosa: dal postoji mogučnost da bi izdao i jednu knjigu Nika Rajdera to jest one dve epizode koje je crtao Milaco?)
Druid. O Druidu je bilo puno nekih loših kritika ali meni je jedna od boljih epizoda koje izlaze u poslednje vreme. Čak je i Freghieri dobro odradio svoj deo (za razliku od prošlog KP gde je očajan a i scenarij je veoma loš). Jedino mi je kraj malo preubrzan.
Teks.Kad smo bili klinci cela moja škvadra palila se , jasno, na Zagora. Neki i na Bleka i Kita a neki čak i na Mikija. Jedino Teksa nikad niko nije čitao i skupljao. Samo da sam vidio onu žutu košulju na naslovnici strip za mene više nije bio interesantan. I posle dugo dugo vremena kupio sam na kiosku Nepobedive i jako mi se dopao. I scenaristički i crtački. I tako sam naravno kupio i Carevu tajnu. Samo ko če sad da čeka dva meseca (ili više) na nastavak...

I evo, to je to što u poslednje vreme čitam i ne čitam.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/09/2005 : 12:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Peter van Straaten, 1001 crtez gledam , ne citam jer se nema sta citati :µ !

"One bukkake cumming up "

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2005 : 12:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam procitoa Bestsellere, Gospodare Jecma i Snjeznog. Oboje su lijepi na svoj nacin, Gospodari su zanimljiva i napeta drama dok je snjezni onako poetski leprsav i ezoterican, bas mi se to svidjelo, mada na pocetku nije tako izgledalo... Ali istina, format je zaista nezahvalan, Niege je lijepo nacrtan, ali onako smanjen... steta.

Sto se tice Milazza i Nick Raidera, nisam siguran. Tko zna, mozda, jednom, ja ga toliko volim da nije iskljuceno... No, ima meni zanimljivijih stvari od Milazza koje su jos kod nas neobjavljene, neke kratke price i albume koji su jako lijepi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 17/09/2005 : 13:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Trenutacno citam Germinal.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/09/2005 : 13:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Trenutno Ramathovu prošlost a prije toga Prokletu kolibu.Sutra mi stižu Dampyri,Princ noći pa će bit čitanja

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 17/09/2005 : 14:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Moj najveci problem je sto ja svaki dan procitam po jedan strip kad imam novih, pa mi brzo ponestanu...zadnje sam citao par Dnevnikovih Dilana...Dama u crnom, Video sam kako umires...

Volim i ja vas...!
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 17/09/2005 : 14:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
CORNA VISSUTE. Talijansko mjesecno izdanje. Broj 143 iz 1993. Strip koji nje za malu djecu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/09/2005 : 15:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
završio Družinu od vješala
navukao se na Akiru
satrao Dampyre
kao i sva izdanja na kioscima (Mark,Mister No,AF klasik)
razmišljam da li da naručim Snježnog?
(Kako vidim gore Markos ga pohvalio)
ah,da
ostao mi Bluberi u stripoteci
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 17/09/2005 : 16:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
Zadnje čito mangu CAT ( Confidential Assassination Troop )
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/09/2005 : 17:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Alan Ford - Udar munje
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 17/09/2005 : 17:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
pročitao komadanta marka 2jku. da ne dobim toliko puno papira za 25kn mislim da bi ga izbjegavao u širokom luku.
e sad idem otvoriti temu...

one shot, one kill
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 17/09/2005 : 18:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Trenutno čitam postove u ovom topicu
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/09/2005 : 20:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
osim ovih postova, trenutno ne čitam ništa jer čekam da kod nas izađu NN "priča o kathy teller", DD "druid", ZG "crni jedrenjak", a s obzirom da znam da ću se još pošteno načekati dok to ovdje izađe, ne preostaje mi ništa drugo nego da i dalje čitam postove na ovom forumu.
Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 17/09/2005 : 22:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
Evo da javim da sam prochitao Fables #41 danas, and my God it is good! :D
Znači ako još neko nije počeo ovo da čita, moje tople preporuke! ;)
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 17/09/2005 : 22:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

osim ovih postova, trenutno ne čitam ništa jer čekam da kod nas izađu NN "priča o kathy teller", DD "druid", ZG "crni jedrenjak", a s obzirom da znam da ću se još pošteno načekati dok to ovdje izađe, ne preostaje mi ništa drugo nego da i dalje čitam postove na ovom forumu.


ja davno spremio crno jedrenjaka u policu!! danas uzeo novog (starog) m. no-a. super prica, jedva cekam nastavak

ZAGOR PRIČA...
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 17/09/2005 : 23:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
Danas pročitao sportske vijesti. :P

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 18/09/2005 : 14:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Dajte ljudi, nemojte pisati gluposti i kvariti odlican topik. Stripovi!

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2005 : 15:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Headshot 1 : Sitna Riba http://bd.casterman.com/isbn/2-203-39210-X/
Headshot 2 : Krupna Riba http://bd.casterman.com/isbn/2-203-39223-1/

"One bukkake cumming up "

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja rešio da obnovim gradivo,MM od prvog broja LMS pa nadalje..

Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
stripoteka - mislim 950 pa prema naprid
PSDZ - došao do 21
neki dan pročita druge dvi epizode prvog marka - jedva preživio - što te ne ubije ojača te

alan fordove ću još malo kupiti - ionako ih znam napamet

drugih 6 Kp u dahu a s brojem sedam odugovlačio misec i po dana al kad je krenulo ...

knjige - SATI - Cunningham - zasad fenomenalno
Moj slatki sputniik - obećava

filmovi - slinio na Jamiee u jadnom cameronovom filmu sinoć
Captain sky and ... shit , zaspa 15 puta

sport - kad će više smijenit Štimca i grgića
und Hrvati zaboravili igrat košarku

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13370 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 18/09/2005 : 19:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Zlatna Serija 921 - Ubistvo u Korpus Kristiju. Znam da je staro, ali gradivo treba obnavljati
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 21:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
komadant mark zs br.147 i 214,izazov reci i kočije sa blagom
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/09/2005 : 23:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Lokija, po peti put.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 23:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Pročita san sad Dugački pozdrav.Nabavija san deset Dylana iz SD koje još nisan čita i ovaj je bija među njima pa kako san čuja brojne pohvale odma san ga pročita i mogu reć da je stvarno odlična epizoda-doznaje se di je Dylan naša svoj pištolj,tu su i dvi njegove fobije(šišmiši i vrtoglavica) i najvažnije-njegova ljubav iz mladosti Marina Kimball.Dosta tužan kraj samo mi je nekako prebrzo izvedena zadnja scena-na istoj stranici Dylan Marinu dopraća kući i već na idućoj slici vidi se Moonlight ujutro,Dylan ispred njenih vrata gleda kako iznose lijes sa njenim mrtvim tijelom-prvo san mislija opet jedan san pa san skužija da se Dylan vratija sutra ujutro kad je dozna da se ubila(i to bacivši se u provaliju) a i dylan u ovoj epizodi par puta razmišlja o samoubojstvu-eh ta ljubav i pubertet,ubija bi se zbog neke "kurvice" kako Dylan u ljutnji kaže za Marinu.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 18/09/2005 : 23:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
petog zeca u knjizi
Go to Top of Page
Page: of 141 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000