forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor striscia - neznanje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 13:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Tražilica mi nije pomogla pa otvaram temu. Zanima me sve što znate o striscia Zagoru jer ja ne znam skoro ništa, a zanima me. Npr: što je to, kada je izlazilo, da li je ikad ponovljeno(reprint)? Sve informacije dobrodošle...

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 18/09/2005 : 13:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
u tom formatu su svi ti stari stripovi prvo izlazili
imaš skenove da vidiš kak to izgleda
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 18/09/2005 : 13:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
nisu li to oni prvi prvi zagori, talijanski, oni glupoga formata (duguljastoga)
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 18/09/2005 : 14:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Mali format (jedan kaiš/pasica po strani), ukupno 32 stranice po epizodi, bio je reprint negdje tokom osamdesetih mislim. Ali, sve su te epizode kasnije reprintane u "normalnom" izdanju kakvo izlazi i danas.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 18/09/2005 : 14:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Reprintano jest i to gotovo sve ali po iznimno visokim cijenama.Mislim da sam prve dvje serije o Zagoru platio oko 150 eura a Kit Teler me je do danas kostao oko 270 eura jer jos mi predstoji nabaviti nesto od toga.Cudi me da ovdje nisi pronasao informacije jer se je o tome dosta pisalo a koliko zanm Markos i medju naslovnicama ima prve tri serije.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 14:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Je,je to su oni prvi brojevi koji su reprintani u Bonelli formatu-zato je u prvim brojevima Extra zagora katkad na istoj strani završavala jedna i pocinjala druga pustolovina ili ,dakle zbog nastavljanja u drugu strisciu ako kužiš šta ocu rec.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Mali format (jedan kaiš/pasica po strani), ukupno 32 stranice po epizodi, bio je reprint negdje tokom osamdesetih mislim. Ali, sve su te epizode kasnije reprintane u "normalnom" izdanju kakvo izlazi i danas.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje


Ako sam dobro shvatio princip, sve smo mi to vec citali - npr. prvih nekoliko striscia je strpano u Zagor br.1 La foresta deli neshto(ne znam talijanski), pa sljedecih nekoliko u br.2 i tako dalje dok nije sve ponovljeno u regularnoj seriji.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

u tom formatu su svi ti stari stripovi prvo izlazili
imaš skenove da vidiš kak to izgleda


Upravo zato što sam vidio skenove me je to i zainteresiralo.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by fumettisti

Reprintano jest i to gotovo sve ali po iznimno visokim cijenama.Mislim da sam prve dvje serije o Zagoru platio oko 150 eura a Kit Teler me je do danas kostao oko 270 eura jer jos mi predstoji nabaviti nesto od toga.Cudi me da ovdje nisi pronasao informacije jer se je o tome dosta pisalo a koliko zanm Markos i medju naslovnicama ima prve tri serije.


Uvijek kada nešto ne znam ukucam prvo u tražilicu. Tražilica mi cesto javi neke greške ili ne pronade ništa(tako je bilo ovaj put) pa sam odlucio otvoriti topic.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2005 : 15:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Je,je to su oni prvi brojevi koji su reprintani u Bonelli formatu-zato je u prvim brojevima Extra zagora katkad na istoj strani završavala jedna i pocinjala druga pustolovina ili ,dakle zbog nastavljanja u drugu strisciu ako kužiš šta ocu rec.

I feel like somebody put something in my drink


Mislim da shvatam - to je ono kada na vrhu stranice podebljano piše kao neki mini naslov. Baš sam se pitao što to znaci jer toga nije bilo u ZS i LMS.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/09/2005 : 15:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
You got the point Obi-wan.May force be with you.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 18/09/2005 : 16:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Damjan

Mali format (jedan kaiš/pasica po strani), ukupno 32 stranice po epizodi, bio je reprint negdje tokom osamdesetih mislim. Ali, sve su te epizode kasnije reprintane u "normalnom" izdanju kakvo izlazi i danas.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje


Ako sam dobro shvatio princip, sve smo mi to vec citali - npr. prvih nekoliko striscia je strpano u Zagor br.1 La foresta deli neshto(ne znam talijanski), pa sljedecih nekoliko u br.2 i tako dalje dok nije sve ponovljeno u regularnoj seriji.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr



Tocno. Sjedi, 5.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000