forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 17/11/2014 : 23:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Senokute, ovaj poslednji rad ti je najbliži do sada po kvalitetu. Zagorovo lice polako dobija poznati oblik. Bravo.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3282 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/11/2014 : 09:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote


Zagor i Ciko poster

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 21/11/2014 : 20:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/11/2014 : 23:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Po tko zna koji put, bolje od "pravog" koloriste, puno bolje!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/11/2014 : 09:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odlicno! Mracni tonovi su u ovom slucaju pun pogodak.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/11/2014 : 11:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Posebno se dobro ističu stepenice i paučina oko stupa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 22/11/2014 11:07:23
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 22/11/2014 : 15:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Hvala za komplimente, momci, iako ne treba biti previse strog prema originalnom koloru koji je rađen 1972. godine, a ne treba biti strog ni prema tutto verziji koja je obojana 1991. godine.

Edited by - Brdar on 22/11/2014 15:06:57
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2014 : 15:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Hvala za komplimente, momci, iako ne treba biti previse strog prema originalnom koloru koji je rađen 1972. godine, a ne treba biti strog ni prema tutto verziji koja je obojana 1991. godine.



baš se razvila debata na susjednom topicu o koloru Republike/Libellus Zagora...zanima me tvoje mišljenje legendo...moglo bi to bolje, ti bi to bolje, korektno je obojeno?...hvala

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 22/11/2014 : 17:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Brdar

Hvala za komplimente, momci, iako ne treba biti previse strog prema originalnom koloru koji je rađen 1972. godine, a ne treba biti strog ni prema tutto verziji koja je obojana 1991. godine.



baš se razvila debata na susjednom topicu o koloru Republike/Libellus Zagora...zanima me tvoje mišljenje legendo...moglo bi to bolje, ti bi to bolje, korektno je obojeno?...hvala



Evo ovako - kad pitas da li bi moglo bolje, moj odgovor je da uvijek moze bolje.
No kad je u pitanju kolor Republike moje misljenje je sljedece: naslovnice su mi uvijek bile korektno obojane. Kad je u pitanju unutrasnji kolor, odnosno kako su kolorirane table - meni se licno ne sviđa jer to je zapravo prvi nanos boja, pa u mojim ocima izgleda fakticki kao nedovrsen kolor. Ima tu jos nekih stvari koje mi se ne sviđaju, ali treba biti objektivan i realan, jer ljudi koji to rade moraju u vrlo kratkom vremenu obojati skoro pa 300 tabli, stoga i nemaju bas puno vremena za dorađivanje, tako da kad se sve zbroji i oduzme, taj kolor u Republici je uglavnom korektno odrađen, pogotovo kad se uporedi sa nekim ranijim kolorima u jubilarcima, onim gigantima isl.
Kad pitas da li bih ja mogao bolje - moguce da bih mogao, ali svakako ne bih mogao sa svojim temeljitim pristupom obojati skoro 300 tabli u roku od sedam dana, zapravo ne bih mogao u ovom trenutku ni sa kakvom tehnikom obojati oko 300 tabli za sedam dana.
Naravno, za Republiku vjerovatno radi tim sastavljen od nekoliko kolorista koji sigurno znaju svoj zanat, ali oni su prije svega profesionalci, pa moraju ispostovati rokove a i druge zahtjeve svojih poslodavaca a ovdje je bitno da u sto kracem roku pripreme/oboje sedmicno izdanje od skoro 300 tabli, a to bar iz moje perspektive ne izgleda bas jednostavan posao. Kao potvrdu ovih rijeci navodim da je isti pristup kolorisanja i u Texovim i Dylanovim Republika kolorcima.
Eto telleru, nadam se da si zadovoljan odgovorom jer nastojao sam pored subjektivnosti sagledati stvari iz nekog objektivnog i realnog ugla.

Edited by - Brdar on 22/11/2014 17:41:19
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2014 : 17:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Brdar

Hvala za komplimente, momci, iako ne treba biti previse strog prema originalnom koloru koji je rađen 1972. godine, a ne treba biti strog ni prema tutto verziji koja je obojana 1991. godine.



baš se razvila debata na susjednom topicu o koloru Republike/Libellus Zagora...zanima me tvoje mišljenje legendo...moglo bi to bolje, ti bi to bolje, korektno je obojeno?...hvala



Evo ovako - kad pitas da li bi moglo bolje, moj odgovor je da uvijek moze bolje.
No kad je u pitanju kolor Republike moje misljenje je sljedece: naslovnice su mi uvijek bile korektno obojane. Kad je u pitanju unutrasnji kolor, odnosno kako su kolorirane table - meni se licno ne sviđa jer to je zapravo prvi nanos boja, pa u mojim ocima izgleda fakticki kao nedovrsen kolor. Ima tu jos nekih stvari koje mi se ne sviđaju, ali treba biti objektivan i realan, jer ljudi koji to rade moraju u vrlo kratkom vremenu obojati skoro pa 300 tabli, stoga i nemaju bas puno vremena za dorađivanje, tako da kad se sve zbroji i oduzme, taj kolor u Republici je uglavnom korektno odrađen, pogotovo kad se uporedi sa nekim ranijim kolorima u jubilarcima, onim gigantima isl.
Kad pitas da li bi ja mogao bolje - moguce da bih mogao, ali svakako ne bih mogao sa svojim temeljitim pristupom obojati skoro 300 tabli u roku od sedam dana, zapravo ne bih mogao u ovom trenutku uopce obojati oko 300 tabli za sedam dana.
Naravno, za Republiku vjerovatno radi tim sastavljen od nekoliko kolorista koji sigurno znaju svoj zanat, ali oni su prije svega profesionalci, pa moraju ispostovati rokove a i druge zahtjeve svojih poslodavaca a ovdje je bitno da u sto kracem roku pripreme/oboje sedmicno izdanje od skoro 300 tabli, a to bar iz moje perspektive ne izgleda bas jednostavan posao. Kao potvrdu ovih rijeci navodim da je isti pristup kolorisanja i u Texovim i Dylanovim Republika kolorcima.
Eto telleru, nadam se da si zadovoljan odgovorom jer nastojao sam pored subjektivnosti sagledati stvari iz nekog objektivnog i realnog ugla.


hvala na odgovoru, sad te još više poštujem...nadam se da to pročitaju i neki dežurni kritičari..sigurno je lakše kritizirat nego radit... a kod hiperprodukcije trpi kvaliteta...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 22/11/2014 : 17:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Nema na cemu telleru, i drugi put.

A mi idemo dalje sa mojim kolorom naslovnica.

Go to Top of Page

sonic
Starting Member



51 Posts

Member since 09/11/2005

Posted - 22/11/2014 : 22:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonic's Homepage  Send sonic an ICQ Message  Send sonic a Private Message  Reply with Quote
Wow. Svaka čast.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 23/11/2014 : 00:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Dobar.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 23/11/2014 : 14:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ sonic, tintilinic - hvala lijepo.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/11/2014 : 16:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj odgovor Brdara telleru teba negdje arhivirati, sacuvati...
Covjek se razumje u bojanje po mome nekom skromnom misljenju profic...
Tako skromno napisati a u isto vrijeme samopouzdano...uvjek sam govorio da su ljudi koji umiju spojiti skromnost i samopouzdanost, zdravu naravno...da su genijalci, posebni ljudi.
Bez iti jedne kritiek, da negovorim pljuvanja, toliko razumjevanja tolerancije...
Momak bravo za tebe ako se tako postavljas prema zivotu opcenito... zaljubio sam se u tvoju ljudsku kvalitetu.

Ova naslovnica s hellingenom...samo cu reci ako imas imalo zelje i ambicije dosadivaj Buretu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 23/11/2014 : 17:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ Tonka24 - hvala na lijepim rijecima, ali imam i ja mana, i kao crtac/kolorista i kao covjek (evo npr. nekad znam biti pretjerano egoistican).

Idemo dalje i sa naslovnicama - ova mi je jedna od najljepših iz tog perioda.

Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 23/11/2014 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
ovo bi moralo funkcionirati!!!






Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 23/11/2014 : 19:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

@ Tonka24 - hvala na lijepim rijecima, ali imam i ja mana, i kao crtac/kolorista i kao covjek (evo npr. nekad znam biti pretjerano egoistican).

Idemo dalje i sa naslovnicama - ova mi je jedna od najljepših iz tog perioda.





dobri su ti kolori brdare, ali ipak mislim da su ti boje prejake i mali minus za pozadinu, uvijek koristis iste boje, uzeo sam malo slobode da ovu zadnju malo omeksam, naravno, to je moj osobni ukus i ne znaci da je tako.






Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 23/11/2014 : 19:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

ovo bi moralo funkcionirati!!!



I to najbolje do sada
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 23/11/2014 : 19:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ senokute - ma sve ok, postujem tvoje misljenje, ali se ne slazem kad su u pitanju dvije stvari: ne koristim uvijek iste boje za pozadinu - istina, nijanse boja su slicne ali nisu bas iste.

A kad je u pitanju saturacija koju si smanjio, odnosno ublazio boje mog kolora - po meni imamo problem da se boje na Zagorovoj majici ne slazu sa ostalim bojama jer majica je preblijeda a zuta boja na znaku je pretamna u odnosu na ostale boje na crtezu. Naravno, i ovo je samo moje misljenje a ono ne mora da bude vazece.

Sto se tvojih crteza tice, napredak je vidjliv, ali mene to ne iznenađuje, jer prije par mjeseci sam ti rekao da imas talenta. Samo tako nastavi i sve ce doci na svoje mjesto.

Edited by - Brdar on 23/11/2014 21:30:52
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 23/11/2014 : 20:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Kao argument mojoj tvrdnji da boje koje koristim za pozadinu nisu iste, evo ovdje rezime nekoliko mojih posljednjih kolor radova.

Jos bih htio dodati da boje koje koristim pri kolorisanju, na monitoru mog racunara uopste ne izgledaju jako.


Edited by - Brdar on 23/11/2014 21:31:53
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/11/2014 : 22:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sveti brijeg i Ljudi žabe se meni posebno ističu kao najbolje obojani.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/11/2014 : 22:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
varam se ili su Brdaru fetiš nočne naslovnice...mrak,luna,mjesečina,tama..jedino je druga dnevna, bar mislim.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 23/11/2014 : 22:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Pošto vidim da ti ne smetaju dobronamerne kritike, evo ti još jedna. U poslednje vreme previše pratiš Ferrijeve linije koje označavaju pregibe na mišićima i to suviše bode oči. Same njegove linije su sasvim dovoljno tamne.
Primeri savršene senke su ti upravo na tvojim sličicama: Ljudi žabe (leva Zagorova ruka (savršenstvo senčenja)), Divovi dobra i zla (obe Zagorove ruke).

Naravno da neće na svakoj naslovnici da ti odsjaj svetla bude takav kao ovde ali mora da postoji neko bolje rešenje za dnevnu svetlost. Možda jednostavno da se držiš samo senčenja spoljnih linija ruke i da im na taj način daš trodimenzionalnost.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 24/11/2014 : 00:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@DODSFERD - hvala lijepo.

@teller - ne varas se, volim naslovnice sa nocnom atmosferom.

@thekide - sjenke su izrazene na misicima na dnevnom, a pogotovo na nocnom svjetlu. Evo nekih primjera kao potvrda, a koje mi sluze kao reference pri bojanju misica uopce. A mislim da je Zagor ipak razvijen iako nije nabildan.






Edited by - Brdar on 24/11/2014 00:26:38
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000