forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se da se Zagor smeje.
To su nekada radili samo stari majstori - Feri i Donateli.
Danas mnogi više vole nekog namrgodjenog Zagora, a Venturi mu konstantno crta usta natraške - (besan, razočaran,....)

Edited by - Kontrast 2 on 24/10/2016 00:22:54
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2016 : 08:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 24/10/2016 : 09:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Zagor polako postaje Dylan
i to jos amerikanizovan stil samo da bi privukao mladje citaoce
Pa sta rade od Zagora, jbte....Zagor ce postati kao Betmen i Supermen...sve na isti kalup...brdo misica, americki stil crtanja, Marvelovski bullshit
...ni traga ni glasa od autenticnog italijanskog Zagora

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 23:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno rečeno - uopšte ne razumem ovu opsednutost zombijima.
Šta je toliko zanimljivo u tome - da postoje čitavi serijali o njima, a da ne govorim o gomili epizoda pojedinih junaka, ili lavini filmova sa tom temom?
Oduvek sam voleo priče sa negativcima od krvi i mesa, onima koji umeju da misle i smisle neki plan, koji nisu samo crni likovi, koji imaju osećanaja, ....
Šta je zanimljivo u hodajućim leševima, bez mozga - koje glavni protagonisti ubijaju u gomilama, kamarama, hrpama, milionima,zilionima....?
Kao u video igricama...
Jel to toliko zanimljivo čitati nacrtane scene iz video igrica?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/10/2016 : 00:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Rubini opet rastura!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/10/2016 : 00:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Kolorist također! Danas ću sanjati to užareno bedro... :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/10/2016 : 00:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Kolorist također! Danas ću sanjati to užareno bedro... :)



Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/10/2016 : 00:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Zaljko Ferri i Kontrast 2, ne znam sto vam toliko smeta? Pa to je samo jedna slicica iz nove Zagor igre. Jedino sto je ovdje (i na Facebooku) prikazana povecana, pa izgleda dominantna. U igri je ionako velika vecina stvari napravljena iz Ferrijivih ilustracija.

(Inace, gazdi iz te kompanije koja je napravila Zagor igru su se jako
svidale naslovnice za Americko izdanje Zagora pa je angazirao isti dvojac (Rubini/Well-Bee) za te dodatne slicice/poster. I guess blame it on me. Sad kad mi se Brdar osveti i za to.)
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 07:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Zaljko Ferri i Kontrast 2, ne znam sto vam toliko smeta? Pa to je samo jedna slicica iz nove Zagor igre. Jedino sto je ovdje (i na Facebooku) prikazana povecana, pa izgleda dominantna. U igri je ionako velika vecina stvari napravljena iz Ferrijivih ilustracija.

(Inace, gazdi iz te kompanije koja je napravila Zagor igru su se jako
svidale naslovnice za Americko izdanje Zagora pa je angazirao isti dvojac (Rubini/Well-Bee) za te dodatne slicice/poster. I guess blame it on me. Sad kad mi se Brdar osveti i za to.)




Ne smeta mi crtez kao crtez. Crtez je odlican. Ali ova scena kao da je izvadjena iz Dilan Doga a ne iz Zagora.
Zagor je ZAISTA I NAPOKON izgubio dusu. Nije to vise italijanski Zagor. Danasnji Zagor je postao americko marvelovsko nabildovano superherojsko sranje. Jos samo Holivud da napravi film o njemu pa da ga sjebu skroz na skroz.


www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 07:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Mogli su slobodno da izbace Bonelli logo i Zagor logo, pa da ubace Marvelov logo...niko ne bi ni primetio da se tu radi o Zagoru.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/10/2016 : 07:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Zbog zombija ili zbog stila?

Ako je zbog zombija, nisu nikakva novotarija u Zagoru:



Ako je zbog stila, pa Ferri je uzore imao u američkim crtačima, ne vidim tu ništa loše.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/10/2016 : 09:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Zbog zombija ili zbog stila?

Ako je zbog zombija, nisu nikakva novotarija u Zagoru:



Ako je zbog stila, pa Ferri je uzore imao u američkim crtačima, ne vidim tu ništa loše.



Ja ne znam što se uopšte i trudiš da mu objasniš. On samtra da je Zagor samo onakav kakvog on želi, a ne shvata da ima nekih koji vole neke epizode koji drugi ne. Recimo svi hvale Vudu crtački. Menije tu samo Gambit odlična, dok ima nekih scena gde je Laurenti odradio crtež preko k...a. Meni lično Laurenti spada u srednu ekipu Zgaorovih crtača (i to na osnovu utiska koj njegov crtež ostavlja na mene kao čitaoca) ali zato ima nekih naslovnica KI Zagora VČ koje su fantastične. Da samo spomenem da sam imao prilike da vidim njegove realizacije istih u CB tehnici i to u odličnoj pikselaži i da je utisak još pozitivniji. Ima ovde ljudi kojima je Sedioli crtač osrednjeg ka vrhu za mene ja bi mu dao da oštri olovke i dodaje tup. To je sve.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 25/10/2016 09:09:45
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 09:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote


Ne morate nista objasnjavati meni. Ovaj crtez sve objasnio. Evo na italijanskoj grupi Zagor na fejsbuku brisu komentare (ne moje doduse, brisu komentare od italijana koji otvoreno kazu da je ovo zgadija i sramota!)gde kazu da je ovako nesto nedopustivo i da unistava naseg junaka. Italijani se bune jbte. I njima je ovo grozno!
Ako je OVO modernizovani Zagor, e pa onda vam svaka cast na inovacijama i modernizaciji! Ova GROZOTA je bas PER MILLE SCALPI!

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 25/10/2016 09:20:03
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 09:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ova zvrljotina gore je simbol propalog, unistenog, zombiranog Zagora. ETO KAKO JE ZAGOR ZAVRSIO. Ja ne znam kako se uopste odrzava u zivotu. Ali nece jos dugo. Ovakvog kakav je ne zelim da ga gledam, i zelim da umre i da se ugasi sto pre.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 25/10/2016 09:26:27
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/10/2016 : 09:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri



Ne morate nista objasnjavati meni. Ovaj crtez sve objasnio. Evo na italijanskoj grupi Zagor na fejsbuku brisu komentare (ne moje doduse, brisu komentare od italijana koji otvoreno kazu da je ovo zgadija i sramota!)gde kazu da je ovako nesto nedopustivo i da unistava naseg junaka. Italijani se bune jbte. I njima je ovo grozno!
Ako je OVO modernizovani Zagor, e pa onda vam svaka cast na inovacijama i modernizaciji! Ova GROZOTA je bas PER MILLE SCALPI!



Naravno da je ovo grozno. A da sam tvoje komentare video na tom postu,jesam. Posebno onaj gde si stavio onaj tvoj crtež onog plastificiranoi gumenog Zagora koji je takođe grzan pa ti teraš svoje do besvesti, iako taj crtež ne pokazuje ono što umeš. No ti si ubeđen da je to Ferijev stil.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 09:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ma samo da ste se vi usrecili sa ovakvim modernim Zagorom...
A oni moji crtezi koje sam stavio tamo su bar 10 svetlonosnih godina iznad ovog zvanicnog modernizovanog Zagora.
I jos sto ja ne crtam Zagora svaki dan kao ovaj "profesionalac" koji zivi od "ovoga".
Da ja crtam svaki dan kao ovi sto zive od crtanja Zagora, pa gde bi mi kraj bio.
Treba da ga je sramota kako je ovo nacrtao i nikad da se pojavi na nekom strip festivalu od bruke.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/10/2016 : 09:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ova zvrljotina gore je simbol propalog, unistenog, zombiranog Zagora. ETO KAKO JE ZAGOR ZAVRSIO. Ja ne znam kako se uopste odrzava u zivotu. Ali nece jos dugo. Ovakvog kakav je ne zelim da ga gledam, i zelim da umre i da se ugasi sto pre.


Zagorova renesansa je nastala prije vise od dvadeset godina dolaskom na serijal ljudi poput Chiarolle i ekipe. Ne znam zasto se sada govori o propasti, kada smo prezivjeli to doba, ovo onda sigurno hocemo.
Osim toga, trenutno na Zagoru rade fantasticni crtaci, sa Russom i Piccininnom (ne brkati sa Piccinellijem), imamo dvije prinove koje ce zadovoljiti sve ukuse.
Rubini ionako vise nije na Zagoru, pa ta amerikanizacija ne treba previse da te brine.
Sto se tice Ferrijevog Zagora, Maestro je umro, ali Zagor i dalje zivi. Verni nikada nece biti drugi Ferri, takodje ni Nuccio niti ostali. Shvatam na sta mislis, ali taj Zagor kojeg si zavolio ne postoji vec duze vrijeme, tek tu i tamo smo imali Ferrijev crtez. Ili mislis da su ljudi poput Della Monice, Chiarolle, Bisija, Laurentija, Rubinija i Cassarovih, i.o. njegovali Maestrov stil?! Kazem, ta renesansa je nastupila prije vise decenija, samo sto to nekima nije bilo jasno zbog Ferrija na naslovnicama.

Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/10/2016 : 09:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ma samo da ste se vi usrecili sa ovakvim modernim Zagorom...
A oni moji crtezi koje sam stavio tamo su bar 10 svetlonosnih godina iznad ovog zvanicnog modernizovanog Zagora.
I jos sto ja ne crtam Zagora svaki dan kao ovaj "profesionalac" koji zivi od "ovoga".
Da ja crtam svaki dan kao ovi sto zive od crtanja Zagora, pa gde bi mi kraj bio.
Treba da ga je sramota kako je ovo nacrtao i nikad da se pojavi na nekom strip festivalu od bruke.



Samo ti sanjaj da je to tako. Pa ćeš očas posla doći u crtački staf. Ima nekih crteža koje si odradio ok, ali većina su ti blagi užas.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 25/10/2016 09:54:26
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/10/2016 : 09:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Treba da ga je sramota kako je ovo nacrtao i nikad da se pojavi na nekom strip festivalu od bruke.



Tako je! Donatelli je skoro upropastio serijal sa tim svojim modernim neferijanskim crtežom.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/10/2016 : 10:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, daj nam jednu sliku tog tvog realisticnog Zagora, kojeg si rekao da pripremas. Da malo okusimo i taj stil.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 10:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Zeljko, daj nam jednu sliku tog tvog realisticnog Zagora, kojeg si rekao da pripremas. Da malo okusimo i taj stil.



Cim se povratim od soka zbog modernizovanog Zagora zombija, a trebace mi mesec dana da se povratim od soka i onda mi jos treba slobodnog vremena da crtam malo Zagora.

Ovaj mozdernizovani Zagor zombi ubija svaku volju u meni i ljubav prema Zagoru. Ja ne znam kako vi izdrzavate. Citate zatvorenih ociju?

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 25/10/2016 : 10:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne znam postoji li konzervativniji fanbase od Zagorovog.
Možda vjerske udruge.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/10/2016 : 10:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ja ne znam postoji li konzervativniji fanbase od Zagorovog.
Možda vjerske udruge.




www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/10/2016 : 10:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
svasta, svaka rasprava se zeljkom, vodecim vernijevcem, na forumu je besmislena

Edited by - kasper on 25/10/2016 10:48:36
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/10/2016 : 10:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

svasta, svaka rasprava se zeljkom, vodecim vernijevcem, na forumu je besmislena



Ma da je Vernijevac pa da da čovek i razume. Pogledaj ga kako se folira za crtež kada ga je King zamolio. Nije ga ni počeo crtati.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.23 seconds. Snitz Forums 2000