forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 26/11/2007 : 09:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
kažu da je laurentijeva močvara robijaša koja kod nas izlazi na proljeće po nekima zagorov top 10 ever i burattini ju smatra svojom najboljom pričom. gledajući nove table na izložbi mislim da dolaze bolji dani za zagora. burattini ima ogroman entuzijazam, mlađi crtači su ujedno i megafanovi. berni je službeno rekao da u 2008. izlazi 16 zexa,14 običnih, 4 spec ,4 čika , 2 almanaha i 2 maxija. talijani su rekli da neće izlaziti gigant jer procjenjuju da se nebi isplatio.

Till I Collapse
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 26/11/2007 : 10:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
sam laurenti je rekao da močvara robijaša njemu spada u top 5 zagora...jedva čekamo!

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2007 : 17:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo link za
Laurentija:http://www.maurolaurenti.it/spirito_con_la_scure.htm
Andreuccija:http://www.stefanoandreucci.it/home.htm

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2007 : 17:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Andreucci:
[URL=http://imageshack.us][/URL]

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Promotor
New Member



166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/11/2007 : 17:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Promotor a Private Message  Reply with Quote
Hm,jel to znači da če možda Andreucci zamijeniti Ferrija (jednom) kod crtanja naslovnica.
Nekako mi se ne sviđa kako crta Zagorovo lice.

Promotor is in da house!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/11/2007 : 17:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
obojica su dobri crtaci ali nek se drze podalje od Zagora
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 26/11/2007 : 19:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message  Reply with Quote
Ma meni je Andreucci najjači crtač uopće, a Izgubljeni rudnik najjača epizoda
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9321 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/11/2007 : 19:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Andreucci bi bio bog bogova za crtat naslovnice... šteta što ga više nema ni unutar korica....
Ili je ovaj crtež najava njegovog povratka......

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 26/11/2007 : 21:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Laurenti, Andreucci i Della Monica su mi definitivno najbolji crtači u Zagor staffu svih vremena. Njihov stil (i Zagor) je moderan i ozbiljan, a svi drugi su ko da čitam bajke za malu djecu.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/11/2007 : 01:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Ne slazem se sa Infernom oko crtaca, ali to je stvar ukusa. No, ovaj crtez Andreucija mi je super kao ideja, voleo bih da vidim istu stvar u izvedbi Nuccia ili Vernija, a posebno Ferrija.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2007 : 02:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Inferno ima ukus kao i ja s tim da bih ja dodao još Ferrija(srednje razdoblje).Ipak je on obilježio moje djetinjstvo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/11/2007 : 02:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Nemam ja nista protiv navedenih crtaca, posebno mi je sad, nakon sto sm ga upoznao u Zagrebu, Laurenti postao posebno drag, iako njegovog Zagora nisam mogao da podnesem jer lici na divljaka. I dalje mislim da lici na divljaka, ali mislim da ce mi to od sada mnogo manje smetati.
Andreuci mi je i do sada bio vrhunski crtac, a Della Monicin Zagor najomiljeniji medju tim novim izvedbama, ali su mi ipak ubedljivo najomiljeniji Ferrijev i Donatellijev Zagor.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/11/2007 : 02:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Laurenti, Andreucci i Della Monica su mi definitivno najbolji crtači u Zagor staffu svih vremena.


joevito nuccio me "ukorio" zato šta sam izgadio ovu trojicu gore navedenih,kao pa svaki od njih ima nešto,ovo,ono...i dalje tvrdim da gore crtače zagor staff nije imao...ferri,donatelli,nuccio i amen!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/11/2007 : 02:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---
posebno mi je sad, nakon sto sm ga upoznao u Zagrebu, Laurenti postao posebno drag, iako njegovog Zagora nisam mogao da podnesem jer lici na divljaka. I dalje mislim da lici na divljaka, ali mislim da ce mi to od sada mnogo manje smetati.


potpisujem,s tim da mi je i dalje ne odgovara kao crtač...kao lik i osoba je zanimljiv...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/11/2007 : 04:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Inferno

Laurenti, Andreucci i Della Monica su mi definitivno najbolji crtači u Zagor staffu svih vremena.


joevito nuccio me "ukorio" zato šta sam izgadio ovu trojicu gore navedenih,kao pa svaki od njih ima nešto,ovo,ono...i dalje tvrdim da gore crtače zagor staff nije imao...ferri,donatelli,nuccio i amen!



AMIN

P.S. Moze i Verni, ali tek kao peti, dok je mesto za cetvrtog i dalje upraznjeno
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/11/2007 : 04:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ---dp---
posebno mi je sad, nakon sto sm ga upoznao u Zagrebu, Laurenti postao posebno drag, iako njegovog Zagora nisam mogao da podnesem jer lici na divljaka. I dalje mislim da lici na divljaka, ali mislim da ce mi to od sada mnogo manje smetati.


potpisujem,s tim da mi je i dalje ne odgovara kao crtač...kao lik i osoba je zanimljiv...



Potpuno smo se slozili, ali ipak ce me njegov Zagor u buducnosti mnogo manje iritirati, bas zato sto je Laurenti zaista prijatan lik i vidi mu se u ocima da je neka dobrica od coveka. Ti si, eto, imao mnogo vise prilike od mene da ga upoznas kao takvog, ja sam bio tamo samo u subotu. Sta misle ostali o Laurentiju (Zole, Dok, Markos...)?
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 27/11/2007 : 08:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
Laurenti je bog. I ostali su super, ali Laurentija treba staviti u malu kutijicu i uvijek nositi sa sobom.

Takvu pozitivu nikad nisam vidio kod neke osobe, a da ne spominjem kako je crtao bilo kad i bilo gdje mu je netko gurnuo komad papira pod nos (i to polako, bez zurbe, s ljubavlju). Npr. za vrijeme nedjeljnog crtanja, svi su vec odavno zavrsili, a on je jos pola sata tusirao svog Zagora za dvoje klinaca koji su cekali satima. Cak su svi propustili rucak zbog toga, jer, umjesto u 3, zavrsili su oko 5.

Cijela je ekipa neponovljiva, a meni je osobno nedostajao jos samo Della Monica.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 27/11/2007 : 08:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Pa, mene je Laurenti jako impresionirao, uvijek nasmijan, dobro raspoložen, moj crtež je crtao dobrih 45 minuta, trudio se oko najmanjih detalja, na kraju smo se rukovali, zahvalio sam mu se, on se zahvalio meni i srdačno me pozdravio... sjajan tip!

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 27/11/2007 : 09:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Inferno

Laurenti, Andreucci i Della Monica su mi definitivno najbolji crtači u Zagor staffu svih vremena.


joevito nuccio me "ukorio" zato šta sam izgadio ovu trojicu gore navedenih,kao pa svaki od njih ima nešto,ovo,ono...i dalje tvrdim da gore crtače zagor staff nije imao...ferri,donatelli,nuccio i amen!



AMIN

P.S. Moze i Verni, ali tek kao peti, dok je mesto za cetvrtog i dalje upraznjeno



za fanove a forda nikada nije bilo dileme, kod zagora bi i duplo užasniji od chiarolle kod nekih imao prođu. da li netko misli da bi zagor opstao 500 epizoda i 45 godina, da bi d monica,and, laur, hvala Bogu danas verni i nuccio uopće crtali da sergio bonelli, ferri i donatelli nisu postavili temelj i utisnuli trajni i jedini znak prepoznatljivosti. kada se priča o zagoru i kaže zimska zmija, sila majk, stižu samuraji, došljaci s aljaske, kandrax..., kao da se reklo garincha,didi,vava,pele,zagalo. kome je to bezveze uvijek mu tino može dati neki alternativni strip.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 27/11/2007 : 12:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Inferno ima ukus kao i ja s tim da bih ja dodao još Ferrija(srednje razdoblje).Ipak je on obilježio moje djetinjstvo.


Vucaram se po ovim Zagorovim topicima između "fajtova" čiji je ve.. ...odnosno, je li "bolji stari" ili "novi" crtež i fala bogu da se barem netko slaže sa mnom.
Djetinjstvo mi je proteklo u pračenju prvih brojeva Zagora, tj. starih crtača i za razliku od sve druge djece, ja ni tada nisam pretjerano volio stari crtež (vjerojatno jer sam sklon čudnim, modernim, inovativnim i deformiranim crtežima (čit. Chiarolla; šalim se ni meni nije simpatičan). Naravno, stari crtež za mene ima tradicionalnu vrijednost i Ferri je bog, tu nema dileme. Novi crtači su se pojavili točno u kriznom trenutku za Zagora (90- tih) i unijeli su pravu svježinu u serijal (učinili ga ozbiljnim likom).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/11/2007 : 12:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dok Lester

Laurenti je bog. I ostali su super, ali Laurentija treba staviti u malu kutijicu i uvijek nositi sa sobom.

Takvu pozitivu nikad nisam vidio kod neke osobe, a da ne spominjem kako je crtao bilo kad i bilo gdje mu je netko gurnuo komad papira pod nos (i to polako, bez zurbe, s ljubavlju). Npr. za vrijeme nedjeljnog crtanja, svi su vec odavno zavrsili, a on je jos pola sata tusirao svog Zagora za dvoje klinaca koji su cekali satima. Cak su svi propustili rucak zbog toga, jer, umjesto u 3, zavrsili su oko 5.

Cijela je ekipa neponovljiva, a meni je osobno nedostajao jos samo Della Monica.



Potpisujem!!!
Čovjek je stvarno Car! Pravi pozitivac i uvijek dobre volje, spreman svima nacrtati lijep crtež. Imao sam sreče da sam osim njega, dobio crteže i od Vernija, Sediolija i Nuccia.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/11/2007 : 22:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dok Lester

Laurenti je bog. I ostali su super, ali Laurentija treba staviti u malu kutijicu i uvijek nositi sa sobom.Takvu pozitivu nikad nisam vidio kod neke osobe, a da ne spominjem kako je crtao bilo kad i bilo gdje mu je netko gurnuo komad papira pod nos (i to polako, bez zurbe, s ljubavlju).


je,sve to stoji,i meni će ubuduće biti malo lakše kad budem čitao zagora kojeg je radio mauro,ali,ipak...nuccio je bog

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 27/11/2007 : 23:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
:-)))))
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/11/2007 : 23:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dok Lester

:-)))))


sad sam se sjetio,mauro je bio u splitu dva putapravi starfucker

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mulder_
Starting Member



19 Posts

Member since 20/11/2005

Posted - 28/11/2007 : 16:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mulder_'s Homepage  Send mulder_ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Inferno

Laurenti, Andreucci i Della Monica su mi definitivno najbolji crtači u Zagor staffu svih vremena.


joevito nuccio me "ukorio" zato šta sam izgadio ovu trojicu gore navedenih,kao pa svaki od njih ima nešto,ovo,ono...i dalje tvrdim da gore crtače zagor staff nije imao...ferri,donatelli,nuccio i amen!



Ovo treba da se postavi negde kao "arbeit macht frei" tabla. Svi ostali su ko konana da citam, o kosici i crnilu po stripu da ne pricam. Pitao sam na tribini pre neko vece Ferria ali kao sto sam i ocekivao izbegao je odgovor na temu kako vidi svog Zagora u ovim novim "varijantama". Globinjo (gde je onaj smajli sto se klanja? :)

http://www.whenthesungoesdown.org
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000