forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Enter Sandman / Udjite u Sendmena :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 12/10/2005 : 01:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Po najnovijem saznanju cita se Gejman, mada mi je ostalo uhu milo Gejmen. Bez insinuacija, molim.



Gejmen
Mene to odmah asocira na Zagora.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 12/10/2005 : 01:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

hej westax, ako ti nije hitja kupitju ti ja sendmena pa doneti za CrSh.


Nije hitno.
Ajde mi pošalji svoj super tajni mejl da se dogovorimo oko ključnih etapa ultra mega giga tajne operacije.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1920 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/10/2005 : 06:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

hej westax, ako ti nije hitja kupitju ti ja sendmena pa doneti za CrSh.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



ma nemoj,a meni se ne nudiš

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/10/2005 : 06:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message  Reply with Quote
Jer zna neko ko je izdao taj pirat, pa se sada plasi da mu ne krene prodaja???

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/10/2005 : 07:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message  Reply with Quote
Vauuu!!!! Super, izasao Sandman, pa to se čeka.
Kod nas u Novom Sadu (videh sinoc na spensu) nije ga bilo, samo Preacher je nov od moje zadnje posete knjižari.
Jedva čekam sajam, njam, njam...
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 12/10/2005 : 08:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je bojazan oko nekupovine knjige koja je vec izdata kao pirat prilicno neosnovana, kvalitet je valjda puuuuno bolji, a pitanje je koliko ljudi ima tog pirata (ja nemam).
Svejedno, jedva cekam da vidim ovo u Sarajevu (ljudi u Buybooku su obecali da ce ici na sajam i donijeti hrpu novih stripova, valjda ce naci mjesta i za ovo)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/10/2005 : 10:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Znači treći trejd? Kako to treći trejd, znači prve dvije uopće nisu važne da se samo tako može skočiti na treću? Nema veze što je Sandman bio zatočen u našoj dimenziji pedesetak godina, dok se njegovo carstvo snova u potpunosti razrušilo, a njegovi osobni predmeti došli u sasvim krive ruke?

Nemam pojma uopće gdje bi se taj pirat prvi mogao nabaviti, a i čudan mi je to neki pirat kad ga imaju u glavnoj gradskoj knjižnici u Varaždinu, Hrvatska...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/10/2005 : 10:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dreamlord

Jer zna neko ko je izdao taj pirat, pa se sada plasi da mu ne krene prodaja???


Zna se, naravno, ali ja to necu reci jer ce me opet optuziti za klizece startove i kojekakve druge gluposti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/10/2005 : 11:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
He,he Sandman!To se čeka već mjesecima...
Pohvale za ovo izdanje...
Beli put me iznenađuje sa ovim svojim izdanjima,svaki put su sve bolji i bolji.Nakon Konstantina(prosječan,slabi uvez,bar kod moga)do 100 metaka (preporučavam svima koji se još nisu oprobali),do Betmena(najbolji uvez do sada) i Propovednika (po meni najveće iznenađenje,odličan strip,odličan prevod) i sada Sendmen.Jedva čekam to na svojoj polici.
Što se tiče samog Sandmana,čuo sam da je jaaako važan prevod same priče,jer na engleskom to kao zvuči bolje.Nadam se da će srpski opravdati moja očekivanja.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/10/2005 : 11:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sendmen je, kako cujem, odlicno napravljen, i to je konacno super vijest, nakon meni problematicnog kolora i upisa u nekim prijasnjim izdanjima. Pricekao bih jos malo sa kupovinom da cujem kritike fanova na prijevod, a ako ih ne bude za koji dan, znaci da je sve ok, onda se to isplati kupiti. Cijena od 58 kuna u Srbiji je fantasticna, to je uzasno jeftino.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/10/2005 : 12:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message  Reply with Quote
Ma nema tu klizecih startova, sve treba da se zna. Ko ga je terao da izdaje...

Inace sto se tice pitanja zasto prvo izlazi 3. trade, i ja sam bio iznerviran po tom pitanju. Naime zelim da vidim izdanja kako su izlazila hronoloski i ne interesuje me da li postoji pirat ili ne. To jednostavno nije za mene opravdanje, da se plase prodaje zbog nekog pirata, koji je imao jako mali tiraz. Ko ih jebe bre! Uostalom ovaj Sandman treba u pravom svetlu da predstavi strip i da napadne i malo siru publiku. A pirat je golo govno inace, tako da nema razloga zasto ne bi neko kupio original...

Sto se tice kontinuiteta u Sandmanu, to na srecu nije maltene uopste poremeceno, jer 3. TPB je veoma efikasan kao stand alone, i ne unosi zabune kod citaoca. Bez obzira zeleo sam da Sandman izadje hronoloski. Pitaj boga kako ce to sada da izlazi i kako treba da ga skupljam.

Takodje, sam cuo sve pohvale na izradu izdanja, ali kao i mnoge fanove (sto se da videti iz nicka jelte) me strasno, ali STRASNO, brine prevod. Dosadasnji prevodi Belog Put-a su me dosta razocarali, ali cini mi se da bar medju citaocima u Srbiji koji su kupili ispada da ja jedino zanovetam, ali neka bude. Hellblazer i Roganovic su mi bili problematicni, Otov prevod 100 Bullets je bio jako dobro odradjen, Batman mi je rastuzio a Preacher TOTALNO razocarao. Kad kupim reci cu i za prevod Sandman-a.

Mislim da kao covek koji je kupio sva "beloputa" izdanja i puko maltene 50EUR, imam pravo da zahtevam vise. Jer na kraju krajeva vazno je ono sto je izmedju korica, dzaba lepa izrada, stampa, kvalitetan papir (doduse sve ovo je +) kada ja moram da po jednom od mojih omiljenih stripova nalazim pricu o ChmarFejsu i slicno... Tako da ja mislim da na tome treba da porade vise.

Pitanje za one koji su kupili izdanje, da li je i ovaj TPB radjen sa skenova kao Batman ili 100 Bullets, koji su dosta mutni na dosta tabli ili ne.

Ajde ekipo sa skenerima postujte neku stranu...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/10/2005 : 12:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message  Reply with Quote
A zaboravih da pomenem cenu. 8 EUR je potpuno u skladu sa svim ostalim cenama Belog Puta do sada. Ja sam imao na cene primedbe, iako me ne pogadjaju finansijski. Ipak je ovo jako tanak TPB a i Srbija je u pitanju...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/10/2005 : 12:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam da ga se doćepam

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/10/2005 : 12:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Markos

Sendmen je, kako cujem, odlicno napravljen, i to je konacno super vijest, nakon meni problematicnog kolora i upisa u nekim prijasnjim izdanjima. Pricekao bih jos malo sa kupovinom da cujem kritike fanova na prijevod, a ako ih ne bude za koji dan, znaci da je sve ok, onda se to isplati kupiti. Cijena od 58 kuna u Srbiji je fantasticna, to je uzasno jeftino.
Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


da, cijena je jako,jako povoljna, fantasticna cak! sad me jedno pitanje malo muci. cjerojatno su prava za sendmena nesto skuplja nego za bonelija, pa me zanima kako mozes jedan beli put izdati 160 strana u koloru na vecem formatu od bonelija, BITI JEFTINIJI od dampyra koji je c/b i manjeg formata???

pretpostavljam da je naklada isla u nekoliko hiljada primjeraka...


Veci tiraz, inace jeftinija stampa u srbiji, mekane korice itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/10/2005 : 12:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Markos

Sendmen je, kako cujem, odlicno napravljen, i to je konacno super vijest, nakon meni problematicnog kolora i upisa u nekim prijasnjim izdanjima. Pricekao bih jos malo sa kupovinom da cujem kritike fanova na prijevod, a ako ih ne bude za koji dan, znaci da je sve ok, onda se to isplati kupiti. Cijena od 58 kuna u Srbiji je fantasticna, to je uzasno jeftino.
Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


da, cijena je jako,jako povoljna, fantasticna cak! sad me jedno pitanje malo muci. cjerojatno su prava za sendmena nesto skuplja nego za bonelija, pa me zanima kako mozes jedan beli put izdati 160 strana u koloru na vecem formatu od bonelija, BITI JEFTINIJI od dampyra koji je c/b i manjeg formata???

pretpostavljam da je naklada isla u nekoliko hiljada primjeraka...

Kako ti nije dosadno stalno kukati zbog Dampyra? Ako ti cijena ne valja, ne kupuj ga.

Ase ležit vojnik Gorčin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noć i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/10/2005 : 12:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dreamlord

Ma nema tu klizecih startova, sve treba da se zna. Ko ga je terao da izdaje...

Inace sto se tice pitanja zasto prvo izlazi 3. trade, i ja sam bio iznerviran po tom pitanju. Naime zelim da vidim izdanja kako su izlazila hronoloski i ne interesuje me da li postoji pirat ili ne. To jednostavno nije za mene opravdanje, da se plase prodaje zbog nekog pirata, koji je imao jako mali tiraz. Ko ih jebe bre! Uostalom ovaj Sandman treba u pravom svetlu da predstavi strip i da napadne i malo siru publiku. A pirat je golo govno inace, tako da nema razloga zasto ne bi neko kupio original...


Pitaj na znaku sagite, tamo ce ti netko moci odgovoriti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/10/2005 : 13:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jel ja to dobro naslućujem tko je izdao tog pirata??, za kojeg sad prvi put čujem, pa ne vidim razloga zašto bi se ozbiljni izdavač, a beli put to je, na njega obazirao
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/10/2005 : 13:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

U Srbiji je jedna cena za Preachera, a druga za Hellblazera. Za Sendmena je treca. Nije valjda da je kod vas sve ista cena? Neko se onda tu opasno ugradjuje.



nije kod nas za sve ista cijena, neki su 95, a neki 70 kn, tako da je za očekivati sandmana po 70
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/10/2005 : 13:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer
hoce li "Beli put" imati svoj standt na inter liberu ove godine, sad u 11. mjesecu? uvijek bude dosta izdavaca knjiga iz srbije tamo, pa sam mislio da ce se i beli put pojaviti u zagrebu. ima li kakve sanse za taj projekat?

bilo bi savrseno kada bi dosli i ponudili trejdove po cijenama koje su u srbiji. mislim da bi bila ogromna prodaja tih naslova. ja osobno bih uzeo nekoliko (sandmana ne), ali me zanimaju neki drugi naslovi koji su izasli


Iskreno receno, sumnjam da ce toga biti, ali ne znam.
Sumnjam zato sto verujem da ce strip knjizare imati svoje standove i tu prodavati, izmedju ostalog i, izdanja BPa.
No, ne bi me cudilo da i oni sami dodju.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/10/2005 : 13:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sendmen je, kako cujem, odlicno napravljen, i to je konacno super vijest, nakon meni problematicnog kolora i upisa u nekim prijasnjim izdanjima. Pricekao bih jos malo sa kupovinom da cujem kritike fanova na prijevod, a ako ih ne bude za koji dan, znaci da je sve ok, onda se to isplati kupiti. Cijena od 58 kuna u Srbiji je fantasticna, to je uzasno jeftino.

Prevod je uradio Goran Skrobonja, cuveni domaci pisac i stasvejosne.
A korekturu prevoda i konacni "touch" je odradio svima nam omiljeni clan foruma Sandman, tako da on stoji iza kvaliteta prevoda svojim likom i delom. :)

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/10/2005 : 13:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dreamlord

A zaboravih da pomenem cenu. 8 EUR je potpuno u skladu sa svim ostalim cenama Belog Puta do sada. Ja sam imao na cene primedbe, iako me ne pogadjaju finansijski. Ipak je ovo jako tanak TPB a i Srbija je u pitanju...

Zasto jako tanak?
Pa deblji je za 30 stranica od 100 metaka.
Skenove sam vec kacio po drugim forumima, pa ih tamo potrazi.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/10/2005 : 13:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

da, cijena je jako,jako povoljna, fantasticna cak! sad me jedno pitanje malo muci. cjerojatno su prava za sendmena nesto skuplja nego za bonelija, pa me zanima kako mozes jedan beli put izdati 160 strana u koloru na vecem formatu od bonelija, BITI JEFTINIJI od dampyra koji je c/b i manjeg formata???

pretpostavljam da je naklada isla u nekoliko hiljada primjeraka...


Zna li se koliki je tiraz Dampyra?
Inace, ono sto izuzetno utice na cenu BP trejdova je to sto se insistiralo na originalnom americkom formatu. Domace stamparije nisu prilagodjene tom formatu, onda dolazi do veceg broja tabaka za stampanje (a jos se i deo papira unistava) i samim tim je i cena veca. Da se radilo u nekom prilagodjenom formatu (kao sto npr. svi domaci Bonelli izdavaci skracuju onaj cuveni 1 cm) cena bi bila verovatno za barem 20% manja.
No dobro, ovako imamo pravu stvar, za malo vecu cenu.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/10/2005 : 13:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dreamlord

A pirat je golo govno inace, tako da nema razloga zasto ne bi neko kupio original...

Meni je taj pirat verovatno najbolji piratski strip objavljen na podrucju bivse drzave.
Crno bela boja mi je odlicno legla, sken je cist, a ono sto me je definitivno kupilo je sijaset tekstova koji prati izdanje. Maltene kao casopis.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/10/2005 : 14:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pored živih i zdravih Helvetskih priča ono ne može da bude najolji pirat ni u ludilu.

--
"By Lenin's beard...!"
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/10/2005 : 14:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message  Reply with Quote
I celih 100 strana tanji od prosecnog TPB-a danas...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000