forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor on Wikipedia!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/12/2005 : 15:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Možda je i bilo, al evo ga opet! Svi ljubitelji Zagora i oni koji se tako osjecaju mogu dopunjavati hrvacku wikipediju o Zagoru:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Zagor

Baš me interesira ko je radio ovu glavnu stranicu s opcenitim opisom, neko s foruma možda?

Wealth beyond measure, outlander...

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/12/2005 : 20:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa zar jos ima neko ko ne moze da zapamti da se ne pise hrvacku nego hrvatsku!?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/12/2005 : 20:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Prosto da ne poverujes, zar ne delboje?;)

DeeTSay, u cosak pola sata:)))

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/12/2005 : 08:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Pa zar jos ima neko ko ne moze da zapamti da se ne pise hrvacku nego hrvatsku!?



Fala Bogu što je odnekud iskrsnuo gosn Delboy (ne piše se delboj) pa da me poduci napisati rijec Hrvacka Buduci da sam ja dežurni pjesnik na ovom forumu volim koristiti stanovitu pjesnicku slobodu izražavanja. Primjerice, za Zagora sam iskovao novu rijec koju bih volio da svi koristite jer samo tako se može istovremeno prikazati grandioznost njegovog lika i djela te s druge strana njegova nježna feministicka strana - zovite ga Zagi!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 16/12/2005 : 08:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Bolje bi bilo da ga zovete Žigi a ne Zagi.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 16/12/2005 : 14:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by delboj

Pa zar jos ima neko ko ne moze da zapamti da se ne pise hrvacku nego hrvatsku!?



Fala Bogu što je odnekud iskrsnuo gosn Delboy (ne piše se delboj) pa da me poduci napisati rijec Hrvacka Buduci da sam ja dežurni pjesnik na ovom forumu volim koristiti stanovitu pjesnicku slobodu izražavanja. Primjerice, za Zagora sam iskovao novu rijec koju bih volio da svi koristite jer samo tako se može istovremeno prikazati grandioznost njegovog lika i djela te s druge strana njegova nježna feministicka strana - zovite ga Zagi!

Wealth beyond measure, outlander...



Pise se Del Boy (sa razmakom)

http://www.bbc.co.uk/comedy/onlyfools/uncovered/derek.shtml
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/12/2005 : 15:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa dobro jel mi razgovaramo o Zagiju ili??

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 16/12/2005 15:02:48
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/12/2005 : 10:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa ja sam gledao Mucke u prevodu na srpski jezik i pisalo je Delboj, bez razmaka. Ne pisemo mi cesto kao u hrvatskom jeziku imena u originalu. I u svakom slucaju, nema sanse da postoji neka "sloboda" kada bi se moglo pisati hrvacki. Ja studiram srpski jezik i nedavno sam to ucio za ispite, kako se sta piše na srpskom i kako na nekadasnjem sh jeziku. Za delboj sam jednom cuo i prevod kao brašnjavko, pa moze da se pise i ovako, iako stvarno ne znam da li moze da ima to znacenje u prevodu. Nego, ovaj nadimak Zagi me podsjeca na onu pjesmcu na reklami za cokoladice Zagi prije petnaestak godina! Znam da sam nekad volio te cokoladice, a i reklama je bila super. I glupo je tako nazivati Zagora!

Edited by - delboj on 18/12/2005 09:44:39
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/12/2005 : 22:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>I glupo je tako nazivati Zagora

Tacno.
Bolje je: PEDERCINO JEDNA:)))))

Sad ce globinjator da dodje po svoje...:)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/12/2005 : 09:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
delbojcino, cudi me da si tako slabo promucuran s obzirom da si buduci intelektualac. Na forumu si, probaj malo razlikovati sarkazam, cinizam ili ozbiljan ton.
Kad stavim ovo - znaci da sadržaj posta ne mora biti ozbiljno napisan. A isto tako mogao bi razlikovati da je pisanje strucnih radova jedno, a književnost ili obicni razgovorni žargon drugo gdje je u potonjem dozvoljeno poigravanje jezicnim formama. Jeez! To ja moram objašnjavati jednom studentu srpskog jezika?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000