forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Thorgal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2012 : 22:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast za Libelus!!!!
Kapa do poda za Dade!!!
Ne znam samo zbog čega te izjave da će neko baciti integrale Belog puta, kako na ovom forumu, tako i na Libelusovom - pa oni su urađeni savršeno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 12/09/2012 : 22:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Svaka čast za Libelus!!!!
Kapa do poda za Dade!!!
Ne znam samo zbog čega te izjave da će neko baciti integrale Belog puta, kako na ovom forumu, tako i na Libelusovom - pa oni su urađeni savršeno.


Pa da, ja ću ih zadržati. Jedino mi je problem što će se preklopiti epizode ako Libellus namerava da ih izda 3 u 1, a ne 5 u 1 kao BP.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2012 : 00:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Toplo se nadam se da ce ici redom kako su objavljivani albumi, te da ce ako je ikako moguce zaokruziti na 29 albuma tih 10 integrala, mogli bi i neki dodaci u zadnji integral da se nadopuni. Ovo dalje me bas i ne zanima jer se i ovih 29 malo previse razvuklo a sad s novim scenaristom...


Zasto stati na 29? Doslo je do promjene scenariste, ali prica ide dalje.
Francuzi su trenutno kod broja 33.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2012 : 09:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mord

Toplo se nadam se da ce ici redom kako su objavljivani albumi, te da ce ako je ikako moguce zaokruziti na 29 albuma tih 10 integrala, mogli bi i neki dodaci u zadnji integral da se nadopuni. Ovo dalje me bas i ne zanima jer se i ovih 29 malo previse razvuklo a sad s novim scenaristom...


Zasto stati na 29? Doslo je do promjene scenariste, ali prica ide dalje.
Francuzi su trenutno kod broja 33.



+ koliko sam ispratio ove nove su mnogo bolje od zadnjih Van Hamovih.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2012 : 10:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini da serijal ima pad vec u van hammovim epizodama. naravno serijal se prodaje ko lud pa ce.ga stancati dok god se prodaje. ja to ne volim. mislim da serijale treba zavrsavati prije nego se razvodne. naravno trziste misli drugacije. Stvarno su rijetki serijali koji su promijenili scenarista a da je serijal zadrzao istu kvalitetu. belj put je planirao da 29 epizoda bude u 6 knjiga pa da ce kasnije vidjeti hoce li nastaviti dalje. s druge strane netko voli junaka i vise manje mu je svejedno tko ga pise samo dok izlazi. svatko ima svoje.eto to je moj stav. tvoj moze biti drugaciji.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2012 : 11:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Meni se cini da serijal ima pad vec u van hammovim epizodama. naravno serijal se prodaje ko lud pa ce.ga stancati dok god se prodaje. ja to ne volim. mislim da serijale treba zavrsavati prije nego se razvodne. naravno trziste misli drugacije. Stvarno su rijetki serijali koji su promijenili scenarista a da je serijal zadrzao istu kvalitetu. belj put je planirao da 29 epizoda bude u 6 knjiga pa da ce kasnije vidjeti hoce li nastaviti dalje. s druge strane netko voli junaka i vise manje mu je svejedno tko ga pise samo dok izlazi. svatko ima svoje.eto to je moj stav. tvoj moze biti drugaciji.


POTPISUJEM!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2012 : 11:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Meni se cini da serijal ima pad vec u van hammovim epizodama. naravno serijal se prodaje ko lud pa ce.ga stancati dok god se prodaje. ja to ne volim. mislim da serijale treba zavrsavati prije nego se razvodne. naravno trziste misli drugacije. Stvarno su rijetki serijali koji su promijenili scenarista a da je serijal zadrzao istu kvalitetu. belj put je planirao da 29 epizoda bude u 6 knjiga pa da ce kasnije vidjeti hoce li nastaviti dalje. s druge strane netko voli junaka i vise manje mu je svejedno tko ga pise samo dok izlazi. svatko ima svoje.eto to je moj stav. tvoj moze biti drugaciji.


Slazem se da se neke stvari trebaju zavrsiti na vrijeme, kod Thorgala je to upitno.
Po mom misljenju najbolje epizode su bile do broja deset, neki drugi ljudi razmisljaju drugacije.
BP je planirao da izbaci prvih 29 brojeva, ali to je bilo u neko drugo vrijeme.
Tada se palniralo da se Thorgal stavi u drugi plan i da Jolan preuzme serijal. Sve to zbog odlaska glavnog scenariste.
U medjuvremenu su se pojavili spin-offovi koji se koncentrisu na sporedne likove, tako da je Thorgal vracen u serijal kao centralna figura.
U dva albuma, brojevima 30 i 31, Jolan je bio u centru paznje, u posljednje dvije knjige opet je Thorgal glavni lik, mada u broju 32 se vise moze reci da je odnos izmedju Thorgala i Jolana 50%:50%.
To BP svojevremeno nije mogao da zna, zato su imali neke druge planove.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2012 : 11:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Slazem se da se neke stvari trebaju zavrsiti na vrijeme, kod Thorgala je to upitno.
Po mom misljenju najbolje epizode su bile do broja deset, neki drugi ljudi razmisljaju drugacije.



Meni do broja 12, 13 vec osetno losija i sve tako nizbrdo nadalje.
Ono sto 'izvlaci' stvar je da ne postoji neki globabni jak kontinuitet, tako da Torgal ima odlicnih zaokruzenih celina. Sa druge strane XIII vremenom postaje nepodnosljiva, a stvari nikako da se razrese.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2012 : 11:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
XIII je meni teski smor, jos od prve epizode.
Ali eto, znam da sam u manjini kada se radi o tome.
Serijal se prodaje ko lud.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2012 : 12:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom cilj bi mi bio da napokon procitam prve epizode koje nisam citao vecinom i da docekam nekakav kraj. a poslije hoce li izaci jos sto nastavaka nema problema. zato u principu nisam za mijesanje van hammovih i ostalih epizoda. van hamme mi je klasu iznad ostalih bd scenarista sto se tice tih vrlo komercijalnih stripova. sumnjam da ce ga novi scenarist nadmasiti. s druge strane na vecini njegovih serijala se osjeti pad nakon nekog vremena. evo citam gospodare jecma i tu osjetim lagani pad nakon par albuma.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2012 : 12:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord
van hamme mi je klasu iznad ostalih bd scenarista sto se tice tih vrlo komercijalnih stripova. sumnjam da ce ga novi scenarist nadmasiti. s druge strane na vecini njegovih serijala se osjeti pad nakon nekog vremena. evo citam gospodare jecma i tu osjetim lagani pad nakon par albuma.



Sto se tice maximuma u Torgalu, tu svakako nece biti boljih epizoda od Van Hamovih. Al opet, ne nalazim problematicno da se uradi bolji scenario od ovih sada sto izlaze u stripoteci.
Sto se tice Gospodara jecma, steta sto se nije zaokruzio sa sestim albumom. Broj 7 nisam mogao da procitam.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2012 : 14:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni se recimo svidja ovo izdanje:

http://www.bedetheque.com/serie-27001-BD-Thorgal-Integrale-Le-Soir.html

15 integrala po 2 epizode. S tim da je u sedmi integral iza trinaeste epizode ubacen album "iza kulisa serije" s informacijama o serijalu ili nesto slicno, tako da u konacnici serijal sadrzi 29 van Hammovih epizoda plus taj dodatni album.

Ovo bi funkcioniralo i s integralima od 3 epizode, kao i s onima od 5 epizoda.

Kako ce to Libellus raditi ne znam, ali cini mi se da su oni vise fokusirani na kompletne serijale, nego po autorima.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/09/2012 : 14:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Stvarno su rijetki serijali koji su promijenili scenarista a da je serijal zadrzao istu kvalitetu.


Kako da ne, imaš hrpu takvih primjera. Neki su serijali postali još i bolji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2012 : 14:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Sigurno da ih ima. ali nije bas da je znatan broj onih koji su bili odlicni pa su s novim scenaristom postali jos bolji.
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1210 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 19/09/2012 : 16:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ima da bacim ove od BP kroz prozor kad ih niko nece (otkupiti).


Hoću ih ja (al ne da ih otkupim )

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 28/09/2012 : 06:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Treći broj izlazi u Francuskoj u 11. mesecu.


Edited by - misterx381 on 28/09/2012 06:53:16
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/09/2012 : 11:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ajkula

quote:
Originally posted by Poli


Ima da bacim ove od BP kroz prozor kad ih niko nece (otkupiti).


Hoću ih ja (al ne da ih otkupim )



Čekaj onda pod prozorom

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2012 : 13:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Sigurno da ih ima. ali nije bas da je znatan broj onih koji su bili odlicni pa su s novim scenaristom postali jos bolji.



Meni je automatski pa napamet Hellblazer Delano je odličan, al Ennis je čudo. Onda Swamp Thing dolaskom Alana Moorea i tako dalje, al to ionako nisu BD stripovi.

Inače, jedva čekan vidit Libellusovo izdanje. Nisan nikad čita Thorgala, al mi je uvik izgleda zanimljivo pa se nadan da će bit dobro...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/09/2012 : 13:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ennis je uvijek cudo. Preporodio je bilo koji serijal kojeg se dohvatio.
Na primjer, od dosadnjikavog junaka poput Punishera napravio je remek-djelo.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/09/2012 : 13:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Treći broj izlazi u Francuskoj u 11. mesecu.




Super. Procitao sam prva dva, dobar serijal, dostojan Thorgala.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/09/2012 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Mord

Sigurno da ih ima. ali nije bas da je znatan broj onih koji su bili odlicni pa su s novim scenaristom postali jos bolji.



Meni je automatski pa napamet Hellblazer Delano je odličan, al Ennis je čudo. Onda Swamp Thing dolaskom Alana Moorea i tako dalje, al to ionako nisu BD stripovi.

Inače, jedva čekan vidit Libellusovo izdanje. Nisan nikad čita Thorgala, al mi je uvik izgleda zanimljivo pa se nadan da će bit dobro...



Ma sve ok, ali ajde mi navedi neki strip koji zadovoljava sljedece kriterije:

1) izlazio je vise od desetljeca i/ili ima puno nastavaka
2) kreirao ga je jedan scenarist i radio svo to vrijeme
3) scenaristicki se radi o jako dobrom stripu
4) nakon dugo vremena dosao je novi scenarist i strip je postao jos bolji


Primjeri koje si naveo su za "vjecne stripove" od milion nastavaka gdje je logicno da se u nekom trenu pojavi autor koji napravi nesto ekstra od tog stripa, a i najcesce tada radi nesto potpuno drugacije kao sto je Moore napravio sa Swamp Thingom prvo pobivsi sve zivo u prvoj epizodi.

Kod Torgala se osjeti zamor u ovim epizodama koje sad idu u stripoteci i jasno je da se radi o stripu koji je vec trebao dobiti svoj kraj, ali nije kad je krava muzara i prodaje se vrhunski. Vjerojatnost da ce novi autor napraviti nesto spekakularno od tog serijala su vrlo vrlo male.

S druge strane postoje hrpe fanova koje bi cijeli zivot citale svog omiljenog junaka bez obzira na pad ili porast kvalitete, bitno da izlazi. Sto je ok, samo ja nastupam sa suprotne pozicije. Hocu procitati kraj tih nekih meni dragih stvari koje nisam imao prilike do sada i picit dalje.

Kod Libellusovog izdanja ocekujem da ce izlaziti redoslijedom kako je izlazio u originalu, jer mi drugo nema smisla. Ako ovih 29 epizoda budu zaokruzene u 10 knjiga, uopce me nije briga hoce li dalje izlaziti jos sto godina. Ako mogu birati radije bi da ova trideseta epizoda gdje zapocinje nova prica drugog autora krene u 11. knjizi a ne pomijesana s ranijim epizodama u 10. knjizi, mada nije tragedija ako moram kupiti i tu jednu epizodu da bi zaokruzio Van Hammovog Torgala.

Edited by - Mord on 28/09/2012 20:40:47
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2012 : 23:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ennis je uvijek cudo. Preporodio je bilo koji serijal kojeg se dohvatio.
Na primjer, od dosadnjikavog junaka poput Punishera napravio je remek-djelo.


E kad bi se nekim čudom dohvatio Zagora!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 02/11/2012 : 01:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Citam englesko izdanje Thorgala, u knjizi 4 (Alinoe), na stranici 8, konverzacija izmedju malog Jolana i njegove majke Aaricie:

Jolan: I'd like to have a friend to play with.
Aaricia: But you have muff... isn't muff your friend?
Jolan: Yeah, of course, but it's not the same...

"muff" na engleskom: pi--a

Perverznjak u meni se dosta nasmij'o.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 02/11/2012 02:20:11
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2012 : 15:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/11/2012 : 15:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Citam englesko izdanje Thorgala, u knjizi 4 (Alinoe), na stranici 8, konverzacija izmedju malog Jolana i njegove majke Aaricie:

Jolan: I'd like to have a friend to play with.
Aaricia: But you have muff... isn't muff your friend?
Jolan: Yeah, of course, but it's not the same...

"muff" na engleskom: pi--a

Perverznjak u meni se dosta nasmij'o.




Muff na engleskom znači muf na srpskom:

Muf (nem. Muff, nastao skraćenjem od starijeg oblika nemačke reči Muffel, krznena rukavica) je odevni predmet cevastog oblika u koji sa obe strane mogu da se uvuku šake do pola nadlaktice. Svrha mufa je da se u njemu drže ruke kada je hladno. Muf je zamena za rukavice, no slabost mu je da su ruke potpuno blokirane. Prednost mu je da je veoma topao. Pogodan je za putovanja u na primer otvorenim kočijama gde dobro štiti od hladnoće.

Postoje i druga značenja, ali je ovo osnovno.

Ženskom polnom organu možeš da tepaš na razne načine, pa i ovako, ali to je sporedna stvar.
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000