forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Thorgal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/05/2006 : 01:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
mislim da nisi u pravu. ne znam da li si citala koriganse, a da si citala ne bi tako govorila o koloru. isto vazi za stripove enkija bilala

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 02/05/2006 : 01:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
Nisam citala puno romana u boji. Tu imas pravo. No to sto sam vidjela mi samo pokvari crtez. Recimo neki Zagori i kricavi albumi.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/05/2006 : 01:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
ma kakav crni zagor, ne spomnji ga na topicu o thorgalu
ma ima stripova koliko hoces sa izvrsnim kolorom. ovi su mi prvi pali na pamet. recimo i raptorsi su odlicni, pa ratnici s akbara, itd

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 02/05/2006 : 01:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
Svejedno sam sigurna da se boja koristi samo da bi se sakrio slab crtac. Sve je to na isti kalup.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/05/2006 : 01:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kts

E da, kako da ne! Boja se samo koristi da se prekriju greske slabijih crtaca sto kod Thorgala nije potrebno. Meni je ovaj crtez bez boje osrednji i nema potrebe da se krije.



Ja gledam Invincible (u boji) i pitam se kakva ti je ovo teorija da boja prekriva greske?

"You see something you want then go for it (go for it)
don't think twice go for it (go for it)
don't leave this earth with nothing to show for it"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/05/2006 : 01:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
da, i slikari koriste boju da bi sakrili svoj slab crtez...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 02/05/2006 : 01:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
Sad pises bez veze. Sto imaju slikari sa farbanjem loseg romana? Ne razumijem.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/05/2006 : 01:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
pa nije to obicno farbanje, i taj crtez koji se farba je djelo nekog umjetnika. imao sam prilike da vidim na ebayu originalne table 100 bullets a kod kuce sam gledao iste u boji i ne vidim kako je to prefarban los crtez?!? po tebi ispada da se vecina stripova boji zato sto su lose nacrtani???

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 02/05/2006 : 01:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
Da. Ja mislim da se vecina romana farba jer su lose nacrtani. Zasto su sve naslovnice u boji? Samo zato da se ne vide mrlje na crtezu. Vidjela sam i ja originalne crteze po internetu i puni su nekih mrlja i crtica koje boja pokrije.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/05/2006 : 01:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Od Mikice mozda :) !?

"You see something you want then go for it (go for it)
don't think twice go for it (go for it)
don't leave this earth with nothing to show for it"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/05/2006 : 01:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
"Zasto su sve naslovnice u boji? "

zato sto se lakse prodaje u boji, a ne C/B kao novina.
ova teorija o mrljama na crtezu ti ne stoji, bar u ovo kompjutersko doba kad je sve moguce popraviti u photoshopu. evo upravo gledam dvije table conana od busceme i de zunige i ne vidim nikakve mrlje i crtice, pa cak ni kad priblizim table na 10 cm od nosa...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2006 : 10:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by Markos

pa ce nam onda marlowe i ekipa srati da kradem ideje i izdajem ono sto se dobro prodaje.



rekao sam ti jednom, i ponavljam. ne povlaci moje ime po forumima, ne uzimaj me u usta. u ovom trenutku u nekoliko topica na tri (!) strip foruma ti upadas u moje rasprave sa trecim licima o razlicitim stvarima, obracas se meni, prozivas me, napadas. u svojim raspravama sa trecim licima ti opet pominjes mene u svim zamislivim i nezamislivim kontekstima.
u cemu je tvoj problem? okani se, more, mene! idi citaj nekog zagora i uzivaj.


Ja da se okanem tebe? Ja tebe prozivam? Ja tebe napadam? A da ne bi bilo the other way around?
No, jedna stvar ti mora biti jasna, to sto ti i Hodzic i vama slicni serete po meni i stripovi.com i Libellusu nama jednostavno ne moze skoditi. Zato jer mi imamo ugled i mi se ne trebamo hvaliti i busati u prsa i uvjeravati nekoga da je crno bijelo, ono što smo stvorili i napravili u ovih pet godina jednostavno govori samo za sebe, dok ste vi jednostavno marginalci, nebitne i nevazne individue koje samo pokazuju svoju nemoć, neznanje, zavist i ljubomoru, i sve vam se te vase gluposti samo vracaju nazad u lice, postajete još jadniji, još smiješniji i još nebitniji.

Nego, zar nisi ti ono bio rekao da odlazis sa stripovi.com i da vise neces sudjelovati na forumu? Nije te bilo jedan dan i onda ponovo sve po starom, stalno visis tu. Nisi u stanju drzati rijec ili sto?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/05/2006 : 11:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ja da se okanem tebe? Ja tebe prozivam? Ja tebe napadam? A da ne bi bilo the other way around?
No, jedna stvar ti mora biti jasna, to sto ti i Hodzic i vama slicni serete po meni i stripovi.com i Libellusu nama jednostavno ne moze skoditi. Zato jer mi imamo ugled i mi se ne trebamo hvaliti i busati u prsa i uvjeravati nekoga da je crno bijelo, ono što smo stvorili i napravili u ovih pet godina jednostavno govori samo za sebe, dok ste vi jednostavno marginalci, nebitne i nevazne individue koje samo pokazuju svoju nemoć, neznanje, zavist i ljubomoru, i sve vam se te vase gluposti samo vracaju nazad u lice, postajete još jadniji, još smiješniji i još nebitniji.

Nego, zar nisi ti ono bio rekao da odlazis sa stripovi.com i da vise neces sudjelovati na forumu? Nije te bilo jedan dan i onda ponovo sve po starom, stalno visis tu. Nisi u stanju drzati rijec ili sto?



nia na jednom od tih topica na raznim forumima ja nisam ucestvovao. tamo su razni ljudi svasta pisali, a ja nisam ni slova. sto nije sprecilo tebe da u svakom od njih pominjesh moje ime. to svako moze da vidi, ako ne odes sada da cenzurises svoje bisere. dakle, nista ja nisam "srao" posto nisam nista napisao. ti si ocigledno opsednut mnome, iz ne znam kog razloga.
rekao sam da vise nista necu pisati ako prestanes da povlacis moje ime, nick, po forumu. sto ti nisi bio u stanju, pa sam zato reagovao. ni dalje ne osecam potrebu da bilo sta pisem, osim ako ti opet krenes da me blatis. idi tamo, loguj se pod nekim trecim nickom, i raspravljaj se sa kim god hoces - ostavi se mene.
ako opet na nekom desetom topicu pocnes da pljujesh po meni, moracu da reagujem. ne trpim kad neko nekom iza ledja nesto govori, a najmanje meni, i to je sve. na bilo kakve dalje atake na ovom topicu necu reagovati, a ti se vishe ostavi mene i mirna backa. over and out.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2006 : 12:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

quote:

Ja da se okanem tebe? Ja tebe prozivam? Ja tebe napadam? A da ne bi bilo the other way around?
No, jedna stvar ti mora biti jasna, to sto ti i Hodzic i vama slicni serete po meni i stripovi.com i Libellusu nama jednostavno ne moze skoditi. Zato jer mi imamo ugled i mi se ne trebamo hvaliti i busati u prsa i uvjeravati nekoga da je crno bijelo, ono što smo stvorili i napravili u ovih pet godina jednostavno govori samo za sebe, dok ste vi jednostavno marginalci, nebitne i nevazne individue koje samo pokazuju svoju nemoć, neznanje, zavist i ljubomoru, i sve vam se te vase gluposti samo vracaju nazad u lice, postajete još jadniji, još smiješniji i još nebitniji.

Nego, zar nisi ti ono bio rekao da odlazis sa stripovi.com i da vise neces sudjelovati na forumu? Nije te bilo jedan dan i onda ponovo sve po starom, stalno visis tu. Nisi u stanju drzati rijec ili sto?



nia na jednom od tih topica na raznim forumima ja nisam ucestvovao. tamo su razni ljudi svasta pisali, a ja nisam ni slova. sto nije sprecilo tebe da u svakom od njih pominjesh moje ime. to svako moze da vidi, ako ne odes sada da cenzurises svoje bisere. dakle, nista ja nisam "srao" posto nisam nista napisao. ti si ocigledno opsednut mnome, iz ne znam kog razloga.



http://forum.striparna.com/viewtopic.php?t=332&postdays=0&postorder=asc&start=165
Onda je ovo neki tvoj dvojnik? I nesto mi i nisi odgovorio, pitam se zasto?


quote:
Originally posted by marlowerekao sam da vise nista necu pisati ako prestanes da povlacis moje ime, nick, po forumu. sto ti nisi bio u stanju, pa sam zato reagovao. ni dalje ne osecam potrebu da bilo sta pisem, osim ako ti opet krenes da me blatis. idi tamo, loguj se pod nekim trecim nickom, i raspravljaj se sa kim god hoces - ostavi se mene.

ako opet na nekom desetom topicu pocnes da pljujesh po meni, moracu da reagujem. ne trpim kad neko nekom iza ledja nesto govori, a najmanje meni, i to je sve. na bilo kakve dalje atake na ovom topicu necu reagovati, a ti se vishe ostavi mene i mirna backa. over and out.


Ma bravo. A kad Hodzic pod raznoraznim imenima sere po meni iza ledja, sto onda nisi reagirao kad si tako pravdoljubiv? Kad Hodzic izbaci moj nick sa svog foruma, a da nisam ostavio niti jedan post, niti sam icim komentirao ono sto se tamo dogadja, to je onda ok, to ti ne smeta (dapace, uzivas u tome, ko svinja u blatu)? Kad razni useri kojima dopustam da koriste stripovi.com forum pod tudjim nickovima koriste te iste nickove da bi citali topice i onda ostavljali komentare na tvom forumu, to ti je isto ok? Bravo.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 02/05/2006 : 23:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
>Da. Ja mislim da se vecina romana farba jer su lose nacrtani. Zasto su sve naslovnice u boji? Samo zato da se ne vide mrlje na crtezu. Vidjela sam i ja originalne crteze po internetu i puni su nekih mrlja i crtica koje boja pokrije.

Potpuno si u krivu. Naslovnice su naravno u boji da s kioska lakše privuku čitatelje. A to da se table bojaju da se prikrije loš crtež ti je također greška, te table koje si vidjela po netu su pretpostavljam većinom iz nekih američkih mainstream stripova koje se često crtaju s manje detalja koji ionako ne bi bili vidljivi nakon bojanja. Ako hoćeš primjer pokušaj naći crno bijele crteže Jima Leeja, Eduarda Rissa, Phila Jimeneza, Glenna Fabryja i sl. iz nekih od stripova koji izlaze svaki mjesec, a onda uzmi neki njihov crno bijelu ilustraciju i usporedi ih. Ovi iz regularnih serija će imati puno manje detalja, jer se naknadno bojaju. Ali to ne znači da su to loši crteži

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 03/05/2006 : 00:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
pa rekla je i sama da nije citala puno stripova u boji, osim zagora(?!) (zar se to moze porediti sa npr jednim rissom?!) i nekih kricavih albuma.
bas me zanima koji su ti to albumi pokvarili misljenje o stripovima u boji.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 03/05/2006 : 01:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kts

Da. Ja mislim da se vecina romana farba jer su lose nacrtani. Zasto su sve naslovnice u boji? Samo zato da se ne vide mrlje na crtezu. Vidjela sam i ja originalne crteze po internetu i puni su nekih mrlja i crtica koje boja pokrije.



mlada damo, uz duzno postovanje, pricate takve gluposti da je to strasno...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/05/2006 : 09:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
i ode thorgal u zapećak nažalost

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 03/05/2006 : 09:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verter

pa rekla je i sama da nije citala puno stripova u boji, osim zagora(?!) (zar se to moze porediti sa npr jednim rissom?!) i nekih kricavih albuma.
bas me zanima koji su ti to albumi pokvarili misljenje o stripovima u boji.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"

Citala sam neke Konane u boji i to je prestrasno. Grozno. Sjecam se onih svescica Konana sto su izlazile prije i to je bio predivan crno/bijeli crtez. Ofarban mi djeluje nekako obican i jeftin.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/05/2006 : 10:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Neko davno istrazzivanje, kojemu se mozze i ne mora vjerovati, pokazalo je da crno-bijele stripove visse vole inteligentniji ljudi.

Te otada ja visse volim crno-bijele stripove.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/05/2006 : 11:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
sad znam zakaj sam oduvijek više volio crno-bijele stripove :-)))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

kts
New Member

245 Posts

Member since 30/04/2006

Posted - 03/05/2006 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Neko davno istrazzivanje, kojemu se mozze i ne mora vjerovati, pokazalo je da crno-bijele stripove visse vole inteligentniji ljudi.

Te otada ja visse volim crno-bijele stripove.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

Eto Mcn je mom stavu dao lijep smisao u prvoj recenici. Samo nikako da shvatim ovu drugu. Mcn ti si na osnovu nekog istrazivanja zavolio/odbacio crno/bijele stripove?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/05/2006 : 13:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
>Te otada ja visse volim crno-bijele

DA VOLIM CRNO-BELE PONOSNO KAZEM SVIMA
VOLIM TO SLAVNO IME I DIVIM SE SAMO NJIMA
NA SVETU NISTA LEPSE NE MOZE DA POSTOJI
NEGO STO JE NASA LJUBAV PREMA CRNO-BELOJ BOJI
...
:)

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 03/05/2006 : 19:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
"Citala sam neke Konane u boji i to je prestrasno. Grozno. Sjecam se onih svescica Konana sto su izlazile prije i to je bio predivan crno/bijeli crtez. Ofarban mi djeluje nekako obican i jeftin."

pa dobro to se ne moze zvati kolorom. danasnji kolor i to su nebo i zemlja. slazem se da je conan puno bolji crno bijeli, iako su mi one epizode od semeiksa puno bolje legle u koloru

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 03/05/2006 : 19:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
"Eto Mcn je mom stavu dao lijep smisao u prvoj recenici. Samo nikako da shvatim ovu drugu. Mcn ti si na osnovu nekog istrazivanja zavolio/odbacio crno/bijele stripove?"

citaj izmedju redova...

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000