forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lazarus Ledd
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/03/2014 : 12:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ulovio na blogu Alberta Gennarija (Dan Nezavisnosti, Dan Dupina)


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/03/2014 : 12:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
i još jedan preview poslednje epizode "The End"


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 31/03/2014 12:27:12
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 31/03/2014 : 14:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se crtež.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/03/2014 : 14:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Veceras citam "kameni pakao"....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/03/2014 : 16:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
uživaj! Solidna je epizoda

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 31/03/2014 : 23:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Gennari je jebeni crtač! Nego, di se on izgubio, radi na čemu ili...?!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/04/2014 : 20:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Malo samohvale

Lazarus Ledd "Energija Alfa"
LL SD 28 | 95 strana
by PijaniPatak



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/04/2014 20:41:51
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 08/08/2014 : 23:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
PP, ajde malo si odvoji vremena i istraži što ljudi kažu o ovom crtaču-
http://www.stripovi.com/enciklopedija/autori/sergio-gerasi/956/
Vidio sam njegov crtež na DD pa me zanima što kažu za njega na LL.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/08/2014 : 01:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ok, prekopaću

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/09/2014 : 01:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kupio u Trsu desetak Lazarusa, pa ti bez bojazni mogu reći koju o Sergiu Gerasiju pošto upravo držim jedan njegov uradak u rukama. Izvini što si čekao, ali lik je skoro pa nevidljiv što se tiče Lazarusa.
Među poslednja tri je crtača iz serijala koji su dobili angažman u jačim kućama. Ovo je Caponeova lista iz 2004.godine

GIANCARLO OLIVARES (NATHAN NEVER)
MARIO "MAJO" ROSSI (DAMPYR)
FABIO PEZZI (NICK RAIDER)
ANDREA MUTTI (NATHAN NEVER, I NEKE LEPOTE ZA FRANCUSKU)
GIULIO DE VITA (DISNEY... I ZVEZDA JE U FRANCZSKOJ)
EMANUELE BARISON (DIABOLIK, DISNEY, FRANCUSKA)
ALESSANDRO BOCCI (DAMPYR)
FABIO BARTOLINI (DAMPYR)
ALFREDO ORLANDI (MARTIN MYSTERE)
ARTURO LOZZI (DAMPYR)
STEFANO RAFFAELE (MARVEL U.S.A., DARK HORSE, DC COMICS)
ALESSANDRO NESPOLINO (NICK RAIDER)
PAOLO BISI (MISTER NO)
BENIAMINO DEL VECCHIO (DIABOLIK)

JOŠ UVEK U LL STAFU:

MAX AVOGADRO (DARK HORSE... I JOŠ UVEK LL)

SERGIO GERASI (REKLAMNA KAMPANJA ZA SWATCH... I JOŠ UVEK LL)

VALENTINO FORLINI (NASLOVNA ZA DISKOVE 883... I JOŠ UVEK LL)

Epizoda koju držim je među poslednjim deset u redovnoj seriji, i zaista nije nešto. Likovi na koje više obrati pažnju su neuverljivi, a pozadina sušta retkost. Solidno kadriranje i osećaj za crno i belo, ali meni lično jedan od slabijih crtača LL-a

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/09/2014 : 17:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Sad ću reći ono što sam već trideset i dva puta (više-manje) rekao na ovom topicu, a to je - Lazarus je jeben strip. I fakat bih ga želio imati, ono, od prvog pa do posljednjeg broja. Jer sama činjenica da je glavni lik skupio dosta ožiljaka po faci, umro i vratio se u život te, vidi vraga, promijenio frizuru ga stavlja iznad 90% talijanskih stripova u zadnjih 25 godina što se tiče kontinuiteta. Osim možda Nathana.

Nathan, Larry i MM. 'Oću to na kioscima i kupovao bih sve što god izađe od tih naslova.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/09/2014 : 18:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Sad ću reći ono što sam već trideset i dva puta (više-manje) rekao na ovom topicu, a to je - Lazarus je jeben strip. I fakat bih ga želio imati, ono, od prvog pa do posljednjeg broja. Jer sama činjenica da je glavni lik skupio dosta ožiljaka po faci, umro i vratio se u život te, vidi vraga, promijenio frizuru ga stavlja iznad 90% talijanskih stripova u zadnjih 25 godina što se tiče kontinuiteta. Osim možda Nathana.

Nathan, Larry i MM. 'Oću to na kioscima i kupovao bih sve što god izađe od tih naslova.


I ja u zadnje vrijeme razmišljam o skupljanju MartyM, NathanN, i LazarusL (bar onoga što mi je dostupno). Sve se više uvlačim u njihov svijet pogotovo NN i LL, jer su mi toliko različiti od npr. Zagora i pri tome ne mislim na vrijeme u kojem se strip odvija, več na činjenicu da se navedeni serijali razvijaju kao i sami glavni likovi, što mi se posebno sviđa. Dok sa Zagorom to nije slučaj, da se razumijemo volim ja Zagija ali sam se malo zasitio klišeja, i njegove nedodirljivosti

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/09/2014 : 21:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Lazarus Ledd,
poslednja epizoda u pripremi, najavljena za 2015.godinu
Ade Capone/Mateo Mosca


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/10/2014 : 14:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ade Capone je na svom blogu http://lazarusnews.files.wordpress.com postavio besplatno za skinuti posljednju (zasad) objavljenu epozodu:

Arizona Moon

Uz nju tu se nalaze i:

Crossover sa Splinter Cell

0. broj LL Kraj trke

1. broj LL Dvostruki identitet

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/10/2014 : 19:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Možda se ovome pričalo u zadnje vrijeme, ali nemam vremena tražiti - ima li kakve nade da Lazarusa netko objavljuje kod nas, kiosk izdanje, svima dostupno?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/10/2014 : 20:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kad netko bude htio brzo propasti pocet ce objavljivati lazarusa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/10/2014 : 20:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imam komplet izašao kod nas već godinama i još nisam pročitao ni jedan Lazarus.
Imate li neku preporuku šta da pročitam - jedan od boljih pa da vidim da li ću čitati sve redom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/10/2014 : 21:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam komplet izašao kod nas već godinama i još nisam pročitao ni jedan Lazarus.
Imate li neku preporuku šta da pročitam - jedan od boljih pa da vidim da li ću čitati sve redom.



'Junaci' je odlična epizoda.

Ali preporučujem ti da svakako kreneš otpočetka, kontinuitet u serijalu je jako izražen i tako ćeš najbolje sve pohvatati.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/10/2014 : 21:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, tu je kontinuitet jako vazan i citanje zbrda zdola nece ostaviti dobar dojam
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/10/2014 : 09:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bocci,
ilustracija povodom sledećeg Lucca comicsa


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/11/2014 : 10:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Lazarus Ledd "The end" - booktrailer




brzinski prevod teksta u videu:

to šta je naučio je skupo platio
prošlosti ne možeš pobeći
ona prati tvoje tragove
gde god da si, ona te nalazi
među hiljadu svetala New Yorka
i u pustinji Arizone
ili ulicama Los Angelesa
prošlost postaje sadašnjost
krug optočen licima
u usamljenosti motela
pre poslednje misije

"The End"
Lucca comics 2015.godine

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 25/11/2014 12:03:31
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 25/11/2014 : 22:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Jebote.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2015 : 01:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi broj prije petnaest minuta. Najradije bih sada cijelu noć probdio koliki je dojam ostavio na mene ali bojim se da ću ipak otići u krpe, umor je jači od mene.

Sama priča kao takva, storyline prvog broja je malo zbrzan, stvari se događaju jedna za drugim, nema stajanja, mora se sve reći kroz taj prvi broj, ali...

Prvih nekoliko stranica, već nakon prvih nekoliko stranica shvatite da ovo nije običan (talijanski) strip. Larryjevo vozikanje u taksiju, prolom oblaka u Los Angelesu, on sluša priče ljudi koje vozi, U2 svira u pozadini... Reference, crtež, ambijent, dijalozi, samo formiranje rečenica u tih prvih par stranica mi je reklo sve. U2 ne volim, ali k'o ga jebe, imam svoju glazbu na hard driveu. Nabijem slušalice u uši i počnem čitati ispočetka. Inače ne slušam glazbu za vrijeme čitanja, zna mi odvući koncentraciju, ali ovdje mi je potrebna kao čaša vode za vrućeg ljetnog dana. Melankolija. Ošinula me kao grom. Hop, idemo dalje. Oko dvadesete stranice, glavni lik već ševi žensku. Je li nam čudno što to vidimo? Mislimo li da je neadekvatno, prerano? Ni pod razno (bez obzira što je cijeli broj, kao što sam već rekao, doista brz što se radnje tiče). Malo poslije toga, hi-tech oružja, nabildani frajeri, akcije na sve strane. No čini li se glupo? Čini li se pretjerano? Ne, jer to i nije. I najbitnije, kada broj završi, je li i priča završena? Hoćemo li u idućemu broju skoro pa krenuti od nule, izbrisati sve kao da se ništa nije dogodilo? Zaboraviti na Lazarusova unutarnja previranja i borbu sa samim sobom? Opet ne. Jer priča je tek počela...

Recite mi da s prevelikom euforijom ulazim u ovo, ali, oprostite mi na nezrelosti, baš me briga. Želim Larryja i Nathana na kioscima, odmah, istog trena.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 10/01/2015 : 09:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
nathane imaš, doduše ne na kioscima
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2015 : 11:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

nathane imaš, doduše ne na kioscima



Imam da, ali nemam novaca za Libellusova izdanja. Možda jednog dana...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000