forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 (Samo)Lepljivo: KARMA everywhere
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2006 : 23:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Slušao sam upravo vesti, i pošto nije bilo ni reci o tome da su dekaru vratili sa granice - pretpostavljam da je Životinjska karma uspešno stigla u Hrvatsku!

Daklem, najprodavanije Lavirintovo izdanje konacno stiže i u Hrvatsku! Potražite Karmu na Lavirintovom štandu!

A ako niste na CRŠu, Karmu sa u Beogradu može naci u striparnicama Alan Ford, Omen i Darkwood, u Novom Sadu u Klubu obožavatelja stripa, a ako ste iz Niša ili Zajecara, šibnite mi mail pa cemo nešto da iskombinujemo.

Posle CRŠ-a, verovatno cemo konacno zaci i u "civilne" knjižare po BGD-u (za sve vas koji volite da vas deru u Platou ), kao i u B&H i SLO - ali otom potom.

Go get it!


A za one koji nisu još videli o cemu se radi:

quote:
Elem, posle meseci, godina i decenija iscekivanja, novo izdanje Lavirinta, ŽIVOTINJSKA KARMA (na trulom zapadu znana kao Liberty meadows) Franka Choa u prodaji .

O cemu se radi? Životinjska karma je humoristicki strip o istoimenom utocištu za životinje, i zgodama, a ipak prevashodno nezgodama, njegovih stanovnika. Ako volite funny animal stripove, ovo necete želeti da propustite. A ako ne volite, Karma je idealna prilika da ga zavolite!

Don't take our word for it, bacite pogled na naslovnicu:



Nije vam dosta?

Skinite privju od deset stranica sa brand spanking new, soon to be fully functional Lavirint sajta:

http://www.lavirint.biz/karmastichno.pdf

E sad, kažete vi, lepo to izgleda, smešno je, ali koji je format, i da li moram da prodam oba ili samo jedan bubreg da bih kupio tu Karmu?

NE!

Koliko biste vi dali za svesku (da, odricemo se HC-a! Ne pretendujemo na to da budemo album u mekom povezu!) od 48 strana A4 formata? Da li to cujem 30 kuna? Gospodin iz zadnjeg reda ima razumevanja za male izdavace i male tiraže i kaže - 35 kuna? Ali ne - ovo zadovoljstvo ima specijalnu cenu od - 200 dinara, odnosno 21 kunu! Pustite bubrege na miru, Karma košta koliko i dva piva! Dok cene ipak mogu da variraju od prodavnice do prodavnice, Lavirint ce se potruditi da to bude cena koja ce vas docekati.

O Karmi su rekli:
(u jednoj od paralelnih dimenzija u kojoj je Karma izašla onda kad smo rekli da ce da izade)

"Ja ovo izdajem?"
dekara

"Meni je Karma do jaja, i ko god kaže drugacije, nema pojma!"
Duh koji hoda

"Nije Zagor, ali može da prode. A i nije u HC-u, što mu odmah daje dijalekticki plus."
stinky

"Potpuno bezveze"
John Drake

"Najbolji strip svih vremena!"
Djole

"Pa dobro, hajde, ume da crta ovaj Cho..."
mcn

"Životinjska karma mi je ukazala put - dižem ruke od HC izdanja!"
Markos

"Slažem se sa Markosom."
marlowe

"Recenziracu je."
Deecay

"Ne slažem se marloweom."
Markos

"Odlican prevod!"
Djoletova verna ljuba


Vidite o cemu ljudi pricaju, nabavite svoj primerak Karme pre vaših komšija i nacinite ih ljubomornim!



--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."

Edited by - Djole on 09/12/2006 18:50:46

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 24/10/2006 : 23:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
"Uzimam" - kažem ja!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 24/10/2006 : 23:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
HVALA KURCU!!!

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2006 : 23:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Jupi! Još 395 primeraka, i otplatili smo se! ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 24/10/2006 : 23:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 24/10/2006 : 23:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
aj,aj nek bude 394...

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2006 : 23:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Za cetiri dana je moj...
393

What we do in life, echoes for eternity...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/10/2006 : 00:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Hmmm... Zvuci perverzno...

Odlicno! Kupujem!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 25/10/2006 : 00:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Predvidjam da ce se ceo prvi broj rasprodati do kraja tekuce godine.
Niko nece moci da odoli ovom previewu.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 25/10/2006 : 00:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
eto, suzica mi zaiskri kad skontam da smo na nepunih tri dana od ostvarenja stoletnoga sna zasnovanog josh daleke dvehiljadechetvrte od strane druga Djoleta.
kao da je juche bilo...setjam se svoga prevrtanja ochiju i djoletovog milozvuchnog baritona koji je nudio sve svoje psihofizichko/materijalnoopipljive usluge u zamenu za jedno kvalitetno domatje izdanje (tada josh uvek bez dobrog prepeva) Liberty Meadowsa.
poput najveshtijih starogrchkih filozofa djole je menjao terce i u dahu ispaljivao argumenat za argumentom, panichno razmahivao rukama i povremeno pravio chudne i obichnim smrtnicima nemogutje pokrete kolenima, ochigledno voljan i odluchan da istera svoje.
ma koliko bio impresioniran chudnim trikom sa kolenom, na ostatak spike sam ipak ostao poprilichno imun...uglavnom zato shto sam sazaljivo shmekao rachun koji se vijorio na stochitju kafanice(snobaja do jaja!)Plato i preklinjao sebe shto sam nesretjnik podlegao zlim reklamnim trikovima i uopshte naruchio taj nesnosni Nextov sokitj od maline(bljak!)...
u tom trenutku djole je svoj govor zavrshavao vetj lagano zajapuren i onako kroz zube poslednjim dashcima poentirao sa...
"...a i ja bi finansirao celokupan projekat!"
BoNGgggggg!
te rechi su u mojoj glavi odzvonile kao ovetji gong i po procesovanju informacije ka centrali uzurbano se pretvarale u disharmonichni niz tako nesnosnih a opet srcu tako umilnih zvukova.
"xexexe(dijabolichni smex)...josh jedno izdanje u biblioteki, josh jedna iskrica ka nastupajutjem plamu slave..."
prihvatio sam poziv na saradnju oberuchke.
zadovoljan(shto ishodom shto chinjenicom da je rachun djole preuzeo na sebe)spakovao bulju u voz i krenuo poni expressom ka novom sadu ubedjen da je to bilo sve i da sad neometano mogu da nastavim svoje dalje izdavachko trudbovanje preostalim antibestselerima ni ne pomishljajutji vishe na taj izvikani LM...
.....
a onda stigao prvi draft djoletovog prevoda.
silina kojom isti udara merljiva samo u rihterima(druga desetica) uchinila je nemogutje.
do tada i mlaki i neispirativni(al(ah!)ipak tako predivno nacrtani) humoristichki strip dobija novu dubinu i prosvetljenje koje me je objasjalo odma je rezultovalo mojim vidljivijim(chitaj - opipljivijim) angazmanom i te vecheri nad vatrom rasplamsale izdavachke energije pakt je stvoren!
pakt toliko chvrst da ga nisu mogle prekinuti ni nasrtljive kandze svakodnevice iako su se konstantno trudile i na momente uspevale da dobiju koji poen poentirajutji ispod pasa suigracha.

i evo posle vishe od godinu i po dana - karma(prepev kopirajt baj chika mcn - fala machak - fala!)napokon medju srBima(i shire, i shire!:)))
kolko do sledetjeg broja - josh uvek ne znamo ali svakako ne bi shkodilo da bude shto pre.
cenu smo maximalno za ovaj broj smanjili nadajutji se da tje ljudi pohrliti masovno i uzivati kolko smo i mi dok smo obradjivali izdanje.
meseci i meseci rada ulozenih u izdanje verujem da su vidljivi.
da je moglo ranije - moglo je al da je moglo bolje - nije...bar u ovoj paralelnoj dimenziji!:)

uzivajte! i slobodno javnite utiske(kritika ZNAMO da netje biti:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 25/10/2006 : 00:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Predvidjam da ce se ceo prvi broj rasprodati do kraja tekuce godine.
Niko nece moci da odoli ovom previewu.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!




u tom sluchaju obetjavam u ime kolektiva da sledetje izlazi BAREM 4 broja po 20 posto manjoj ceni.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 01:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

HVALA KURCU!!!


NE BEŠTIMAJ...KONJINO
dok se ne proda bar 100 primjeraka,izbacen si

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/10/2006 : 01:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Posto je krenulo odbrojavanje, smanjite za jos jedan komad. Uzimam i ja.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 25/10/2006 : 02:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
NE BEŠTIMAJ...KONJINO
dok se ne proda bar 100 primjeraka,izbacen si

Hehe... sta znaci "ne bestimaj"? "Ne psuj"?

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/10/2006 : 04:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ohoo, ovo je lijepo, primite me u klub!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/10/2006 : 05:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

eto, suzica mi zaiskri kad skontam da smo na nepunih tri dana od ostvarenja stoletnoga sna zasnovanog josh daleke dvehiljadechetvrte od strane druga Djoleta.
kao da je juche bilo...setjam se svoga prevrtanja ochiju i djoletovog milozvuchnog baritona koji je nudio sve svoje psihofizichko/materijalnoopipljive usluge u zamenu za jedno kvalitetno domatje izdanje (tada josh uvek bez dobrog prepeva) Liberty Meadowsa.
poput najveshtijih starogrchkih filozofa djole je menjao terce i u dahu ispaljivao argumenat za argumentom, panichno razmahivao rukama i povremeno pravio chudne i obichnim smrtnicima nemogutje pokrete kolenima, ochigledno voljan i odluchan da istera svoje.
ma koliko bio impresioniran chudnim trikom sa kolenom, na ostatak spike sam ipak ostao poprilichno imun...uglavnom zato shto sam sazaljivo shmekao rachun koji se vijorio na stochitju kafanice(snobaja do jaja!)Plato i preklinjao sebe shto sam nesretjnik podlegao zlim reklamnim trikovima i uopshte naruchio taj nesnosni Nextov sokitj od maline(bljak!)...
u tom trenutku djole je svoj govor zavrshavao vetj lagano zajapuren i onako kroz zube poslednjim dashcima poentirao sa...
"...a i ja bi finansirao celokupan projekat!"
BoNGgggggg!
te rechi su u mojoj glavi odzvonile kao ovetji gong i po procesovanju informacije ka centrali uzurbano se pretvarale u disharmonichni niz tako nesnosnih a opet srcu tako umilnih zvukova.
"xexexe(dijabolichni smex)...josh jedno izdanje u biblioteki, josh jedna iskrica ka nastupajutjem plamu slave..."
prihvatio sam poziv na saradnju oberuchke.
zadovoljan(shto ishodom shto chinjenicom da je rachun djole preuzeo na sebe)spakovao bulju u voz i krenuo poni expressom ka novom sadu ubedjen da je to bilo sve i da sad neometano mogu da nastavim svoje dalje izdavachko trudbovanje preostalim antibestselerima ni ne pomishljajutji vishe na taj izvikani LM...
.....
a onda stigao prvi draft djoletovog prevoda.
silina kojom isti udara merljiva samo u rihterima(druga desetica) uchinila je nemogutje.
do tada i mlaki i neispirativni(al(ah!)ipak tako predivno nacrtani) humoristichki strip dobija novu dubinu i prosvetljenje koje me je objasjalo odma je rezultovalo mojim vidljivijim(chitaj - opipljivijim) angazmanom i te vecheri nad vatrom rasplamsale izdavachke energije pakt je stvoren!
pakt toliko chvrst da ga nisu mogle prekinuti ni nasrtljive kandze svakodnevice iako su se konstantno trudile i na momente uspevale da dobiju koji poen poentirajutji ispod pasa suigracha.

i evo posle vishe od godinu i po dana - karma(prepev kopirajt baj chika mcn - fala machak - fala!)napokon medju srBima(i shire, i shire!:)))
kolko do sledetjeg broja - josh uvek ne znamo ali svakako ne bi shkodilo da bude shto pre.
cenu smo maximalno za ovaj broj smanjili nadajutji se da tje ljudi pohrliti masovno i uzivati kolko smo i mi dok smo obradjivali izdanje.
meseci i meseci rada ulozenih u izdanje verujem da su vidljivi.
da je moglo ranije - moglo je al da je moglo bolje - nije...bar u ovoj paralelnoj dimenziji!:)

uzivajte! i slobodno javnite utiske(kritika ZNAMO da netje biti:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



A sad lepo da priznas ljudima da bi ovo i ranije izslo da ti nisi bio lenj ...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 25/10/2006 : 06:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> "Potpuno bezveze"
>> John Drake

Ispravak netocnog navoda:
Ja volim Choov crtež i dovoljan mi je samo on da nabavim 'vako nešto. A možda i ona slova u oblacicima budu smislena i duhovita.

Kako me ljudi pogrešno percipiraju, trebam poraditi na imidžu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/10/2006 : 08:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kad se ja to nisam slagao s Marloweom?:)))

Ajd' konacno da je i to izaslo:) Bas me zanima, jedva cekam da procitam!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 09:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Intrigantno predstavljanje (buduci da se i moj nick spominje)

mda... "ono" bi znacilo da recenziram sve od igle do lokomotive? Ma ne...

on the other way, dojmio mi se preview i s humoristicke i dizajnerske strane, nije neka egzistencijalisticka podloga sa drugacijim (lošijim) crtežom poput Zekana. Strip je raden kao ono u novinama, jedan strip?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 25/10/2006 : 09:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Kupujem!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 10:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
NAPOKON!!!
Definitivno uzimam,kao i sva dosadasnja izdanja cika Dekare ....
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hvala svima!

Ovog izdanja ne bi bilo da nije bilo Magica, koji je verovao u njega kada drugi još nisu; dekare, koji je verovao u njega kad su drugi prestali; Zlatka Milenkovica i Miroslava Marica, koji su ga dizajnirali; Darka Macana, zahvaljujuci kome se strip genijalno zove "Životinjska karma", a ne kilavo "Slobodarski pašnjaci"; Emira Pašanovica koji je iscitavao i iscitavao prevode; i naravno, moje verne ljube koja je bila fokus grupa za prevode i pomogla oko prepeva Choovih neretkih medicinskih fazona; i njene baka Dese koja je pomogla kad je nešto trebalo da se kaže "narodskije". ;)

Elem, napomenuo bih da je prema mojim skromnim saznanjima ovo najjeftinije novo izdanje na ovogodišnjem Sajmu knjiga - a ne izgleda jeftino. ;) Pa ko smatra da su stripovi preskupi, neka iz inata prema drugim izdavacima kupi pet do deset primeraka Karme! ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Strip je raden kao ono u novinama, jedan strip?


Da, u kaiševima je, s tim što se kaiševi neretko nadovezuju jedni na druge i cine vecu celinu.

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/10/2006 : 11:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
nevideno!

ovo je epohalna strelica odapeta direkt! u ždrijelo Markosu, koja ce mu zrcaliti njegovo ruglo, kojem se predao

----------------------------
premda me humoristicne životinje ne mame (nema u njima apsurda), napravit cu presedan i dati 21kn (nakon toga cu najvjerojatnije iskaliti u mom Ognju, savršenu negaciju navedenog stripa)

eto, još jedan DEKAROVSKI potez (dozvoljavam da se termin koristi u daljnjem diskursu), ljudi koji zaista jesu na barikadama, dekara, magic i, latentno, djole, no, da ne razocaram publiku, idejni imperativ pripisujem sebi, premda to nije nikome bjelodano, pa ni samim revolucionarima, jer u tom uzrocno-posljedicnom lancu, kao prvi uzrok, stršim ja - iako ljudi to ne mogu vidjeti, buduci da oni prepoznaju samo svršne posljedice stvari.
----------------------------

ovo je epohalna strelica odapeta direkt! u ždrijelo Markosu, koja ce mu zrcaliti njegovo ruglo, kojem se predao

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Napokon! I hvala na spominjanju, mada se ne sjecam da je moje ucešce u ovom poduhvatu bilo toliko znacajno...
(Dekara, primio si poruku za onaj primjerak u ZG?)

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
SVI su znacajni! ;)

I u to ime, posipam se pepelom što nisam odmah spomenuo i marlowea koji je pomogao pri gramatickom lektorisanju na pocetku, te samim tim postavio standarde za nadalje!

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000