forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šninkel - najbolji fantasy strip?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 02/12/2006 : 10:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message  Reply with Quote
Takve kvalifikacije nalaze se po netu.
Je li? Ili jedan od najboljih? Da li su bolji serijali Torgal i Ratnici s Akbara? Ima li bolje pojedinačne storije od Šninkela?

risbozg
Advanced Member



Croatia
15073 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/12/2006 : 10:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
meni osobno je torgal bolji

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 02/12/2006 : 10:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Torgal takodje bolji. Mada, Shninkel je zaokruzena pricha, a Torgala nisam celog chitao (a ne znam da li jos uvek izlazi, ili je i on zavrsen).
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/12/2006 : 12:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto Thorgal bolji.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7892 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/12/2006 : 12:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
i torgal i tugovanka su mi bolji, iako je i šninkel sjajan, dakle, treći, ako bonea ne računamo
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/12/2006 : 12:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo računat Bonea,onda je on definitivno plafon!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/12/2006 : 15:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
Ne citam nesto mnogo fantasy, ali Tugovanka za izgubljenim pustarama mi je zakon...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 02/12/2006 : 16:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
vjerojatno je Sninkel, dakle, fantasy za one koji ne vole fantasy (kao ja - u 99% slucajeva preferiram radnju koja se odvija u autorovoj suvremenoj stvarnosti, SF i sl. mi ostavljaju dojam kukavicluka i eksapizma, a fantasy mi je jos gori - jer ne postuje ni pravila ljudskosti) - posto je meni neusporedivo bolji od Tugovanke, Bonea, Ratnika, Torgala...

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 02/12/2006 : 16:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
jurice
nakon ovog tvog pročitanog posta
skoro da sam osjetio kiselinu u tvom želucu

aj na koji način ti odlutaš
reci mi
kad se tako bolno držiš realizma

pobjeđuje ih se
ne indignacijom
zgražanjem
gađenjem
mržnjom

već borbom

uz smiješak
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/12/2006 : 19:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Sninkel je najbolji fantasy strip u kom se pojavljuje Sninkel.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 03/12/2006 : 14:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

pobjeđuje ih se
ne indignacijom
zgražanjem
gađenjem
mržnjom

već borbom

uz smiješak


hmmm...
iako bi se s metodom borbe 100% slozio, bojim se da se ne slazem sa neprijateljem. naime, cini mi se da nekakvi ONI (znaci - zlo je izvan nas, ako pronadjemo neprijatelje izvan sebe, barem se necemo morati suociti sa neprijateljem unutar nas) nisu pravi protivnik. intrinzicni ratovi mi se cine puno relevantniji od ekstrinzicnih (famozni "vanjski i unutarnji neprijatelj" iz politickog zargona, koji oznacuje onog nekog protiv koga se treba boriti za ocuvanje sistema, radije nego raditi na popravljanju sistema samog).

cak i kad pisem nesto na ovom forumu. uvjeravam nekoga da je Jimmy Corrigan bolji od Watchmena, to ne radim s namjerom da njega "prosvijetlim". to mi uopce nije vazno. zapravo me bas briga citaju li ljudi oko mene Bonellija, superheroje ili underground. kad iznosim svoja stajalista, drugi mi sluze prvenstveno da ih podvrgnem kritici, da vlastita misljenja preispitam iz kuta u kojem ih mozda sam nisam uspio sagledati.

gledaj, dakle, sto ja ne volim kod fantasya opcenito, i zasto se skoro nikad ne uspijem identificirati s likovima (slicno je sa SF-om i pogotovo superherojskim stripom od kojeg jedino Batmana mogu provariti, vjerojatno zato sto nema supermoci): likovi u fantasyu (i superherojskim stripovima) su u 99% slucajeva ODABRANI da budu to ili to. oni su PREDODREDJENI sudbinom da naprave nesto. oni uglavnom posjeduju nadprirodne moci koje su DOBILI... itd... sad je trenutak kad treba primjetiti da se u opisu fantasya koristi jako puno PASIVA.

posto ja sebe mogu dozivjeti jedino kao AKTIVNOG sudionika stvarnosti oko mene, posto vjerujem da vlastito "herojstvo" mogu ostvariti jedino ucenjem, radom, vjezbanjem, samoodricanjem i samospoznajom, ne mogu (i ne zelim) se identificirati sa nekakvim bozjim sinom, odabranim i sl. to mi djeluje eskapisticki, kukavicki i fatalisticki. kao: citat cu stripove o Spidermanu jer je on bio jadan sonjo kojeg su svi zajebavali, medjutim ga je onda ugrizao nekakav radioaktivni pauk, pa je postao superheroj. hej! onda i ja mogu biti superheroj! samo trebam i dalje biti bijedni sonjo nesposoban bilo za sto i cekati da me ugrizne radioaktivni pauk. Spiderman nije fantasy, ali je savrsen primjer onoga sto mi smeta.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 04/12/2006 : 02:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> Spiderman nije fantasy

Spiderman nije fantasy, ali je Amazing Fantasy! I to broj 15.

mcn

PS Jebiga, nestao onaj post u kojem kazzem da su Akbari govno, a da je Bone neccitljiv otkako je postao fantasy.

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik čitanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 04/12/2006 : 07:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
jurce
isto vridi i za sve ono šta si napisa
dakle i intersebe borbu
pritom nisam mislio na bombe rašpe i rivolvere
jer takav vid dovodi uglavnom primitivnije i okrutnije na poziciju da te guze

a glede stripova
moja definicija je very simle
ono što mi se sviđa je i dobro
bar za mene
a raspon je zaista ogroman
i razlozi su različiti

ono najbitnije je to što umirem od smijeha na indignaciju koju pokazaju čitači superheroja u odnosu na bonellijevce
a sve je to isto
meni paše i jednih i drugih
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 09:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Poslije burne intrinzične rasprave sa ženskom trebaju li nam kičaste zavjese i koliko je to neophodno za život pojedinca i kulture općenito, stanovita doza eskapizma dođe ko neko olakšanje. Realizma i banalnosti mi je dosta u svakodnevici.. Svijet u kojem krivci bivaju kažnjeni, a pravda zadovoljena? Uistinu poboljša raspoloženje i vjeru u život...

"fantasy mi je jos gori - jer ne postuje ni pravila ljudskosti" Kako To?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/12/2006 : 10:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da nema SF-a i fantasy-ja, moj život bi bio puno sivlji...
Ukratko, ti žanrovi su mi u filmu i književnosti tri koplja iznad svega ostalog. U čitanju stripova sam početnik, ali i tu otkrivam zanimljive SF i fantasy pričice.
Ako sam zbog toga eskapista ili slabić, šta da se radi. Pravog izbora i nije bilo.

Gallows tree, gallows tree
bastard of history...

Edited by - Obi-wan on 04/12/2006 10:17:48
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 04/12/2006 : 16:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Svijet u kojem krivci bivaju kažnjeni, a pravda zadovoljena? Uistinu poboljša raspoloženje i vjeru u život...


vidis, nemam ja nista protiv toga da ti se fantasy svidja. MENI se ne svidja. recimo krimic (gdje su najcesce krivci kaznjeni, a pravda zadovoljena) je MENI puno potentniji zanr. ja naprosto imam jednu granicu iza koje mi eskapizam smeta.

ta granica je lik koji se nije morao potruditi da bi stekao nekakve moci. to mi ide na zivce. objasnio sam vec zasto... kod takvog lika opet ne moze ni biti rijeci o "ljudskosti" jer mu je etika dana, on je PREDODREDJEN da radi ovako ili onako, on to ne radi svojom odlukom.

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako sam zbog toga eskapista ili slabić, šta da se radi.


e ovo nije posteno!
ovdje ja govorim iskljucivo o nacinu na koji se ja, ti ili netko treci zabavljamo. nastojim objasniti sto mi se ne svidja u jednom zanru i zasto.
nema to nikakve veze sa mojim misljenjem o tebi kao osobi.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/12/2006 : 17:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako sam zbog toga eskapista ili slabić, šta da se radi.


e ovo nije posteno!
ovdje ja govorim iskljucivo o nacinu na koji se ja, ti ili netko treci zabavljamo. nastojim objasniti sto mi se ne svidja u jednom zanru i zasto.
nema to nikakve veze sa mojim misljenjem o tebi kao osobi.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr


A ja govorim totalno uopšteno.
Tvoj post me samo podsjetio da sam to već negdje čuo. Znači, ništa direktno ili određeno usmjereno ka tebi.
Meni se sviđa, tebi ne. Koliko god to meni bilo teško razumljivo, poštujem tvoj ukus (i ukus svih drugih).

The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things.
It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 04/12/2006 : 23:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

vjerojatno je Sninkel, dakle, fantasy za one koji ne vole fantasy (kao ja - u 99% slucajeva preferiram radnju koja se odvija u autorovoj suvremenoj stvarnosti, SF i sl. mi ostavljaju dojam kukavicluka i eksapizma, a fantasy mi je jos gori - jer ne postuje ni pravila ljudskosti



kukavičluk i eskapizam??? ja bi reka mašta...

quote:

ta granica je lik koji se nije morao potruditi da bi stekao nekakve moci. to mi ide na zivce. objasnio sam vec zasto... kod takvog lika opet ne moze ni biti rijeci o "ljudskosti" jer mu je etika dana, on je PREDODREDJEN da radi ovako ili onako, on to ne radi svojom odlukom.



tu si u pravu... ali to je problem u autorima/djelima, a ne u samom žanru... meni isto iđe na živce "plemenita krv", "nasljeđe" i ti kurci, ali nać će se valjda i neko ko će to odjebat...
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1920 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 05/12/2006 : 06:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da nema SF-a i fantasy-ja, moj život bi bio puno sivlji...
Ukratko, ti žanrovi su mi u filmu i književnosti tri koplja iznad svega ostalog. U čitanju stripova sam početnik, ali i tu otkrivam zanimljive SF i fantasy pričice.
Ako sam zbog toga eskapista ili slabić, šta da se radi. Pravog izbora i nije bilo.

Gallows tree, gallows tree
bastard of history...




potpuno se slažem.ja sam veliki ljubitelj fantasya.volim i sf ali mi nije toliko drag.i da se razumijemo,također volim ćitati i trilere i krimiće ali su mi vilenjaci,patuljci,ćarobnjaci i zmajevi nekako više prirasli srcu..
zaboravio sam hobite..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6362 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/12/2006 : 12:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Činjenica da se 'Velika moć malog Šninkela' može ubrojiti u fantasy žanr meni je puno manje bitna od onoga o čemu Van Hamme u stripu govori, tj. kritizira, i to ne kao lošu praksu, već kao lošu ideju.
(pogotovo na kraju).
Gotovo čitav strip imaš dojam da se radi o panegiriku, neumivenoj alegoriji u stilu C.S. Lewisa, kad na kraju - kajla!
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 07/12/2006 : 12:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]
kod takvog lika opet ne moze ni biti rijeci o "ljudskosti" jer mu je etika dana, on je PREDODREDJEN da radi ovako ili onako, on to ne radi svojom odlukom.


Bas naprotiv - njegova volja i odluka ga chine superherojem, a ne to sto ima moci. Njemu je jos teze - zamisli da imas takve moci i onda odlucis da je ljudski moral iznad tvojih bozanskih moci i da sa velikom moci dolazi i velika odgovornost, kako je jednom valjda Truman rekao (a posle ga ponovio Sten D Men).
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/12/2006 : 15:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Jučer napokon pročita. I... ne nisan baš razočaran ali Thorgal mi je bolji, pa i Tugovanka. Nekako mi je priča tanana. Ima svijetlih trenutaka ali...kao da nešto fali. Mislim da mi je trenutno najveći minus baš to što ne znam šta fali. Kao da je netko naglo izvukao rame, satkano od Gospodara prstenova, Odiseje i Biblije, pa je priča ostala poljuljana. Opasno prijeteći da padne.
No opet ukusi su različiti. Crtež mi je ok. Bolji od nekih epizoda Thorgala... Boja... ma čini mi se ok ali ja je pomalo ignoriram u svim stripovima ( sram me bilo ) pa to zahtjeva novo listanje. Ovo je naknadno bojano, jel' tako?

Uh, možda je vrime da ponovo prelistam Tugovanku

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 07/12/2006 : 17:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milan2.0

Bas naprotiv - njegova volja i odluka ga chine superherojem,


ovo ce biti dosadno tjeranje maka na konac, ali ajde...

pogledaj ponovo kontekst iz kojeg si izvadio moj citat. ja sam govorio o ljudskosti u fantasyu, sto sam posebno napomenuo kao meni JOS GORE od superheroja. kod njih je stvar sasvim drugacija. nezgodna, ali drugacija.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 07/12/2006 : 17:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message  Reply with Quote
quote:
ta granica je lik koji se nije morao potruditi da bi stekao nekakve moci. to mi ide na zivce. objasnio sam vec zasto... kod takvog lika opet ne moze ni biti rijeci o "ljudskosti" jer mu je etika dana, on je PREDODREDJEN da radi ovako ili onako, on to ne radi svojom odlukom.



pa cuj likove koji se trude steci moci predobro poznajemo u stvarnom zivotu i zovemo ih politicarima.
a kad vec govorimo o jamerickim superherojima, pa njihovi postupci odredjuju tko je hero a tko villain. Iako su meni i supermen i betmen i spajdrmen , i svi ostali negativci, jer stite banke,gradonacelnike, vladare i sve one koji se priklanjaju klasnom sistemu, nitko ne trazi prave uzrocnike kriminala svi se zadovolje posljedicama, oliti lopina je u buksi stvar je rjesena idemo lovit iduceg. smece
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 20/08/2010 : 15:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je najbolji, nit me zanima, ali da je dobar strip, to stoji

Edited by - Imrahil on 20/08/2010 15:44:15
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/08/2010 : 20:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Miroslav iz Alan Forda mi jednom rekao da mu je Sninkel najbolji strip. Mada je isto rekao i za Torgala.
Meni to mozda nije najbolji strip, ali je sigurno jedan od najdrazih u tom zanru. Ustvari, to je nostalgija za vremenom kada sam ga prvi put citao. Bilo je to crno-beli pirat, a u tadasnju Pristinu ga je doneo moj drug Pera ( Profesor ). Tada sam skontao da nije samo Zagor strip.
Sninkela preporucujem svakome.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000