forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pakiranje tiskanice i paketa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/07/2007 : 10:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Primio sam desetine paketa i svaki put sam morao na poštu...
Doduše, pošta mi je na 5 minuta.
Ženi koja nosi poštu je teško i tiskanicu ponijeti, često i po tiskanicu moram na poštu, ali za paket obavezno (ne mogu oni samo ubaciti, paket se mora potpisati).
Globinjo, to što zoveš manji paketi su vjerovatno ipak bile tiskanice i pismovne pošiljke (sve to može ličiti na paket, ali nije).

Razmjena. Tražim stripove, SF knjige, nudim stripove, knjige, filmove.

Edited by - Obi-wan on 15/07/2007 10:27:42
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/07/2007 : 17:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Primio sam desetine paketa i svaki put sam morao na poštu...
Doduše, pošta mi je na 5 minuta.
Ženi koja nosi poštu je teško i tiskanicu ponijeti, često i po tiskanicu moram na poštu, ali za paket obavezno (ne mogu oni samo ubaciti, paket se mora potpisati).
Globinjo, to što zoveš manji paketi su vjerovatno ipak bile tiskanice i pismovne pošiljke (sve to može ličiti na paket, ali nije).


paketi koje moram potpisati su oni koji mi dolaze iz inozemstva,ali i tada mi znaju ostaviti u sandučiću...vama žene nose pakete
paket,tiskanica npr. sa 5 stripova ili 30 dvd-ova je ipak malo veći paket,a njih tu i tamo nađem u sandučiću,nisu svugdje ista pravila...
svaka ispostava pošte ima drugačija pravila...žalosno ali istinito...pogotovo kad šalješ pakete ili tiskanice,svaki službenik na pošti svoju politiku provodi...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/07/2007 : 18:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Kod nas je pravilo da poštari nose samo tiskovine(tiskanice) koje su teške do 2kg. i koje se mogu slati u tom obliku, sve drugo preko te kilaže spada u pakete i po njih se mora ići na poštu i tamo da se preuzmu uz potpis i ličnu kartu, takođe se potpisuju vrednosna pisma i preporučena pisma i tiskanice(inprime).

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/07/2007 : 22:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
plaća li se veća cijena na pakete koji idu na vece udaljenosti ili je cijena ista?

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/07/2007 : 22:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

plaća li se veća cijena na pakete koji idu na vece udaljenosti ili je cijena ista?


unutar hr je cijena ista...ako si na to mislio...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/07/2007 : 22:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
na tom sam mislio,
fala čika izbacivaču

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/07/2007 : 23:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

na tom sam mislio,
fala čika izbacivaču


molim,izbačeni...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/07/2007 : 00:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

na tom sam mislio,
fala čika izbacivaču

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.


Naplaćuju po dvije osnove:
Do 5 kilograma 9.27 kuna, iznad toga se cijena lagano povećava.
Do 100 kuna vrijednosti (moraš navesti vrijednost za paket) 3 kune, ako navedeš veću vrijednost, cijena se polako povećava.
To znači da je poštarina za paket do 5 kg. kojemu navedeš vrijednost 100 kuna, točno 12.27 kuna. Rijetko kada ćeš slati teži paket, a vrijednost uvijek možeš staviti na 100 kuna tako da za tih 12.27 kn. možeš poslati skoro sve što trebaš...

Razmjena. Tražim stripove, SF knjige, nudim stripove, knjige, filmove.

Edited by - Obi-wan on 30/01/2010 15:25:53
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 18/07/2007 : 03:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by supermark
guraju li ih postari u sanducice ili rade slicne gluposti?


svaki poštar ima master ključ koji otvara sandučiće...dosta puta sam našao malo manje pakete u sandučiću,i nema šanse da ga "ugura na silu"...lipo otvori master ključem i ubaci...ali ima nekih mamlaza šta ne nose uvijek ključe nego ubace žuti papirić i onda jaši do pošte


ja sam svom postaru rekao da ako paket ne moze stat u sanducic ili da mi ga donese doma i da cu mu ja na ruke dat neku paru ili da mi ostavi papiric.
jer 2 puta ga je tako ugurao u sanducic da sam ga morao vadit kao u filmovima, otpor nogom u zid. za divno cudo oba puta su stripovi prezivjeli s neznatnim ostecenjima.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 30/01/2010 : 15:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kod mene ide otprilike ovako:

1. Stripove stavim u zasebne kesice
2. Sve stripove stavim u jednu vecu kesu
3. Stavim karton sa gornje i donje strane, i oblepim selotejpom, tako da se uopste ne vidi sta je unutra
4. Nalepim parce papira sa obe strane paketa, i napisem moje i primaoceve podatke.

Ne stavljam nikakve konopce, otvorene posiljke i sl.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 30/01/2010 : 16:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam da se ovaj papir kojim omotavaš paket može nać u papirnici bilo kojoj? a kutija?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/01/2010 : 19:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by byoman

pretpostavljam da se ovaj papir kojim omotavaš paket može nać u papirnici bilo kojoj? a kutija?


Bilo kakva kutija od bilo čega, što čvršća to bolje. ja imam kutije od primljenih paketa, a ako nemam nabavim u trgovini. To čak i ne mora biti kutija, može biti dva komada kartona vješto postavljena. Ti u principu možeš staviti i u zračnu kovertu pa poslati kao paket. Čak je i to bolje nego kao pismovna pošiljka (pogotovo s ovim novim pojeftinjenjem)...
A papir također bilo kakav jednoobrazni (ja koristim onaj za umotavanje po trgovinama i pekarama) pa malo ojačam selotejpom u križ. Ako nisu zahtjevni na pošti, ne treba čak ni zamotavati u papir, dovoljna je kutija. Mada po pravilniku pošte na kutiji ne bi smjelo biti natpisa i reklama, dobijao sam pakete i u označenim kutijama (zavisi od dobre volje službenika na šalteru).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 31/01/2010 : 10:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Mali dodatak što se tiče slanja paketa i tiskanica; paket se može donit zatvoren i službenik ne mora gledat sadržaj ako se šalje unutar HR. I više nema preporučenih tiskanica, ali su zato cijene paketa pojeftinile, kao što je Obi već rekao u drugom topicu pa je najsigurniji način slanja unutar HR paket jer pošiljatelj ima dokaz da ga je poslao, a i lakše mu se uđe u trag u slučaju zagubljenja. Također tiskanica, ne mora biti otvorena nego se samo s jedne strane mora vidit da se šalje tiskovina.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000