forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Presveto srce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic 
Page: of 9

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/07/2007 : 22:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

Tko radi, taj i griješi!Bog prašta koliko može, ne može sve. Činjenica je da je najveći broj ratova bio vjerskog karaktera, pa i ovaj naš zadnji, balkanski. Dakle, biti vjernik nažalost ne znači i biti pošten čovjek, humanista.




ratovi se ne vode zbog vjere nego zbog vlasti, zlata, novca, osvajanja
rat na ovim prostorima nije bio balkanski, zadnji balkanski rat je bio tamo negdje oko 1920

biti vjernik upravo suprotno tvom misljenju znaci biti posten covjek i humanist, jer ako nisi posten onda nisi ni vjernik iako se time nazivas
nije isto nazivati se i ciniti ono sto ti vjera i religija nalazu ili zvati se vjernikom i ne ciniti ono sto ti vjera i religija nalazu

ateisti se bas ne drze moralnih nacela i sve sto rade rade u svoju korist, izvrcu moralna mjerila onako kako njima odgovara, ponekad se pridrzavaju i najekstremnijih krscanskih nacela ako im je to povoljno a sutra ce ta ista nacela popljuvati ako im ona ne budu koristila, to njihvo ponasnje je najzasluznije za destrukciju drustva i okolisa, zalosno je sto je velik dio vjernika poprimio oblike njihovog ponasanja
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/07/2007 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Da... PTSP je gadna stvar.

still amazes...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29572 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/07/2007 : 22:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by deangelis

Tko radi, taj i griješi!Bog prašta koliko može, ne može sve. Činjenica je da je najveći broj ratova bio vjerskog karaktera, pa i ovaj naš zadnji, balkanski. Dakle, biti vjernik nažalost ne znači i biti pošten čovjek, humanista.




ratovi se ne vode zbog vjere nego zbog vlasti, zlata, novca, osvajanja
rat na ovim prostorima nije bio balkanski, zadnji balkanski rat je bio tamo negdje oko 1920

biti vjernik upravo suprotno tvom misljenju znaci biti posten covjek i humanist, jer ako nisi posten onda nisi ni vjernik iako se time nazivas
nije isto nazivati se i ciniti ono sto ti vjera i religija nalazu ili zvati se vjernikom i ne ciniti ono sto ti vjera i religija nalazu

ateisti se bas ne drze moralnih nacela i sve sto rade rade u svoju korist, izvrcu moralna mjerila onako kako njima odgovara, ponekad se pridrzavaju i najekstremnijih krscanskih nacela ako im je to povoljno a sutra ce ta ista nacela popljuvati ako im ona ne budu koristila, to njihvo ponasnje je najzasluznije za destrukciju drustva i okolisa, zalosno je sto je velik dio vjernika poprimio oblike njihovog ponasanja


Kao prvo - ratovi se vode zbog vjere (uzmi na primjer ludog Bin Ladena). Kao drugo - u Kuranu piše da se treba ubit svakog muslimana, e po tebi je svaki musliman loš vjernik ako ne prikolje (barem tu i tamo) nekog nemuslimana. Kao treće - ja sam ateist i zahvaljujem što si me počastio ovako lijepim epitetima! To sve što si ti naveo su predrasude i imaju veze sa stvarnošću kao sa predrasudom da su sve plavuše glupe.

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 22/07/2007 : 22:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
ateisti se bas ne drze moralnih nacela i sve sto rade rade u svoju korist, izvrcu moralna mjerila onako kako njima odgovara, ponekad se pridrzavaju i najekstremnijih krscanskih nacela ako im je to povoljno a sutra ce ta ista nacela popljuvati ako im ona ne budu koristila, to njihvo ponasnje je najzasluznije za destrukciju drustva i okolisa, zalosno je sto je velik dio vjernika poprimio oblike njihovog ponasanja


evo opet, Kruger svemogući
na vidjelo je opet izašla tvoja zatucanost i tvoja priglupa uvjerenja ( zapravo glupa, a ne priglupa ). Zbog takvih kao ti neki ljudi baš i ne vole religije i ljude koji se fundamentalistički ponašaju.
Ovo je glupo i jadno, prenisko iako je od tebe.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 23/07/2007 : 00:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
Ušli ste u opasne vode. A ima i antisemitizma.

Kupujmo hrvatsko!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 23/07/2007 : 09:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
U kojoj mjeri se ratovi vode zbog vjerskih,a u kojoj zbog političkih i ekonomskih razloga tesko je spekulirati. Medjutim upravo su ljevičari najviše graknuli na Huntingtonove teze o sukobu civilizacija,a i na Finkelkrautove teorije o obrambenom nacionalizmu. Inače veliki islamski intelektualac i humanist Edvard Said zastupao je tezu da aktuelni ratovi nisu vjerski utemeljeni,kod nas mu je nedavno prevedeno djelo Krivotvorenje Islama!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/07/2007 : 11:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

prodao se ovim new egovcima

pokusava podvaliti nova uvjerenja pod staro, obrunuto prikazivanje normalnog, njemu su ubojice, pljackasi i homoseksulalci nesto normalno dok su krscanima te stvarni ne normalne


i onda malo kasnije:

quote:
Originally posted by Kruger

ateisti se bas ne drze moralnih nacela i sve sto rade rade u svoju korist


...i sto tu naprosto dodati? sto?

objasnjavati ironijski odmak koji Jodorowski zauzima prema New Ageu?

nabrajati sve silne primjere kroz povijest kako je Crkva progonila ateisticke gadove koji su se usudili vjerovati kako je Zemlja okrugla i vrti se oko Sunca ili one prljave kurve koje su s vragom plesale ispod mosta u ponoc?

ili jednostavno zakljuciti: ima medju nama onih ciji su intelektualni kapaciteti ispod minimuma nuznog za bilo kakvu komunikaciju?

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/07/2007 : 11:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
a tek ovaj biser! ajme, kako sam ga samo preskocio:

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by lwood
USA
priko 80% kršćana i 10-tak posto ateista.
zatvorska populacija-75% kršćana i 0,2% ateista.
smiješno a?



nie i to opet negdje isti postoak u odnosu koliko ima jednih i drugih




vidim da se na vjeronauku uce i neke alternativne algebre. valjda u Bozjoj algebri 80:10=750:2 :-))))

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/07/2007 : 12:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Esse-Esse govori o.k. Ateisti? To su priče za malu dicu. Svaki čovik u nešto viruje. Najjači su mi kad dođu do zida, ono, najbanalnije dičje finalno pitanje, pa ko je napravija svemir?Prasak? A ko je napravija big bang?
Pa sinko realnije ti je virovat u neko super - biće , Boga, Aliena, ko god da bija, nego da si crv iz mora.

Ma boli me kurac, nama krščanima je bolje. Ja virujem da ću živi i posli smrti, a Ti budi samo hrana za crve. Viruj mi, ovako mi je lipše živit, pa makar bija u zabludi.
Prejz to d lord...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 13:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Esse-Esse govori o.k. Ateisti? To su priče za malu dicu. Svaki čovik u nešto viruje. Najjači su mi kad dođu do zida, ono, najbanalnije dičje finalno pitanje, pa ko je napravija svemir?Prasak? A ko je napravija big bang?
Pa sinko realnije ti je virovat u neko super - biće , Boga, Aliena, ko god da bija, nego da si crv iz mora.

Ma boli me kurac, nama krščanima je bolje. Ja virujem da ću živi i posli smrti, a Ti budi samo hrana za crve. Viruj mi, ovako mi je lipše živit, pa makar bija u zabludi.
Prejz to d lord...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



po toj logici se zabiješ avionom u neboder sa muhamed atom ili nekim sličnim i jebeš 72 djevice u raju.ali s kojin kurcem?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 13:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Da... PTSP je gadna stvar.

still amazes...



pošto si ti kiky frojdovac vjerojatno si čita james g. frazera ,Zlatnu granu .koja je prilično iscrpna o religijskim običajima i njihovom porijeklu?

Edited by - lwood on 23/07/2007 13:39:06
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 13:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

U kojoj mjeri se ratovi vode zbog vjerskih,a u kojoj zbog političkih i ekonomskih razloga tesko je spekulirati. Medjutim upravo su ljevičari najviše graknuli na Huntingtonove teze o sukobu civilizacija,a i na Finkelkrautove teorije o obrambenom nacionalizmu. Inače veliki islamski intelektualac i humanist Edvard Said zastupao je tezu da aktuelni ratovi nisu vjerski utemeljeni,kod nas mu je nedavno prevedeno djelo Krivotvorenje Islama!



pročitaj i B.Lewisa - raskoli u islamu .
a šta se tiče Huntingtona on je dobrim dijelom u pravu.negdi više negdi manje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29572 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/07/2007 : 13:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Esse-Esse govori o.k. Ateisti? To su priče za malu dicu. Svaki čovik u nešto viruje. Najjači su mi kad dođu do zida, ono, najbanalnije dičje finalno pitanje, pa ko je napravija svemir?Prasak? A ko je napravija big bang?
Pa sinko realnije ti je virovat u neko super - biće , Boga, Aliena, ko god da bija, nego da si crv iz mora.

Ma boli me kurac, nama krščanima je bolje. Ja virujem da ću živi i posli smrti, a Ti budi samo hrana za crve. Viruj mi, ovako mi je lipše živit, pa makar bija u zabludi.
Prejz to d lord...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


I prije 1000 godina si mogao pitat: A kako vjetar puše?, prije 500 godina si mogao pitat: A kako Sunce ide oko Zemlje?, prije 100 godina si tako mogao pitat: A kako ovo, a kako ono. Tako je i nastala vjera! Neka seljačina nije mogla objasnit najbanalniju stvar i morali su nešto smislit. Za x godina će se znati i kako je nastao veliki prasak i sl.
I da, meni su najjači kad svi vjernici misle da je njhova vjera prava! Na svijetu ima 6 mlrd. ljudi i valjda milijarda vjera, sekti i što znam ja već čega. Ali su svi sigurni da su oni 100% u pravu i da će drugi ići u pakao ili gdje već.

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.

Edited by - supermark on 23/07/2007 13:55:27
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 13:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
koliko ja vidin dobar dio ljudi npr. u Splitu pa i šire "viruje" u dobitak na kladionici.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/07/2007 : 14:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Pazi ti Supermarka. Falija si nick, jel s obzirom kako ti sve znaš triba bi bit SuperMike.

Ha, kažeš i Big Bang će objasnit. A kako se molin te može objasnit tako nešto? Šta vodik se sudarija s neznam ni ja čim...jel?To objašnjenje te zadovoljava? A Bog ne?

Ma, nema smisla da ti širim evanđelje ode...iako zašto ne?

Samo nemoj kasnije radi mamice se ženit u crkvi, il krstit dite...budi dosljedan do kraja u to što (ne) viruješ.. Bar to.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/07/2007 : 14:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

koliko ja vidin dobar dio ljudi npr. u Splitu pa i šire "viruje" u dobitak na kladionici.



Mogu ti reć da sam virova i ja...dok nisam dotaka dno...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29572 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/07/2007 : 14:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Pazi ti Supermarka. Falija si nick, jel s obzirom kako ti sve znaš triba bi bit SuperMike.

Ha, kažeš i Big Bang će objasnit. A kako se molin te može objasnit tako nešto? Šta vodik se sudarija s neznam ni ja čim...jel?To objašnjenje te zadovoljava? A Bog ne?

Ma, nema smisla da ti širim evanđelje ode...iako zašto ne?

Samo nemoj kasnije radi mamice se ženit u crkvi, il krstit dite...budi dosljedan do kraja u to što (ne) viruješ.. Bar to.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Zašto se to tako nebi moglo objasnit? Dal si ti jedan od onih koji vjeruju u sve gluposti ovog svijeta (zečja šapa, potkova, zvijezde, horoskop...)?

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/07/2007 : 15:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Uh.Sad bi ja triba reć..a kako je vodik nasta tu? Pitanje se nameće, zar ne?

Slušaj, šta imamo više raspravljat. Ti viruješ da si ti u pravu, ja da sam ja, i tako triba bit...U tome i je lipota svita šta smo svi razlićiti...Eto, rasprava završena.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/07/2007 : 15:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

[quote]Originally posted by kiky

Da... PTSP je gadna stvar.

pošto si ti kiky frojdovac vjerojatno si čita james g. frazera ,Zlatnu granu .koja je prilično iscrpna o religijskim običajima i njihovom porijeklu?



Ne, nisam čitao... trebao bi?
Objašnjava li se tamo slučajno geneza krugerove apostrofirane mentalne insuficiencije?

still amazes...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 16:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by lwood

[quote]Originally posted by kiky

Da... PTSP je gadna stvar.

pošto si ti kiky frojdovac vjerojatno si čita james g. frazera ,Zlatnu granu .koja je prilično iscrpna o religijskim običajima i njihovom porijeklu?



Ne, nisam čitao... trebao bi?
Objašnjava li se tamo slučajno geneza krugerove apostrofirane mentalne insuficiencije?

still amazes...



mislim da bi ti bilo zanimljivo
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 23/07/2007 : 17:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
ratovi se ne vode zbog vjere nego zbog vlasti, zlata, novca, osvajanja
rat na ovim prostorima nije bio balkanski, zadnji balkanski rat je bio tamo negdje oko 1920
--------------------------------------------------------------------
Krugeru, ti si očito u školi bio štreber, učio napamet što su ti drugi rekli, a nisi mislio svojom glavom. Točno je da bi se ratovi trebali voditi zbog vlasti, zlata i novca, ali činjenica je da je upravo većina ratova uvijek bila vjerskog karaktera, a normalno je da su onda oni koji su pobjeđivali ujedno i pljačkali, uzimali vlast, zlato i novac. Dakle, ratuje se prvenstveno zbog vjere, a onda usput ide i ono ostalo.
Isto ti je i sa našim domovinskim ratom. Činjenica je da Srbi puno (mnogo) vole vlast i da su htijeli gospodariti nad nama. Ali, ja sam 100% siguran da su kojim slučajem Hrvati i Srbi iste vjere, da rata nikada ne bi bilo na ovim prostorima. Ajde se to pitaj, ako si Hrvat, siguran sam da ćeš se pridružiti mojem mišljenju, ako si Srbin ili nedaj bože, Jugoslaven, siguran sam da ostaješ pri svom stavu.
Zašto ratovi nastaju. Zbog netrpeljivosti ljudi jedne vjere prema ljudima drugih običaja (čitaj vjere). A do rata dođe kada se pređe kritična točka. A svaki rat onda prati pljačka preuzimanje vlasti itd.


Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 23/07/2007 : 18:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"evo ja sam danas procitao sesti dio metabarona a tehnopriests i inkal dolaze na red poslije matabarona"

tek sad cits metabarone?!?!? pa kakav si ti kolekcionar ;-)

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 23/07/2007 : 18:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"zao mi je sto nemam vremena da gledam ponovo svetu planinu i svetu krv novim očima "

sto, kupio si nove naocale? jel ti to mirso slomio one stare :-p

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/07/2007 : 18:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

Točno je da bi se ratovi trebali voditi zbog vlasti, zlata i novca,

e nije - tocno je da se ratovi uopce ne bi trebali voditi nikad i ni zbog cega.


quote:
Originally posted by deangelis

Činjenica je da Srbi puno (mnogo) vole vlast i da su htijeli gospodariti nad nama.


letit ces, brate, letit prije nego stignes natipkati "oprosti, Dado, nisam htio"...

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ja virujem da ću živi i posli smrti, a Ti budi samo hrana za crve. Viruj mi, ovako mi je lipše živit, pa makar bija u zabludi.


iako osobno zapravo nisam ateist, vec prije nekakav agnostik - Kurt Goedel je jednom logicki objasnio da "postoji Bog" (zapravo, nasli su taj dokaz medju njegovim papirima nakon smrti - covjek je citav zivot dobivao pisma s najcudnijim pitanjima na koja nikad nije odgovarao, da bi nakon smrti nasli pune sanduke odgovora koje je pisao ali nikada slao). iako je on zapravo dokazao postojanje "necega sto se moze nazvati Bogom", a o tome sto "to" jest bi se jos deset knjiga moglo napisati - uvijek sam se divio G. Leopardijevom opazanju:
"ovo covjecanstvo koje je tijekom svoje povijesti vjerovalo i vjerovat ce u tolike gluposti nikad nece povjerovati da nije nista, da ne zna nista i da se nema cemu nadati nakon smrti."

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 23/07/2007 : 18:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Kao drugo - u Kuranu piše da se treba ubit svakog muslimana, e po tebi je svaki musliman loš vjernik ako ne prikolje (barem tu i tamo) nekog nemuslimana"

supermajk hajd malo pojasni ove nebuloze koje si ovdje napisao

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic   
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000