forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 608

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/05/2015 : 19:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Tuzno..bidni moj Hajduče sta su napravili od tebe..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/05/2015 : 20:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jebate,je mi diga Gotal živce
Tako mekanog igrača nisam odavno vidija.
Inače,igramo dobro,izlazimo u kontre dobro ali ne znamo završiti akciju.
Dinamo bolji u početku i na kraju poluvrimena a mi sredini.
Atmosfera savršena.Baš onakva kakvu priželjkuju VelikoGlavaši i njihovi plaćenici.





jesu li gledaoci dobili po kobasu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14641 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/05/2015 : 00:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Dobio je Hajduk 4 kobase


pahahahahahahahaahhahahhahahhahahaha
Koji kralj
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2998 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 17/05/2015 : 16:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Jebate,je mi diga Gotal živce
Tako mekanog igrača nisam odavno vidija.
Inače,igramo dobro,izlazimo u kontre dobro ali ne znamo završiti akciju.
Dinamo bolji u početku i na kraju poluvrimena a mi sredini.
Atmosfera savršena.Baš onakva kakvu priželjkuju VelikoGlavaši i njihovi plaćenici.





jesu li gledaoci dobili po kobasu?


A sta mislis?Izgleda da su neku dicu doveli jer im je brojcanik nesto zapeja.Bice se paucina uvatila od stajanja,pa da se malo okrece,valjda...
No,dobro...poraz malo velik,nije ni neocekivan,ali jbg i 1:0 je poraz.Ne toliko sta su oni dobri ili nesto jaki,vec zbog nas samih.
Sta je bilo,bilo je,nismo dobri,ali smo veliki i u porazu.Veci od nekih sto stalno pobjedjuju...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/05/2015 : 20:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by izivko

Dobio je Hajduk 4 kobase


pahahahahahahahaahhahahhahahhahahaha
Koji kralj



sičaš li se ovoga?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=26528&whichpage=430


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 17/05/2015 20:09:09
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 20:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood


sičaš li se ovoga?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=26528&whichpage=430





Reka je da nece vise nikad doc na Hajdukov topic nakon Markosovog upozorenja, vidim da se drzi dane rijeci..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 17/05/2015 20:29:01
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/05/2015 : 20:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma reka je on prije bar 2 puta.
čovik od riči

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25938 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/05/2015 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni su jadni ljudi koji nalaze razlog da se izruguju nekome.
A ovdje je još žalosnije zato jer su oni ti kojima bi se trebalo rugati ako se već rugamo.
Hajduk može danas natjecateljski biti loš ali je klub za razliku od one prčije koje je velika glava napravio.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/05/2015 : 20:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a štaš očekivat od ljudi koji se prodaju za par kobasica ?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 20:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a štaš očekivat od ljudi koji se prodaju za par kobasica ?



Ajme sicam se kad je glava krenia sa tim, ima jedno 6-7 sezona, u satoru se dililo kobasice i pivo..a za ovaj derbi se ulaznica dobivala za kupljeno pivo, i to uz snizenu cijenu od 10 kuna..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25938 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/05/2015 : 21:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a kako su ona dica onda došla na utakmicu?
bit će i oni popili po pivo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 22:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a kako su ona dica onda došla na utakmicu?
bit će i oni popili po pivo.



Ne bi me nista cudilo.

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/05/2015 : 01:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ako žicaju duvan ne vidin razlog da ne piju i pivo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 24/05/2015 : 22:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Za NO se prijavio i Splićanin s dubrovačkom adresom dr. Ferri


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hajduk/tabid/83/articleType/ArticleView/articleId/286676/Default.aspx

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 05/06/2015 : 11:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Javio se Tudor.
http://i.imgur.com/pl9BSQ1.jpg
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2015 : 17:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Globinjo, lwood, jaki i ostali su ovo vjerojatno već vidjeli:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/06/2015 : 16:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novo Hajdukovo pojačanje!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/06/2015 : 14:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
"DAMIR BURIĆ, poznatiji kao Šolta, novi trener Hajduka, posegnut će za oruđem koje mu je najpotrebnije, a to je metla, jer na večerašnjem treningu na pomoćnom terenu Poljuda, kojim počinju pripreme Bilih za novu sezonu, neće biti imena koja su prošlu sezonu bila nezamjenjiva:

Kapetan Mario Maloča, reprezentativac BiH Avdija Vršajević, prošloljetna "pojačanja" Sandro Gotal i Dejan Mezga, zatim Marko Ranilović, golman došao zimus i još jedna recentna pogrešna procjena, otpisani su i mogu tražiti novi klub, piše Dalmatinski portal, dok je Goranu Jozinoviću istekao ugovor.

Povratnici s posudbi Ivan Tomičić i Jakov Džoni odlaze dalje na kaljenje ili ostaju u drugoj momčadi, kao i Josip Vuković i Ivan Vasilj.

Tomislav Kiš, koji se vratio s posudbe iz Zavrča, ostaje s prvom momčadi. "


Moram priznati da mi šjor Šolta postaje sve draži i draži..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25938 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/06/2015 : 15:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Svi nabrojani osim Vršajevića su bili lošnjikavi a kapetan katastrofalan a iVršajevićje imao ogromne prazne hodove.Ako već ne možemo dovesti prave igrače neka onda igraju naši mlađi a i jeftiniji igrači.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/06/2015 : 15:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

"DAMIR BURIĆ, poznatiji kao Šolta, novi trener Hajduka, posegnut će za oruđem koje mu je najpotrebnije, a to je metla, jer na večerašnjem treningu na pomoćnom terenu Poljuda, kojim počinju pripreme Bilih za novu sezonu, neće biti imena koja su prošlu sezonu bila nezamjenjiva:

Kapetan Mario Maloča, reprezentativac BiH Avdija Vršajević, prošloljetna "pojačanja" Sandro Gotal i Dejan Mezga, zatim Marko Ranilović, golman došao zimus i još jedna recentna pogrešna procjena, otpisani su i mogu tražiti novi klub, piše Dalmatinski portal, dok je Goranu Jozinoviću istekao ugovor.

Povratnici s posudbi Ivan Tomičić i Jakov Džoni odlaze dalje na kaljenje ili ostaju u drugoj momčadi, kao i Josip Vuković i Ivan Vasilj.

Tomislav Kiš, koji se vratio s posudbe iz Zavrča, ostaje s prvom momčadi. "


Moram priznati da mi šjor Šolta postaje sve draži i draži..



Napokon Maloči pokazana vrata...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2015 : 17:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Bez iti jedne odigrane utakmice, Burić se tiranjen Maloče upisa u najveća trenerska imena Hajduka u povijesti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/06/2015 : 17:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote


Uglavnom, čitao sam hvalospjeve u SN-ovoj subotnjoj kolumni ("Juriš") na račun Šolte.

Prema inicijalnim potezima - čini se da čovjek zna što radi.
Sad, ako se po jutru dan poznaje...

Uglavnom, treba biti strpljiv, kao i sa svim dosadašnjim pothvatima.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14641 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/06/2015 : 09:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/3977/U-Hajduk-sti%C5%BEe-novi-napada%C4%8D-kamerunac-Zoe.aspx#.VXaVZc_tmko

Mogao bi bti pojacanje,gledao sam neke njegove golove.


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/06/2015 : 17:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

Četiri godine bez legende: Ivić je bio nogometni genijalac, do svoje smrti je učio nogomet


Četiri godine bez legende: Ivić je bio nogometni genijalac, do svoje smrti je učio nogomet


NA današnji dan, prije četiri godine zauvijek nas je napustio najtrofejniji hrvatski nogometni trener, veliki Tomislav Ivić.

> VIDEO: Najveće pobjede Tomislava Ivića

Sudbina je htjela da šjor Ivan ode baš na stoti rođendan kluba, istog onoga kojega je svojim prepoznatljivim rukopisom debelo podcrtao u zlatne knjige europskog nogometa sedamdesetih godina prošlog stoljeća.

Mali Napoleon, kako mu je bio nadimak, najtrofejniji je hrvatski i jedan je od najtrofejnijih svjetskih trenera. Ivić je bio čovjek za kojega se može reći da je bio i vizionar. Njegov nogomet bio je ispred svoga vremena, bio je fantastičan taktičar, vrsni natjecatelj i lovac na rezultat bez premca, ali i briljantan pedagog te učitelj mladih nogometaša pod čijim je stručnim ravnanjem odrasla cijela jedna generacija nogometnih velikana.

Nakon sivih šezdesetih, kad je Hajduk u nekoliko navrata bio i na rubu ispadanja, došle su zlatne sedamdesete. Na temeljima Slavka Luštice i velikog Branka Zebeca, pod Ivićem je Hajduk izrastao u apsolutnog gospodara jugoslavenskog nogometa.

Ivićev Hajduk je u mnogočemu podsjećao na Maljkovićevu Jugoplastiku. Klinci, gotovo svi odrasli u susjedstvu Stare plinare činili su jezgru momčadi, a sa strane su dovedeni isključivo igrači, također još u formativnim godinama poput Meškovića iz Tuzle, Đorđevića iz Bora ili Oblaka iz Ljubljane, koji su bili oni presudni kotačići za savršeni stroj, koje perfekcionist Ivić nije mogao pronaći u dalmatinskom bazenu. Bio je to recept za fantastične rezultate.

Međutim, za razliku od Maljkovića, koji se baš poput Ivića učio na svojim igračima, a pritom je i stvorio jedinu pravu europsku košarkašku dinastiju i službeno najbolju europsku momčad Starog kontinenta, šjor Ivanu je za taj jedan europski iskorak uvijek nešto nedostajalo.

Gotovo je uvijek samo jedan jedini gol Hajduk izbacivao iz Europe i za razliku od Jugoplastikinih mitskih pobjeda, Hajduk je s Ivićem nizao mitske poraze. St Etienne, PSV, HSV, samo su neki u nizu tragičnih europskih Hajdukovih epopeja koje će Hajduk pratiti i u narednim godinama i desetljećima.

Ipak, što reći o čovjeku, kojeg je jedan Rinus Michels, otac opjevanog nizozemskog ''totalnog nogometa'' na neviđeno preporučio za svoga nasljednika u Ajaxu, tada, uz Bayern, najmoćnijem klubu Europe?

Naime, prije nego li je otišao u Barcelonu 1976., Michels je skautirao PSV koji je na trofeju Marjan igrao protiv Hajduka. Kad je vidio kako igra Hajduk na Ivićev pogon, nakon povratka rekao je predsjedniku Ajaxa Jaapu van Praagu:

"Našao sam ti trenera". Ovaj ga je upitao: "A kako se zove?" Michels mu je odgovorio: "Zaista ne znam, ali trenira splitski Hajduk".

Te je godine, neposredno uoči Ivićevog dolaska u Amsterdam, uprava rasprodala gotovo cijelu momčad, a od slavne Cruyffove generacije ostali su samo Krol, Suurbier i Hulshoff. Mnogi su im predviđali čak i borbu za opstanak, no Ivić je na iznenađenje mnogih uzeo naslov.

Nakon Ajaxa Ivić se vraća u Hajduk, a onda slijedi Anderlecht, Galatasaray, zagrebački Dinamo, Avellino, Panathinaikos, Porto, Paris St. Germain, Atletico Madrid, Olympique Marseille, Benfica, pa opet Porto.
Video koji je na dan Ivićeve smrti na svoje službene stranice postavio Porto u čast zahvale

Zatim je bio i direktor reprezentacije Hrvatske, vodio je i kao trener jednu utakmicu, i to onu slavnu u Palermu protiv Italije. Nakon toga se vratio klupskom nogometu i trenirao je Monaco i Fenerbahče.

Bio je i izbornik Ujedinjenih Arapskih Emirata, s kojima je bio drugi u Aziji, pa je u međuvremenu probao opet u Hajduku, ali se otisnuo dalje. Standard iz Liegea, opet Olympique Marseille, pa Al Ittihad iz Jeddaha u Saudijskoj Arabiji i povratak u Liege, gdje je vodio omladinsku školu Standarda.

Bio je prvak s Hajdukom, prvak s Ajaxom, prvak s Anderlechtom, prvak s Paom, prvak s Marseilleom, prvak s Portom, osvojio je europski Superkup i Interkontinentalni kup s Portom…

To su samo neki od trofeja velikog Tomislava Ivića o kojem će samo za Index nešto reći ljudi koji su s njime godinama blisko surađivali i bili su dio njegove veličanstvene ostavštine.

STANKO POKLEPOVIĆ: Ivić bi negdje došao, potpisao ugovor na godinu-dvije, pokupio sve naslove i nastavio dalje

''Ivan je bio izvanredan trener, a još bolji čovjek i prijatelj kakvog se samo moglo poželjeti. Po mom mišljenju prerano je završio trenersku karijeru. Premda je bio vremešan, mislim da je još itekako puno mogao dati nogometu. Njegovo znanje je bilo neprocjenjivo, njegovo iskustvo je bilo dragocjeno i žao mi je što neki to nisu prepoznali. Puno puta smo pričali, bili smo odlični prijatelji i znam da je bio tužan i razočaran što nije našao na razumijevanje u sredini koju je proslavio. Zbog toga mislim da je taj sami kraj njegove karijere na neki način tužan. Ivan to nije zaslužio.

Od samih njegovih početaka nekako smo skupa jedan uz drugoga učili. Oboje smo djeca Splita, a onda ga je iz Splita Tito Kirigin doveo u Hajduk najprije da trenira juniore, a nakon odlaska Zebeca dao mu je u ruke i prvu momčad. Tada sam ja radio u škveru, kao inženjer sam imao odličan posao, no nakon njegovog poziva da mu pomognem nisam puno dvojio. I nisam pogriješio. Imao sam sreću da učim uz njega vodeći možda i najbolju generaciju Hajduka u njegovoj povijesti.

U Jugoslaviji smo osvojili sve. I to više puta, no u Europi nije bilo sreće. Iz današnje perspektive, kad je uspjeh proći jedno, dva pretkola, ondašnja europska četvrtfinala i polufinala čine se kao bajka, no to je zaista bilo tako. Nije bilo velike europske momčadi koja se nije tresla kad bi imala doći u Split. Međutim, uvijek je nešto nedostajalo. Taj jedan sitni detalj.

Momčad je bila fenomenalna, no nismo imali iskustva. Nismo znali kako igrati na najvišem nivou u Europi na rezultat. Mi smo se igrali, zabavljali, a PSV, St Etienne su prolazili. Taktički smo igrali izvanredno, tehnički smo bili možda i najbolji u Europi, no nikad nismo proučavali protivnika, nismo ga skautirali. Osnovna postavka u nogometu je znati iskoristiti protivnikove slabosti, proučiti ga do najsitnijeg detalja i to poslije implementirati u rezultat. Mi to tada nismo znali. Evo vam primjer sa St Etiennom. U Splitu smo ih razbili. Mogli smo dati još koji gol. Međutim, tamo se nismo snašli, a oni su, to vam garantiram, bili na dopingu, bili su drogirani.



Ipak, to ne mijenja ništa na činjenici da je Ivić imao karijeru, na kojoj bi mu pozavidjeli mnogi, danas masno plaćeni treneri. Po pogledajte klubove koje je vodio. Sve samo velikani i sve sami naslovi. Reći ću vam da je Ivan bio jedan od prvih trenera koji je imao svog menadžera. Nije to bilo tada kao sa Fergusonom, koji je 20 godina bio na klupi Manchestera. Ivić bi negdje došao, potpisao ugovor na godinu, dvije, pokupio sve naslove i nastavio dalje.

Međutim, također moram reći da ga u Splitu mnogi nisu nikad prihvatili na način koji je bio primjeran. Morate znati da smo i on i ja došli iz RNK Split, a mnogi navijači Hajduka to nam nikad nisu mogli oprostiti. Također, Ivan je bio žestok, agresivan trener. Nekad i svadljiv i to mnogima isto tako nije bilo po volji. Ipak, kad podvučem crtu i ako bi morao u jednoj rečenici opisati Ivana, rekao bih da je bio agresivni praktičar i vrhunski taktičar, koji je iznad svega lovio rezultat.''

IVICA ŠURJAK: "Bila mi je čast što sam mogao učiti od najvećeg"

''A što da kažem o čovjeku, koji me nogometno odgojio, s kojim sam proveo cijelo jedno desetljeće. Kakvu smo mi generaciju imali, da sad kad malo gledam, vrtim, razmišljam, mislim da smo morali puno više napraviti, posebice u Europi. Ivić je od nas stvorio fantastičnu momčad, no zbog neiskustva smo u Europi padali, taman kad smo bili uvjereni da je neki europski naslov u našim rukama. Međutim, kad pričam o neiskustvu, pri tome moram biti iskren i reći da je i Ivić jednako tako s nama učio. Mnogo puta smo mi u svlačionici imali ozbiljne razgovore oko taktike. Nije nam bilo jasno zašto igramo ovako, kad smo mogli onako.

Vjerujem, da smo imali istu momčad samo koju godinu kasnije, priča bi bila sasvim drugačija. Ne bi nam se događali razni St Etiennovi, PSV-i i Hamburzi. S druge strane i suci s imali svoju ulogu. Protiv HSV, u prvoj utakmici čisti faul na Pudaru nije sviran, a protiv PSV-a još čišći penal na meni. No, nema veze, tako je kako je, to je sve sport.



Postojala vam je tada u Splitu podjela na ''ivićevce'', one koji su cijenili tu pragmatičnu nizozemsku školu ''totalnog nogometa'' i ''antivićevce'', one koji usprkos naslovima i trofejima ''grintali'' da Hajduk ne igra dovoljno lepršavo i atraktivno. To vam je Split, ludi grad. Da smo bili i prvaci Europe, opet nešto ne bi valjalo.

Ivić je bio nogometni genijalac. Čovjek je do svoje smrti učio nogomet i radio na sebi. Hej, pa on je u našu igru uveo neke šablone koje je naučio iz rukometa i košarke. U svakom trenutku smo znali, da ako nešto ne pođe onako kako smo zamislili, da će izvući neku novu taktičku zamisao i potpuno promijeniti tijek utakmice. Takvu širinu, takvo znanje, to danas nema nitko.

Nikad neću zaboraviti kad smo 1976. razbili Partizan u Beogradu 6:1. Na hodniku je namjerno s nama na glas pričao da i Partizanovci čuju, da bi nam pred sam početak utakmice rekao:

''Momci, zaboravite sve što ste čuli, ovako ćemo igrati.''

I onda nas sve porazbacao po igralištu. Kako su igrači Partizana mogli znati što ja igram, kad ni sam to nisam znao. Mislim da sam bio na beku, da je Peruzović bio u napadu, Žungul na halfu. I dok su nas oni tražili po terenu, dok su shvatili što se događa, mi smo imali 4:0. Tako nešto je mogao smisliti samo genijalac. Bila mi je čast što sam mogao učiti od najvećeg.'

PETAR NADOVEZA: Ivić je najveći trener kojeg je Hrvatska ikad imala

''Barba Ivan je za mene naš najveći trener kojeg smo ikad imali. Ne znam što bih rekao, a što već nije o njemu rečeno. I kao trener i kao čovjek bio je jedinstven. O njemu iz srca sve najbolje.''

ĆIRO BLAŽEVIĆ: Ajax ga je želio zadržati, ali želja za Hajdukom bila je jača

''Ne mogu vjerovati da je već četiri godine prošlo otkako je otišao moj veliki prijatelj. Njegova smrt bila je strašan udarac za sport, ne samo hrvatski, nego i za svjetski, jer je Tomislav dubok trag ostavio po cijeloj kugli zemaljskoj – od Hajduka i Ajaxa, do Turske i Arabije.

Gledajući znanje i reference, bez konkurencije, najveći trener kojeg je Hrvatska ikad imala. Ljudi moji, pa oni amsterdamski Židovi su ga na koljenima molili da ostane nakon što im je donio naslov, ali on je otišao. Osobno mi je pričao predsjednik Ajaxa koliko ga je želio zadržati, ali želja za Hajdukom je bila jača. Bila mi je čast što sam mu bio suradnik, a najviše prijatelj.''


Ivićevi trofeji:

Naslovi prvaka:

Jugoslavija:

1974. HNK Hajduk Split
1975. HNK Hajduk Split
1979. HNK Hajduk Split

Nizozemska, Eredivisie:

1977. AFC Ajax

Belgija, Jupiler liga:

1981. R.S.C. Anderlecht

Portugal, SuperLiga:

1988. FC Porto

Francuska, Ligue 1:

1992. Olympique de Marseille

Grčka liga:

1986. Panathinaikos

Osvojeni kupovi

Jugoslavija, Kup Maršala Tita:

1972. HNK Hajduk Split
1973. HNK Hajduk Split
1974. HNK Hajduk Split
1976. HNK Hajduk Split

UEFA Superkup:

1987. FC Porto

Interkontinentalni kup:

1987. FC Porto

Portugal, Taça de Portugal:

1988. FC Porto

Španjolska, Copa del Rey:

1991. Atlético de Madrid

Grčki kup:

1986. Panathinaikos

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14641 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/06/2015 : 20:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Evo opet sam dobro pogodio s kameruncem kao s koussijem...zabio je gol u debiu za hajduk protiv Rieda...bit ce top napadac
...samo nesposobnjakovic poput Zorana moze prepustiti Hajduku takvog napadaca...ali neka bar ce Hajsuk biti jak.Jos da dode onaj iz portugala i stoper jaki ce te biti.
Go to Top of Page
Page: of 608 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.17 seconds. Snitz Forums 2000