forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 607

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/10/2015 : 19:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Obilježena 70. godišnjica proglašenja Hajduka počasnom momčadi Slobodne Francuske

'Imamo povijest, u njoj gestu otpora potlačenih, a postoji i dio ljudi koji se stide ovog dijela Hajdukove povijesti'
U kino dvorani stadiona na Poljudu, Hajduk je obilježio 70. godišnjicu obljetnice proglašavanja počasnom sportskom momčadi Slobodne Francuske. Riječ je o priznanju koji je splitski klub primio na samom koncu Drugog svjetskog rata, a kao priznanje za sav doprinos, koji su 'bijeli' dali za vrijeme velikih sukoba. Tog 27. svibnja 1945., povelju je hajdukovcima uručio general Humbol i to na libanonskom tlu, a nagradu je odobrio francuski general i predsjednik Charles de Gaulle.

Naime, u svibnju 1944. Hajduk je obnovljen na Visu, a odmah zatim je krenuo na stodnevnu turneju na kojoj je odigrao niz povijesnih utakmica, među kojima se najviše pamti ona u talijanskom Bariju protiv momčadi britanske vojske za koju su nastupili engleski i škotski profesionalci, pred više od 40 tisuća ljudi. Nastavio je Hajduk na toj turneji igrati na europskom, azijskom i afričkom tlu, zavrijedivši simpatije zemalja antifašističkog otpora, a do dan danas , u bogatoj povijesti kluba ovo ostaje jedna od najvećih priča.

Ove godine je obljetnica obilježena u sklopu Rendez-Vous, a na Poljudu su se u svečanosti, koja je potrajala nešto više od sat vremena našli brojni uzvanici. Prvi je skup pozdravio predsjednik Hajduka Marin Brbić, a nakon njega je mikrofon preuzeo Vincent Dalmais, izaslanik francuske veleposlanice u Hrvatskoj...

- Velika je čast biti ovdje i zahvaljujem organizatoru što nas je pozvao. Hajduk je legendarni klub, koji je onda, ali i danas simbol, ne samo Splita, nego i puno šire od svoga grada.

U ime Ministarstva kulture govorio je Boris Posinkov, a u ime Ministarstva obrazovanja i športa Darko Vučić, dok je Grad Split predstavljao Hrvoje Akrap. Prezentaciju kojom je prikazan sportski odnos Hajduka i Francuske, održao je Hajdukov kroničar Jurica Gizdić, a politički i povjesni kontekst ratne turneje Hajduka, prezentirao je povjesničar Robert Kučić.

Na samom koncu u ime Hajdukovih igrača koji su igrali u Francuskoj je govorio Zlatko Vujović, dok je novinar i pisac Jurica Pavičić zaključio ovaj skup riječima:

- Iako znamo da Hajduk nije najbolji klub na svijetu i da nećemo nikad osvojiti 10 titula Lige prvaka kao Real Madrid, imamo nešto drugo. Imamo povijest, a u njoj gestu otpora potlačenih. To nema ni Real, ni Juventus ni Barcelona. Uvjeren sam da bi svi oni mijenjali nekoliko svojih trofeja da dobiju priznanje poput ovog kojeg, vjerojatno jedini u svijeti, mi imamo. Postoji i onaj dio, koji se stidi ovog dijela povijesti kluba, ali ja vas uvjeravam – ne može se voljeti jedan klub, a da se ne voli cjelokupna njegova povijest.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 02/10/2015 : 13:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Nema veze partizani su osnovali Dinamo, 1945. . Prije toga ionako nije postojao neki klub.

Sta je sa Hajdukom?

Da domacih Srba nije bilo, ne bi bilo ni kluba, ni torcide,a globinjo bi navijao za Orkan Dugi Rat.


Crno na bijelo -

http://www.telegraf.rs/sport/899996-ovo-ce-potresti-balkan-splitski-hajduk-je-srpski-klub-foto


Utemeljeni dokazi -




+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 02/10/2015 13:35:27
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/10/2015 : 13:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Nema veze partizani su osnovali Dinamo, 1945. . Prije toga ionako nije postojao neki klub.

Sta je sa Hajdukom?

Da domacih Srba nije bilo, ne bi bilo ni kluba, ni torcide,a globinjo bi navijao za Orkan Dugi Rat.


Crno na bijelo -

http://www.telegraf.rs/sport/899996-ovo-ce-potresti-balkan-splitski-hajduk-je-srpski-klub-foto


Utemeljeni dokazi -







https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 02/10/2015 : 14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
A di je ?


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/10/2015 : 14:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

A di je ?




Nasjedaš srpskoj propagandi
A ako i jesmo,bolje i od Srba nego crvenih

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/10/2015 : 14:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tutta

A di je ?




Nasjedaš srpskoj propagandi
A ako i jesmo,bolje i od Srba nego crvenih



Kakva bre propaganda?? Pa zašto je Hajduk bio drugi najomiljeniji klub u Srba? Kakve veze ima što su ga Srbi osnovali, glavno je da je to najbolji hrvatski klub svih vremena!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/10/2015 : 15:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Nije propaganda nego zafrkancija da se isprovociraju hr. nacionalisti koji navijaju za Hajduk, bar mi se tako čini. A ako se ipak samo ne zafrkavaju, u tom slučaju im je povijest (baš kao i onima kojima je video namijenjen) započela 1914., pa iz kuta hr.-srb. odnosa od te godine naovamo, tumače one iz zadnjih par desetljeća AU.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/10/2015 : 15:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tutta

A di je ?




Nasjedaš srpskoj propagandi
A ako i jesmo,bolje i od Srba nego crvenih



Kakva bre propaganda?? Pa zašto je Hajduk bio drugi najomiljeniji klub u Srba? Kakve veze ima što su ga Srbi osnovali, glavno je da je to najbolji hrvatski klub svih vremena!


Slušaj ti pizdunu čovekolovački
Šaraj bre!!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/10/2015 : 15:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Nije propaganda nego zafrkancija da se isprovociraju hr. nacionalisti koji navijaju za Hajduk, bar mi se tako čini. A ako se ipak samo ne zafrkavaju, u tom slučaju im je povijest (baš kao i onima kojima je video namijenjen) započela 1914., pa iz kuta hr.-srb. odnosa od te godine naovamo, tumače one iz zadnjih par desetljeća AU.


A normalno da je zafrkancija
To su dinamovci napravili
Da im bude lakše

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/10/2015 : 15:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Slušaj ti pizdunu čovekolovački
Šaraj bre!!




Pa šaram. Malo po našima, malo po njihovima,ovaj...vašim.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/10/2015 : 15:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Willer

Nije propaganda nego zafrkancija da se isprovociraju hr. nacionalisti koji navijaju za Hajduk, bar mi se tako čini. A ako se ipak samo ne zafrkavaju, u tom slučaju im je povijest (baš kao i onima kojima je video namijenjen) započela 1914., pa iz kuta hr.-srb. odnosa od te godine naovamo, tumače one iz zadnjih par desetljeća AU.


A normalno da je zafrkancija
To su dinamovci napravili
Da im bude lakše



Tko god da je, ako je dao misliti samo jednome tko na Poljudu danas simpatizira ZDS i sl. gadarije, dobro je napravio.

Iako autor ne bi bio ništa manje uvjerljiv da nije karikirao činjenice. Danas se recimo u hr. školama masovno uči napamet Matoševa "1909.", s u novije doba često korištenim stihom "Jer Hrvatsku mi moju objesiše, ko lopova". Ali kontekst nastanka te pjesme i tih stihova, uči se na žalost ponešto manje.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2015 : 22:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tomislav Karamarko u Šibeniku: HDZ neće dopustiti propadanje Hajduka!

Crni Marko molim te pusti nas da i dalje propadamo!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2015 : 22:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zoran Milanović: Spasit ćemo hrvatski nogomet iz kandži jednog čovjeka i jedne stranke.

Jebate Zoki,zna sam da nisi navika radit ali u 4 godine si moga čak i ti to dosad napravit.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2015 : 23:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Novinar:
Hajdukov napadač potpisao je za Pescaru u kolovozu 2012. godine za ukupnu odštetu od 3,7 milijuna eura koja je trebala biti isplaćena u dvije rate. Prva od 2,3 milijuna te dvije po 700 tisuća eura.

Znam da niste pametni ali bar ovu jednostavnu matematiku za prvašiće si moga savladat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/10/2015 : 23:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Tomislav Karamarko u Šibeniku: HDZ neće dopustiti propadanje Hajduka!

Crni Marko molim te pusti nas da i dalje propadamo!



Nemojte ništa spašavat, dosta ste spasili

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 14/10/2015 : 00:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Tomislav Karamarko u Šibeniku: HDZ neće dopustiti propadanje Hajduka!

Crni Marko molim te pusti nas da i dalje propadamo!

Neka se izljubi sa Kolindicom, nakon šta se ona izljubi sa Maminjom, i neka onda krene spašavat Hajduk (svi će ga jedva dočekat).
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/10/2015 : 08:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote


Jedino što HDZ može ponuditi Hajduku, to je da Hajduk opet, umjesto 'lijepe riječke priče', postane prvi službeni sparing-partner GNK Dinamu, i da mu kao takvom bude dopušteno da svake druge ili treće godine uzme kup.

Edited by - VALTER on 14/10/2015 08:30:54
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2015 : 12:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mogla bi uslijediti nova kataklizma.

Komentar Damira Petranovića na tportalu:


http://www.tportal.hr/vijesti/komentari/400389/HDZ-i-Hajduk-Dosta-ste-spasili-ne-spasavajte-vise-nista.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/10/2015 : 14:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Prema anketi objavljenoj u današnjem Hanžekovićevom listu, pod naslovom 'HDZ ide po pobjedu', proizlazi da rečena stranka, odnosno tzv. 'Domoljubna koalicija', premoćno pobjeđuje u X. izbornoj jedinici, koja obuhvaća Dubrovačku i Splitsko-dalmatinsku županiju.
Dosadašnji izbori pokazali su da je pobjednik izbora bio onaj koji je pobijedio u ovoj izbornoj jedinici.
Kako je to moguće, da HDZ ondje premoćno vodi, imajući u vidu što su ti ljudi radili i rade Hajduku i Dalmaciji?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/10/2015 : 15:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER


Kako je to moguće, da HDZ ondje premoćno vodi, imajući u vidu što su ti ljudi radili i rade Hajduku i Dalmaciji?


Moguće je jer je normalno da će u području koje je više stradalo u ratu desnije/konzervativnije stranke imat više glasača.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/10/2015 : 15:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Prema anketi objavljenoj u današnjem Hanžekovićevom listu, pod naslovom 'HDZ ide po pobjedu', proizlazi da rečena stranka, odnosno tzv. 'Domoljubna koalicija', premoćno pobjeđuje u X. izbornoj jedinici, koja obuhvaća Dubrovačku i Splitsko-dalmatinsku županiju.
Dosadašnji izbori pokazali su da je pobjednik izbora bio onaj koji je pobijedio u ovoj izbornoj jedinici.
Kako je to moguće, da HDZ ondje premoćno vodi, imajući u vidu što su ti ljudi radili i rade Hajduku i Dalmaciji?



premočno za 1 glas

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/10/2015 : 16:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sta ce bit za ove izbore,ali ove dvi izborne jedinice su pune stranaca na glasackim popisima,ima puno ulica sa brojem 0,po 50-60 ljudi zivi na istom kucnom broju,pokojnika sa pravom glasa...i to je tajna uspjeha.Cast izuzecima,ali malo ih je.Kad imas nakrivo nasadjenu drzavu,sve je to pussy smoke za ostale stvari koje se dogadjaju ili ce se dogoditi.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/10/2015 : 16:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nije to ništa čudno.Hajduka zanima(ozbiljno) par desetaka tisuća ljudi a ovi drugi su samo folklor.
cijelo zaleđe je konzervativnije a i polovica stanovništva obalnih gradova.oni neće glasat za "komunjare" a onda im ostaje lažna "desnica".
to je tragedija hrvatskih izbora da nema treće opcije koja bi pokupila glasove onih koji nisu usko vezani za dvije stranačke mašinerije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/10/2015 : 16:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Gle narode, ok, ovo je sportski pdf i nekakve rasprave o politici mogu tolerirati ali sve dok je to vezano za nogomet. Ako ćete ići u širinu, biti ću prisiljen reagirati.
Uglavnom, ovdje je malo labavija kontrola ali dajte se ipak probajte skoncentrirati da što manje pričate o izborima/strankama/izbornim jedinicama & co.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/10/2015 : 16:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
OK šefe.Isprike na offtopicu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 607 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.36 seconds. Snitz Forums 2000