forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Green Lantern
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/08/2009 : 01:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Gledao neko First Flight?
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 05/08/2009 : 17:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Evo, prije par minuta. Nije los. Jedino sto mi se kao green lantern fanu ne svida je sto su promijenili neke stvari iz stripa. Npr. kako baterije za prstenje dobivaju moc, slabost na zutu boju, promijena strana nekih lanterna, smrt drugih, a najvise to da je moguce ubiti nekog s prstenom, sto je totalno krivo (barem do nedavno). I smatram da su sinestra napravili premaolo arogantnim. Al u principu je ok.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/08/2009 : 19:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
pogledao sam ga i ja neki dan, odlični su mi ti DCjevi animirani u zadnje vrijeme.
nego, GL mi je oduvijek bio nekako .. odbojan, razlog ne znam, pa nisam nešto previše pročitao.
koje kvalitetnije epizode/minije preporučate? ono, kao, obavezno štivo?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/08/2009 : 21:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

pogledao sam ga i ja neki dan, odlični su mi ti DCjevi animirani u zadnje vrijeme.
Meni je WW bas legla, da prostis na izrazu.
quote:
nego, GL mi je oduvijek bio nekako .. odbojan, razlog ne znam, pa nisam nešto previše pročitao.
koje kvalitetnije epizode/minije preporučate? ono, kao, obavezno štivo?

Green Lantern je vec dve-tri godine najbolji DC superherojski serijal.

Mozda da krenes od Rebirth, pa onda preko Sinestro Corps stizes do aktuelne price - Blackest Night:



Nema potrebe sad tu nesto prepricavati, to je destilovana superherojstina.

Drugi mesecni naslov, Green Lantern Corps, bavi se vezanim dogadjajima ali moze se pratiti odvojeno.

Silver Age Green Lanterna si mogao videti u New Frontieru, za koji idu sve preporuke:



Ima i gomila starijih prica koje nisu lose, naravno...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 08/08/2009 : 15:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
zakon, hvala na preporukama. stavljam na popis za nabavku.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 16/01/2010 : 06:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Nisam bas skontao ovo oko Marvela i DC remitende? To je samo neko podjebavanje ili nesto vise? Malo mi je smesno jer je i taj varijant kaver koji nude isto gimik kao i to prstenje.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/01/2010 : 22:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Podjebavaju - što je PRovski autogol, jer uobicajeno slabiji podjebava jačeg (videti pod Kirkman i zezanje oko najave Kapetana Amerike pre nekih pola godine), a Marvel je još uvek iole lider na tržištu, kao da priznaju da su oslabili. Plus, cela Brevurtova "mi pomažemo ritejlerima" priča je licemerna i džukačka.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/01/2010 : 22:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Inale, back on topic, prijatno me iznenadilo da Blackest night u stvari ima solidnu (okej, ne baš solidnu, više kakvu-takvu) SF osnovu. GJ je uzeo celu priču o tamnoj materiji, tamnoj energiji i tome kako je univerzum sazdan od svetlosti koji mi možemo da vidimo u stvari toliko minorni deo celog univerzuma da smo na nivou statističke greške, i od toga napravio rat svetlosti i tame, sa super-herojima. Neočekivano.

Mada sama priča luta još od broja dva. Al' ipak je bolje od onih 6 strana razvučenih na 24, i poznatih kao Siege #1. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/02/2010 : 22:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja sam malo kopao i iskopao neki redoslijed za početnike što se tiče Green Lanterna:

Rebirth
No fear
Revenge of the Green Lanterns
Wanted: Hal Jordan
Sinestro corps war 1,2
Tales of the Sinestro corps
Secret Origin
Rage of the Red Lanterns
Agent Orange

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 10/02/2010 22:21:54
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/02/2010 : 22:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Fala lipa na trudu Virujem da će mi koristit ovo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/02/2010 : 22:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Fala lipa na trudu Virujem da će mi koristit ovo.


Upravo planiram nabavku i ići ću tim redom.
Par ljudi predlaže taj redoslijed, a i provjerio sam - poklapa se sa brojevima pojedinačnih sveski. Koliko sam shvatio, to je povratak Hal Jordana na mjesto Green Lanterna i trenutno je aktualno i lako nabavljivo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 10/02/2010 22:30:03
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 10/02/2010 : 23:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo, ja sam malo kopao i iskopao neki redoslijed za početnike što se tiče Green Lanterna:

Rebirth
No fear
Revenge of the Green Lanterns
Wanted: Hal Jordan
Sinestro corps war 1,2
Tales of the Sinestro corps
Secret Origin
Rage of the Red Lanterns
Agent Orange




stavi pored još green lantern corps:
recharge
to be a lantern
the dark side of the green
ring quest
sins of the star sapphire
emarald eclipse

i čitaj kronološko po brojevima to jest green lantern: rebirth onda green lantern corps: recharge i tako dalje.

sinestro corps war ima i green lantern i green lantern corps tako da tu malo pazi.

meni su corps posljednje vrjeme možda i malo bolji nego green lantern i nakon blackest night mislim da sam završio za neko vrijeme s njim i da ču nastavit samo sa corps, ali videt čemo.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/02/2010 : 00:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

meni su corps posljednje vrjeme možda i malo bolji nego green lantern


Yup, i meni. Sve skupa, Tomasi zna znanje - brutalno, a opet sa taman dovoljnom trunkom emocija, da ne pređe u patetiku. Tomasi je jedini valjani "B list" scenarista koga DC ima.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 11/02/2010 : 02:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
odkad su u corps redovito počeli stavljato mogo-a i pokojnog nam bzzd-a , ja sam se navuko.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/02/2010 : 08:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo, ja sam malo kopao i iskopao neki redoslijed za početnike što se tiče Green Lanterna:

Rebirth
No fear
Revenge of the Green Lanterns
Wanted: Hal Jordan
Sinestro corps war 1,2
Tales of the Sinestro corps
Secret Origin
Rage of the Red Lanterns
Agent Orange




stavi pored još green lantern corps:
recharge
to be a lantern
the dark side of the green
ring quest
sins of the star sapphire
emarald eclipse

i čitaj kronološko po brojevima to jest green lantern: rebirth onda green lantern corps: recharge i tako dalje.

sinestro corps war ima i green lantern i green lantern corps tako da tu malo pazi.

meni su corps posljednje vrjeme možda i malo bolji nego green lantern i nakon blackest night mislim da sam završio za neko vrijeme s njim i da ču nastavit samo sa corps, ali videt čemo.


Mislio sam da prvo rješimo Green Lantern pa tek onda Corps, no ako ide usporedo, super što si stavio...
Ako ti nije tlaka, napiši koji corps gdje spada tj. izmješaj dvije liste da dobijemo jedan redoslijed...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/02/2010 08:57:51
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/03/2010 : 02:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Je l' ova prica iz Blackest Night #7 da je zivot poceo na Zemlji nesto novo? Jeste da sam preskakao lektiru, ali se ovog Entiteta bas nikako ne secam...
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 14/03/2010 : 02:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
mali plavi čuvari su uviek tvrdili, da je sve započelo kod njih na planetu OA, to jest, da je OA centar svega. ali več neko vrjeme se vračamo na to da je Zemlja centar. isto to je npr. bilo i u final crisis ali ne sa početkom života nego da cjeli multiverse stoji na Zemlji.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/03/2010 : 21:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Moraće da obave ozbiljno retkonovanje da bi to moglo da stoji. No, to je GJ, pa ne sumnjam da već ima punu svesku beleški kako to može da upali i u kojim pričama iz recimo LOSH i Hawkman & Atoma postoje naznake za tako nešto. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2010 : 21:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čitam upravo GL: Rebirth.
Nije nemoguće tu početi sa upoznavanjem, ali puno bi mi više odgovaralo da sam upoznat sa događajima koji su prethodili. Konkretno, u kojim trejdovima se može naći kako i zašto je Jordan postao Parallax pa Spectre. Čisto radi dobijanja na širini priče.
Ili mi to nije potrebno?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/03/2010 : 21:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Emerald Twilight, pa Zero Hour, pa Final Night, pa Hell on Earth. A pre svega toga Return of Superman, da vidiš šta se desilo sa Coast Cityjem. A pre njega, naravno, Death of Superman i World without a Superman... ;)

Ako tako kreneš, to je igranka bez kraja. On the other hand, lepo kreneš od Rebirth, i ne okrećeš se.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/03/2010 : 14:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Emerald Twilight, pa Zero Hour, pa Final Night, pa Hell on Earth. A pre svega toga Return of Superman, da vidiš šta se desilo sa Coast Cityjem. A pre njega, naravno, Death of Superman i World without a Superman... ;)

Ako tako kreneš, to je igranka bez kraja. On the other hand, lepo kreneš od Rebirth, i ne okrećeš se.


Evo pročitao sam. Na početku mi se učinilo pomalo konfuzno, unutarnji glas je stalno govorio: Treba li ti ovo, poslije Planet Hulk i WW Hulk, uzmi sve moguće s tim naslovom pa opušteno...No, stvari su vrlo brzo počele dolaziti na svoje tako da sam na kraju kupljen. Počelo sam u najcrnjoj noći, a završio po sred bela dana kao mi je i obećano. Onaj razval Batmanu po sred face je podigao raspoloženje jer je gospodin Haj end majti zaslužio (bez obzora koliko ga gotivim i koliko volim kada on to uradi recimo Supermenu).
Poslije stripa, u trejdu ima prepričan scenario i odgovori na pitanja:
What is Parallax, Isn't Sinestro dead, Where is Hal Jordan's body, Why did the Spectre choose Hal Jordan as a host, Who is Hal Jordan, How will Hall Jordan return to the land of the living, How will Hal Jordan be absolved in the eyes of our heroes?

S obzirom da sam u stripu i uz pomoć odgovora na postavljena pitanja ipak stekao donekle jasnu sliku o stanju stvari, sklon sam poslušati mudrost tvoje zadnje rečenice.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/03/2010 : 23:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Re: BN #08

Pa, lepo je crtano.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 01/04/2010 : 12:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
i ja sam to reko.
dobro i to s boston brandom me malo zaintrigiralo.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 08/04/2010 : 05:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Re: BN #08

Pa, lepo je crtano.

Crtez je fenomenalan i osecaj se moze porediti samo sa, ne znam, Avatarom.

Ne znam samo zasto im je trebalo osam brojeva. Dijalozi su ionako kao neki shonen ("Beware our power!" "No, you beware mine!").

Uzgred, koji cem im Maxwell? Osim ako ne bude igrao neku ulogu u Wonder Woman. Bio bi to jedan zanimljiv broj. Ili zanimljiva stranica. Ili panel.

Nadam se da cemo opet videti Indigo Tribe. I Larfleezea, poslednja scena s njim je bila simpa.

Zna li se sta planiraju sa Deadmanom?

Za ostale mi je drago. Bas se radujem i ovom i Herojskom dobu. Omatorilo se, valjda.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/04/2010 : 10:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
"They were resurrected for a reason!" ;)

A da saznamo taj razlog, treba da kupimo Brightest day. ;) I Generation lost, most likely. Ali okej, dok Tomasi piše, ja čitam.


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000