forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/10/2011 : 12:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

Pročitao sam prva četiri poglavlja Blame! i imam pitanje: ima to nekakav pay-off na kraju? Jer za sad mi je ostao samo dojam da će do samog kraja biti isključivo hađi i hađi i hađi (a la stari ruski filmovi), tu i tamo kaže netko koju kriptičnu, malo se puca, nešto grune i to je to.

Ne bih imao išta protiv čitati čak i da na kraju ispadne da je manga ekvivalent filma Davida Lyncha *da me artwork vuče* ali me se crtež nije dojmio pa zato pitam ima li tu i neke opipljive i intrigantne priče.


Meni su Niheijevi stripovi zanimljivi prvenstveno zbog sjajnog crteža. Priče su mu ponešto klimave. Tako da, ako te ni njegov crtež ne vuče, nekako nema smisla da ga čitaš dalje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 10/10/2011 : 12:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
To me zanimalo, hvala.

Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 28/10/2011 : 20:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote



Mhejlove preporuke:

http://www.svetstripa.net/t430-manga-preporuke-analize-diskusije





Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/11/2011 : 14:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ruku na srce, nisu samo moje, javilo se još nekoliko ljudi.

A ako je neko zainteresovan za uključivanje u proces predstavljanja Kazua Umezua - http://www.svetstripa.net/t417-kazuo-umezu-kralj-horor-mange.

Nego, zapravo i šaljem ovu poruku da bih postavio jedno pitanje - možete li mi preporučiti neku relativno jeftinu knjigu koja se bavi mangama i predstavlja svojevrsni vodič kroz njih?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/11/2011 : 16:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Defense Devil

a sta ja znam, lagano stivo orijentisano malo vise za tinejdzersku publiku.
Bilo je donekle zabavno procitati prvu knjigu, dosta akcije i blagog humora,
ali nije bas sada da je ona vrsta stiva koja bi me privukla da zavirim u nastavak.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 02/11/2011 : 17:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Kasnije postane bolje.
Pod uvjetom da voliš shonen mange (kao ja). U suprotnom ti postane lošije

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/11/2011 : 00:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Nego, zapravo i šaljem ovu poruku da bih postavio jedno pitanje - možete li mi preporučiti neku relativno jeftinu knjigu koja se bavi mangama i predstavlja svojevrsni vodič kroz njih?


Ako te zanima povijest mange, onda ti svakako preporučam knjigu Paula Gravetta, Manga: 60 Years of Japanese Comics, te knjigu Manga! Manga!: The World of Japanese Comics Frederika L. Schodta. Mada, uzmi u obzir da je Schodtova knjiga stara nekih 15 godina. Tako da tu nećeš naći informacije o ovim recentnijim naslovima.

Međutim, ako ti treba jedan najobičniji vodič, onda ti je idealna knjiga Manga Design u izdanju Taschena. Ogromna knjižurina u kojoj su abecednim redom poredani autori, uz svakog se nalazi popis najvažnijih djela, kratak osvrt, te nekoliko reprezentativnih tabli i naslovnica. Sjajna knjiga uz koju još dobiješ interaktivni CD-ROM.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/11/2011 : 15:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Kasnije postane bolje.
Pod uvjetom da voliš shonen mange (kao ja). U suprotnom ti postane lošije


zgrijesio sam i ipak procitao i dvojku.
isti stil ali mozda ipak malo bolje uradjeno od uvodnog broja.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 28/11/2011 : 15:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Dobro, kada sam rekao 'kasnije' nisam mislio na odmah sljedeći svezak

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 07/12/2011 : 09:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
zna li itko kaoliko tomova i koliko poglavlja u svakom tomu ima "otoyomagatari" ("nevjestina priča")? je li to završeno ili je ongoing?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/12/2011 : 16:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

zna li itko kaoliko tomova i koliko poglavlja u svakom tomu ima "otoyomagatari" ("nevjestina priča")? je li to završeno ili je ongoing?


Do sada su objavljena tri toma. Mislim da svaki sadrži oko 5 ili 6 poglavlja.

Strip još uvijek izlazi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 07/12/2011 : 19:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
naslućuje li se koliko će još izlaziti?
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 07/12/2011 : 19:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam i ja hteo da pitam. Ako ce biti kraci serijal bacio bih pogled, a sa druge strane stvarno ne bih imao volje da citam nesto sto ce izlaziti godinama...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 07/12/2011 : 19:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
slažem se, potpuno.
kad je predugo, onda samo želim što prije doći do kraja, pa ni ne uživam koliko bih trebao, već više pratim koliko mi je ostalo do kraja, kao da čitam lektiru u osnovnoj školi
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/12/2011 : 02:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

naslućuje li se koliko će još izlaziti?


Ne znam, teško je reći. Nigdje nisam vidio da je Mori rekla koliko bi to moglo trajati. A Bride's Story je njezin drugi duži serijal. Njezin prvi serijal, Emma, izlazio je šest godina i imao je sveukupno 10 knjiga.

Nekako sumnjam da će A Bride's Story trajati duže od toga. Nije ovdje riječ o nekom beskonačnom shonenu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/12/2011 : 23:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Trenutno se probijam kroz 32 Vagabond sveske koliko ih imam.
Moram priznati da jos od Preachera nisam ovako u jednom serijalu uzivao.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/12/2011 : 08:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Trenutno se probijam kroz 32 Vagabond sveske koliko ih imam.
Moram priznati da jos od Preachera nisam ovako u jednom serijalu uzivao.



I meni je Vagabond jedan najomiljenih serijala.
Negdje sam procitao, da ce ga Inoue vjerovatno napokon zakljuciti u 2012.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/12/2011 : 13:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ima stvarno cudnih i nesvakidasnjih epizoda. U jednoj svesci npr. na 200 stranica se nista ne desava vec se dva lika samo pripremaju za borbu, stoje i razmisljaju. na prvi pogled zvuci mozda dosadno, ali tako je majstorski uradjeno da je zaista za svaku pohvalu.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4222 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 05/01/2012 : 10:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Battle Royale
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 05/01/2012 : 13:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
The Drops of God, Vol. 1 - zabavna i opuštajuća manga o vinima.
Ako želite saznati više o vinima i o čemu ti sommelieri fantaziraju, ovo je manga za vas.

http://www.vertical-inc.com/books/dropsofgod.html



I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 05/01/2012 : 23:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Velveteen & Mandala (Jiro Matsumoto) - uh...što reći o ovome?
Čitajući na Amazonu radnju ovog stripa, rekoh sam sebi...ok ajde da vidimo...baš želim pročitati jedan onako bolestan strip kakav samo japanci znaju napraviti, jer nisam inače ljubitelj tih bolesnjava, a želim vidjeti, ako su moje predrasude opravdane.
Ima svakakvih scena, a opet vas neće šokirati, jer je previše zbunjujuća radnja da se povežete sa likovima i pričom. Ne mogu reći da je strip loš, ali...
Eksperiment je uspio...sada znam što ne želim u mangama i stripu općenito.

http://www.vertical-inc.com/books/vandm.html

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/01/2012 : 23:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
I meni se "Drops of Gods" činio zanimljivim, raduje me tvoja preporuka. Ni cijena nije velika, čini mi se. A i druga mi se sviša - očito tražimo različite stvari, prijatelju. :)

Nego, šta vam htjedoh reći - ovih dana sam se uglavnom bacio na horor mange, i uživam! Trenutno prelazim preko nekih kratkih i manje kratkih radova Junjia Ita; "Uzumaki", "Gyo" i "Tomie", sam, naravno, već pročitao, kao očigledne polazne tačke. Elem, ima dosta slabijih radova, naročito u pogledu priče, ali i stvari koje su me očarale. Preporučujem vam zbirku horor-priča "Voices in the Dark", iz 2002, naročito poglavlja "Secret of the Haunted Mansion" i "Glyceride". Apsurd, užas, strava, nepoznato... eh, savršeno za ove zimske dane. Bacio sam pogled i na manga adaptaciju "Frankenštajna", mada ne volim stripske obrade knjiga; pa, priču ne vrijedi komentarisati, uprošćeno je, ali crtež je odličan. I spremam se za "Hellstar Remina", sutra. Zanimljiv je autor Junji Ito. Ne kao Kazuo Umezu, naravno, ne toliko briljantan, ali ipak zanimljiv, i ima mnogo toga da ponudi. U svakom slučaju, "Uzumaki" vrijedi pročitati i ukoliko ne volite ovaj tip priča.

Btw, jel iko čitao radove Hideshi Hina? Jesu li dobro-bolesni, zbunjujuće-bolesni, ili pre-pre-bolesni?
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 26/01/2012 : 19:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Btw, jel iko čitao radove Hideshi Hina? Jesu li dobro-bolesni, zbunjujuće-bolesni, ili pre-pre-bolesni?



OK-bolesno

Tko voli one-shot horror pričice njemu će biti dobro. Meni nekako prekratko traju: obično 20-40 stranica i onda nova priča koja nema veze s prethodnom.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/01/2012 : 17:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pomoći. Našao sam i pročitao Hinove radove "Hellbaby" i "Lyllabies from Hell", u međuvremenu. Planiram da nešto više napišem na "Svetu stripa" o čitavoj tematici ovih radova (čini mi se da treba istražiti i autorovu biografiju za puno razumijevanje porijekla motiva), ali ukratko - "Hellbaby" je potpuno otkačen rad, mada, kao pokušaj kritike savremenog društva i njegove percepcije "drugačijih/nepoželjnih", povremeno upada u patetiku rijetko viđenog intenziteta. Ipak, nije da nema snage i poruku... Crtež mi se sviđa, mada mi je Umezu i dalje ubjedljivo najbolji po tom pitanju. "Lyllabies" su toliko uznemirujući, pogotovo zadnja priča - pripremite se mentalno prije čitanja ovoga, bogami, jer treba postići visoku koncentraciju da vas planina užasa i neopisivog zla ne zatrpa i živog sahrani. Ne mogu reći da mi se nije dopalo, da, ali ovaj užas (razorena ekologija, izopačena stvorenja radijacije, društveni izgnanici) je previše blizak stvarnosti i srcu da bi se čitao kao "zabava" ili "priča". Hm... "osjetite kako je biti u glavi ludaka" - piše na korici DH izdanja. Mangaka, ludak, ili ludi mangaka, jeste li Hideši Hino? :/

Btw, sledeća kupovina će mi biti "Uzumaki" i "The Drifting Classroom". Već sam ih pročitao skenirane, i zainatio sam se da ih imam na papiru. Toliko za reći protivnicima skenova i scanslationa.

P.S. Pročitao sam i Mochizukijev "Zashiki Onna" - takođe pogledajte Svet stripa za obimnije razmatranje. Odličan strip! ;)

Edited by - Mhejl on 28/01/2012 17:37:23
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/02/2012 : 14:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
procitao od Vagabonda cijeli serijal. Kazu da ce mozda cak ove godine da zavrse pricu.
Sta reci, jedan od najboljih serijala uopste.
Jedino me malo smorilo onih nekoliko epizoda koje su u potpunosti posvecene Sasaki Kojiru, ali kad sam malo proguglao i shvatio koliko je vazan ovaj lik, cak sam i na taj dio gledao drugacijim ocima.
Steta ako ovo ostane neobjavljeno na nasim prostorima.
Ovo je strip zbog kojeg bi mogli i oni koji imaju predrasude prema mangama da promijene misljenje.
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000