forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2013 : 23:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Markos
Pa spočitavam zato što ne mogu podnijeti što si ljudi koji nemaju pojma kako stvari funkcioniraju i ne znaju najosnovnije činjenice i problematiku daju za pravo pljuvati po izdavačima, često bez ikakvog osnova. Ali opet, nikad nikome nisam spočitao da je "prljavi izdajnik", zato mi nemoj pripisivati ono što nisam rekao.

Što se prodaje dalje tiče, nema smisla razgovarati, jer nemaš pojma o problematici. Vrijeme će pokazati.

Izvini, da li o ovoj problematici treba neka posebna diploma? Nuklearnog fizičara, možda? Da li treba ikakva diploma? Tečaj? Kurs? A iz prve premise "ljudi koji nemaju pojma o problematici znaju samo da pljuju" i druge premise "ti nemaš pojma", konkluzija je da sam ja pljuvač? Razgovor, u ovom slučaju javan, o stripu je pljuvanje sa moje, a raskrinkavanje pljuvača sa tvoje, šta?

I da, znam da ne znam.


Gle, ja znam da ti nisi zlonamjeran i da si ok, ali svejedno, čak i ti nezlonamjeran dolaziš tu i, da, pljuješ - možda je pretjerana riječ, ali svodi se na to - Libellus zbog cijene Riđobradog od 96 kuna za album. I da, ako nisi okušao taj kruh, nisi kvalificiran razgovarati o izdavaštvu.


quote:
Originally posted by Jasko
quote:

Ako se ne varam, baš si ti prvi među onima koji napadaju hrvatske forumaše koji uspoređuju cijene srpskih izdanja u hrvatskim striparnicama, s cijenom hrvatskih izdanja. Veseli četvrtak u Hrvatskoj košta 25 kuna, a Ludens 18. Onda ti je to smetalo, a u suprotnom smjeru ti ne smeta. Baš zanimljivo.

Podseti me, šta, kako, kad? Koliko znam pomešao si me sa nekim, mada je moguće da grešim ili da je neki drugi kontekst bio u pitanju.



Ne znam, stekao sam takav dojam. Baš mislim da si se nedavno čudio cijeni nekih DW izdanja u SnK, ali ok, možda se varam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2013 : 00:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Gle, ja znam da ti nisi zlonamjeran i da si ok, ali svejedno, čak i ti nezlonamjeran dolaziš tu i, da, pljuješ - možda je pretjerana riječ, ali svodi se na to - Libellus zbog cijene Riđobradog od 96 kuna za album. I da, ako nisi okušao taj kruh, nisi kvalificiran razgovarati o izdavaštvu.

Ahm, gle
ne pljujem ja ni libelus, ni po libelusu
napisao sam kakva je situacija, općenito, sa njihovim izdanjima
i da mogu da razumem kupca, tu sam već kvalifikovan,
a situacija nije baš bajna

ovaj ostatak rasprave sa tim i nema mnogo veze, ali dobro


quote:

Ne znam, stekao sam takav dojam. Baš mislim da si se nedavno čudio cijeni nekih DW izdanja u SnK, ali ok, možda se varam.


Aha. A dobro, to je zato što su prvi magazini išli po promotivnim cenama, a druga tura je išla po punim, no posle sam skapirao da to i nema neke veze i samoprekorio sam se da seruckam.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg


Ne, ne, ne i ne. [b]Nije HC uzrok, nego posljedica.
Da postoji dovoljno velika publika, strip bi izlazio masovno u mekom uvezu i jeftinim izdanjima, a skupi HC bi se onda prodavao kolekcionarima, kao uostalom i svugdje u svijetu (Italija/Amerika/Japan). Kod nas nema publike, pa su mali tiraži i zato je strip skup. Tvrdi uvez nema veze s tim.[/b]



sve rečeno...čemo nastavit dalje?...ima li smisla?...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/09/2013 00:18:48
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 00:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Markos
Gle, ja znam da ti nisi zlonamjeran i da si ok, ali svejedno, čak i ti nezlonamjeran dolaziš tu i, da, pljuješ - možda je pretjerana riječ, ali svodi se na to - Libellus zbog cijene Riđobradog od 96 kuna za album. I da, ako nisi okušao taj kruh, nisi kvalificiran razgovarati o izdavaštvu.

Ahm, gle
ne pljujem ja ni libelus, ni po libelusu
napisao sam kakva je situacija, općenito, sa njihovim izdanjima
i da mogu da razumem kupca, tu sam već kvalifikovan,
a situacija nije baš bajna

ovaj ostatak rasprave sa tim i nema mnogo veze, ali dobro


quote:

Ne znam, stekao sam takav dojam. Baš mislim da si se nedavno čudio cijeni nekih DW izdanja u SnK, ali ok, možda se varam.


Aha. A dobro, to je zato što su prvi magazini išli po promotivnim cenama, a druga tura je išla po punim, no posle sam skapirao da to i nema neke veze i samoprekorio sam se da seruckam.


a da ponoviš to priznanje i ovog puta prijatelju?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/09/2013 00:25:32
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2013 : 00:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Nemam zašto i za šta.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 30/09/2013 : 00:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
odakle vam volje više? igrate na kondiciju? svi znamo da markos kad ugrize ne pušta, bio u pravu ili ne:)
hc ludilo jest produkt dugogodišnje suše na ovim prostorima, gladi jedne generacije odgojene na bonelliju i djelom bd-u. kad je libellus startao svi su padali u nesvijest od sreće, sad padaju iz drugih razloga. nove stvari prolaze na kapaljku teškom mukom, a od silnih reprinata i najzagriženijima već lagano dolazi muka.
današnjim klincima strip ne znaći ništa a starih je premalo da bi održavali postojeću produkciju iznad vode i zato stoji markova konstatacija da je samo pitanje vremena kada će stvari puknuti.
skupo-jeftino, sc-hc i slični razlozi za kupovinu/ne kupovinu ne drže vodu, bar ne u većoj relevantnijoj mjeri...i to je nešto što vrijeme neće pokazati, to je nešto što je vrijeme već pokazalo. najbolji primjer je jerome k. jerome.
hc strip je skup ali skupo je sve, plin,struja,režije,hrana, odjeća, obuća...plaće taj ritam ne prate i lagano sve puca po šavovima. a kad pucanje uhvati maha, hobi prvi leti iz jednadžbe.


Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2013 : 00:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ma nije
Primer je: broj (ljudi, godina)

Ono što sam ja primetio je da klince zanima američki strip
Dakle, esenšeli ČK-a, Betmen, Okružen mrtvima.

Nema mnogo ljudi, to stoji
ali situacija nije crnja nego li ranije
dapače
uostalom, otkud ovoliki izdavači, izdanja?
sigurno nisu tu, jer je sve propalo

Edited by - Jasko on 30/09/2013 00:59:04
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2013 : 01:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
mada, primećujem stagnaciju hrvatskog izdavaštva
a porast srpskog
ili samo porast srpskog
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/09/2013 : 01:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.



ne bas, HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/09/2013 : 01:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

meni to suptilno,umjetno nametnuto kolekcionarstvo izpunjava životni san...imati meni najdraže stripove objavljene na najbolji mogući naćin...posložene na polici...a kaj sad?....nisam normalan?



pa i nisi

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/09/2013 : 01:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by teller

meni to suptilno,umjetno nametnuto kolekcionarstvo izpunjava životni san...imati meni najdraže stripove objavljene na najbolji mogući naćin...posložene na polici...a kaj sad?....nisam normalan?



pa i nisi




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 05:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by teller

meni to suptilno,umjetno nametnuto kolekcionarstvo izpunjava životni san...imati meni najdraže stripove objavljene na najbolji mogući naćin...posložene na polici...a kaj sad?....nisam normalan?



pa i nisi






se vas bum tužil...
ne govori se istinu čovjeku ako znaš da boli...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/09/2013 05:32:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 12:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

mada, primećujem stagnaciju hrvatskog izdavaštva
a porast srpskog
ili samo porast srpskog



Fibra i Libellus teško da stagniraju - piče nikad luđe.Sasvim zasluženo.

Strip Agent i Bookglobe stagniraju u odnosu na tempo od prethodnih godina(na moju veliku žalost;a verujem i ostalih čitalaca koji prate njihova izdanja).Bookglobe sasvim zasluženo, a donekle i Strip Agent (setimo se recimo prva dva broja Aster Blistoka koji su urađeni sa nekoliko propusta preko kojih neki nisu mogli da pređu (meni lično nisu mnogo zasmetali)).

Zagrebačka naklada stagnira;Algoritam tako-tako;Tino izbaci po nešto,...

tako da ne bih nazvao ovu situaciju stagnacijom HR izdavaštva, već oono drugo šta si napisao, porast SR izdavaštva.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 12:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg


Fikus nikako nije u pravu, iako se zezao - pre HC su bili razna SC izdanja.I samo je zagor i DD preživeo + još po nešto sitno.

A dosta ljudi iz Hrvatske sa plićim džepom mogu da pozajme strip iz biblioteke za dž.Šta ćeš lepše???

Ja da živim u Hrvatskoj, boleo bi me q da kupujem ovoliko strip albuma kao što sad kupujem.Pozajmljivao bih stripove iz biblioteke a kupovao samo masthevuše, a to i nije toliko strašno za novčanik.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/09/2013 : 12:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Pa stripforum, stripos, vedis i Mentor takodjer izbacuju poprilican broj izdanja

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/09/2013 : 13:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

odakle vam volje više? igrate na kondiciju? svi znamo da markos kad ugrize ne pušta, bio u pravu ili ne:)
hc ludilo jest produkt dugogodišnje suše na ovim prostorima, gladi jedne generacije odgojene na bonelliju i djelom bd-u. kad je libellus startao svi su padali u nesvijest od sreće, sad padaju iz drugih razloga. nove stvari prolaze na kapaljku teškom mukom, a od silnih reprinata i najzagriženijima već lagano dolazi muka.
današnjim klincima strip ne znaći ništa a starih je premalo da bi održavali postojeću produkciju iznad vode i zato stoji markova konstatacija da je samo pitanje vremena kada će stvari puknuti.
skupo-jeftino, sc-hc i slični razlozi za kupovinu/ne kupovinu ne drže vodu, bar ne u većoj relevantnijoj mjeri...i to je nešto što vrijeme neće pokazati, to je nešto što je vrijeme već pokazalo. najbolji primjer je jerome k. jerome.
hc strip je skup ali skupo je sve, plin,struja,režije,hrana, odjeća, obuća...plaće taj ritam ne prate i lagano sve puca po šavovima. a kad pucanje uhvati maha, hobi prvi leti iz jednadžbe.



Slažem se, posebno s ovom zadnjom rečenicom.

Nemaju ljudi novaca i normalno je da se ne može trošiti na luksuzni hobi kada treba krpati kraj s krajem. Mislim da je to osnovni razlog slabe prođe stripova.
Uvjeren sam da bi većina članova ovoga foruma kupovali 200% više stripova nego što ih sada kupuju, samo kada bi to mogli financijski izdržati.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/09/2013 : 15:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Nemaju ljudi novaca i normalno je da se ne može trošiti na luksuzni hobi kada treba krpati kraj s krajem. Mislim da je to osnovni razlog slabe prođe stripova.
Uvjeren sam da bi većina članova ovoga foruma kupovali 200% više stripova nego što ih sada kupuju, samo kada bi to mogli financijski izdržati.



Upravo to. Zadovoljim se sa 2-3 trejda mesečno i poneko domaće izdanje, a da mogu, kupovao bi i 5 puta više. A na žalost verovatnija je opcija da ću pre smanjiti kupovinu u budućnosti nego je povećati.. Da ne spominjem koliko često prodam nešto što mi se sviđa, jer treba ispratiti ovaj ritam kojim su krenuli izdavači.
Puknut će jednom ovo 100%.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 30/09/2013 : 15:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Toga se i ja bojim.
Da jednog dana neću moć ispratit ovaj ritam i onda sve poslat u pizdu materinu, rasprodat i više nikad uzet strip u ruke.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/09/2013 : 15:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ili jednostavno kupovati koliko mozes :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 30/09/2013 : 17:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Jamogu samo sanjati libellus izdanja hc

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/09/2013 : 21:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Fibra i Libellus teško da stagniraju - piče nikad luđe.Sasvim zasluženo.
tako da ne bih nazvao ovu situaciju stagnacijom HR izdavaštva, već oono drugo šta si napisao, porast SR izdavaštva.

Slažem se...osim možda kad je Fibra u pitanju.
To i Markos zna, pa je rešio ponovo da drži predavanja na svom forumu.
Inače, ne razumem otkud tolika netrpeljivost prema Darkwoodu, ponovo..!?

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2013 : 21:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Toga se i ja bojim.
Da jednog dana neću moć ispratit ovaj ritam i onda sve poslat u pizdu materinu, rasprodat i više nikad uzet strip u ruke.


ako dođem u škripac, daću decu u dom i eto mi mesečno 400 evra viška.
Jbg, počeli su mnogo da koštaju - te neke ekskurzije,škole u prirodi,tečajevi engleskog,firmirana garderoba,...šta će mi taj luksuz??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/09/2013 : 21:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.


Da, dok nisu počeli izlaziti HC stripovi sredinom 2000-tih, imali smo 15 godina razdoblja pravog malog bogatstva strip izdanja najraznovrsnijih strip škola i pravaca i HC je to sve ubio.



Fikus jeste delom u pravu...HC je neke stripove ostavio nedostupnim vecini ljudi sa plicim dzepom...paradoksalno ali istinito.
Na zalost i drustvo u kome zivimo a time i kupovna moc se vec odavno promenilo...jbg


Fikus nikako nije u pravu, iako se zezao - pre HC su bili razna SC izdanja.I samo je zagor i DD preživeo + još po nešto sitno.

A dosta ljudi iz Hrvatske sa plićim džepom mogu da pozajme strip iz biblioteke za dž.Šta ćeš lepše???

Ja da živim u Hrvatskoj, boleo bi me q da kupujem ovoliko strip albuma kao što sad kupujem.Pozajmljivao bih stripove iz biblioteke a kupovao samo masthevuše, a to i nije toliko strašno za novčanik.



Jbg. po toj logici ja da sam Marko Miskovic i mene bi boleo kurac koliko sta kosta...ovako jbg.
Citiracu noemisa : HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/09/2013 : 21:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by anto


Fibra i Libellus teško da stagniraju - piče nikad luđe.Sasvim zasluženo.
tako da ne bih nazvao ovu situaciju stagnacijom HR izdavaštva, već oono drugo šta si napisao, porast SR izdavaštva.

Slažem se...osim možda kad je Fibra u pitanju.
To i Markos zna, pa je rešio ponovo da drži predavanja na svom forumu.
Inače, ne razumem otkud tolika netrpeljivost prema Darkwoodu, ponovo..!?


Fibra definitivno ne stagnira, ali dobro, slobodan si misliti što hoćeš. Koja netrpeljivost prema Darkwoodu, o čemu pričaš?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 01/10/2013 : 00:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by fikus

HC je ubio kulturu čitanja stripova.



ne bas, HC je zapravo deo nove kulture citanja stripova koja sa onom prethodnom i nema previse dodirnih tacaka...



Ne razumijem baš što si htio reći ovime?
Koja je bila prethodna kultura?

Mislim da je i prije i sada u pitanju bila ljubav prema priči i crtežu pa se kod nekih to razvilo u ljubav i istraživanje samog medija, dok su drugi prestali čitati. Pa možda opet počeli. Ili se nikada nisu vratili stripu. Kako god.

Sigurno da u današnje vrijeme postoje neki kolekcionari koji se pale na tvrde korice pa kupuju sve odreda, ali takvi bi se palili i na salvete, poštanske marke ili vintage sportske aute.

Sigurno je i da su se stripovi elitizirali u odnosu na položaj stripa u bivšoj državi, ako to podrazumijevaš pod "nekadašnjom kulturom čitanja". Međutim, isto je tako sigurno da smo nekada imali samo Bonelli, nešto sitno BD-a (većinom Stripoteka) i nešto Amera, a sada se ima svega pa se više i bali po svemu. Nekada se i od kave imalo kupiti samo Franckovu ciglicu, a sada... nema čega nema pa što oko vidi to srce hoće.
Nemam ništa protiv da izdavači zarađuju na svom proizvodu i cijene ga koliko hoće jer nisu oni socijalna ustanova da potpomažu nemoćne. Ko može kupiti, taj će kupiti, drugi će biti šoto kuco i sliniti kroz izlog.
Kako će izdavači proći na tržištu je posve drugi par postola...

Iskreno, meni se sviđa što su počeli izlaziti lijepi HC-i s kompletnim pričama, posloženim kronologijama, popratnim materijalima i atraktivnim dizajnom, jer mi je tako zajamčeno da ću djelo doživjeti onako kako je to htio njegov tvorac. To se i traži! Sretan sam da ponuda postoji jer kada je ponuda tu, onda se možda ukaže i način kako nabaviti pojedine stvari..

Ključ je što mi nemamo novaca pa onda raspisujemo stranice i stranice teorija po forumima i razloge tražimo u drugima, HC-ima, izdavačima itd, umjesto u svom novčaniku.
Da mogu to sebi priuštiti, kupovao bih većinu Markovih izdanja, a i drugi bi izdavači na meni sigurno zaradili.
Ovako mogu čekati sajmove, posuđivati u knjižnici i od drugih i vagati svaku kunu jer stripovske pizdarije brzo padaju u sjenu kada žena kaže da djeci trebaju zimske cipele. Žalosno, ali za sada je tako.

edit: Od trećeg odjeljka: "Sigurno da u današnje vrijeme..." pa do kraja više je komentar na fikusov nego noemisov post.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 01/10/2013 00:59:35
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.94 seconds. Snitz Forums 2000