forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2018 : 09:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by King Warrior

drogsy, pa ipak je to 100 kn više. I niko, ama baš niko, nema na ovom forumu problema s time. Slično je i sa drugim fibrinim izdanjima, iako se mnogi od tih mogu naći povoljno u stripoteci i ostalim časopisima.

quote:
Originally posted by Kerempir


Nisi ni fer usporedio cijene. Bez popusta Zagor je 215 kn.


Zagor je 172 kn, ima se dva mjeseca da se izdanje uzme po toj cijeni. Samo budala će čekati 2-3 mjeseca da ga uzme po većoj cijeni. Da ne pričamo o tome da je većina Zagorovih knjiga nakon dva mjeseca rasprodana na LL sajtu.




Uspoređuješ strip manjeg formata na popustu sa stripom većeg formata bez popusta
Niđe logike...


Ima logike, objasnio sam takodje, samo ti to ne zelis da vidis.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2018 : 09:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Logika ti je da većina kupuje libellusova izdanja sa popustom
Jake logike
A Fibrina ne kupuju?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2018 : 09:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Logika ti je da većina kupuje libellusova izdanja sa popustom
Jake logike
A Fibrina ne kupuju?


Uf...ajde u sportski pdf, bolje da s tobom caskam o Ronaldu i Messiju.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2018 : 09:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Kvaliteta uvijek košta. Kome je skupo, nitko ga ne prisiljava kupovati.




Osin toga, strip nije za svakoga, pogotovo Bonelli.
Nije to za šljakere nego za elitu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2018 : 09:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Logika ti je da većina kupuje libellusova izdanja sa popustom
Jake logike
A Fibrina ne kupuju?



S tin da jednima popust traje 2 miseca pa ako želiš imat strip prisiljen si ga uzet kad izađe, a drugi imaju popust 6 miseci godišnje, svaku godinu.
Usporedba je još blesavija i zato šta je Zagor Libellusovo najjeftinije izdanje, vjerovatno jedino koje se ne može okarakterizirat ka bezobrazno skupo. Kad zanemariš sadržaj naravno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 10/10/2018 : 09:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Nego, kada su svi ogorčeni cijenama i ljuti sami na sebe što ih u grlu guši jer moraju kupiti, a znaju da će sljedećih mjesec dana jesti kruh i vodu. Ili još gore, žele kupiti ali nemaju novaca (ne brinite, i ja sam u sličnim razmišljanjima), imam jedno pitanje...

Što mislite o Perovićevim naslovnicama? Ok, čovjek je naš, trudi se, radi, zarađuje kruh...ali moj dojam je sljedeći: svi nacrtani ljudi imaju kvadratna lica s izraženim nosom kao da im je svima zajednički predak Bik koji sjedi. Posebno ističem naslovnicu broja 33 i onog zlog svećenika koji pada s krova u vrlo zanimljivom položaju. Nadalje, pa zar je taj Nickov pištolj zaista tako velik? Postoji li futrola za njegove gabarite, drži li ga zataknutog za pojas? Opet, iz likovnog sam u školi imao dobar (3) pa nisam kompetentan, ali nekako ipak....

---

<b></b>
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 10/10/2018 : 09:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Nadalje, pa zar je taj Nickov pištolj zaista tako velik? Postoji li futrola za njegove gabarite, drži li ga zataknutog za pojas? Opet, iz likovnog sam u školi imao dobar (3) pa nisam kompetentan, ali nekako ipak....

Perović mu crta magnuma 500 koji zaisza jest glomazan.




Go kneel and weep
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2018 : 10:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Ka ds samo sitim da san na Mafestu kupija prvi broj Zagora za 110kn.



Na Mafestu 2007 prvih 6 Martija 400 Kn, dva integrala Metabaruna 450 Kn(popust je bija 10%).
Ful cijene za Martija 420, za Metabarune 500.
Nakon 11 godina, isti fibrini integrali 600 Kn, 5 miseci godišnje na 20%, dakle 480 Kn, na Interliberu 30%, dakle 420 Kn.
Ful cijena poskupljenje od 20% nakon 11 godina, na popustu otprilike isto ili čak jeftinije nego prije 11 godina.
Koliko košta 6 Martija danas, koliko su poskupili u tih 11 godina, i može li ih se skoro cilu godinu kupit na nekakavon popustu?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/10/2018 10:30:36
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/10/2018 : 10:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Supermark mudro zbori.
Ako se gleda promotivna cijena LL, onda jedine logike ima gledati Fibrinu cijenu na IL.
S tim da Libellusova promotivna cijena znači da strip moraš kupiti u prva dva mjeseca, a Fibrin možeš iskoristiti svake godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2018 : 10:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja da sam izdavač, nabio bih odmah cijenu 500kn.
Poslije dvije godine bi spustio na 450, vjerovatno bih onda u ocima nekih ispao heroj godine.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/10/2018 : 10:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Najluđe je u svemu što će zbog ovakve lukave cjenovne politike kupac-žrtva, nakon što iskešira 172 kn za bojanku, još biti zadovoljan što je sklopio dobar posao i prošao 'jeftinije'. A u osnovi se radi o starom triku, kad se na siječanjskim rasprodajama napumpa osnovna cijena, koja se potom predstavlja kao sniženje. I to je pokazatelj da je drug Krleža bio u pravu kada je govorio da je glupost sveprisutna svemirska sila. A tko ostvaruje profite na njoj, nije mu ni za zamjeriti.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/10/2018 : 10:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ili onaj svat što je zadovoljan jer se radi o povećanju cijene o samo 16 kn... Takvo pisanje isto miriše na rad po zadatku. Pa što je to nego kuhanje žabe, koje počinje u hladnoj vodi koja se postupno zagrijava?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2018 : 11:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Pa što je to nego kuhanje žabe, koje počinje u hladnoj vodi koja se postupno zagrijava?


Mislim da je ovdje više problem što se španske žabe prodaju kao delikatesa i bagatela, jer se drži mota da u Španiji babe liče na krastave žabe, dok se iste te katalonske krastave žabe osuđuju kako su skupe, iako to nisu u odnosu na španske. Ali ako se nalaziš u Španiji, onda si protiv katalonskog suvereniteta. Jasno je da se u Portugalu mogu pronaći te iste žabe znantno jeftinije, ali one se uzimaju samo u obzir kada se spomenu katalonske, ali ne i španske žabe. O tome vam ja pričam.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 10/10/2018 : 11:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by VALTER

Pa što je to nego kuhanje žabe, koje počinje u hladnoj vodi koja se postupno zagrijava?


Mislim da je ovdje više problem što se španske žabe prodaju kao delikatesa i bagatela, jer se drži mota da u Španiji babe liče na krastave žabe, dok se iste te katalonske krastave žabe osuđuju kako su skupe, iako to nisu u odnosu na španske. Ali ako se nalaziš u Španiji, onda si protiv katalonskog suvereniteta. Jasno je da se u Portugalu mogu pronaći te iste žabe znantno jeftinije, ali one se uzimaju samo u obzir kada se spomenu katalonske, ali ne i španske žabe. O tome vam ja pričam.




„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/10/2018 : 12:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by VALTER

Pa što je to nego kuhanje žabe, koje počinje u hladnoj vodi koja se postupno zagrijava?


Mislim da je ovdje više problem što se španske žabe prodaju kao delikatesa i bagatela, jer se drži mota da u Španiji babe liče na krastave žabe, dok se iste te katalonske krastave žabe osuđuju kako su skupe, iako to nisu u odnosu na španske. Ali ako se nalaziš u Španiji, onda si protiv katalonskog suvereniteta. Jasno je da se u Portugalu mogu pronaći te iste žabe znantno jeftinije, ali one se uzimaju samo u obzir kada se spomenu katalonske, ali ne i španske žabe. O tome vam ja pričam.



Potpuno si u pravu, a ja sam pogriješio što sam bio kritičan. No, evo sad se pridružujem vašem stadu i počinjem zborski blejati: "Živeo Libellus!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2018 : 12:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Valti, ne kradi moje fraze.
Na ovom forumu ako pljujes po LL, onda si dio stada, a ne obrnuto.
Ovdje ti i jesi, pa hajde da to tako pogrdno nazovemo, dio stada.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 10/10/2018 : 13:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Po meni je ovaj Zagor skup :

http://www.stripovi.com/aukcije/lms-46-zagor-glanc/15043506/

http://www.stripovi.com/aukcije/lms-45-zagor-glanc/15043507/

Aukcije su od prije par dana, naravno tu nitko od ovih dežurnih "kreštalica" se nije javio. Pa ovo je "samo" 35 puta skuplje od Libellusa. Sva sreća da postoji skupi Libellus da ne moram uzimati ovaj jeftini Dnevnik :) Ali opet ne pada mi napamet "pljuvati" po ovima koji to kupuju - njihov izbor.

Libellusova knjiga poskupila 16 kuna je činjenica. Kada se to podijeli na tri stripa koja se nalaze u knjizi to je poskupljenje od malo više od 5 kuna.

Ejjjj....zamisli čak 5 kuna po stripu. Kome se ne sviđa ne mora kupovati - i stvar riješena.

Ja svaki mjesec uzmem jednu knjigu. Mogu ih izdati i 100 ali ja uvijek uzmem jednu ( u zaostatku sam 10-tak brojava i to me uopće ne zabrinjava) i to mogu podnijeti - pa ću preživjeti i ovo poskupljenje od 5 kuna po epizodi.

A ultimativna kolekcija se polako ali sigurno upotpunjuje.....idemo dalje.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/10/2018 : 13:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Po meni je ovaj Zagor skup :

http://www.stripovi.com/aukcije/lms-46-zagor-glanc/15043506/

http://www.stripovi.com/aukcije/lms-45-zagor-glanc/15043507/



Još je najgore od svega što ovdje čovjek ovako preko slike ne može biti siguran da li kupuje pravu stvar ili mačka u vreći, tj. izvrsno zamaskiran pirat.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 10/10/2018 : 13:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
svaka nova tura, uvijek ista priča ....... evo, ja odustao od Libellusa jer mislim da je takav bonelli preskup i nije vrijedan tih novaca, ali to nije razlog da na bilo koji način obezvrijedim rad i trud ekipe iz LL. Dobro, možda je moja "greška" što sam odrastao na bonelliju tako '80-ih kad je to bilo samo kiosk izdanje, ali ako ta i takva roba ima kupca ne znam čemu kukanje onih koji si to ne mogu priuštiti. Tko si ne može priuštiti Rimca nek' se zadovolji Daciom i opet će se voziti autom....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/10/2018 : 14:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jal i frustracija? I sam kupujem od LL, skupljam Nathana i Thorgala, ali javio sam se jer mi je smiješna usporedba između dva hrvatska izdavača koju je dao King Warrior, različiti formati, jednome cijena na popustu, drugome bez itd.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/10/2018 : 14:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nije bogat onaj ko nema
Već onaj ko ima

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/10/2018 : 15:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nevjerojatno kolika količina ljutnje na Libellus,što je dečki nemate za kavu a htjeli bi Libellus,pa morate pljuvati?
Recimo ovaj Valter, čudo jedno tip na svaku riječ Libellus, bilo gdje na forumu se pojavi i krene pisati gluposti koje nemaju veze s vezom.
Ok, ajde shvaćam Valtera,dečko vrlo vjerojatno nema za pivu pa mora izbaciti negdje bijes,ima tu još par likova, ali što je s većinom?
Pa ne baš tako davno, jedva sam imao za zagora redovnoga,želio sam taj Libellus ali jednostavno koliko god bila moja želja velika nisam imao novaca, da li je netko vidio da sam dolazio ovdje i liječio svoje frustracije?
Nisam imao, nisam kupovao i divio sam se onima koji mogu, sada sam i ja među takvima,eto upravo radi stava,a budete li imali stavove kao naš dragi Valter, zauvijek će te ostati zabužani u nekoj rupetini sanjajući o pivi i libelusu.
Što sijete to će te kasnije žeti.



Ti, malen i jadan kakav jesi, ne možeš ni pojmiti da bi netko ovakav način izdavaštva kritizirao iz posve načelnih razloga, a ne radi jala i zavisti zbog nemogućnosti imanja. Ne sudi sve oko sebe prema vlastitim standardima.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/10/2018 : 15:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nevjerojatno kolika količina ljutnje na Libellus,što je dečki nemate za kavu a htjeli bi Libellus,pa morate pljuvati?
Recimo ovaj Valter, čudo jedno tip na svaku riječ Libellus, bilo gdje na forumu se pojavi i krene pisati gluposti koje nemaju veze s vezom.
Ok, ajde shvaćam Valtera,dečko vrlo vjerojatno nema za pivu pa mora izbaciti negdje bijes,ima tu još par likova, ali što je s većinom?
Pa ne baš tako davno, jedva sam imao za zagora redovnoga,želio sam taj Libellus ali jednostavno koliko god bila moja želja velika nisam imao novaca, da li je netko vidio da sam dolazio ovdje i liječio svoje frustracije?
Nisam imao, nisam kupovao i divio sam se onima koji mogu, sada sam i ja među takvima,eto upravo radi stava,a budete li imali stavove kao naš dragi Valter, zauvijek će te ostati zabužani u nekoj rupetini sanjajući o pivi i libelusu.
Što sijete to će te kasnije žeti.


Hahahah, evo još jednog u jatu botova i ti kao i onaj glasnogovornik što priča o mercedesima i fićama imam osjećaj da si počeo zarađivati eure na baušteli, pa se sad kurčiš nekom bitnošću i kešom, možda griješim.
Evo mene od Bonelija zanima samo DD, tako da me ove kolekcije uopšte ne zanimaju, pa ni DD kolekcija jer imam već komplet u finom, jeftinom, kiosk izdanju. Ovaj bezobrazluk o zarađivanju samo govori o tebi kao osobi. I to ti ne pišem kao neko ko nema za pivu, vjeruj.
Ne mogu ljudi prihvatiti da ih likovi deru samo tako, i još ih ubijede da su to mercedesi što kupuju samo se vi ubijeđujte, finansijska elito ovi ljubomorci nek truju, pu pu pu
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 10/10/2018 : 15:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Italija: Martin Mystere 131 La grande illusione 3.20 €
Hrvatska: Martin Mystere 131 Velika Iluzija 150 kn (~20 €)
Nuff' said

P.S.: Da sam na mestu Libellusa ja bi sve poskupio 50%. I tako bi se nasli kupci
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/10/2018 : 15:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Tonka24

Nevjerojatno kolika količina ljutnje na Libellus,što je dečki nemate za kavu a htjeli bi Libellus,pa morate pljuvati?
Recimo ovaj Valter, čudo jedno tip na svaku riječ Libellus, bilo gdje na forumu se pojavi i krene pisati gluposti koje nemaju veze s vezom.
Ok, ajde shvaćam Valtera,dečko vrlo vjerojatno nema za pivu pa mora izbaciti negdje bijes,ima tu još par likova, ali što je s većinom?
Pa ne baš tako davno, jedva sam imao za zagora redovnoga,želio sam taj Libellus ali jednostavno koliko god bila moja želja velika nisam imao novaca, da li je netko vidio da sam dolazio ovdje i liječio svoje frustracije?
Nisam imao, nisam kupovao i divio sam se onima koji mogu, sada sam i ja među takvima,eto upravo radi stava,a budete li imali stavove kao naš dragi Valter, zauvijek će te ostati zabužani u nekoj rupetini sanjajući o pivi i libelusu.
Što sijete to će te kasnije žeti.



Ti, malen i jadan kakav jesi, ne možeš ni pojmiti da bi netko ovakav način izdavaštva kritizirao iz posve načelnih razloga, a ne radi jala i zavisti zbog nemogućnosti imanja. Ne sudi sve oko sebe prema vlastitim standardima.


Ti ne spadaš u te to je sigurno, i zato sam to napisao.
Internet huligan koji mrzi sve oko sebe a uživo je manji od makovog zrna.
Pitanje je izađeš li uopće iz rupetine u koju si se zabužao, jer ne znaš ni osnove osnova u životu a to je komunikacija s ljudima.




Ja se možda ponekad neprimjereno našalim, ali ti ne samo da si prepun mržnje, već nemaš ni obraza, čim si, s obzirom na svima poznatu povijest na ovome forumu, u stanju moralizirati i držati lekcije.
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000