forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/06/2020 : 10:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

quote:
Originally posted by sawitch

Ja vise nemam pojma sta je u kojoj turi. Bilo bi dobro kada bi izbacivali u jednoj slici sva izdanja koja cine turu.



tako je mozak mi otpa :) Možda nešto slično kao što Tarantula radi kad dođe nova tura u Mostar
https://web.facebook.com/tarantula.comicstore/photos/a.974913239338516/1697564050406761/?type=3&theater


odlično,bravo za Tarantulu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 12:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa hajde budi ti taj dobricina i napravi popis na kraju i zaljepi ga ovdje, ako moze jos sa vrhnjem (male slicice naslovnica). ;)





Pa svatko moze otvoriti LL forum, pronjuskati, bez prijave/obveze i otici kad pokupi info.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 16/06/2020 : 12:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja vise nemam pojma sta je u kojoj turi. Bilo bi dobro kada bi izbacivali u jednoj slici sva izdanja koja cine turu.

Dobra ideja. Iako redovno svracam na LL site i pratim sto kad izlazi, vidim da se i tamo vapi za preglednim spiskom izdanja koja se pojedinacno najavljuju.
Mozda da se stvarno, nakon najave pojedinacnih izdanja u istom topicu stavi taj slikovni prikaz kako ga striparnice objave kad im stigne nova tura.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 16/06/2020 : 12:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Evo ovo sam upravo postao na LL topicu "Sljedeca tura":

"Vidim ovdje, a i na drugom forumu da ima citalaca/kupaca vasih izdanja koji u toku ovih pojedinacnih najava izgube preglednost sto sve ide u novoj ili zadnjoj turi pa imam prijedlog:
Mozda da se otvori topic, nesto kao "Nase ovogodisnje ture" ili "Pregled nasih tura" ili sl. te da vi, Dade, kao jedini koji imate pristup tom topicu poslije svih pojedinacnih najava postate jednu sliku na kojoj se vide svih 8 odnosno 10 knjiga. Tako se topic ne bi zatrpao, a drugima bi bilo lako naci sve na jednom mjestu. Npr. kad se pitamo, sto je ono izaslo u veljaci ili, koliko ono bjese Zagorovih knjiga ove godine, samo otvoris topic i pogledas sliku sijecnja/januara...ah-aaa.

To je maksimalno 12 postova godisnje. Naravno da i netko od forumasa moze otvoriti topic, ali to bi se zatrpalo tekstualnim postovima, a za to ima topic "Sljedeca tura" ili kako se vec zove."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 16/06/2020 : 12:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Eto, npr. za 2020, šta je izašlo od Libellusa i tačni datumi kada:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=crono&header=0&Name=&Heroes=&Publisher=LIB&Mon1=0&Year1=2020&Author=All&list=off&cnt=All&submit=Tra%9Ei


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/06/2020 : 12:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma mogu i ja iskopati detaljnom pretragom sve ali ne mogu gubiti vreme na to. Sto kaze ZoranC, topic, slicica i napises "Januarska tura" pa "Februarska tura" itd. Nije to bozje slovo a mnogo pomaze ljudima. Ja koji kupujem redovno sta izlazi nemam pojma sta je izaslo, sta najavljeno i kada itd. Ovo je dobronameran predlog za preglednim prezentacijama.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/06/2020 : 13:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Al' ga komplicirate. Evo liste za kraj lipnja ili početak srpnja:

Mister No Revolution 3
Mister No Nove pustolovine 4
Deadwood Dick 3
Ringo 3
Nathan Never 15
Tex 110
Priča iz baze “Drugdje 15 - Dama koja je očarala Arsènea Lupina
Martin Mystere 110
Dylan Dog - Pripovjesti sutrašnjice - Nemoguća knjiga
Tex Willer Mladi broj 2 - Dezerteri

Ovo je po meni jedna od egzotičnijih tura i to 10 knjiga, pa spada za sad u najbolju turu ove 2020-te. "Mladi Tex broj 2" je vrhunsko izdanje u A4 formatu s 300 i kusur strana u boji na vrhnuskom papiru. Izdanje za prste polizat. Iza te knjige samo mrvicu manje atraktivne su Mister No Revolution 3, Dedadwood Dick 3, Mister No Nove pustolovine 4. Dylan Dog Pripovjesti sutrašnjice ne znam kak izgledaju ali "miriše" na "mrak" knjigu. Meni kao Nathanovcu je ipak najdraže kad "izleti" neka njegova knjiga i kad je još to ona za popuniti "mrsku" rupu na polici, što reći. Naslovnice od Roberta De Angelisa za te "stare" naslove su fakat sve bolje i bolje. Priče iz baze Drugdje standardno dobre kao i Stric Martin. Sad će tu poći pisanje kako sam Libellusov "igrač", ali me baš briga. Njihova izdanja na ovom "našem" području za sad su najbolja što se kvalitete "pakovanja" tiče. Blizu su im Fibra pa onda "Čarobna Knjiga" pa tek onda ostali. Mogu to reći jer imam i stripove/knjige i od ostalih izdavača. A da je teško nabaviti stripove iz drugih država s ovog "našeg" područja, i nije. Ima ih u svim boljim striparnicama u svakoj od tih država s ovog "našeg" područja (Babilon, Alan Ford, Tarantula, Columbo, Darkwood i itd...). A i na aukcijama na ovom siteu ih ima dosta, bar novije brojeve.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/06/2020 : 14:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Al' ga komplicirate. Evo liste za kraj lipnja ili početak srpnja:

Mister No Revolution 3
Mister No Nove pustolovine 4
Deadwood Dick 3
Ringo 3
Nathan Never 15
Tex 110
Priča iz baze “Drugdje 15 - Dama koja je očarala Arsènea Lupina
Martin Mystere 110
Dylan Dog - Pripovjesti sutrašnjice - Nemoguća knjiga
Tex Willer Mladi broj 2 - Dezerteri

Ovo je po meni jedna od egzotičnijih tura i to 10 knjiga, pa spada za sad u najbolju turu ove 2020-te. "Mladi Tex broj 2" je vrhunsko izdanje u A4 formatu s 300 i kusur strana u boji na vrhnuskom papiru. Izdanje za prste polizat. Iza te knjige samo mrvicu manje atraktivne su Mister No Revolution 3, Dedadwood Dick 3, Mister No Nove pustolovine 4. Dylan Dog Pripovjesti sutrašnjice ne znam kak izgledaju ali "miriše" na "mrak" knjigu. Meni kao Nathanovcu je ipak najdraže kad "izleti" neka njegova knjiga i kad je još to ona za popuniti "mrsku" rupu na polici, što reći. Naslovnice od Roberta De Angelisa za te "stare" naslove su fakat sve bolje i bolje. Priče iz baze Drugdje standardno dobre kao i Stric Martin. Sad će tu poći pisanje kako sam Libellusov "igrač", ali me baš briga. Njihova izdanja na ovom "našem" području za sad su najbolja što se kvalitete "pakovanja" tiče. Blizu su im Fibra pa onda "Čarobna Knjiga" pa tek onda ostali. Mogu to reći jer imam i stripove/knjige i od ostalih izdavača. A da je teško nabaviti stripove iz drugih država s ovog "našeg" područja, i nije. Ima ih u svim boljim striparnicama u svakoj od tih država s ovog "našeg" područja (Babilon, Alan Ford, Tarantula, Columbo, Darkwood i itd...). A i na aukcijama na ovom siteu ih ima dosta, bar novije brojeve.



Ne mogu ne odreagirat na boldano. LL izdanja jesu vrhunska, ali mislim da ih Fibra tu ipak šije (računam i cijenu). Čarobnjaci su hit or miss, ako je štampano u Rotografici onda je za mrvu slabije od Fibre i LL, ali ako je u Simbolu, onda je negdje pri dnu.

BTW, podržao Zoranov prijedlog na LL forumu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 14:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Al' ga komplicirate. Evo liste za kraj lipnja ili početak srpnja:

Mister No Revolution 3
Mister No Nove pustolovine 4
Deadwood Dick 3
Ringo 3
Nathan Never 15
Tex 110
Priča iz baze “Drugdje 15 - Dama koja je očarala Arsènea Lupina
Martin Mystere 110
Dylan Dog - Pripovjesti sutrašnjice - Nemoguća knjiga
Tex Willer Mladi broj 2 - Dezerteri

Ovo je po meni jedna od egzotičnijih tura i to 10 knjiga, pa spada za sad u najbolju turu ove 2020-te. "Mladi Tex broj 2" je vrhunsko izdanje u A4 formatu s 300 i kusur strana u boji na vrhnuskom papiru. Izdanje za prste polizat. Iza te knjige samo mrvicu manje atraktivne su Mister No Revolution 3, Dedadwood Dick 3, Mister No Nove pustolovine 4. Dylan Dog Pripovjesti sutrašnjice ne znam kak izgledaju ali "miriše" na "mrak" knjigu. Meni kao Nathanovcu je ipak najdraže kad "izleti" neka njegova knjiga i kad je još to ona za popuniti "mrsku" rupu na polici, što reći. Naslovnice od Roberta De Angelisa za te "stare" naslove su fakat sve bolje i bolje. Priče iz baze Drugdje standardno dobre kao i Stric Martin. Sad će tu poći pisanje kako sam Libellusov "igrač", ali me baš briga. Njihova izdanja na ovom "našem" području za sad su najbolja što se kvalitete "pakovanja" tiče. Blizu su im Fibra pa onda "Čarobna Knjiga" pa tek onda ostali. Mogu to reći jer imam i stripove/knjige i od ostalih izdavača. A da je teško nabaviti stripove iz drugih država s ovog "našeg" područja, i nije. Ima ih u svim boljim striparnicama u svakoj od tih država s ovog "našeg" područja (Babilon, Alan Ford, Tarantula, Columbo, Darkwood i itd...). A i na aukcijama na ovom siteu ih ima dosta, bar novije brojeve.


Recimo da je sve tocno napisano, (o ukusima necemo), osim... Fibra je kvalitetom i izgledom svojih knjiga ipak; numero uno! Pa onda malo nize LL, ali sa napomenom da se s Dragonerom 'vraski visoko itnio', ili pak sa odradenim Magicom Ventom serijalom, i jos nekim naslovima, tako da samo malo zaostaju. No ipak drugo mjesto. Ostali, stoj, jbg. cekaj jos malo i radi jos, nadograduj, uci pomalo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 16/06/2020 14:55:53
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 16/06/2020 : 21:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Fibra je što tiče kvalitete izdanja i cijene koplje ispred Libellusa. Libellus jest jako kvalitetan, to mu nitko ne osporava, ali njihove cijene to ne opravdavaju. Točka.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/06/2020 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Fibra je što tiče kvalitete izdanja i cijene koplje ispred Libellusa. Libellus jest jako kvalitetan, to mu nitko ne osporava, ali njihove cijene to ne opravdavaju. Točka.



Amen
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 00:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako god okrenes prva dva nakladnika ovih prostora, a i sire... pa velika rupa, pa onda ovo i ono, i tako blize i tako dalje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/06/2020 : 08:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Samo da su objavili Zagora u boji i ništa više, meni bi bilo dovoljno da LL bude broj 1.
Što se tiče svih ostalih izdavača, važno je da ljudi imaju izbor.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/06/2020 : 08:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Libellus je perfektna izdavac.. ali za malo bolji standard ljudi..
Cijene europske, plate balkanske..
Valjda če i to jednom na bolje..
5/10 u ovoj turi za mene.. solidno za dusu i žep..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/06/2020 : 13:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Od mojeg "krležijanskog" posta, svi se "zalijepiše" za komentar o vrhnskoj kvaliteti Libellus izdanja gdje (po meni) Fibra malo zaostaje (najbliže su došli s "Locke & Key" triptihom), Čarobna malo više (skupa sa albumima koje izdaju ostali tipa Strip Agent, Bookglobe, Veseli Četvrtak pa Golconda i nekad Darkwood) pa onda ostatak ekipe koja ima mekoukorićena izdanja. Izdati kolor u mekim koricama je gotovo pa "svetogrđe", ali ok.
Izjave tipa "Libellus jest jako kvalitetan, to mu nitko ne osporava, ali njihove cijene to ne opravdavaju" (gdje pretpostavljam poster misli da viska cijena ne opravdava najbolju/vrhunsku kvalitetu) samo dokazuju moju tvrdnju da je po dizajnu i "fizikalnoj" kvaliteti Libellus ispred svih ostalih.
Volio bih da mi poster (velika031) obrazloži i argumentira zašto je cijena Libellusovih izdanja neopravdano previsoka?
Probajte u ruci držati "Mladog Tex-a" broj jedan od Libellusa ili imati komplete recimo Dragonera, Tex kolor (pa i kolor specijal ili Albume), 140-tak knjiga Nathana, 110 knjiga "Pilota", 110 knjiga (i kusur spin-offova) "Strica" Martina, 110 knjiga Texa redovne serije i itd... O njihovim (jel Libellusovim) Albumima i kraćim serijama da ne pričam.
Ne bih se iznenadio da će kod njih (s obzirom da je Zagor ipak najprodovaniji) izaći i specijalci MAXI-ji i ostalo u koloru. Jer iskreno kolor pogotovo u starijim epizodama te ovaj format jako pašu ovome "60-godišnjaku".

Ako uzmemo Libellus Zagor kolor koji ide najbolje i tiska se u 400 primjeraka s cijenom od 172 (jeftinija prvih 2 mjeseca) pa do 215 (skuplja nakon 2 mjeseca) kuna onda je tu zarada nekih 70-tak tisuća kuna i to bruto. Ne mogu procijeniti koliki je trošak izrade jedne takve knjige ali ipak mi se čini da je cijena sasvim realna i opravdana.

Dakle 10-tak Ludens Zagora je kao jedan Libellus Zagor kolor knjiga u kojoj je 300-tinjak strana (dakle 3 epizode). Meni se to čini sasvim ok odnos cijena/kvaliteta.
Ostala Libellus izdanja traže dodatno "trošenje" jer recimo Nick Raider knjige "čekaju" kad majstor Perović nacrta naslovnice knjiga (ne epizoda), a Nathan Never za epizode do 59 maestro Roberto ih isto tako mora nacrtati (dakle epizode). A tu su i naslovnice za Dylana i ne znam za koga još.

I na kraju svatko tko misli da može postići isti nivo kvalitete kao Libellus za nižu cijenu i da se "obogati" i ima 50-metarske jahte, 5 vila širom svijeta, široko mu polje strip izdavaštva.
Obećavam da ću, kao sad Libellusovci, imati svu moju moralnu podršku i sigurno ću kupiti taj vrhunski upakiran uradak po toj jeftinijoj cijeni.

Evo još jedan moj "krležijanski" post pa uživajte u njemu.

Edited by - mmihoci on 17/06/2020 13:08:54
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/06/2020 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Od mojeg "krležijanskog" posta, svi se "zalijepiše" za komentar o vrhnskoj kvaliteti Libellus izdanja gdje (po meni) Fibra malo zaostaje (najbliže su došli s "Locke & Key" triptihom), Čarobna malo više (skupa sa albumima koje izdaju ostali tipa Strip Agent, Bookglobe, Veseli Četvrtak pa Golconda i nekad Darkwood) pa onda ostatak ekipe koja ima mekoukorićena izdanja. Izdati kolor u mekim koricama je gotovo pa "svetogrđe", ali ok.
Izjave tipa "Libellus jest jako kvalitetan, to mu nitko ne osporava, ali njihove cijene to ne opravdavaju" (gdje pretpostavljam poster misli da viska cijena ne opravdava najbolju/vrhunsku kvalitetu) samo dokazuju moju tvrdnju da je po dizajnu i "fizikalnoj" kvaliteti Libellus ispred svih ostalih.
Volio bih da mi poster (velika031) obrazloži i argumentira zašto je cijena Libellusovih izdanja neopravdano previsoka?
Probajte u ruci držati "Mladog Tex-a" broj jedan od Libellusa ili imati komplete recimo Dragonera, Tex kolor (pa i kolor specijal ili Albume), 140-tak knjiga Nathana, 110 knjiga "Pilota", 110 knjiga (i kusur spin-offova) "Strica" Martina, 110 knjiga Texa redovne serije i itd... O njihovim (jel Libellusovim) Albumima i kraćim serijama da ne pričam.
Ne bih se iznenadio da će kod njih (s obzirom da je Zagor ipak najprodovaniji) izaći i specijalci MAXI-ji i ostalo u koloru. Jer iskreno kolor pogotovo u starijim epizodama te ovaj format jako pašu ovome "60-godišnjaku".

Ako uzmemo Libellus Zagor kolor koji ide najbolje i tiska se u 400 primjeraka s cijenom od 172 (jeftinija prvih 2 mjeseca) pa do 215 (skuplja nakon 2 mjeseca) kuna onda je tu zarada nekih 70-tak tisuća kuna i to bruto. Ne mogu procijeniti koliki je trošak izrade jedne takve knjige ali ipak mi se čini da je cijena sasvim realna i opravdana.

Dakle 10-tak Ludens Zagora je kao jedan Libellus Zagor kolor knjiga u kojoj je 300-tinjak strana (dakle 3 epizode). Meni se to čini sasvim ok odnos cijena/kvaliteta.
Ostala Libellus izdanja traže dodatno "trošenje" jer recimo Nick Raider knjige "čekaju" kad majstor Perović nacrta naslovnice knjiga (ne epizoda), a Nathan Never za epizode do 59 maestro Roberto ih isto tako mora nacrtati (dakle epizode). A tu su i naslovnice za Dylana i ne znam za koga još.

I na kraju svatko tko misli da može postići isti nivo kvalitete kao Libellus za nižu cijenu i da se "obogati" i ima 50-metarske jahte, 5 vila širom svijeta, široko mu polje strip izdavaštva.
Obećavam da ću, kao sad Libellusovci, imati svu moju moralnu podršku i sigurno ću kupiti taj vrhunski upakiran uradak po toj jeftinijoj cijeni.

Evo još jedan moj "krležijanski" post pa uživajte u njemu.






Predlažem da prije svakog uzimanja Libellusovog stripa u ruke odeš na tuširanje ledenom vodom da od prevelikog uzbuđenja ne doživiš samozapaljenje.



10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 17/06/2020 14:52:33
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/06/2020 : 15:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

Od mojeg "krležijanskog" posta, svi se "zalijepiše" za komentar o vrhnskoj kvaliteti Libellus izdanja gdje (po meni) Fibra malo zaostaje (najbliže su došli s "Locke & Key" triptihom), Čarobna malo više (skupa sa albumima koje izdaju ostali tipa Strip Agent, Bookglobe, Veseli Četvrtak pa Golconda i nekad Darkwood) pa onda ostatak ekipe koja ima mekoukorićena izdanja. Izdati kolor u mekim koricama je gotovo pa "svetogrđe", ali ok.
Izjave tipa "Libellus jest jako kvalitetan, to mu nitko ne osporava, ali njihove cijene to ne opravdavaju" (gdje pretpostavljam poster misli da viska cijena ne opravdava najbolju/vrhunsku kvalitetu) samo dokazuju moju tvrdnju da je po dizajnu i "fizikalnoj" kvaliteti Libellus ispred svih ostalih.
Volio bih da mi poster (velika031) obrazloži i argumentira zašto je cijena Libellusovih izdanja neopravdano previsoka?
Probajte u ruci držati "Mladog Tex-a" broj jedan od Libellusa ili imati komplete recimo Dragonera, Tex kolor (pa i kolor specijal ili Albume), 140-tak knjiga Nathana, 110 knjiga "Pilota", 110 knjiga (i kusur spin-offova) "Strica" Martina, 110 knjiga Texa redovne serije i itd... O njihovim (jel Libellusovim) Albumima i kraćim serijama da ne pričam.
Ne bih se iznenadio da će kod njih (s obzirom da je Zagor ipak najprodovaniji) izaći i specijalci MAXI-ji i ostalo u koloru. Jer iskreno kolor pogotovo u starijim epizodama te ovaj format jako pašu ovome "60-godišnjaku".

Ako uzmemo Libellus Zagor kolor koji ide najbolje i tiska se u 400 primjeraka s cijenom od 172 (jeftinija prvih 2 mjeseca) pa do 215 (skuplja nakon 2 mjeseca) kuna onda je tu zarada nekih 70-tak tisuća kuna i to bruto. Ne mogu procijeniti koliki je trošak izrade jedne takve knjige ali ipak mi se čini da je cijena sasvim realna i opravdana.

Dakle 10-tak Ludens Zagora je kao jedan Libellus Zagor kolor knjiga u kojoj je 300-tinjak strana (dakle 3 epizode). Meni se to čini sasvim ok odnos cijena/kvaliteta.
Ostala Libellus izdanja traže dodatno "trošenje" jer recimo Nick Raider knjige "čekaju" kad majstor Perović nacrta naslovnice knjiga (ne epizoda), a Nathan Never za epizode do 59 maestro Roberto ih isto tako mora nacrtati (dakle epizode). A tu su i naslovnice za Dylana i ne znam za koga još.

I na kraju svatko tko misli da može postići isti nivo kvalitete kao Libellus za nižu cijenu i da se "obogati" i ima 50-metarske jahte, 5 vila širom svijeta, široko mu polje strip izdavaštva.
Obećavam da ću, kao sad Libellusovci, imati svu moju moralnu podršku i sigurno ću kupiti taj vrhunski upakiran uradak po toj jeftinijoj cijeni.

Evo još jedan moj "krležijanski" post pa uživajte u njemu.






Predlažem da prije svakog uzimanja Libellusovog stripa u ruke odeš na tuširanje ledenom vodom da od prevelikog uzbuđenja ne doživiš samozapaljenje.






Hm.. Možda da je umjesto tekuće vode tekući dušik, da se izbjegne incident sličan u Černobilu ili Otoku 3 Milje.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/06/2020 : 23:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
@mmihoci
Ne mislim da ti trebam elaborirati tvrdnju da je Libellus preskup, to je jednostavno tako. Bez obzira na (vrhunsku) kvalitetu.
Ili je to samo moje mišljenje. Svejedno.

Edited by - velka031 on 17/06/2020 23:34:37
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/06/2020 : 00:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mihoci Vam je objasnio kao i mnogi kako jeste. I to kao cetrnaestogodisnjacima. Jednostavnom matematikom. Moras imati Perovica,DeAngelisa i Brindisija na platnom spisku, jos da im ostane za jahtu,kako da ne. Nisam o tome razmisljao za te izdatke,vidis vrag je u detaljima kad podrobnije razmislis.
Imaju svoju publiku,imaju spurijus i takt,sluh za ljude i sta bi jos?
Ja kupujem i od jednih i drugih i trecih i zadovoljan.
Libellus vise volim sto se usudio,ono reci cemo imali su muda koja su eto privukli pozornost publike i kupuju ta MF izdanja. Tako i Fibra ima svoj sarm BD-a sa hrpu nepoznatih autora koje nikad nismo culi,bar mi iz stare skole, pa supergacesa itd. Ludens/strip-agent su jedini kiosk izdavaci i naklon,servus,ljubim ruke.



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/06/2020 : 00:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I ja sam realan.
Ono sto mi se cini prihvatljivo kupim.
Sad mi idu na listu Dyd pripovijesti,vec rezervirao,NN 15 i mladi Tex 2.
Ide mi 60 ojra na njihov racun, ali nije to svaki mjesec, pa prihvatljivo. Do kraja godine ako im idu van jos koji NN i Dyd kolor super, do Nove godine cu odvojiti od hrane,goriva,alkohola,cigareta,narkotika,kozmetike,estetike,parfema,kafe,masazerke,fitnesa,smoothija,pa cu ustedjeti za strip. A planiram Mercedes kupiti do 45 godine. To sto 100 eura ode libellusu nece me ni osiromasiti niti obogatiti.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/06/2020 : 02:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
@mmimhoci možeš li mi molim te elaborirati po kojim si ti to kriterijima zaključio da se Fibra "približila" Libellusu tek sa Locke&Key-em? Ono, 12 godina izdavanja najvažnijih djela devete umjetnosti u raznoraznim varijacijama papira koje ni kod jednog drugog izdavača nismo vidjeli, i eto, tek 2018. se Fibra uspjela malo približiti Libellusu. Iskreno, ne vjerujem ni da bi Markos Locke&Key uvrstio ni među top 10 svojih najkvalitetnijih izdanja, a kamoli kao najkvalitetnije. Ako je to jedino fibrino izdanje koje si kupio onda ok, ali preporučam ti da pročekiraš izdanja poput Moebius - metalne godine, Opskurni gradovi, Johnathan, Eternaut (reizdanje), Blast, Brodeckov izvještaj,... pa mi onda reci kako takvo "pakovanje" nije dostojno Libellusovog Mladog Texa ili nedajbože redovnih bonelli serijala. Ti Bonelli trobroji su prije 15 godina uistinu i bila najkvalitetnija izdanja na domaćem tržištu, ali danas su minimalno zadovoljavajući standard, a ne neka ekstra kvaliteta, barem što se kvalitete papira i uveza tiče.


A i molio bih te da mi objasniš kako po dizajnu Libellus može biti ispred Fibre? Kaj Melina Mikulić radi preko one stvari kad radi za Fibru?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/06/2020 : 12:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Na Libellusovom Mister Nou je briljirala sa onim hrbatima . Ružnije hrbate nikad nisam imao na svojim policama.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 18/06/2020 : 13:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je da neki (ili većina) stripoljubaca si ne mogu priuštiti svaki strip koji želi. Ja sam jedan od manjine (ili većine) kojemu to srećom nije problem.
Mogu samo onim "drugima" dati svoju punu moralnu podršku da si promijene situaciju, ali jebiga, za financije se moraju sami snaći. U ovoj "post Korona histeriji" stvari će vjerojatno biti još teže i za Izdavaće i za one koji kupuju njihove "dragulje". Ali tu, na žalost, nema pomoći.

U prvom svom postu sam probao (uz popis lipanjske ture) dočarati (ok, možda i uz mali "marketing") novih 10 knjiga iz Libellus "radionice".
Smatram i dalje da je "Mladi Tex" s obzirom na dizajn, format, boje i sam papir najbolje dizajnirana knjiga do sada koju sam imao prilike vidjeti i opipati (ne pod tušem i ne u rukavicama). Dragonero koji je počeo prije 2 godine izgleda u odnosu na ostale Libellus serijale još bolje što i nije čudno jer tehnologija danas i od prije 10 ili 15 godina se ipak unaprijedila.
Libellus ima, ako hoćete, "sreću", a Fibra "nesreću" što imaju dugovječne serijale (Nathan Never, Pilot, Stric Martin, Tex, Zagor, Magični i itd...) pa 100 i kusur knjiga koje "uniformno" su dizajnirane (neke kao Nathan drže dizajn 15-tak godina što mi odgovara ako je to možda danas i zastarjelo, mada mislim da nije) izgledaju "mrak" na polici. I to je jedan od razloga što dajem "malu" prednost Libellusu u odnosu na Fibru a onda ostale što se "fizičkog" dizajna tiče (na stranu cijena ili kvaliteta sadržaja).
I da me mučite "kineskim" metodama, ali 3u1 Libellus knjige (Nathan, Dylan "u crnim koricama", Dragonero, Nick, Magični te Zagor u povećem formatu u koloru "u crvenim koricama") s uniformnim dizajnom što orginalno što upletanjem Libellusovaca će mi ostati najbolje.

Imam dojam da iz mojeg drugog posta "izvire" osjećaj da omalovažavam druge Izdavače i ljude koji se kriju iza kreacija koje rade.
Ispričavam se zbog tog "osjećaja" jer mi nije bila namjera nekoga omalovažavati, naprotiv uvjeren sam da strip izdavači taj posao rade s puno entuzijazma.
Smeta me kad na nekim forumima naletim na izjave tipa "ovi bezobrazni/nezosjećajni, 'tajkuni' iz XYZ kuće koji imaju ergelu jahti imaju bezobrazno visoke cijene", a da prije toga malo ne razmisle zašto je to tako.
Jer uvjeren sam da ni jedan strip Izdavač se neće obogatiti na tom poslu (a nekima je to hobi).
Moje je samo da probam kupovinom (prema svojim afinitetima) da koliko-toliko podržim Izdavače da mogu i dalje (ajd recimo) "normalno preživljavati" i da ja nisam stripa "gladan".

I na kraju Libellus bez obzira na sve izgura ili izgurava sve duže serijale do kraja i drži se kronologije gdje može s obzirom na prava od vlasnika. Trebate pročitat na njihovom forumu kako i zašto je recimo "Spirou & Fantasio" izlazio, kako je već izlazio, pa ćete shvatiti zašto su neke stvari takve kakve jesu. O posebnim dogovorima za nove naslovnice za neke knjige sam već pisao pa se neću ponavljat. OK vjerujem i da drugi Izdavači imaju slične probleme ali, kad Libellus "grize", drugi odustaju i drže kvalitet pošto-poto (za primjer vidite Zagor 75 gdje su zbog "bezvezne" greške u prijelomu odštampali novi set knjiga) onda je pošteno i normalno respektirati tu ekipu.

U svojoj kolekciji (jer sam onaj od "prvih" tj. sretnik pa si mogu priuštiti) imam stripove od: Libellusa, Fibre, Ludensa, Strip Agent, Bookglobe, Čarobne Knjige, Veselog Četvrtka, Forme B, Phoenix Pressa, a i još nekih drugih koji mi ne padaju na pamet.
Prvo gledam dal' taj strip ima na hrvatskom a ako ne onda tražim kod srpskog izdavača (slovenski, makedonski, albanski, talijanski, mađarski,njemački, francuski, engleski za sad ne bi, sorry).
Onda ako ima u tvrdim koricama dajem prednost, te onda na kraju cijena.

Sve novo uzimam kod svog prijatelja iz Babilona jer on ima stripove s domaćeg (hrvatskog) i srpskog područja. Dio sam nabavio s aukcija, dio iz ostalih striparnica u Hrvatskoj i dio direkt od Izdavača ako Babilon nema taj naslov (starije i traženije naslove ili Izdavač ima neku akciju kao što imaju Fibra ili Libellus za neke obljetnice ili "tragedije" kao što je ova zadnja "Korona histerija").

Imam recimo od Ludens (Mark, Miki, Blek, Kit Teller, Zagor, Tex, Dylan) te popratni almanasi, maxiji, specijali i tu Ludens ispred srpskih zbog jezika, jel, pa do Fibrinih "cigli/knjižurina" (Živi mrtvaci, Sandman, Batman, 100 metaka, Transmetropolitan, Y-posljednji muškarac, Daredevil, Čudovište iz močvare, Punisher, Alvar Mayor, Hellboy, Hitman, Locke & Key, nekoliko kolorki i itd...).
Na srpskom imam Bonelli-jevce koje nema na hrvatskom (Julia, JDJP, Morgan Lost, Merkurio Loi, Napoleone)

Imam i "preklapanja", najviše na Zagoru jer ga ima najviše ovdje na "našem" području i jer počeh "stare" epizode skupljat u onim Ludensovim knjižurinama (imam ih sve), pa sam onda "zapalio" na Libellusove kolorce pa onda jebiga Ludens krenuo s "Zagor orginal" (mala simpatična knjižica s niskom cijenom) pa onda Veseli Četvrtak frkne u "Zlatnoj Seriji" poneku epizodu (a to sam počeo skupljat tak da sam prve dvije knjige dobio na poklon pa te navuče nostalgija iz 80-tih i onda ga "jebaj" zašto bi Libellusovci bolje "grizli" od mene pa dok mogu i živ sam guram i dalje, a poslije me baš briga).

Opet ja "krležijanskim" stilom. Pa tko ima snage i volje nek čita.
Idem sad pročitat jedan strip da se odmorim od vas i ovog tipkanja.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 18/06/2020 : 14:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
I Libellus i Fibra imaju vrhunska izdanja i ne mogu reći da ijedno od njih dvoje radi bolje stripove od drugoga. Mislim na kvalitetu izrade, ne na sadržaj.

Fibra ima prednost u vidu činjenice da je Markos svestran čovjek pa reže troškove gdje može sam radeći gomilu stvari pa su cijene osjetno niže od Libellusovih. Nisu male, ali za tu kvalitetu je to itekako povoljno. Mene, srećom, Bonelli uglavnom ne zanima, a ono što me zanima dostupno je u kiosk izdanjima pa ne ode puno love na to. Ali ja i da imam love na bacanje ne bih kupovao luksuzna izdanja ako imam dovoljno dobru alternativu. Primjerice, uzimam sad SA/Fibra Kena i sasvim sam zadovoljan. Da u isto vrijeme izlaze ovakvo izdanje i luksuzno tvrdokoričeno, kupovao bih ovo. Ali svaka roba ima svoje kupce i tu nema ništa sporno.

Malo je samo nezgodno izjaviti da je kvaliteta Libellusovih izdanja bolja nego kod Fibre kad su podjednaki u tom segmentu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/06/2020 : 14:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Kakvo svetogrđe!
Beva, pazi da na sebe ne navučeš bijes sekte, na tankom si ledu.

Bio tamo, vidio, dobro se zabavio, mnoge iznervirao... i s manje.

Btw, ako postoji blesavije prepucavanje na ovom forumu, ja ga nisam vidio. I ne žalim (možda tek za onim, tko je bolji revolveraš: Clint Eastwood ili John Wayne?).
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000