forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/07/2022 : 23:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Dado A. je kad tek kretali reka da će kad dođe do ovih kasnijih epizoda gurat do kraja makar tiraž bija 100 komada.
Fanovi imaju još 150 fore.


To si mi bia spominja ono kad san uzima u tebe one pilote s aukcija.
To stoji, oni bi to i napravili i virujen da oce.
Al kolika ce bit cijena knjige kad dođe do tih 100 komada, a doc ce..nekih 500 kuna.
Jel mislis da ima 100 ljudi koji ce davat 500 kuna za jedan strip misecno, a po novome planu ih 12 misecno..
Cisto sumnjan



Mislin da će ih se nać 100.
A aukcije će bit još luđe. Odlazit će brojevi po par iljada Eura.
Ako mi kristalna kugla ne laže.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 14/07/2022 : 23:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B
Jel mislis da ima 100 ljudi koji ce davat 500 kuna za jedan strip misecno, a po novome planu ih 12 misecno..


Čitajući forum, bit će. I tad će se s guštom kurčiti što je većini preskupo.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/07/2022 : 23:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by logo111

Ne ljutim se ja na tebe, samo bez veze dramatiziraš. Niti jedan serijal do sada nije prekinut a trenutno imaju najveću produkciju ikad, ako se ne varam 144 knjige godišnje pa to je u prosjeku svaka 2-3 dana izdanje.

Poskupljenje u ovo vrijeme uopće neću komentirati. Stripovi, kao i sve ostalo, su jako skupi, a biti će sve i još skuplje.
Jbg i ja sam se prije par godina vozio za 7 kn/lit.


Gledaj, ja ne mrzin ni tebe ni LL ni ivanloa..iako tako izgleda jer mi se gušt zajebavat i to je cila priča.
Al mislin da ne dramatiziran, konstantno padaju naklade svih izdanja a cijene rastu redovno plus zbog pada naklada, znaci nije obicno poskupljenje.
Nemoj gledat samo iz svoje perspektive, neki imaju manja primanja i vece troskove od tebe, nije svima high life da može ispalit 3500 kn za LL turu misecno


Pa imalo bi smisla to što pišeš da nisi reagirao sa godinu dana zakašnjenja. Naklada ti je pala prošle godine. Ovo konkretno poskupljenje nema veze sa padom naklade.
Sve poskupljuje pa zašto ne bi i strip ?
I poskupiti će opet i više... ti kao da si negdje izoliran...energetska kriza - možda najveća u povijesti, rat, inflacija, recesija, nema repromaterijala, cijena papira otišla u nebo itd....i ti se čudiš poskupljenju ? A ja se čudim tvom čuđenju.

Edited by - logo111 on 15/07/2022 00:00:57
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/07/2022 : 00:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by zeljko

Ne kontam
Poskupljenje???

Elaboriraj



294 cb stranice malog formata 245 kn.
Naklada 250.
Zar stvarno mislis da ce to jos dugo tako?



Izdavat ce oni samo primjerak za naseg pomorca i obvezne primjerke za nacionalnu biblioteku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 09:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by logo111

Ne ljutim se ja na tebe, samo bez veze dramatiziraš. Niti jedan serijal do sada nije prekinut a trenutno imaju najveću produkciju ikad, ako se ne varam 144 knjige godišnje pa to je u prosjeku svaka 2-3 dana izdanje.

Poskupljenje u ovo vrijeme uopće neću komentirati. Stripovi, kao i sve ostalo, su jako skupi, a biti će sve i još skuplje.
Jbg i ja sam se prije par godina vozio za 7 kn/lit.


Gledaj, ja ne mrzin ni tebe ni LL ni ivanloa..iako tako izgleda jer mi se gušt zajebavat i to je cila priča.
Al mislin da ne dramatiziran, konstantno padaju naklade svih izdanja a cijene rastu redovno plus zbog pada naklada, znaci nije obicno poskupljenje.
Nemoj gledat samo iz svoje perspektive, neki imaju manja primanja i vece troskove od tebe, nije svima high life da može ispalit 3500 kn za LL turu misecno



Zasto bi netko mrzio nekoga??? Pogotovo ivanal???

Sad ozbiljno. Koliko vidim Dade su neprikosnoveni u svojim namjerama da 'tucu i tucu' izdanja. Na dobronamjerne savjete i sugestije ne reagiraju. Forsiraju izdanja i ne jebu 2 posto. To je tako, i slabo vidim i mislim da ce se ista brzo promjeniti.
A kroz pricu sa gomilom kolekcionara vidim da ce ljudi lagano 'ispadati iz igre'. Neminovno. I onda ponovo zatvoreni krug, smanjenje tiraza, dizanje cijena. Ali ja zaista ne vjerujem da ce oni posustati. Bogami, sto mi se ne cini da ce zaista biti njihovih izdanja od 75 komada, po sta ja znam, 500 kuna... sve sam uvjereniji da r tako i biti. Ali okej, po stoti put, stvari su jednostavne; oni su takvi, izdanja su im takva, a ljudi ka ljudi moraju se u sve mjesati kao Vegeta. Umjesto da ih boli briga za ono sto ih boli briga. Jer ako te boli briga onda ides dalje, ili ne? Trebali napadati stalno nesto sto ti smeta? A ako netko stalno napada nesto ima problem ili vise problema. Meni je osobno zao svih ljudi s problemom. Ne bi zelio nikome probleme.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/07/2022 : 11:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
oni su profesionalci
ali možda bi malo morali ići na neki seminar

kako zadržati postojeću klijentelu a ne naguziti one koji ostaju

također treba li VAM tim ap marti mister i natah u vremenu kada ste 12 godina redovnog kašnjenja za talijanima
zašto je bila potrebna pješčana planeta i oni spin ofovi spin ofova (to je bio prvi razlog kad sam ja krenuo razmišljati o odustajanju)

izdavanje najvećih smeća zarad neke besmislene kronologije s likovima koji nemaju veze s natanom
nauštrb najbitnije kronologije... redovni brojevi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
628 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/07/2022 : 11:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Problem je u tome što se tako sigurno ne popularizira strip, no više su puta naglasili da oni izdaju stripove koje bi i sami htjeli imati u kvalitetnom izdanju i to upravo rade a i usput nešto zarade... No samo oni znaju kolika je ta zarada i da li se topi/raste ili štogod. Na kraju će dobiti to da će njihove stripove kupovati manja skupina ljudi kojoj očigledno nikakvo poskupljenje ne predstavlja problem i ok... Što bi rekli Zagorci; Da bi reč rekel!

Kao što vidimo naklade stalno padaju a cijena raste i možemo mi filozofirati da će oni tako vječno (osim ako nisu dobili na lotu) kada se pređe granica i kada se počne gubiti novac gotovo je... Nitko nije toliki psiho da gubi novac, dok ima zarade bit će i stripova. A nadam se da dobro zarađuju ili barem pristojno.

Ali i biologija čini svoje, bit će sve manje kupaca a zbog malog broja primjeraka i visokih cijena vjerujem da otpada veći broj nego što dolazi novih ljubitelji stripova. Tu ne mislim samo na Libellus, kao što rekoh prije i kiosk izdanja postaju luksuz za većinu ljudi.

Vjerojatno povremeno ŽIVNE strip scena kada se pojavi netko poput Marka ali dugoročno ide to prema strmopižđivanju... Ova luksuzna izdanja su samo nešto kao sviranje onog orkestra na palubi dok Titanic tone...

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/07/2022 : 11:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Samo si dao odgovor. Oni su profesionalci a ne cirkusanti u izdavaštvu.

A da znaju što rade, pokazuju sve ove godine u kojima uspješno opstaju na tržištu pa i stalno povećavaju produkciju.

Da slušaju kojekakve kvazi stručnjake sa foruma brzo bi ih uhvatio "agarthi-pergam" sindrom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/07/2022 : 11:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Samo si dao odgovor. Oni su profesionalci a ne cirkusanti u izdavaštvu.

A da znaju što rade, pokazuju sve ove godine u kojima uspješno opstaju na tržištu pa i stalno povećavaju produkciju.

Da slušaju kojekakve kvazi stručnjake sa foruma brzo bi ih uhvatio "agarthi-pergam" sindrom.



Ahahahaha, ovo je novo, dobar!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1078 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/07/2022 : 11:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by logo111

Ne ljutim se ja na tebe, samo bez veze dramatiziraš. Niti jedan serijal do sada nije prekinut a trenutno imaju najveću produkciju ikad, ako se ne varam 144 knjige godišnje pa to je u prosjeku svaka 2-3 dana izdanje.

Poskupljenje u ovo vrijeme uopće neću komentirati. Stripovi, kao i sve ostalo, su jako skupi, a biti će sve i još skuplje.
Jbg i ja sam se prije par godina vozio za 7 kn/lit.


Gledaj, ja ne mrzin ni tebe ni LL ni ivanloa..iako tako izgleda jer mi se gušt zajebavat i to je cila priča.
Al mislin da ne dramatiziran, konstantno padaju naklade svih izdanja a cijene rastu redovno plus zbog pada naklada, znaci nije obicno poskupljenje.
Nemoj gledat samo iz svoje perspektive, neki imaju manja primanja i vece troskove od tebe, nije svima high life da može ispalit 3500 kn za LL turu misecno



Zasto bi netko mrzio nekoga??? Pogotovo ivanal???

Sad ozbiljno. Koliko vidim Dade su neprikosnoveni u svojim namjerama da 'tucu i tucu' izdanja. Na dobronamjerne savjete i sugestije ne reagiraju. Forsiraju izdanja i ne jebu 2 posto. To je tako, i slabo vidim i mislim da ce se ista brzo promjeniti.
A kroz pricu sa gomilom kolekcionara vidim da ce ljudi lagano 'ispadati iz igre'. Neminovno. I onda ponovo zatvoreni krug, smanjenje tiraza, dizanje cijena. Ali ja zaista ne vjerujem da ce oni posustati. Bogami, sto mi se ne cini da ce zaista biti njihovih izdanja od 75 komada, po sta ja znam, 500 kuna... sve sam uvjereniji da r tako i biti. Ali okej, po stoti put, stvari su jednostavne; oni su takvi, izdanja su im takva, a ljudi ka ljudi moraju se u sve mjesati kao Vegeta. Umjesto da ih boli briga za ono sto ih boli briga. Jer ako te boli briga onda ides dalje, ili ne? Trebali napadati stalno nesto sto ti smeta? A ako netko stalno napada nesto ima problem ili vise problema. Meni je osobno zao svih ljudi s problemom. Ne bi zelio nikome probleme.


Nikad njima neće naklada biti 75 komada, prije će ugasiti.
Ja imam hrpu njihovih izdanja, dakle, od svega iz njihove
produkcije kupujem 70% možda i više i već sam negdje spomenuo
da Libellus svojim načinom izdavaštva ubija strip scenu i
sve dalje sam sve sigurniji u to i to svakoga tko voli strip
treba i mora biti briga i stoga ima pravo komentirati.
200 komada Nicka Raidera za 235 kuna po komadu je smiješno.
Reći ćeš da se ni to ne rasproda. Pa naravno da se ne rasproda
kad je 235 kuna. Reći ćeš da je bila naklada 500 komada pa ga
eno još u skladištima kao da je to problem? Strip treba
biti dostupan jer je to serijal i možda se netko tek na pola
puta odluči uskočiti u vlak što je logično ali tko će se
odlučiti na takvo nešto kada je gotovo pola serijala rasprodano!?
Smatram da se u 10 godina pojavi i nešto novih čitatelja, nešto
nove publike koja bi možda ispratila nekog od junaka ali, 225 kuna!?
To što oni tempiraju prodaju cijele naklade
u mjesec dana, e to je najveći problem.
Neminovno je da cijena raste a naklada pada pa dokle ide.
Sprdalo se tu iz Pergama a njihovo izdanje Mister Noa po tri epizode
u mekom uvezu je idealan omjer cijene i kvalitete, nesumnjivo
bi bilo toga još da nisu, koliko sam imao za čuti, nekome
bili trn u peti i velika smetnja. Ljudima kapa do poda, a to
što smo mi balkanska vukojebina (najviše u glavama) e, to
je drugi par cipela, postola ili kako hoćeš.
Sve je ovo biznis i to je OK ali mi izrazito smeta
kad se u tome govori o ljubavi prema stripu.
Pravi primjer dobrog posla i ogromne ljubavi prema stripu je
gospodin Šunjić koji je za svoj rad zaslužio svaku
pohvalu i nadam se da mu se to barem u nekoj mjeri vrati.
Bez ikakvih zamjerki molim, ovo je ipak samo moje mišljenje...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 12:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by logo111

Ne ljutim se ja na tebe, samo bez veze dramatiziraš. Niti jedan serijal do sada nije prekinut a trenutno imaju najveću produkciju ikad, ako se ne varam 144 knjige godišnje pa to je u prosjeku svaka 2-3 dana izdanje.

Poskupljenje u ovo vrijeme uopće neću komentirati. Stripovi, kao i sve ostalo, su jako skupi, a biti će sve i još skuplje.
Jbg i ja sam se prije par godina vozio za 7 kn/lit.


Gledaj, ja ne mrzin ni tebe ni LL ni ivanloa..iako tako izgleda jer mi se gušt zajebavat i to je cila priča.
Al mislin da ne dramatiziran, konstantno padaju naklade svih izdanja a cijene rastu redovno plus zbog pada naklada, znaci nije obicno poskupljenje.
Nemoj gledat samo iz svoje perspektive, neki imaju manja primanja i vece troskove od tebe, nije svima high life da može ispalit 3500 kn za LL turu misecno



Zasto bi netko mrzio nekoga??? Pogotovo ivanal???

Sad ozbiljno. Koliko vidim Dade su neprikosnoveni u svojim namjerama da 'tucu i tucu' izdanja. Na dobronamjerne savjete i sugestije ne reagiraju. Forsiraju izdanja i ne jebu 2 posto. To je tako, i slabo vidim i mislim da ce se ista brzo promjeniti.
A kroz pricu sa gomilom kolekcionara vidim da ce ljudi lagano 'ispadati iz igre'. Neminovno. I onda ponovo zatvoreni krug, smanjenje tiraza, dizanje cijena. Ali ja zaista ne vjerujem da ce oni posustati. Bogami, sto mi se ne cini da ce zaista biti njihovih izdanja od 75 komada, po sta ja znam, 500 kuna... sve sam uvjereniji da r tako i biti. Ali okej, po stoti put, stvari su jednostavne; oni su takvi, izdanja su im takva, a ljudi ka ljudi moraju se u sve mjesati kao Vegeta. Umjesto da ih boli briga za ono sto ih boli briga. Jer ako te boli briga onda ides dalje, ili ne? Trebali napadati stalno nesto sto ti smeta? A ako netko stalno napada nesto ima problem ili vise problema. Meni je osobno zao svih ljudi s problemom. Ne bi zelio nikome probleme.


Nikad njima neće naklada biti 75 komada, prije će ugasiti.
Ja imam hrpu njihovih izdanja, dakle, od svega iz njihove
produkcije kupujem 70% možda i više i već sam negdje spomenuo
da Libellus svojim načinom izdavaštva ubija strip scenu i
sve dalje sam sve sigurniji u to i to svakoga tko voli strip
treba i mora biti briga i stoga ima pravo komentirati.
200 komada Nicka Raidera za 235 kuna po komadu je smiješno.
Reći ćeš da se ni to ne rasproda. Pa naravno da se ne rasproda
kad je 235 kuna. Reći ćeš da je bila naklada 500 komada pa ga
eno još u skladištima kao da je to problem? Strip treba
biti dostupan jer je to serijal i možda se netko tek na pola
puta odluči uskočiti u vlak što je logično ali tko će se
odlučiti na takvo nešto kada je gotovo pola serijala rasprodano!?
Smatram da se u 10 godina pojavi i nešto novih čitatelja, nešto
nove publike koja bi možda ispratila nekog od junaka ali, 225 kuna!?
To što oni tempiraju prodaju cijele naklade
u mjesec dana, e to je najveći problem.
Neminovno je da cijena raste a naklada pada pa dokle ide.
Sprdalo se tu iz Pergama a njihovo izdanje Mister Noa po tri epizode
u mekom uvezu je idealan omjer cijene i kvalitete, nesumnjivo
bi bilo toga još da nisu, koliko sam imao za čuti, nekome
bili trn u peti i velika smetnja. Ljudima kapa do poda, a to
što smo mi balkanska vukojebina (najviše u glavama) e, to
je drugi par cipela, postola ili kako hoćeš.
Sve je ovo biznis i to je OK ali mi izrazito smeta
kad se u tome govori o ljubavi prema stripu.
Pravi primjer dobrog posla i ogromne ljubavi prema stripu je
gospodin Šunjić koji je za svoj rad zaslužio svaku
pohvalu i nadam se da mu se to barem u nekoj mjeri vrati.
Bez ikakvih zamjerki molim, ovo je ipak samo moje mišljenje...


Imamo novoga mrzitelja na forumu.
Dobrodoša!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 12:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mrzitelj? Nikako ne bi reka.
Nemoj bacat Heppo kocke u zeravu, Jere...

Covik lipo pise s kuta gledanja strip ljubitelja.

Ono sto se proteze godinama i stranicama jest nerazumijevanje sto je LL?
A to je nakladnik kolekcionarskih knjiga bas kako bi ih oni, gazde, htjeli imati.
A sve ostalo sto to povlaci tolike smo pute razglabali...

Pa dokle vise?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 15/07/2022 : 12:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
U svakom neprodanom primjerku "zarobljen" je novac.

Tiraž Zagora je 400 komada po recimo 200 kuna što čini 80 000 kuna. Dakle, po turi ugrubo oko 600 000 do 800 000 kuna.

Na godišnjoj razini je to koji milijun.

Već sam prije rekao ako netko ima neku dobru ideju da strip bude u kvaliteti LL-a (jer LL neće izgleda odustati od svojih principa) za jiftinije novce nek ju podjeli.

Priče oko kiosk izdanja od LL-a teško da će se ostvariti pa ih treba jednostavno zaboraviti.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
785 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 15/07/2022 : 13:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mrzitelj? Nikako ne bi reka.
Nemoj bacat Heppo kocke u zeravu, Jere...

Covik lipo pise s kuta gledanja strip ljubitelja.

Ono sto se proteze godinama i stranicama jest nerazumijevanje sto je LL?
A to je nakladnik kolekcionarskih knjiga bas kako bi ih oni, gazde, htjeli imati.
A sve ostalo sto to povlaci tolike smo pute razglabali...

Pa dokle vise?



Potpisujem i tvoje i udarnikovo.
Jedina stvar zbog koje "napadan" je sebičnost, jer virova ili ne i ja volin strip i ocu da ovo šta skupljan ide do kraja, a bojin se da ide u krivom smjeru, intenzivnije nego ikad.
Ima i logova tvrdnja uporište, al za opstanak nije dovoljno pojacat produkciju na maksimum, triba to i prodat, a prodaja drastično opada, nikad slabija
I sa svakim skidanjem naklade za 50 racunaj da ti odlazi jos par kupaca jer je naklada pala a cijena se digla.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jednom davno, cak decidirano su tvrdili da nece izdavati Alan Forda. A vidi gdje je to danas doslo...

No od njih kiosk, sc izdanja nikad necemo vidjeti. Ne znam ni zasto bi? To se slobodno moze zaboraviti kao mogucnost.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 13:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Čisti mrzitelj.
Ne dajte da vas slatke riječi zavaraju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
785 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 15/07/2022 : 13:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Čisti mrzitelj.
Ne dajte da vas slatke riječi zavaraju.


Beskrupulozni mrzitelj i spamer.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by ivanl

Mrzitelj? Nikako ne bi reka.
Nemoj bacat Heppo kocke u zeravu, Jere...

Covik lipo pise s kuta gledanja strip ljubitelja.

Ono sto se proteze godinama i stranicama jest nerazumijevanje sto je LL?
A to je nakladnik kolekcionarskih knjiga bas kako bi ih oni, gazde, htjeli imati.
A sve ostalo sto to povlaci tolike smo pute razglabali...

Pa dokle vise?



Potpisujem i tvoje i udarnikovo.
Jedina stvar zbog koje "napadan" je sebičnost, jer virova ili ne i ja volin strip i ocu da ovo šta skupljan ide do kraja, a bojin se da ide u krivom smjeru, intenzivnije nego ikad.
Ima i logova tvrdnja uporište, al za opstanak nije dovoljno pojacat produkciju na maksimum, triba to i prodat, a prodaja drastično opada, nikad slabija
I sa svakim skidanjem naklade za 50 racunaj da ti odlazi jos par kupaca jer je naklada pala a cijena se digla.



To sto posto, jbg.
Vidis da mores lipo kad oces. To svak normalan zna.
Cuj, Dade ti nece nikad nikog poslusat. A i vrova, ne virova, nakladnici i to svi su na svoju ruku, da ne upotrebljavan neku tezu ric, jer opet cemo otic u ludilo rasprave. Ali i oni ka i svi umjetnici pice svojim putom i to je to...

P.s samo ne potpisuj nista Jerino!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Čisti mrzitelj.
Ne dajte da vas slatke riječi zavaraju.



Zagadaru sporki, oces da nas i odavde skartaju? Di cu onda ista pisat. Samo o rocku...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2586 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/07/2022 : 13:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by udarnik007




Imamo novoga mrzitelja na forumu.
Dobrodoša!


i to jedan od žeščih, odma ga volin ka brata,

pridružujen se dobrodošlici!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/07/2022 : 13:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B
I sa svakim skidanjem naklade za 50 racunaj da ti odlazi jos par kupaca jer je naklada pala a cijena se digla.


Ajde kad smo počeli poprilično normalno razglabati... usudit ću se nešto napisat.😉

Misliš li da su oni spustili tiraž i digli cijenu jer žele radit sve u dvista komada.
Pa kad sve obaviš do predaje u tisak, valjda je to svima jasno, onda ti svejedno koliko ćeš tiskati. Osim naravno ako nisi svjestan da se ne može prodati. I da, netko je spomenija NR... još ga ima, onih prvih brojeva. Zar ne misliš da su u prvih godinu, dvi sa tiražom od 500 došli na 23,34,15... primjeraka na skladistu, da nebi i dalje tiskali 500?
Ima bi još štogod ali moran malu uspavljivat🤣❤️

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
628 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/07/2022 : 14:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ne bih baš išao tako daleko da kažem da su Libellusovci grobari stripa ali sigurno nisu ni dobročinitelji... no oni nikada nisu ni rekli da žele biti majke Tereze stripa, rade što hoće pa kome se sviđa ili ne sviđa. Ali je činjenica da se stripovi desetljećima čitaju sve manje... Skupa izdanja sigurno neće pomoći popularizaciji stripa. No svjedoci smo da se i tzv. jeftini kiosk strip ne prodaje baš bajno, bilo je propalih serijala a i izdavača.

Druga stvar što je meni bizarno da jeftini Bonelli strip koji je i zamišljen od početka da bude jeftin i da bude hiper produkcija pristupačna masama, bez obzira što ima mnogo remek-djela među Bonellijima ipak je to šrot strip za mase koji nikada nije bio namjenjen da se radi u"luksuznom" izdanju. Ali kao što rekoh, tko voli neka izvoli.

Meni su recimo super kiosk izdanja 3 u 1, nikada ne bih skupio sve Ken Parkere da nije tog "jeftinog" izdanja, i ja se kao klinac kao i većina djece nisam navukao na Kena, tako da kupovinu tvrdoukoričenog izdanja nisam ni razmatrao. Sada sam shvatio u kojoj sam zabludi bio i sretan sam da ima cijeli serijal i da sam ga pročitao sa zakašnjenjem od kojeg desetljeća :)

Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 15/07/2022 : 14:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Da nema LL onda bi bilo više "šrot" stripova u mekim koricama za kiosk.
Po meni to je promašena pretpostavka.

Da nema LL, vjerojatno nikad ne bih imao NN u toliko knjiga koliko imam danas. O drugim Bonelli junacima da ne pričam.

A o AF-u u "ultimativnom" izadnju da ne pričam.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
628 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/07/2022 : 14:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Naravno da to stoji... Pa upravo ja imam njihovih gomilu Nathana koje nikada ne bih niti vidio da ih oni nisu izdali...

I opet ponavljam znam da nisu oni tu da rješavaju probleme popularizacije stripa, oni su samo posljedica cjelokupnog stanja društva.

Ali isto tako i dalje mislim da je sve to bizarno. Evo baš kad smo kod Nathana, tamo su valjda stavili neke od najgorih crtača u Bonelli staffu... I to govorim ja koji Nathana volim. Stvarno je ludo tiskati tvrdoukoričena izdanja nekih od tih brojeva. Dok npr. neki Teksovi gdje je skoro krema svjetske produkcije stripa itekako zaslužuju tisak tvrdoukoričenih izdanja u većihm formatima.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/07/2022 : 14:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mislim da Libellus ubija strip scenu. Oni imaju svoju klijentelu sa luksuznim izdanjima. Ostali imaju Ludens ili Veseli cetvrtak, sada i Golkondu. Jeste, Libellus smanjuje tiraz jer ne zeli da ugrozi cash flow i to ubija njihove redovne kupce gde sam i ja jer cena raste. Ali to je sve poslovna politika. Upoznao sam dosta ljudi koji su odustali od odredjenih serijala Libellusa jer nisu mogli finansijski izdrzati. Ali u isto vreme uskacu u voz neki novi. Pitanje je sad odrzivosti tog sistema na duze staze, ali to vec spada u risk assesment vlasnika.
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000