forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Tex - Tex fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 374

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/04/2011 : 23:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
fantasticna nova naslovna teksa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2011 : 07:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Repubblica 219



Edit: A naslov je isti ko' LIB Tex 30 "Rat na pasnjacima".


http://www.shrani.si/f/H/pL/2dwMFDRL/219-1.jpg
http://www.shrani.si/f/2L/J7/3YgnOM0H/219-2.jpg


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 07/04/2011 07:48:36
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2011 : 11:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

"Kugo!"

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 07/04/2011 : 11:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Poli
Pa, trenutno se Libellus raspistoljava puno vise od ostalih, sto se tice Texa.



Iskreno, prvi Texovi me malo interesuju, a kod Libellus biblioteke uzivam samo u Noliti. Ocu ove nove , narod voli ove nove, nervira me to sto se forsiraju ti stari, grrrr.



Ma nemoj!
Ja, na primjer, bih htio da se prvo objave sve preskočene epizode, pa onda da se krene s novima. A siguran sam da su takvi u većini.
Ali, koliko znam, svake će se godine objaviti pet starih i tri nove priče (od orig. 569 nadalje).

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 12:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Ma nemoj!
Ja, na primjer, bih htio da se prvo objave sve preskočene epizode, pa onda da se krene s novima. A siguran sam da su takvi u većini.



Naravno da Libellus prvo treba objaviti kako je zapoceo.
Rekao sam da narod vise voli nove price (odprilike SD pa nagore) i to je to. Jel uradas na ovu moju tvrdju?

Edited by - kasper on 07/04/2011 12:30:00
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 13:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovezem na Polijev najavu:




Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2011 : 13:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Poli
Pa, trenutno se Libellus raspistoljava puno vise od ostalih, sto se tice Texa.



Iskreno, prvi Texovi me malo interesuju, a kod Libellus biblioteke uzivam samo u Noliti. Ocu ove nove , narod voli ove nove, nervira me to sto se forsiraju ti stari, grrrr.



Ma nemoj!
Ja, na primjer, bih htio da se prvo objave sve preskočene epizode, pa onda da se krene s novima. A siguran sam da su takvi u većini.
Ali, koliko znam, svake će se godine objaviti pet starih i tri nove priče (od orig. 569 nadalje).



5 starih i 3 nove?! Lijepo. To nisam znao...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2011 : 13:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Long nam zivi Ginosatis!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2594 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 07/04/2011 : 13:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by 76

Ma nemoj!
Ja, na primjer, bih htio da se prvo objave sve preskočene epizode, pa onda da se krene s novima. A siguran sam da su takvi u većini.



Naravno da Libellus prvo treba objaviti kako je zapoceo.
Rekao sam da narod vise voli nove price (odprilike SD pa nagore) i to je to. Jel uradas na ovu moju tvrdju?



Ne znam, nije dobro generalizirati. Mogu samo reći da su meni draže stare priče.
Od SD nagore prevladava Nizzi, a njegove su priče, pogotovo one u zadnjih 15-ak godina, neinventivne. Osobno su mi bolje Nizzijeve priče koje su izlazile u ZS (od broja 800 naviše). A i koliko pratim forum, Nizzi baš i nema previše obožavatelja kada su u pitanju njegovi noviji uradci. Čak mi se i Bosellijeve posljednje priče koje su objavili Ludens i VČ nisu svidjele, počeo je previše ličiti na Zagora (svaka njegova nova priča se nadovezuje na staru, a Tex bi trebao biti serijal u kojemu nije važno jesi li čitao prethodne priče ili ne).
S druge strane, u Libellus biblioteci izlaze 30 godina stare priče Bonellija seniora i juniora prepune akcije, a upravo takve priče su mi najdraže. Ne želim previše razmišljati dok čitam western-strip...

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 14:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Ne znam, nije dobro generalizirati.



Yap.

quote:
Originally posted by 76

Od SD nagore prevladava Nizzi, a njegove su priče, pogotovo one u zadnjih 15-ak godina, neinventivne. Osobno su mi bolje Nizzijeve priče koje su izlazile u ZS (od broja 800 naviše).



Poslednji bas dobar Nici mi je Pakleni Indijanac. Meni je na ZS 800 dobar Apanoza i Cejeni klub. Na 900 dva Nizija su odlicna, Atentatori i Bekstvo iz Andervila. Na ZS 1000 ima vise dobrih. Al generalno Tex je sa SD postao mnogo popularniji nego sto je bio ranije.

quote:
Originally posted by 76

S druge strane, u Libellus biblioteci izlaze 30 godina stare priče Bonellija seniora i juniora prepune akcije, a upravo takve priče su mi najdraže. Ne želim previše razmišljati dok čitam western-strip...



Matori Bonelli mi stvarno ne prija u Libellusu, ne intresuju me te price. Nisam ga citao dok sam bio klinac, da ima previse akcije i nema. Uglavnom tokom celog stripa se nesto planira, zavrsinice su bezveze, ima previse price, stripovi su mu uglavnom isti. Zlatni period mu je bio na ZS 100/200 i tu ima stvarno odlicnih prica, posle toga se izgleda istrosio. Kod Libellusa najbolji su mi Traper i Zelezna maska.
Nolita je majka , jedva cekam pricu koja je potegla dosta pitanja u Italiji (IT 242-252)

Edited by - kasper on 07/04/2011 14:21:50
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/04/2011 : 14:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Da se nadovezem na Polijev najavu:








Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2011 : 14:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Eh, kad bi barem scenaristi Texa bili tako dobri poput crtača.

Pitam se, postoji li neki dobar razlog zašto stranci smiju raditi kao crtači u Bonelliju, ali ne i kao scenaristi (ili barem meni nijedan ne pada na pamet)?

Na primjer, baš me zanima što bi sa Texom napravili Justin Gray i Jimmy Palmiotti, s obzirom da njihov Jonah Hex rastura.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 15:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Pitam se, postoji li neki dobar razlog zašto stranci smiju raditi kao crtači u Bonelliju, ali ne i kao scenaristi (ili barem meni nijedan ne pada na pamet)?



Segura kod Texa, Robin Wood kod Dilana. Razlog, pa cuvanje svog dupeta, sta bi bilo drugo.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2011 : 15:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Pitam se, postoji li neki dobar razlog zašto stranci smiju raditi kao crtači u Bonelliju, ali ne i kao scenaristi (ili barem meni nijedan ne pada na pamet)?



Segura kod Texa, Robin Wood kod Dilana. Razlog, pa cuvanje svog dupeta, sta bi bilo drugo.


Točno, da, Segura je radio onaj niz Texovih Maxija sa Ortizom i onih par epizoda Magičnog Vjetra pod Manfredijevom palicom.

Ipak, Segura i Wood su samo iznimke, angažirani radi specijalnih izdanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 15:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
A mozda je kriv i univerzalni razlog, Boneliju se ne daju pare. Al opet cenim da je mnogo veci problem sa scenaristima kod stalih B. izdanja.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/04/2011 : 16:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bonelli bi itekako dao pare, to nije upitno. Nego je konzervativan i boji se reakcije publike ako mu scenaristi krenu previše mijenjati junake. Ne vjeruje da stranci razumiju tradiciju koju ti likovi imaju u Italiji i kako ne mogu biti drugačiji nego jesu. I vjerojatno je u pravu. Možeš mislit kako bi jedan Palmiotti pisao Texa i kako bi na to reagirao tipičan Texov čitatelj... Tex je stijena, mit, legenda - prvo i osnovno je: ne talasaj:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2011 : 16:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Bonelli bi itekako dao pare, to nije upitno. Nego je konzervativan i boji se reakcije publike ako mu scenaristi krenu previše mijenjati junake. Ne vjeruje da stranci razumiju tradiciju koju ti likovi imaju u Italiji i kako ne mogu biti drugačiji nego jesu. I vjerojatno je u pravu. Možeš mislit kako bi jedan Palmiotti pisao Texa i kako bi na to reagirao tipičan Texov čitatelj... Tex je stijena, mit, legenda - prvo i osnovno je: ne talasaj:)


Ali svejedno, nije li nelogično biti konzervativan i držati se tradicije ako ti to ne donosi novce, a kamoli nove čitatelje?

Zar je zbilja veliki rizik probati sa nekim novim scenaristom koji ima svježe ideje? Mislim, čak ne bi to bio niti toliki rizik. Neka Boselli ili tko već piše Texa po starom, a novi scenarist neka ga piše na svoj način, i neka se izmjenjuju. U Bonelliju će vidjeti koji se pristup bolje prodaje i na temelju toga mogu odlučiti šta dalje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/04/2011 : 16:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Markos

Bonelli bi itekako dao pare, to nije upitno. Nego je konzervativan i boji se reakcije publike ako mu scenaristi krenu previše mijenjati junake. Ne vjeruje da stranci razumiju tradiciju koju ti likovi imaju u Italiji i kako ne mogu biti drugačiji nego jesu. I vjerojatno je u pravu. Možeš mislit kako bi jedan Palmiotti pisao Texa i kako bi na to reagirao tipičan Texov čitatelj... Tex je stijena, mit, legenda - prvo i osnovno je: ne talasaj:)


Ali svejedno, nije li nelogično biti konzervativan i držati se tradicije ako ti to ne donosi novce, a kamoli nove čitatelje?


Nema li Tex jos uvek milionske tiraze po Italiji i ubedljivo je najcitaniji strip tamo...?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2011 : 16:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nema li Tex jos uvek milionske tiraze po Italiji i ubedljivo je najcitaniji strip tamo...?


Ne, prodaje se u 300 tisuća primjeraka mjesečno, ako se ne varam. Nekoć se možda prodavao u milijunskim tiražima, ali više ne.

Moj komentar se nije nužno odnosio samo na Texa. Zagor je isto dobar primjer. Na koji način žele poboljšati njegovu prodaju? Recikliraju stare ideje, šalju ga na drugi kraj svijeta. Kao da to već nismo vidjeli nekoliko puta. Tu isto jedan sviježi pristup ne bi škodio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/04/2011 : 22:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ajte na brzinu, dajte mi neke ZS epizode po vasem izboru da utovarim na iPad veceras. Preferiram nesto malo poznije, od ZS 600, rane epizode mi nisu toliko mile.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 07/04/2011 : 23:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
220 000
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 07/04/2011 : 23:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ajte na brzinu, dajte mi neke ZS epizode po vasem izboru da utovarim na iPad veceras. Preferiram nesto malo poznije, od ZS 600, rane epizode mi nisu toliko mile.



Od 800 do kraja

ZS 898/900 Čejen klub
ZS 801/802 Miltonov testament
ZS 937/939 Ratni požar
ZS 921/923 Ubojstvo u Corpus Christiju
ZS 1021/1022 Braća Border
ZS 1028/1030 Tiha smrt
ZS 1035/1038 Močvare Luizijane
ZS 1075/1078 Transkanadijana
ZS 1080/1083 Zenda


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2011 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ajte na brzinu, dajte mi neke ZS epizode po vasem izboru da utovarim na iPad veceras. Preferiram nesto malo poznije, od ZS 600, rane epizode mi nisu toliko mile.



Bekstvo iz Andervila 93x
Atentatatori 92x
Cejeni Klub 89x
Brod u pustinji 102x
Zenda 108x
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/04/2011 : 02:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Procitao slanu lagunu, bas dobra epizoda! sledeca je zenda...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/04/2011 : 02:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
e da... u prvoj svesci slane lagune carson spominje da su tex i on imali posla sa nekim jezevima koje je udario meteor pa su postali otrovni...ili tako nesto. koja je to prica?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 374 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000