forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Tex - Tex fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 373

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2021 : 08:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Milanov Tex Romanzi a fumetti broj 11, autor sa naslovnicom






te odakle mu likovi u stripu


Steven Seagal – Tex Willer





Sam Elliott – Kit Carson





Charles Bronson – Bandido





Lee Van Cleef – Ignatio





Thomas Rudy – Santiago





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 18/01/2021 08:36:30
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2021 : 08:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Emilio Fernández – Enrique





Danny Trejo – Diego Portela





Fernando Sancho – Octavio





Frida Kahlo – Blanca





Anthony Quinn – Don Léon





Wallace Beery – Bandido





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 18/01/2021 : 08:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



Steven Seagal – Tex Willer





Haha tako je..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 20:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bas zanimljivo!
Volim kada crtaci uzimaju kao reference poznate glumce.
I Laurenti je to radio u par Zagorovih epizoda.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/01/2021 : 20:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Meni Seagal sve vise lici na Bud Spencera.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2021 : 11:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nova trgovina Sergio Bonelli Editore otvorena je u Milanu, prošlog petka, 15. siječnja 2021. godine, na ulici Coni Zugna 6/8. Više od 160 četvornih metara, osam ogromnih izloga, dovoljno prostora za sve Bonellijeve junake, najnovije vijesti.

Duša Bonelli Pointa, prostora via Marghera koji je tri godine služio kao referentna točka mnogim obožavateljima svemira Bonelli, vraća se u život još jači, u novom sjedištu od više od 160 četvornih metara i osam velikih izloga, gdje sve bonelijanske vijesti i svi bonelijevski junaci pronalaze svoje mjesto.

Za sve ljubitelje stripova, Bonelli Store nudi i još jedno iznenađenje. Zapravo, uz Bonellijeve junake, postoji širok spektar publikacija tvrtke Panini Comics, koje imaju svoj posvećeni prostor u ovoj novoj trgovini Bonelli.

Trgovina Bonelli, očekuje sve obožavatelje i kolekcionare, od ponedjeljka do subote, od 10 do 19:30 sati. Poštujte odredbe talijanskih vlasti, ali idite u trgovinu Bonelli što je prije moguće!

Slike:
http://texwillerblog.com/?p=95185



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/01/2021 : 11:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
U doba korone, posebno vesele ovakve vijesti jer život ipak nije stao. Pa ni onaj stripovski.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2021 : 01:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Villina naslovnica za Tex Magazine 2021














Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/01/2021 : 14:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nastanak Dottijeve naslovnice za broj 27 i razlicice naslovnice































Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/01/2021 : 14:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

























Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 26/01/2021 : 21:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Moram da se pohvalim svim ljubiteljima Teksa - pronašao sam SD komplet! Stiže, Bože zdravlja, početkom marta i jedva čekam! Tada ću prekinuti čitanje po ovom redosledu i baciti se na čitanje od prvog broja SD. Onda će mi faliti još 20tak epizoda da popunim rupe i sustignem VČ.

E sad, pošto bih i nastavio verovatno LU onda, da li su dostupne sve te epizode negde ili ima brojeva koji su raspordati od broja 133 i ne mogu ih pronaći?

Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 26/01/2021 : 23:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Kratak osvrt na nekoliko nerecenziranih Texovih priča koje sam pročitao u posljednje vrijeme:



Ruju/Prisco

Jednodijelna priča, sve već viđeno, ali vrlo pitko i u raspletu malo neočivano ili ne baš preočigledno (makar meni :)). Ima jedna brutalna scena koja me iznenadila, ali valjda je sve dozvoljeno kad je život ugrožen ... Crtež odličan, zapravo mi je čitav Texov staff između 8 i 10 tako da tu nema promašaja ...

Ukupno: 75/100

--------------------------------------------------------------------



Boselli/Mastantuono

Malo mi je bilo teže čitati ovu priču, morao sam dosta koristiti google translate, ali mi se jako svidjela. Zapravo je većina priče smještena u Texovim mlađim danima pa je i to dosta onako posebno i zanimljivo. Imamo dva vrhunska lika Jethroa i Glenna, pitam se da li su se nekad ranije ili kasnije pojavljivali? I među protivnicima ima par zanimljivih likova. Sve u svemu, jako zabavna priča sa par standardnih klišea sa odličnim crtežom i vrhunskim naslovnicama ...

Ukupno: 85/100

--------------------------------------------------------------------



Ruju/Font

Uff, ne znam je li do mene, ali meni je ova priča jedna od najboljih koje sam pročitao u posljednjih par godina. Strašno, napeto, vrhunski negativac (negativci) :) Naravno da ima par diskutabilnih scena, ali j*** to kad sve ostalo štima. Preporučujem svima, ovo mi je bilo relativno lagano za čitati sa zaista ograničenim znanjem italijanskog ... Crtež i naslovnice genijalni ...

Ukupno: 97/100

--------------------------------------------------------------------



Nolitta/Letteri

Ovo je starija priča, jako čudna i netipična za Texa. Scenaristički dosta čudno/lošnjikavo, ali ideja i atmosfera su mi super. RIP Letteri, RIP Nolitta :(

Ukupno: 70/100

--------------------------------------------------------------------



Nizzi/Ortiz

Uff, ovo je loše, mislim da se Nizzi malo zasitio pisanja čim reciklira nešto što bi bilo poglupo i prije 30 godina. Priča je ipak puna akcije, crtež i naslovnice su odlični, ali ideja ... pitam se ima li mjesta ovakvim pričama u modernom Texu ...

Ukupno: 40/100

--------------------------------------------------------------------



Nizzi/Del Vecchio

Sve već viđeno 100 puta, većini se neće svidjeti. Meni je ipak ovo jako zabavna priča sa odličnim crtežom, puno akcije, pucnji, strijele itd. Fan sam klasičnog Texa tu i tamo pa makar i po cijenu totalne neinovativnosti.

Ukupno: 70/100

--------------------------------------------------------------------



Nizzi/Ticci

Slično kao iznad, sve viđeno pa i banalno, par loših scenarističkih odluka (kraj wtf?), ali dosta zabavno i još crta Ticci, a od njega bih i sve pročitao :)

Ukupno: 70/100

--------------------------------------------------------------------



Boselli/Font

Slično kao i Wolfman, ovo je meni vrhunsko, tako napeta, na momente jeziva, priča, ovo je zapravo ono što očekujem od Texa. Zanimljivo je vidjeti Kita u glavnoj ulozi, imamo tu i tragedije i svašta nešto. Font mi je nešto kao i Ticci, samo daj :) Ipak, jako mi je žao što nije objavljena Marcellova (RIP :() verzija makar u nekom specijalnom izdanju.

Ukupno: 95/100

--------------------------------------------------------------------



Nizzi/Venturi

Malo zrbzano i možda ne na nivou koji očekujem od Crnog Tigra, ali dosta dobro i zabavno.

Ukupno: 80/100

Edited by - jasa on 26/01/2021 23:40:21
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 27/01/2021 : 10:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote


--------------------------------------------------------------------



Boselli/Mastantuono

Malo mi je bilo teže čitati ovu priču, morao sam dosta koristiti google translate, ali mi se jako svidjela. Zapravo je većina priče smještena u Texovim mlađim danima pa je i to dosta onako posebno i zanimljivo. Imamo dva vrhunska lika Jethroa i Glenna, pitam se da li su se nekad ranije ili kasnije pojavljivali? I među protivnicima ima par zanimljivih likova. Sve u svemu, jako zabavna priča sa par standardnih klišea sa odličnim crtežom i vrhunskim naslovnicama ...

Ukupno: 85/100


[/quote]
Ovu priču čekam. Tex kontra KKK. Jetrho i Glen Corbett su likovi iz Velike invazija, nije valjda da se propustilo pročitati ovaj draguljčić?!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 27/01/2021 : 13:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MaTex


quote:

--------------------------------------------------------------------



Boselli/Mastantuono

Malo mi je bilo teže čitati ovu priču, morao sam dosta koristiti google translate, ali mi se jako svidjela. Zapravo je većina priče smještena u Texovim mlađim danima pa je i to dosta onako posebno i zanimljivo. Imamo dva vrhunska lika Jethroa i Glenna, pitam se da li su se nekad ranije ili kasnije pojavljivali? I među protivnicima ima par zanimljivih likova. Sve u svemu, jako zabavna priča sa par standardnih klišea sa odličnim crtežom i vrhunskim naslovnicama ...

Ukupno: 85/100




Ovu priču čekam. Tex kontra KKK. Jetrho i Glen Corbett su likovi iz Velike invazija, nije valjda da se propustilo pročitati ovaj draguljčić?!



Dobra, dobra ...

Hvala na informaciji, čitao sam je nekad davno, sjećam se samo da je bila dobra i niceg vise :D Moram ponovo ...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/01/2021 : 19:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Uživaj u SD Texu, praktički sve priče su odlične! Ludens nema rasprodanih brojeva kao SD, lako ćeš ih nabaviti!

quote:
Originally posted by koze123

Moram da se pohvalim svim ljubiteljima Teksa - pronašao sam SD komplet! Stiže, Bože zdravlja, početkom marta i jedva čekam! Tada ću prekinuti čitanje po ovom redosledu i baciti se na čitanje od prvog broja SD. Onda će mi faliti još 20tak epizoda da popunim rupe i sustignem VČ.

E sad, pošto bih i nastavio verovatno LU onda, da li su dostupne sve te epizode negde ili ima brojeva koji su raspordati od broja 133 i ne mogu ih pronaći?




"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 21:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@jasa odlicne mini recenzije!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 28/01/2021 : 23:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@jasa odlicne mini recenzije!

Hvala :) daleko od mini recenzija, vise komentarcici, da ne spoilam :) generalno mi fali diskusije o Texu, nekako ljudi kude ove nove epizode, a meni su više manje sve OK pa naviše ..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2021 : 16:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pasquale Del Vecchio i njegov mladi Kit Carson










Robin Hood zavodnik, ha!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 01/02/2021 16:11:43
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2021 : 10:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


vezano na origi 490-492 (Nizzi/Ticci) ili kod nas LU 122-124 "Urota protiv Custera"




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 04:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



vezano na origi 490-492 (Nizzi/Ticci) ili kod nas LU 122-124 "Urota protiv Custera"







Odlican Villa!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/02/2021 : 07:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da. Poli iz koje je to Ristampe? Vidio sam Dottijevu kartolinu za Custera, mislio sam da Villine ni nema.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/02/2021 : 10:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Da. Poli iz koje je to Ristampe? Vidio sam Dottijevu kartolinu za Custera, mislio sam da Villine ni nema.


Tex Nuova Ristampa 319





Nastanak Villine naslovnice broja 724















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/02/2021 : 10:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Poli!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2021 : 09:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Marini









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2021 : 08:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

skica Maria Milana, ciji konacni uredak ce biti ukljucen u brazilsku verziju njegovog Tex Romanzi a Fumetti broj 11




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 373 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000