forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Tex - Tex fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 374

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/10/2007 : 13:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Tex i na 150 str. može biti vrlo solidan. Opijum neću još uzet ionako ću cijelu epizodu pročitati tek za Božić. A nakon toga dolazi Eeeeeeeeel Morisco blagoslovljen od strane Bosellia i dragog nam Letteria.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 09/10/2007 : 13:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
opijum je vrlo dobar!

kako priča tako i crtež.

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/10/2007 : 15:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Premda ima puno dobrih epizoda iz regularne serije, evo mojih top-10:
1) Carsonova prošlost
2) Pakleni Indijanac
3) Nepobjedivi
4) Zlato Klaatua
5) Pokolj u Red Hillu
6) Ratni požar
7) Bostonska misija
8) Ubistvo u Korpus Kristiju
9) Crni Tigar
10) U zemlji plemena Uta

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 09/10/2007 : 21:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ubacio i Čitače tragova umjesto Bostonske misije!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 09/10/2007 : 21:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Premda ima puno dobrih epizoda iz regularne serije, evo mojih top-10:
1) Carsonova prošlost
2) Pakleni Indijanac
3) Nepobjedivi
4) Zlato Klaatua
5) Pokolj u Red Hillu
6) Ratni požar
7) Bostonska misija
8) Ubistvo u Korpus Kristiju
9) Crni Tigar
10) U zemlji plemena Uta

Ima tu još dobrih epizoda padaju mi na pamet čitači tragova, argument kalibra 45...
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 13/10/2007 : 15:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao Ljudi koji su ubili Lincolna i Specijalna misija.Epizoda je ok,samo mi je kraj glupi,volio bi da je bilo vise akcije u Washingtonu.
Procitao sam i onu epizodu prije,onu sa dijamantima i moram reci,da mi je to bio najgori Tex u izdanju Ludensa.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/10/2007 : 16:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Meni je extra epizoda sa draguljima, pravi western!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/10/2007 : 16:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Meni je extra epizoda sa draguljima, pravi western!


Meni je to klasična epizoda (razbibriga) za ocjenu oko 68%. Slabija ocjena zbog Nizzievih klišeja i par velikih nelogičnosti, ali sve u svemu zabavna akcija. Baš sam malo listao Fuscov crtež i ima lijepih vinjeta u ovoj epizodi.
"Specijalna misija" mi se vrti oko ocjene 45%. Nizzi je tu dosegao svoj vrhunac u repetativnosti i klišeiziranosti. Ne znam zašto su Ortizu dali ovu "gradsku (ne-kaubojsku) epizodu".
Zanima me kakva će biti ova sljedeća epizoda s Bosselijem i Moriscom, uzevši u obzir Letteria?!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 13/10/2007 : 18:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
Bas sam se pitao,kako ce Tex i ostala druzina u epizodi Lov na dijamante izaci zivi iz one zasjede na mostu.Texova ideja je bila sjajna,da se baci u onu rijeku,preveci se da je smrtno pogoden.Ipak je bilo riskantno,sta bi bilo da je dubina bila samo par centimetara?Ipak malo pretjeruju kod Texa,uvijek izadu gotovo bez ogrebotene iz svake zasjede,iako letiju stotine metaka prema njima,i cudno da svaki metak prozuji kraj njih...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/10/2007 : 21:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagorovac

Bas sam se pitao,kako ce Tex i ostala druzina u epizodi Lov na dijamante izaci zivi iz one zasjede na mostu.Texova ideja je bila sjajna,da se baci u onu rijeku,preveci se da je smrtno pogoden.Ipak je bilo riskantno,sta bi bilo da je dubina bila samo par centimetara?Ipak malo pretjeruju kod Texa,uvijek izadu gotovo bez ogrebotene iz svake zasjede,iako letiju stotine metaka prema njima,i cudno da svaki metak prozuji kraj njih...


A najluđe mi je što naši junaci čuju i vide onu putanju (crtu, zip) metka, pa kažu: uh kako je bilo blizu. Kako pobogu znaju da je metak baš prošao kraj sljepoočnice.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

targon
stripovi.com suradnik



Croatia
113 Posts

Member since 10/07/2003

Posted - 16/10/2007 : 13:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send targon a Private Message  Reply with Quote
Kakav vam je Repetto? Argentinac no?


...yet with stranger aeons, even Death may die...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 16/10/2007 : 15:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by targon

Kakav vam je Repetto? Argentinac no?




Dobar i detaljan crtač, ali njeguje neke stare mote i fore. Čizme i kosa kod njegovih likova me podsjećaju na Galepove. Osobno mu još zamjeram nedostatak "crnila" odnosno kvalitetnijeg sjenčenja. Ali sve u svemu klasan crtač koji zna realistično nacrtati sve što od njega scenarist zahtjeva. Opet ćemo ga vidjeti u jednom od idućih maxia, a nakon toga tek za 10 godina (zbog našeg tempa). Ovaj prethodni maxi mi je za ocjenu od 79% do 84%, jer mislim da se on i Segura baš nisu našli. Segura je uigran s Ortizom i to je najbolja kombinacija. Repettu odgovara Nizzi.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/10/2007 : 16:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by targon

Kakav vam je Repetto? Argentinac no?


meni je baš lijep njegov crtež, u nekim trenucima mi liči na Leterrijev
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/10/2007 : 21:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Meni je dosta sličan Ticciju ali klasan i originalan u svakom slučaju!
Go to Top of Page

targon
stripovi.com suradnik



Croatia
113 Posts

Member since 10/07/2003

Posted - 17/10/2007 : 12:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send targon a Private Message  Reply with Quote
Novi su mi on i Venturi, malo ih uspoređujem, pa se baš pitam...


...yet with stranger aeons, even Death may die...
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2596 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 17/10/2007 : 22:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Čudno - nitko ne komentira epizode koje je objavio Libellus u Biblioteci Tex Willer. Nedavno sam pročitao one objavljene '74. i prve dvije iz '75. i oduševile su me. Prava razbibriga - bolja čak i od špageti-vesterna s Clintom Eastwoodom.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 18/10/2007 : 09:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Čudno - nitko ne komentira epizode koje je objavio Libellus u Biblioteci Tex Willer. Nedavno sam pročitao one objavljene '74. i prve dvije iz '75. i oduševile su me. Prava razbibriga - bolja čak i od špageti-vesterna s Clintom Eastwoodom.




Till I Collapse
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 18/10/2007 : 15:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Evo par Repettovih crteža iz maxia: "Dva lica osvete".
Zbilja lijep crtež. Osobno mi se više svidjela druga priča.


http://i21.tinypic.com/wixb84.jpg
http://i20.tinypic.com/16ar62x.jpg
http://i23.tinypic.com/2dsfe60.jpg
http://i23.tinypic.com/50fz1u.jpg
http://i22.tinypic.com/hvqj5y.jpg
http://i23.tinypic.com/j935ur.jpg

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 18/10/2007 : 15:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote


UBC-(http://www.ubcfumetti.com/tx/458.htm)

Dogodine, negdje u ovo vrijeme će u nas izaći, sudeći po ocjenama, jedna odlična Texova epizoda. Uvijek je dobro kad se radnja iz zagušljivih gradova prebaci u divljinu.
Pogledajte na UBC-u ocjene najnovijih Texova (pa i ovih malo starijih)... sve očajne ocjene koje idu ponekad ispod 30%. Dva su zaključka: 1) Ili su epizode zbilja očajne; 2) ili su Talijani idioti?! Po mom mišljenju, ovo potonje je bliže istini, jer u ovih zadnjih 80 brojeva izašlih u nas (SD, LU) tek jedna-dvije epizode zaslužuju ocjenu manju od 50%.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Patak15
New Member



South Sandwich Islands
220 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 19/10/2007 : 19:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Patak15's Homepage  Send Patak15 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam danas Opijum,ideja tj,prča nije nimalo orginalna što baš i nije previše uobićejno za Nizzija ali on je iz upravo takvih priča napisao svoje najbolje scenarije(Čovjek bez prošlosti,Ponos Navajoa).Za sada je strip jako dobar; nema promašivanja iz zasjede,nema texovog pretjeranog predviđanja budučnosti i rekonstrukcije prošlosti,ali opet ima previše špijunaže;Ruby,kinez,Big Joe,Morgan.Dobro je ono kada Morgan nedužan ubija Ricka(premda sam to naslutio ali nema veze) i zasada nemam pojma kakav bi mogao biti rasplet.Samo se bojim da Nizzi opet sve ne upropasti jer ostali broj stranica je najviše 50-ak.Zna li neko koliko točno?Venturi je dobar,bolji nego što sam i očekivao.Za 8/9.ima nekoliko izvrsnih humorističnih situacija u kazalištu Tex vs Gospodin i njegova ženica,Carson pažljivo promatra predstavu(izvrsno nacrtano)78.st predzadnja vinjeta i crni humor-stvarno su ga ubili!!!!Izvrsna gluma

Edited by - Patak15 on 19/10/2007 20:19:08
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/10/2007 : 01:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
loš mi je ovaj (pred)zadnji ortizov tex. žali bože njegovog crteža. prvi dio mi je bio ok, ali ovaj "specijalna misija" mi je baš bezvezan.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 21/10/2007 : 11:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Čudno - nitko ne komentira epizode koje je objavio Libellus u Biblioteci Tex Willer. Nedavno sam pročitao one objavljene '74. i prve dvije iz '75. i oduševile su me. Prava razbibriga - bolja čak i od špageti-vesterna s Clintom Eastwoodom.




Meni do sada Bijeli indijanac nekako najbolji,jos me ceka Kineska cetvrt.Sve u svemu odlican potez sto imamo priliku procitati te neobjavljene epizode.Bas sto kazes - prava razbibriga!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2007 : 11:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Dogodine, negdje u ovo vrijeme će u nas izaći, sudeći po ocjenama, jedna odlična Texova epizoda. Uvijek je dobro kad se radnja iz zagušljivih gradova prebaci u divljinu.
Pogledajte na UBC-u ocjene najnovijih Texova (pa i ovih malo starijih)... sve očajne ocjene koje idu ponekad ispod 30%. Dva su zaključka: 1) Ili su epizode zbilja očajne; 2) ili su Talijani idioti?! Po mom mišljenju, ovo potonje je bliže istini, jer u ovih zadnjih 80 brojeva izašlih u nas (SD, LU) tek jedna-dvije epizode zaslužuju ocjenu manju od 50%.


Razlika izmedju nasih i talijanskih epizoda je 100 brojeva, to jest 8 godina. Zar mislis da se kvalitet u tih 100 brojeva ne moze toliko srozati? Koji zakljucke donosis, svasta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16386 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/10/2007 : 09:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

loš mi je ovaj (pred)zadnji ortizov tex. žali bože njegovog crteža. prvi dio mi je bio ok, ali ovaj "specijalna misija" mi je baš bezvezan.


Ortizov crtež mi se nikad nije sviđao, a priča je mogla biti bolja u drugom dijelu, ovako je sve to ispalo loše.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2596 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 26/10/2007 : 14:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Bio jučer u MC-u i vidim plakat na kojem se najavljuju 4 Texonea. I Raul kaže da će izaći za CRŠ. Wow!!!
Neplanirani, ali slatki trošak...

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page
Page: of 374 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000