forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Berserk-Kentaro Miura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 05/09/2007 : 22:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message  Reply with Quote
Dakle ovo je nešto najdraže od mange što sam okusio pa me interesuju vaša iskustva.Serijal crtani je fantastičan.

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 06/09/2007 : 11:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Jedna boljih mangi za mene, posobno prva trečina.
Sada več pomalo odugovlače sa završetkom, ne znam koliko sveski je več izašlo, 31 ili 32?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 06/09/2007 11:30:15
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2007 : 22:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, do 31, osobno mi je strip drazi od crtica...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/09/2007 : 16:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
strip je fenomenalan! jedan od stripova koji su me toliko odusevili da nisam mogao spavati dok ne zavrsim sve (a bilo je nekih 23-24 trejda kad sam poceo :-)
malo mi je pao strip po pitanju kvalitete kad je pocela da se okuplja druzina pere kvrzice, tj kad je gatz poceo onu balavurdiju vuci sa sobom, ali eto.
prosle godine sam ja uzeo brojeve 29 i 30 u njemackoj (30 je bio tek izasao na ljeto), a oni idu u korak sa japancima. tako da vjerujem da je sigurno izasao 31 ako ne i 32. kentaro miura je jedan od najsporijih crtaca mange i zato bersek izlazi na kapaljku.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/01/2008 : 20:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
Jel Berserk izdaje još tko na engleskom osim Dark Horsea? Malo mi oni presporo to bacaju, a čitanje mange na pc-u me baca u bed.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 13/10/2009 : 14:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Samo 5 odgovora na topik o ovakvom serijalu... uf... vjerovatno nas onda ima malo koji su ga čitali... velika šteta...
Čini mi se da je samo Dark Horse objavio Berserk na engleskom (i to u knjigama od dvjestotinak strana - 1 volume)...
Hisam imao želju za bilo kakvim pisanjem komentara prije 10 pročitanih knjiga...

Pa... dovoljno je reći da sam posljednjih večeri jako malo spavao :D jednom riječju - sjajno... Ostavljajući crtež po strani (koji je fantastičan) niko ne može biti nezadovoljan ponuđenom fabulom... Najviše me oduševe neki sitni detaljčići koji su uzput napomenuti (na primjer) negdje na početku da bi tek kasnije dostigli kulminaciju i razrješenje... kakva je ovo saga ljudi moji... sve je na svom mjestu... feedback-ovi, komične scene, road trip-ovi, tarantinovska trash-slash koljačina, martinovske igre prestola...

Dajte, pokrenite se ljudi... stvarno me interesuje i vaše mišljenje... Doduše, možda se na nekom drugom topiku raspravljalo na ovu temu (ako jeste, ostavite link)...




Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 13/10/2009 : 23:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
JEDAN OD NAJBOLJIH STRIPOVA IKADA!!!

Imam malu zamjerku na prikaz Vatikana i pretpostavljam da god hand ima veze sa sv. trojstvom što mi se ne sviđa, ali osim toga ZAKON STRIP!!! Ima sve što treba!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 13/10/2009 : 23:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
I slažem se u vezi s družinom pere kvržice. To nije trebalo!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 14/10/2009 : 01:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Hmm... nisam još došao do spomenute "družine Pere kvržice"... nadam se da meni neće zasmetati... do sad je sve savršeno... bombonica...

Koji su vam omiljeni likovi? Glasam za Grifita... odlično razrađen lik... i Kasku, naravno :P

Još jedna neprospavana noć? Što da ne... vol.11 - here I come :D

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 14/10/2009 : 21:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Nevolim grifita. Malo je gay. Gutts mi je super! Ima jeben (nazovimo to tako) mač i ostala oružja.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 15/10/2009 : 00:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Pa da, u pravu si - vizuelno posmatrajući poprilično je isfeminiziran. Sa druge strane, sviđa mi se njegova ličnost kojom upravlja neiskorjenjiva ambicioznost. Čini mi se da je u Miurinoj sagi jedino on koliko-toliko postojan i određen od samih početaka. Svi ostali likovi, pa i Gats, su promjenjivi i poprilično nesigurni u svoje postupke. Kako vrijeme prolazi, njihove odluke i shvatanja postaju takođe prolazna. Svi se razvijaju u pozitivnim i negativnim smjerovima kao u nekoj RPG igrici. Meni Grifit njih sve u šaci drži...

Da se razumijemo, to mi je dosadašnji utisak (došao sam do 12 vol.)... Možda postaje crkotina u nekoj od sljedećih knjiga... U svakom slučaju - nemoj ništa otkrivati :P
Jesi li gledao animu? Negdje sam pročitao da je to u stvari Gatsov "Golden Age" period sa Hawks-ima...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 15/10/2009 : 18:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Pa, i ja bih to mogao reći! Što se mene tiče strip je mogao biti samo to , ali onda ne bi bio tako dubok.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 28/10/2009 : 16:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Odlična manga ali nekako nakon 17 vol sve počelo ići nizbrdo.Već je dosta odugovlače.
Ima i kasnije svojih briljantnih trenutaka kao ona inkvizicijska ekipa, ali bilo bi pametno da jednom za vazda zaključe jer su previše počeli skakutat u prazno.
Mislim da ćemo kad serijal završi moći bolje raspravljati o samom Berserku jer ovako imamo od genijalnih volumena do teške sapunice bez reda.

Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 11/11/2009 : 21:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Slazem se da je Berserk doziveo mali pad posle Golden Age Arca, ali bilo je tesko ocekivati da Kentaro Miura zadrzi isti nivo kvaliteta kao i u prethodnim poglavljima...
Medjutim, ovih zadnjih par poglavlja bas obecavaju...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 12/11/2009 : 07:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message  Reply with Quote
eh, zbog vaseg silnog hvaljenja odlucim vidit sta je taj Berserk - i razocaran sam! Svi hvalite crtez a mene je uspio iziritirati vec kroz prvih desetak stranica - je crtez je bogat detaljima al anatomija ne stima nimalo , kad vidim one "noge" koje izviru iz pupka a ne kukova i jednostavno su preduge pa krupni planovi face koja u najboljem slucaju pari spljostena... a onaj ogromni mac je cista sminka jer osim vizualnog efekta ta velicina ne utjece ama bas nikako na stil borbe ...
eto, sad ste culi i drugacije misljenje, inace ne citam previse mangu (blade of imortal, naruto) pa je mozda do toga

http://dpetrina.deviantart.com
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 19/11/2009 : 20:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo predobro. Doduse nisam zavrsio serijal do kraja, citao sam bez prstanka do otprilike pomenute druzine Pere Kvržice i onda prestao. Iskrsle mi neke neplanirane obaveze. Rekao sam završiću ga nekad i od tada proslo skoro dve godine (u medjuvremenu sam ostao i bez skenova - riknuo HD). Ali jos uvek mi je u planu, kad nadjem vremena.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/11/2009 : 22:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ja naručio preko Amazona...
Neću skeeeeeen - oću iz ruuuuke! Ma sjajan serijal - stvarno, al stvarno nemam zamjerku...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 00:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Ja se sve nadam da ce neko sa ovih prostora uzeti to da izdaje, pa sve odlazem kupovinu originala...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 20/11/2009 : 03:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Sumnjam da će se neko osmiliti... Ipak je to poduhvat...
Isto kao što bi bio i za One Piece, Naruto... a i mnoge druge meni drage mange... Vidjećemo, uostalom, kako će ovi iz Dukrees-a funkcionisati...

BAJDVEJ, naručio sam prvih 5 knjiga i jedva čekam da ponovo krenem iz početka!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 20/11/2009 : 12:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Doduše ja sam pre čitanja stripa odgledao crtanu seriju, pa sam malo pokvario dozivljaj ali ne previse jer pomenuta serija ne obuhvata ceo serijal a i ima dosta cenzure. Mada mogu reći da je korektno odrađena.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 20/11/2009 : 12:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Reče mi drug da serija obuhvata samo djetinjstvo/golden age fazu... vjerujem da ću je i ja jednog dana odgledati... a da, moralo se cenzurisati, ovo je prebrutalno u nekim momentima za malu dječicu

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 15:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Doduše ja sam pre čitanja stripa odgledao crtanu seriju, pa sam malo pokvario dozivljaj ali ne previse jer pomenuta serija ne obuhvata ceo serijal a i ima dosta cenzure. Mada mogu reći da je korektno odrađena.



I ja sam prvo odgledao seriju i bio sam odusevljen, bar dok nisam uzeo mangu u ruke. Voleo bih da se uradi OVA koja bi izmedju ostalog sadrzala sve izbacene scene ili napokon druga sezona serije...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.

Edited by - Wicked on 20/11/2009 15:50:15
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 22/11/2009 : 23:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Reče mi drug da serija obuhvata samo djetinjstvo/golden age fazu... vjerujem da ću je i ja jednog dana odgledati... a da, moralo se cenzurisati, ovo je prebrutalno u nekim momentima za malu dječicu



Da serija obuhvata prvih 13 knjiga.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 18/12/2009 : 00:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Znali neko kad izlazi novi chapter? Proslo je dva meseca od Ghost Ship 2...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/12/2009 : 09:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će uskoro.
Došle mi knjiiige. Prvih 5.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 19/12/2009 : 13:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Vidim da cu i ja morati u skorije vreme kupiti originale... nema vajde od ovih nasih...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000