forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DAREDEVIL - preporuke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/12/2009 : 12:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Aco, slažemo se i za Born Again i za Elektra Assasin



Elektra assasin sam pratio dok se u priču nije uključio i Garret.Onda se raspalo sa svim onim brain-implantatima itd.Elektra lives again se lakše čita ali tu sam tek na pola.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/12/2009 : 12:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Šta znam, meni Man without fear nikada nije bio nešto posebno - odnosno, delovalo mi je kao neuspešan pokušaj da se ponovi Year one. Ali, postoje origini koji mogu da se ponove milion puta i priča ostaje dobra jer su smisleni (Betmenov, Spajdijev, Supermenov, recimo), a i oni kod kojih to ponavljanje samo podvlači nelogičnosti. U ovom slučaju, Met Merdok je advokat koji krši pravo. To bi bilo okej, kad ne bi verovao u sistem, kao Panišer, recimo. Ali on VERUJE u sistem. Po MWF, postao je advokat baš zato da bi branio pravila u ponašanju među ljudima. I onda on sam ta pravila krši. Meni to ne pije vodu, ne čini mi to Dardevilov lik kompleksnim, nego nelogičnim.

Drugim rečima, neke stvari je bolje ne objašnjavti. On je advokat danju, Dardevil noću. Zakon, vozimo dalje, nema potrebe da se to razrađuje i objašnjava - da se ne bi raspalo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2009 : 15:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

@jaki:
nisi čitao Born Again i Man without fear ili ti se samo ne sviđaju?I meni je Miller/Janson run vrh(i ja bi također volio crno-bijelo,rado bi imao i to),ali ove dvije priče su stvarno prejake.Born again je moćno i brutalno napisana,Matt tone ka samom dnu, a onda se uzdiže.Čita se u jednom dahu, odlično nacrtano (tek bi ovdje volio crno-bijelo).
A Man without fear je nekakav DD;Year one.Negdje sam čitao da se trebao snimati film po Millerovom scenariju ove epizode.Meni je stvarno super, jer postavlja temelje za cijeli serijal,dakle odnosi sa ocem,pa nesreća,smrt oca,osveta,njegov odnos sa Elektrom,pa uspon Kingpina,sve dok ne odluči postati DD.Prejako napisano(po meni najbolja DD priča),a crtež možda nije najbolji jer RomitaJR ionako nikad nije dobro crtao ljude i emocije već akcione scene(a ovdje je DD u kostimu samo na zadnjoj stranici), ali ne smeta previše.



Hvala ti na preporuci,ali sam to čita davno kad je izašlo.Nisam reka da mi se ne sviđa i da mi je loše,dapaće dobro je samo ona dva bi ostavio kao kolekcionar za sebe a sve ostalo mogu pročitati i to je to.Ah,zaboravija sam Fall from grace od Čićestera i Mc Daniela-to sam ostavija radi crteža.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/12/2009 : 04:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Šta znam, meni Man without fear nikada nije bio nešto posebno - odnosno, delovalo mi je kao neuspešan pokušaj da se ponovi Year one. Ali, postoje origini koji mogu da se ponove milion puta i priča ostaje dobra jer su smisleni (Betmenov, Spajdijev, Supermenov, recimo), a i oni kod kojih to ponavljanje samo podvlači nelogičnosti. U ovom slučaju, Met Merdok je advokat koji krši pravo. To bi bilo okej, kad ne bi verovao u sistem, kao Panišer, recimo. Ali on VERUJE u sistem. Po MWF, postao je advokat baš zato da bi branio pravila u ponašanju među ljudima. I onda on sam ta pravila krši. Meni to ne pije vodu, ne čini mi to Dardevilov lik kompleksnim, nego nelogičnim.

Drugim rečima, neke stvari je bolje ne objašnjavti. On je advokat danju, Dardevil noću. Zakon, vozimo dalje, nema potrebe da se to razrađuje i objašnjava - da se ne bi raspalo.



...vazno je ostati dosledan... HEJT!!!!



Edited by - Duh_koji_hoda on 18/12/2009 04:22:23
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/12/2009 : 09:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam reka da mi se ne sviđa i da mi je loše,dapaće dobro je samo ona dva bi ostavio kao kolekcionar za sebe a sve ostalo mogu pročitati i to je to.



Ovakvo mišljenje mi se sviđa i pokušavam ga i sam prakticirati.Pročitati da, ali ostaviti si ono što baš voliš,to mi se čini pametnim.Ne radi se tu toliko o novcima(mada ni to nije zanemarivo),već i o prostoru itd.Kao što si rekao,i Bendis i Brubaker imaju dobrih stvari,pročitao sam skoro sve,ali ne bi ih uzimao u kolekciju..

Inače,još jedna preporuka od mene - DD:Love and war.Prava stvar.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 24/12/2009 : 05:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote


.

... eh, kako je zivot nepravedan, ja bih ovo,pa cak i po cenu da nije HC....



Edited by - Duh_koji_hoda on 24/12/2009 05:25:08
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2009 : 13:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako ti nije HC kad gledaš ove slike onda...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/02/2011 : 18:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam čitati Daredevila od trejda Guardian Devil (Kevin Smith) i meni je to odlično, priča me uvukla, a crtež sasvim ok.
Kontam da je ovo dobar redoslijed:

Guardian devil
Parts of a hole
Ultimate collection book 1,2,3
The devil, inside and out 1,2
Hell to pay 1,2
Cruel and unusual
Lady Bullseye
Return of the king
The devil's hand

Ako nešto fali ili imate drugačiji reading order, zahvalan na komentarima...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/02/2011 : 18:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za ove naslove tradova kako idu ali pročitaj Brubakerov run u zadnjoj seriji a posebice Devil in cell block D.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/02/2011 : 18:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne znam za ove naslove tradova kako idu ali pročitaj Brubakerov run u zadnjoj seriji a posebice Devil in cell block D.


Strip pod tim imenom se ne prodaje kao trejd...
Ali, da nije to možda ovaj:

http://www.amazon.com/Daredevil-Devil-Inside-Out-Vol/dp/0785119884/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1297012476&sr=1-3

Ako je, dolazi mi na red skoro.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/02/2011 18:19:12
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 06/02/2011 : 18:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Upravo to sto si napisao . To su uglavnom sto si pobrojao Bendis i Brubaker. Dodaj i Milera i to je sve sto ti treba od derdevila.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/02/2011 : 18:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Super, jedino je ovaj Parts of a hole teže nabavljiv...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 06/02/2011 : 18:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Sacekaj malo. verovatno ce i brubakera uskoro da objave kao ultimate collection.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/02/2011 : 18:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Sacekaj malo. verovatno ce i brubakera uskoro da objave kao ultimate collection.


Već ih imam...
Samo utvrđujem redoslijed.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 06/02/2011 : 18:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Ja imam omnibus vol. 2 od Bendisa, nisam nikad prije toga citao Daredevila (gledao sam samo film) a ovo mi se svidja.

Captain America
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/02/2011 : 18:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Upravo to sto si napisao . To su uglavnom sto si pobrojao Bendis i Brubaker. Dodaj i Milera i to je sve sto ti treba od derdevila.



Ne znam baš. Jako dobre priče pisali su i Stan Lee, Steve Gerber, Ann Nocenti, Karl Kesel i Denny O'Neil. Gerber je posebno zanimljiv jer je pisao neke priče atipične za Daredevila.

Čak se dobar dio toga da pročitati preko Essentiala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/02/2011 : 18:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisan čita Daredevila, zato jedva čekan Fibrino izdanje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/02/2011 : 19:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A di su dobri stari dani iz Eks-a kad si mora biti pravi detektiv da bi ispravija redosljed epizoda koje su tako pobucali kreteni iz uredništva
Pa onda nađem popis u novini Metropolis(ili tako nešto)i vidim da nikad nisuu u Eksu objavljene dvije epizode.A kad su došli dani kupovanja original sveščica priko MHC vidiš da su skupe a onda nije bilo torrenta i raznih essentialsa.
Sada čekam Millerov run u Essentialnom DD koji će ako nastavi ovakvim tempom izaći 2020 godine
Kakvi će biti Markosov DD,u boji ili c/b?A-4 ili format tradea?Integral ili tradeovi?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/02/2011 19:08:38
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/02/2011 : 19:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pojma neman, stvarno. Pitaj njega Znan samo da će izać krajen godine skupa sa Captain America od Macana i Žeželja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/03/2011 : 21:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao Bendis / Meleev ultimate collection 1. Crtež mi nije za čistu 10, ali mi se priča sviđa (što dalje to bolje). Vrlo mračan i ozbiljan strip (da ne kažem realan). Idemo odmah na knjigu 2...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/03/2011 : 11:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno, kako ni u jednu od ovih kolekcija koje reprintaju Bendisovog Daredevila nisu uspjeli ubaciti i mini-serijal Daredevil: Ninja?

Pa u drugu omnibus kolekciju su čak ubacili i ona tri broja Ultimate Marvel Team-Up.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/03/2011 : 12:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Millerov će ti krajen godine izać u izdanju Fibre

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/03/2011 : 15:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Millerov će ti krajen godine izać u izdanju Fibre


Bas maloprije saznao,samo neznam kakav album je,opseg brojeva,stranica,
koje epizode i takve stvari!
Hvala na info!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/03/2011 : 19:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To još niko ne zna

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/03/2011 : 23:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

To još niko ne zna


Okvirno, pretpostavljam da bi Fibrina izdanja trebala imati slijedeći sadržaj.

Daredevil br. 158-161, 163-191, 226-233.
Daredevil: Love and War
Daredevil: The Man Without Fear br. 1-5.
Elektra Lives Again

Jedino nisam siguran hoće li se u kolekciji naći i ovo:

Daredevil br. 219.
Bizarre Adventures br. 28.
What If? br. 28, 34, 35.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000