forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka 3 - Tom's Bar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/10/2007 : 11:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Samo jedno cu reci ekipo:

REMEK-DJELO!

Na zadnjoj cetvrtoj prici sam pustio suzu, bez pretjerivanja. Cista poezija. Svaka cast dvojcu Berardi & Milazzo, ali naravno svaka cast i Markosu sto nam je podario ovo strip izdanje da ga mozemo procitati i imati u kolekciji.


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/10/2007 : 11:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Živio Darkwood devil!
I sada čekam moju narudžbu još sretniji.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/10/2007 : 11:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Živio Darkwood devil!
I sada čekam moju narudžbu još sretniji.




Zivio!

Vidjet ces Kico o cemu pricam! Ovo je opak album!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/10/2007 : 11:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Stiglo jutros
pa da provjerimo :-))))
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 10/10/2007 : 20:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
Uh sad moram i ja naruciti :)
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/10/2007 : 00:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Cijeli album je jedna velika cjelina,a posljednja priča razara osjećaje.
Jednostavno prekrasno!
Pročitao sam je danas popodne a još mislim na nju u ovim noćnim satima....
Divno.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/10/2007 : 09:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Cijeli album je jedna velika cjelina,a posljednja priča razara osjećaje.
Jednostavno prekrasno!
Pročitao sam je danas popodne a još mislim na nju u ovim noćnim satima....
Divno.



Zar si sumnjao?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/10/2007 : 13:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Nimalo.
Odavna sam naučio da ti vjerujem.
(osim po izboru nekih best off Zagora)
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/10/2007 : 14:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Nimalo.
Odavna sam naučio da ti vjerujem.
(osim po izboru nekih best off Zagora)


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7895 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/10/2007 : 21:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kupio danas
na putu doma pročitao prve tri priče
izvanredno
a milazzo u najboljem izdanju

a prije spavanja me čeka zadnja priča

mislim da bi mi ovo moglo doći visoko na ljestvici najdražih stripova
svaka čast marko što si ovo objavio u ovom prekrasnom izdanju

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 15/10/2007 : 22:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
i ja kupio danas. i procito prve tri u jednom dahu. sad zadnju gustam i cuvam ko zadnju kockicu cokolade! : )
imas pravo, marko; jedina mana - premalo je!

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28987 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2007 : 22:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, znam, ali zato ga mozes citati po nekoliko puta zaredom, toliko je dobar. Bar ja mogu, i uvijek me pukne na kraju, kao i Borba. Padam na te sentimentalne price.
I jos jedna stvar, kad citas ponovo, mozes proucavati kadrove koliko te volja, ne zuris naprijed jer te radnja vuce. Milazzo je ovdje... nemam rijeci. Poezija u stripu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 15/10/2007 : 22:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da je ovdje Milazzo prva liga.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7895 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/10/2007 : 11:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
već sam ga dva puta pročitao
zadnja priča je vrhunska, ali i sve ostale

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 16/10/2007 : 11:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip,neki kadrovi me podsjećaju na Jimmyja i Juanitu,Milazzov Nick Raider. Milazzo mi je lijepši crno-bijeli,puno je ovaj crtež poetičniji nego u Crvenom gospodaru,s nestrpljenjem isčekujem nove albume ovog dvojca!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 18:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ua, još nije stiglo u Darkwood, ua!

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/10/2007 : 23:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Uh kakav strip!
Imaću veliku dilemu na izboru za izdanje godine. U 2007. je izašlo toliko dobrih stripova, koliko valjda nije za sve ove godine od raspada zemlje.
Možda zato što sam još pod utiskom, ali čini mi se da je ovo nešto najbolje što je nacrtao veliki maestro. Prva strana Čikaga 1941. godine zavejanog snegom me je tako oduševila da nisam mogao da se odlepim od stripa do samog kraja i O N E poslednje table.
Berardi je sa ovim likovim još jednom pokazao koliko je superioran scenarista kad su karakterizacije likova u pitanju. Berardi je Dostojevski stripa! Ovi likovi su naprosto živi.
Izdanje je najbolje koje sam imao prilike da držim u ruci. Tačka!
Naslovna strana je toliko dobro napravljena sa onom senkom i džuboksom....
Velika hvala Marku za ovo izdanje.
Mala napomena. Svi smo mi kolekcionari u duši. Zasmetalo mi je što je bibliotela Orka numerisana. Jebe me da nemam sve, a može da se desi da mi se neki strip iz ove biblioteke ne dopadne. Ova primedba sada već ništa ne znači. To je-što je.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 25/10/2007 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
Idem u nedelju na sajam i ovaj strip obavezno kupujem, nema izgovora!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28987 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2007 : 07:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Covjece, s koliko ti odusevljenja pricas o stripovima, ludji si od mene:)
Hvala ti, zaista.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/10/2007 : 09:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

Samo jedno cu reci ekipo:

REMEK-DJELO!

Na zadnjoj cetvrtoj prici sam pustio suzu, bez pretjerivanja. Cista poezija. Svaka cast dvojcu Berardi & Milazzo, ali naravno svaka cast i Markosu sto nam je podario ovo strip izdanje da ga mozemo procitati i imati u kolekciji.






nekon ove pohvale dd me uvjerio da kupim i sebi primjerak,
a siguran sam da ce se i meni ovoliko svidjeti
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/10/2007 : 09:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
usput, hoce li ovo biti moguce kupiti na CRS-u?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28987 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2007 : 10:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hoce, naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 26/10/2007 : 15:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Znaš šta je tu stvar. Vi se koliko vidim međusobno uglavnom poznajete. lako je vama, kad se oduševit nekim stripom da pozovete nekog drugara i podelite oduševljnje. Samnom je drugo. U Mitrovici stripadžije ne postoje, pa nemam s kim da o tome progovorim. Doduše, možda postoji kakav zagorovac ili dilandogdžija, a šta bi s njim?


JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7895 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/10/2007 : 16:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
a ja sam toma već treći put pročitao
razmišljam ja sinoć dal' da počmem sa četvrtim preacherom, ma umoran sam, nakon 5 stranica engleskog ću garant zaspat, idem ja na provjereno

mislim da ovog stripa nakon crša neće više biti, stoga požurite, nećete zažalit

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 27/10/2007 : 02:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Zadnji deo Tomovog bara je u stvari ono do čega je Beradiju stalo. Cela prethodne priče su uvod čitaocu, uvod koji je potreban da bi razumeo poslednju priču.
Jebo te ! ! !
Priča počinje sledećom slikom:
Vidi se deo šanka i na njemu otsci oznojenih čaša i deo kalendara na kome piše da je Božić 1943. godine....
Ono što nam je kasnije Berardi ispričao, a Ivo Milaco nacrtao je jedana od vrhunaca stripa kao umetničke kategorije.
Na zadnjoj tabli vidiš Toma koji je u senci, dok pada sneg i saznaješ da i on zna. Jebem ti!
Neću govoriti o onom Tomovom povratku u sadašnjost, koji je Milaco izveo tako što je iscrtao Tomov lik na proširenom delu flaše. Momci tada dolazi ona. Kakav zaplet, neka ide sve u pičku materinu!
A kad tek pogledaš i nju i njega. Oboje su starci, Tom je starac, Iris, koja je starija od njega,, je starica. Gde su razlozi koji su ih rastavili? Oni su tek posle svog tog vremena potpuno nevažni.... Ubistvo mafijaškog "bosa", Irisinog muža, je postala toliko benigna stvar.... Sve je nevažno. Važan je samo taj dan i "Blu Dalija".
Uh! Živote govno jedno!
Momci, pustite sebi dušu na otavu, pustite one laganije pesme sa Severininog remek-dela "Severgrin" i pročitajte priču o Tomovom baru. Uradite to i budite sigurni da nikada nećete zaboraviti taj dan i ovaj strip.
Skrenuo bih pažnju vaskolikom obožavalaštvu besplatnih stripova na interesantnu nagradnu igru u topiku "Ljubav i rakete".
Na kraju, ostajte mi dobri!


Živeli!

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000