forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/02/2017 : 07:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Uvijek ponovo citam da je najveci problem svih kolekcionara savijanje stalaza pod teretom stripova. Rjesenje je koliko jednostavno, toliko i jeftino: u skladu s bojom i debljinom stalaza, stave se vertikalne dascice izmedju stripova, pocevsi, naravno, od poda pa kroz sve pretince (statika). Niti se moraju busiti niti srafati, nista. A pomjeras ih lijevo-desno kako ti volja. I jos za picajzle, sirina tih novih dascica se prilagodi sirini stripa koji se nalaze uz nju pa se skoro i ne primijete.
Ne znam kako tamo, ali u Njemackoj se moze u svakom gradjevinskom marketu jeftino kupiti u svim bojama i odes s mjerom te ti oni to isijeku bez dodatne naknade. Ja sam tako ojacao i prilagodio sve vitrine i ormare koje imam.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 02/02/2017 : 08:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

puno srece u uspjesnom rastavljanju; ja kada god slažem police koristim drvofix za tiple



Naravno, zato i piše da mora biti nekorišteno.

quote:
Originally posted by ZoranC

Uvijek ponovo citam da je najveci problem svih kolekcionara savijanje stalaza pod teretom stripova. Rjesenje je koliko jednostavno, toliko i jeftino: u skladu s bojom i debljinom stalaza, stave se vertikalne dascice izmedju stripova, pocevsi, naravno, od poda pa kroz sve pretince (statika). Niti se moraju busiti niti srafati, nista. A pomjeras ih lijevo-desno kako ti volja. I jos za picajzle, sirina tih novih dascica se prilagodi sirini stripa koji se nalaze uz nju pa se skoro i ne primijete.
Ne znam kako tamo, ali u Njemackoj se moze u svakom gradjevinskom marketu jeftino kupiti u svim bojama i odes s mjerom te ti oni to isijeku bez dodatne naknade. Ja sam tako ojacao i prilagodio sve vitrine i ormare koje imam.



Da, tako sam ja naknadno ojačao ove šire police i sve 5. Jedino što se izgubi fleksibilnost namještanja razmaka između polica.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/02/2017 : 09:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Uvijek ponovo citam da je najveci problem svih kolekcionara savijanje stalaza pod teretom stripova. Rjesenje je koliko jednostavno, toliko i jeftino: u skladu s bojom i debljinom stalaza, stave se vertikalne dascice izmedju stripova, pocevsi, naravno, od poda pa kroz sve pretince (statika). Niti se moraju busiti niti srafati, nista. A pomjeras ih lijevo-desno kako ti volja. I jos za picajzle, sirina tih novih dascica se prilagodi sirini stripa koji se nalaze uz nju pa se skoro i ne primijete.
Ne znam kako tamo, ali u Njemackoj se moze u svakom gradjevinskom marketu jeftino kupiti u svim bojama i odes s mjerom te ti oni to isijeku bez dodatne naknade. Ja sam tako ojacao i prilagodio sve vitrine i ormare koje imam.



Dobra ideja, hvala!


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/02/2017 : 09:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Uvijek ponovo citam da je najveci problem svih kolekcionara savijanje stalaza pod teretom stripova. Rjesenje je koliko jednostavno, toliko i jeftino: u skladu s bojom i debljinom stalaza, stave se vertikalne dascice izmedju stripova, pocevsi, naravno, od poda pa kroz sve pretince (statika). Niti se moraju busiti niti srafati, nista. A pomjeras ih lijevo-desno kako ti volja. I jos za picajzle, sirina tih novih dascica se prilagodi sirini stripa koji se nalaze uz nju pa se skoro i ne primijete.
Ne znam kako tamo, ali u Njemackoj se moze u svakom gradjevinskom marketu jeftino kupiti u svim bojama i odes s mjerom te ti oni to isijeku bez dodatne naknade. Ja sam tako ojacao i prilagodio sve vitrine i ormare koje imam.



Tako sam i ja napravio kod jednog ormara.

U Zagrebu se u Bauhausu može dogovoriti da ti izrežu potrebne komade u dimenzijama i boji po želji. Moguće je da ima još negdje osim tamo.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/02/2017 : 12:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/02/2017 : 12:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????




kod mene u kuci, u jednoj sobi postanu talasasti, u drugoj se vrate u normalu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2017 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

kucni (vise sobni) duh!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 02/02/2017 : 13:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????



TO se svima desava. Zavisi od temperature, ali vrate se kad se stabilizuje temperatura ili ako se prebace u drugu prostoriju.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/02/2017 : 13:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????



To je do vlage, ako se nisu previše deformirali trebali bi se do ljeta vratiti u normalu.

Ja sam imao u sobi ogromne probleme s vlagom i stripovi na sjajnom papiru su imali toliko valovite stranice da se to više ne može ispraviti (Fibrin Halo Jones, recimo). Jedino što mi je pomoglo je električni odvlaživač koji, u razdoblju najveće vlage (10. - 11. mjesec) dnevno skupi i po 5-6 litara vode.

Evo ja sam baš ovaj uzeo:

http://www.olx.ba/artikal/19969470/isusivac-odvlazivac-zraka/

Skupo rješenje, ali morao sam ga uzeti jer vlaga privlači gljivice, a u sobi mi spava dvoje male djece. Sad je sve OK.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/02/2017 : 13:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????



TO se svima desava. Zavisi od temperature, ali vrate se kad se stabilizuje temperatura ili ako se prebace u drugu prostoriju.


Dobro da su mi u toj prostoriji manje bitna izdanja inače bi me već srce strefilo :)
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 03/02/2017 : 17:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja imam trenutno drugi problem.... Stripovi u jednoj prostoriji su mi valoviti postali. Tamo nemam radijatore pa ne znam jel do hladnijeg vremena i hoće li se to poravnat ?????



TO se svima desava. Zavisi od temperature, ali vrate se kad se stabilizuje temperatura ili ako se prebace u drugu prostoriju.


Dobro da su mi u toj prostoriji manje bitna izdanja inače bi me već srce strefilo :)



Nemoj sušiti robu u sobi sa stripovima
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 03/02/2017 : 18:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
fantastična kolekcija, od naslova do prostora. kapa do poda!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2017 : 13:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 03/03/2017 : 17:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Lijepa, probrana kolekcija. Svidja mi se.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/03/2017 : 20:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
srdjandj prelijepo!

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/03/2017 : 21:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nisi li ti Bonellijevac?
Sjećam se tvoje kolekcije na koju su mi ispale oči :)
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/03/2017 : 22:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
On antibonelijevac jer Boneli drži u garaži na milost i nemilost hladnoći i temperaturi , dok se ovi drugi "Tvrdoukoričeni" šepure u policama na ugodnoj temperaturi u kući
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/03/2017 : 07:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nisi li ti Bonellijevac?
Sjećam se tvoje kolekcije na koju su mi ispale oči :)



Nisam Bonelijevac, skupljam sve vrste stripova...Boneli držim u garaži...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 04/03/2017 : 20:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Ova Wolfmanova kolekcija je neverovatna, stvarno suvi kvalitet. Meni licno najbolja koju sam video :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/03/2017 : 10:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ovo u garazu a bonelli na pocastno mjesto...
Inace ok kolekcija..bravo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/03/2017 : 11:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by velka031

Nisi li ti Bonellijevac?
Sjećam se tvoje kolekcije na koju su mi ispale oči :)



[blue]Nisam Bonelijevac, skupljam sve vrste stripova...Boneli držim u garaži...


+1
zajedno sa strip revijama,magazinima,fordićima,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/03/2017 11:01:58
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2017 : 11:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Dragane, jel imaš sve stripove izašle u poslednjih desetak godina?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/03/2017 : 17:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Dragane, jel imaš sve stripove izašle u poslednjih desetak godina?



Nemam ni polovinu!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 10/03/2017 : 16:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Stigla nova polica pa da se pohvalim, inače cvijeće je ideja ljepše polovine.


Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 10/03/2017 : 17:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
lipe police,ali neznam kako bi HC izdanje izdrzale(fibra,LL..)
da je vise Zagora nebi skodilo

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000