forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 27/06/2017 : 10:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The_PI
Woow zakon! Koliko ti je trebalo vremena da to složiš?



15-20 min uz guglanje i pisanje tih 20tak linija u Pythonu.
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 27/06/2017 : 11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by The_PI
Woow zakon! Koliko ti je trebalo vremena da to složiš?



15-20 min uz guglanje i pisanje tih 20tak linija u Pythonu.



Ovo traženje RGB pandana za hrbate mi se cinilo kao dosta posla.
Algoritme za sortere si takoder uzeo sa Goolga?
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 27/06/2017 : 11:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The_PI
Algoritme za sortere si takoder uzeo sa Goolga?



Evo jedan blog post koji mi se učinio korisnim:

http://www.alanzucconi.com/2015/09/30/colour-sorting/

Neki tip ovdje je došao na istu ideju (nisu stripovi, ali isti princip :)):

http://nbviewer.jupyter.org/gist/CamDavidsonPilon/abe3f0e4f589f53c4128

Taj pristup s PCA bih mogao kasnije isprobati.
Fora s Pythonom je što ima dosta bogat library pa hrpu stvari možeš brzo isprobati, jer ih je već netko implementirao :)

Edited by - Wolfman on 27/06/2017 11:12:42
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/06/2017 : 11:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by The_PI
Algoritme za sortere si takoder uzeo sa Goolga?




Neki tip ovdje je došao na istu ideju (nisu stripovi, ali isti princip :)):

http://nbviewer.jupyter.org/gist/CamDavidsonPilon/abe3f0e4f589f53c4128

Taj pristup s PCA bih mogao kasnije isprobati.
Fora s Pythonom je što ima dosta bogat library pa hrpu stvari možeš brzo isprobati, jer ih je već netko implementirao :)



Jao ne, nebi ja podnio ovakvo sto, mene ne diraju boje, ali velicna mora donekle biti tu nedgje, ovo mi izgleda prestrasno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 27/06/2017 : 12:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Jao ne, nebi ja podnio ovakvo sto, mene ne diraju boje, ali velicna mora donekle biti tu nedgje, ovo mi izgleda prestrasno.



Pa kod Kolorki nema problema s veličinom
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/06/2017 : 13:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Jao ne, nebi ja podnio ovakvo sto, mene ne diraju boje, ali velicna mora donekle biti tu nedgje, ovo mi izgleda prestrasno.



Pa kod Kolorki nema problema s veličinom



Tu ne, ali na linku koji si dao ima, izgleda kao neka krivulja

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/07/2017 : 00:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Kompozicija mi je problem. Sve mi ovo izgleda nakaradno sareno, osobito jer je i polica ljubicasta. Kako da odvadim boja ili ih makar uskladim?
Vase mi kolekcije sve izgledaju uravnotezeno, samo moji stripovi sijevaju ko drag race.



Nekidan san vidija ovo šta si napisala ali su me zlikovci držali u tamnici.
Ili si ti vještica, ili moja žena, a najverojatnije ste obe.
Isti ovaj dan kad si ti ovo napisala, a znan da je bilo isti dan jer je bila nedilja a taj vikend smo imali olimpijsko čišćenje kuće. Olimpijsko čišćenje ti je svake četiri godine, dakle jače od godišnjeg, i uključuje kompletno pomicanje namještaja šta znači vađenje svega šta je na policama i ponovno preslagivanje.
Dnevni boravak je moja odgovornost, i tako nakon ciloga dana, navečer me gospođa pohvali i kaže "super si sve sredija i lipo složija ali ova polica(polica na kojoj ima stripova svakakvih formata i izdavača) ti je nekako nabacana i prešarena,pogotvo šta si ih još stavija na crvenu policu".
Vještice.






Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/07/2017 00:59:55
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/07/2017 : 09:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Meni se u ovoj prici najvise sviđa ideja Olimpijskog ciscenja kuce ;)
Sigurna sam da ce ti moj buduci partner zahvaliti na toj ideji. Ili tvojoj zeni. Ili tim nekim vjesticama o kojima pricas.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/07/2017 : 13:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
@tihomirduras

A kad će se stanovnici tih polica useliti i biti poslikani u svome novom domu?
Mislim, to ono kao da Heidi Klum - još u bikincu, krene striptiz, ja joj uslikam bikini i postavim ga da se vidi.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/07/2017 : 15:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

@tihomirduras

A kad će se stanovnici tih polica useliti i biti poslikani u svome novom domu?
Mislim, to ono kao da Heidi Klum - još u bikincu, krene striptiz, ja joj uslikam bikini i postavim ga da se vidi.




Uskoro , malo se otegnulo nedostatak vremena a i moram to sad sve razvrstati stalno popunjavam kolekciju nikad kraj, ali pomalo bližim se da sve rupe zakrpama pa onda samo kupovanje novoga, inače stripove samo uzimam na kiosku(samo zagor, tex i dd i ono što je izišlo od mm i mno) i to od 93 na ovamo, nažalost veliki broj zs i lms mi je ostao u Petrinji i vjerovati otišao u dim
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/07/2017 : 22:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote


Edited by - tihomirduras on 14/07/2017 22:44:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2017 : 22:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kolekcija strip albuma manjih od A4 formata:









u njoj nedostaju (tek treba da ih nabavim):Parker 3 (DW),Tintin 4-6 (Algoritam), 5 Kalvina&Hobsa,Panišer esencijal 1,Starac Logan (Čarobna knjiga),Morski vuk (Besna Kobila),Izlazne rane, Polina,Kriminal 3,4,Hitmen 3-5
(eventualno razmišljam i o Transu,Y i Brubišinom Zimskom vojniku).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/07/2017 23:26:35
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/07/2017 : 23:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I moju pokojnu babu imas u ormaru!?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/07/2017 : 23:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ovo je samo jebenih 10 posto njegove kolekcije.

sangue navajo
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/07/2017 : 23:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


I moju pokojnu babu imas u ormaru!?








Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 15/07/2017 : 10:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
anto ovo je stvarno mocno! Ako je ovo samo 10% kolekcije trebao si okaciti slike i ostalih 90% da se jos malo divimo :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2017 : 11:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Anto kolekcija ti je bezveze. Nemaš kurtone na stripovima, a stripovi ti vjerovatno nisu glanceri jer ti svoje stripove čitaš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 15/07/2017 : 13:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Anto, kakao se oni na onoj prvoj fotki drže onako "u zraku"?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2017 : 13:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

anto ovo je stvarno mocno! Ako je ovo samo 10% kolekcije trebao si okaciti slike i ostalih 90% da se jos malo divimo :)


A4+ albumi su zatvoreni u jednom ormaru,i dok ih sve izvadim i uslikam je priličan posao za koji ću morati izdvojiti nešto više vremena koga trenutno nemam.
Bonelijana,fordići,razni strip magazini revije... su u dva ormara u garaži,pa i tu treba vremena sve to lepo uslikati,ali i posložiti za slikanje - tako da ću to uraditi neki drugi put.

quote:
Originally posted by Dukidule

Anto, kakao se oni na onoj prvoj fotki drže onako "u zraku"?


magija

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Anto kolekcija ti je bezveze. Nemaš kurtone na stripovima, a stripovi ti vjerovatno nisu glanceri jer ti svoje stripove čitaš.




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/07/2017 13:52:08
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 15/07/2017 : 13:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
http://fahrenheit.lu/2016/01/03/francis-saint-martin/

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/07/2017 : 16:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras






super složeno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/07/2017 : 20:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

http://fahrenheit.lu/2016/01/03/francis-saint-martin/



Nevjerojatan tip, navodno ima više od 170.000 knjiga.

Kaže da je vrlo mlad shvatio da ne želi čitati knjige koje ne posjeduje.

Kaže da ima npr. sve Bonellije.

Sve to drži u prostoru od 140 m2.

Citiram:
Za mene, sve moje knjige imaju istu cijenu: 0 eura. Jednom kad su na mojim policama, sve vrijede isto jer ih ne bih prodao.
Neke knjige su možda dobile vrijednost tijekom vremena, ali me to ne zanima. Za mene, sve moje knjige imaju istu cijenu: 0 eura. Jednom kad su na mojim policama, sve vrijede isto jer ih ne bih prodao. Jedino što me tjera da steknem je žeđ za znanjem, intenzivna znatiželja.

Važne zbirke poput moje predstavljaju problem prijenosa. Poznajem nekoliko drugih velikih kolekcionara koji nemaju djecu ili čija djeca nisu zainteresirana za knjige.
Institucijske knjižnice ne žele ovu vrstu naslijeđa. Nemaju mjesta i trebale bi nekoga zaposliti da se brine za njih. Zbirke poput moje ... su u opasnosti da budu izgubljene.
Što uđe u moju zbirku iz njene izlazi.

Ako biste trebali izdvojiti tri naslova iz svoje kolekcije, koja bi to bila?
Tri knjige? Pfuuu, teško. Philip K. Dickovi romani, World of the River Philipa Joséa Farmera i pustolovine poručnika Blueberrya Charliera i Girauda!

Pokušavam čitati koliko mogu, ali nije toliko mnogo sati dnevno, možda jedan ili dva, tri ili četiri dana mjesečno, čitam cijeli dan, oko osam sati.

U načelu nikad ništa ne čitam iznova ...

Sretan sam što imam dobro pamćenje i ... puno dokumentacije
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 15/07/2017 : 23:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
I onda neka nas, pojedine, koji u roku od par dana (ok, ponekad i mjeseci ) ne stignemo pročitati sva ona Libellus, Darkwood, Č.K. izdanja, još jednom netko nazove "bolesnicima koji samo popunjavaju police"....😁
Mi svoje medikamente bar ukurtonimo dok se kod njega dave u prašini!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/07/2017 : 23:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne bih nikad mogao sakupiti toliko zbog $$$$$ nedostatka
ali mi je drago sto se rjesavam onoga sto necu htjeti opet citati
tako sam slobodan

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 16/07/2017 : 20:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ima vrlo skromnu kolekciju stripova, kao i stripovsko znanje. Uglavnom, sve sto imam, kupio sam pre upisa faksa (pre 2010.). Nisam zeleo da "bacam" pare tokom skolovanja, pa tako i na stripove. U poslednje dve godine, kako sam sve zavrsio, uzeo sam samo par stripova sestricu i to bi bilo to. Cekam bolje dane, finansijski, za prosirivanje vidika. Do tada, citam forum (Fibrarijum) i pravim spisak. :)






Uglavnom je tu boneli, uz Torgala, Asteriksa, Talicnog itd...




Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 16/07/2017 20:05:43
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000