forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/02/2021 : 18:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Malo se ljudi sale, ali bilo je tu negdje na topiku o policama sa tim kosim varijantama.
Bas gledam sta je Wolfman slozio par onih uzih Billyja od Ikee,jer meni je Billy 40cm duzine i savija se.Ovi sa kracim daskama bi drzali. Samo fibra je svoje stripove bar kolorke,Rip Kirbyje po visini realizirala pa nema nekih odstupanja kad ih slozis. Nemam ja njih puno,ali bi bar tri pretinca popunilo.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 15/02/2021 18:05:13
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 15/02/2021 : 19:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Moje Billy police od 40cm se ne savijaju. Počele su se savijati one od 80cm pa sam kod njih stavio improvizirane umetke po sredini tako da su i one sad efektivno kao dvije od 40cm.

Edited by - Wolfman on 15/02/2021 19:26:44
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2021 : 19:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Billy od 80 cm su dobre za lakše stripove tipa Bonelli ili usa tradeove a za teške stripove 40 cm je taman

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/02/2021 : 14:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kod mene billy od 40cm stoji kao kamen, pa to je premala površina da bi se savijala pod teretom.
Pričamo o širni, a na dubini police.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 17:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Nakon dulje pauze od kupovanja i citanja stripova, ponovno sam se vratio hobiju. Smanjio sam kolekciju prilicno od onoga sto sam imao, tako da ovo je trenutno stanje. Nove police bi trebale stici uskoro, tako da je ovo privremeni izgled samo.
ugl. radim na uredenju sobe samo za gaming, stripove i ostale slicne stvari pa cemo vidjet do kuda cemo dogurat ovisno ovremenu i budzetu





























"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2021 : 17:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tvoja mi je uvijek bila među ljepšim kolekcijama, šta je reći da si rezao? Mislim, i ovako izgleda super, mene isto svako toliko uhvati srezati sve živo i ostaviti samo ono esencijalno (samo što je svake godine tog esencijalnog sve više ). Ono lijevo su knjige? Udari i njih na sliku!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 28/02/2021 : 17:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Izgleda fenomenalno.
Posebno figure/statue....

Carpe diem
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 18:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Tvoja mi je uvijek bila među ljepšim kolekcijama, šta je reći da si rezao? Mislim, i ovako izgleda super, mene isto svako toliko uhvati srezati sve živo i ostaviti samo ono esencijalno (samo što je svake godine tog esencijalnog sve više ). Ono lijevo su knjige? Udari i njih na sliku!


U pravu si. Ovo trenutno je mozda trecina onoga sto sam imao. Ali mogu ti rec da sam sretniji ovako
Staru kolekciju sam bazirao ugl.na omnibusima. A kao netko sa limitiranim budzetom, bilo mi je tesko ispratit redovito serijale koje sam imao. Onda sam hvatao omnibuse po aukcijama po daleko vecim cijenam nego sto zapravo vrijede jer imam taj problem da mrzim rupe u svojoj kolekciji...tj.nepotpune serijale
A pored stripova skupljam i knjige i cd-e, tako da je i to igralo ulogu u rezanju...

Druga stvar je da sam shvatio da nema recimo smisla gomilat omnibuse sa odredenim junacima samo zato sto su to oni. Recimo dugo sam htio Leejev run na X menima...i onda kad sam dosao do omnibusa skuzio sam koliko je zapravo los. Imam puno takvih primjera.

I dalje cu kupovat pretezno omnibuse i absolute/ oversized izdanja, samo sto sada imam puno vece kriterije kod kupnje i uzimam samo ako mi se svidi recimo prvi trejd ili nesto tako.

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 18:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Izgleda fenomenalno.
Posebno figure/statue....


Hvala
Na statue sam posebno ponosan i od njih se ne odvajam ni pod razno...
Znam da ih i sam skupljas, tako da znas koliko ih je tesko nabavit

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/02/2021 : 18:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Tomb Raider i Mass Effect odlično izgledaju.
Je li ovo sve što je izašlo od Mass Effecta i kakve su priče unutra?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/02/2021 : 19:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam imao ona 2 sc omnibusa Mass Effecta i oni su tada bili kompletni, mislim da je izašao još jedan serijal nakon toga.
A priče su takve, da sam ih jako brzo prodao, mislio sam da to meni nije leglo jer nisam igrao igre, ali su mi potvrdili ljubitelji igara da im se stripovi ne svidaju.
Ali je zato ovaj stari Tomb Raider odličan (Archives), imam ih sve 4(nove serijale nemam, ovo je sa kraja 90ih od Top Cow mislim), Andreju vidim fali vol4. BTW za to sam saznao i zapalio se baš kad je Andrej poslikao svoje.;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/02/2021 19:24:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2021 : 20:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

Ali mogu ti rec da sam sretniji ovako

...

Druga stvar je da sam shvatio da nema recimo smisla gomilat omnibuse sa odredenim junacima samo zato sto su to oni.



To je to.

Ja sam isto prije gomilao svega i svačega, no u jednom momentu sam shvatio da sam zagušen gomilom stripova od kojih barem 2/3 ne planiram nikad više pročitati. U početku mi se bilo teško odvojiti od njih, no jednom kad sam krenuo vidio sam koliko mi je lakše imati manju kolekciju u kojoj svaki strip vrijedi višestrukog čitanja.

S druge strane, volim trejdove tako da mi ebay služi kao testni poligon Ponekad se za par funti nađe stvari koje možda inače ne bih kupio, al kad koštaju 15-20 kuna, teško mi je ne uzeti ih. Ako ne valjaju, kasnije ih se rješim i amen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Tomb Raider i Mass Effect odlično izgledaju.
Je li ovo sve što je izašlo od Mass Effecta i kakve su priče unutra?


Je, super su izdanja....kvaliteta stripova varira
Fali jos samo mass effect discovery jer je on izasao dosta kasnije

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 22:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam imao ona 2 sc omnibusa Mass Effecta i oni su tada bili kompletni, mislim da je izašao još jedan serijal nakon toga.
A priče su takve, da sam ih jako brzo prodao, mislio sam da to meni nije leglo jer nisam igrao igre, ali su mi potvrdili ljubitelji igara da im se stripovi ne svidaju.
Ali je zato ovaj stari Tomb Raider odličan (Archives), imam ih sve 4(nove serijale nemam, ovo je sa kraja 90ih od Top Cow mislim), Andreju vidim fali vol4. BTW za to sam saznao i zapalio se baš kad je Andrej poslikao svoje.;)



Ja sam osobno veliki fan igre i meni su stripovi super. Ovo sto je obuhvaceno u prvom hc-u je puno bolje od drugoga. No treba ti dosta predznanja da bi uzivao u stripovima i pohvatao neke stvari koje nisu objasnjene

4. mi je archive promakao jer nisam imao novaca za njega...i sad ga ne mogu nac ni za zivu glavu

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 28/02/2021 22:46:13
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 28/02/2021 : 22:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Andrej

Ali mogu ti rec da sam sretniji ovako

...

Druga stvar je da sam shvatio da nema recimo smisla gomilat omnibuse sa odredenim junacima samo zato sto su to oni.



To je to.

Ja sam isto prije gomilao svega i svačega, no u jednom momentu sam shvatio da sam zagušen gomilom stripova od kojih barem 2/3 ne planiram nikad više pročitati. U početku mi se bilo teško odvojiti od njih, no jednom kad sam krenuo vidio sam koliko mi je lakše imati manju kolekciju u kojoj svaki strip vrijedi višestrukog čitanja.

S druge strane, volim trejdove tako da mi ebay služi kao testni poligon Ponekad se za par funti nađe stvari koje možda inače ne bih kupio, al kad koštaju 15-20 kuna, teško mi je ne uzeti ih. Ako ne valjaju, kasnije ih se rješim i amen.


Ok, onda razumijes o cemu pricam

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/02/2021 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Dobra kolekcija!
Ovo mi prvo palo na pamet kad sam video tvoju sobu :)



Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/02/2021 23:29:04
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2021 : 10:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uturim ga Ikei, majkeim!

Kako za vraga samo ova nasa i hrvatska Ikea nemaju Billy bijele police 40 x 40 x 202 cm, dok ih italijanska, austrijska, njemacka... imaju!?
https://www.ikea.com/it/it/p/billy-libreria-bianco-10401931/

Necu sad neke druge turiti pored ovih koje vec imam, a kod nas ih ne mog dobiti. Majke im sugave, znaci opet pravac Italija.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/04/2021 : 10:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Zar nije pametnije imati kvalitetnije i jeftinije police koje bu napravil stolar-privatnik?

Ili je IKEA stvar snobizma pa su njihove police najbolje :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2021 : 10:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mozda je najlakse kupiti i preuzeti odmah, a ne cekati i dogovarati se sa poduzetnikom?
Drukcije doma imam domace police - muz od sestre bolje polovine je stolar - ali je tip zajebao i nije se drzao mojih dimenzija pa su i police pretanke i preduge, plus je bilo skupo. Ali hej, izgleda lijepo, dobro.


Drukcije ne znam da li su Ikeine police najjeftinije, ali skupe sigurno nisu, a i sastavis ih sam ko Legice, plus su ove dimenzije koje sam gore postavio odlicne, stoje ko tata na mamu.
Drukcije nisam neki Ikea freak, prije mi idu na jetra oni koji imaju sve u stanu iz Ikee (pa i jebene baterije u daljinskom upravljacu, true story). Bolja polovina je imala neki drugaricu koja je kupila ama bas sve u Ikeu, pa i one lazne knjige koje idu na police u izlogu. Mislim, retardirano do daske! Nadam se da je to izljecivo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/04/2021 10:52:37
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/04/2021 : 11:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A mozda je najlakse kupiti i preuzeti odmah, a ne cekati i dogovarati se sa poduzetnikom?
Drukcije doma imam domace police - muz od sestre bolje polovine je stolar - ali je tip zajebao i nije se drzao mojih dimenzija pa su i police pretanke i preduge, plus je bilo skupo. Ali hej, izgleda lijepo, dobro.



... takvog stolara ;)

Možda sam ja malo razmažen po pitanju polica i stolarije, jer mi sve police napravil odličan mjastor i baš onako kako mo se dogovorili. A i prijatelj od "rođenja", se iz hobija (inače je veterinar) bavi stolarijom i izrađuje fantastične "stvari" po povoljnoj cijeni. Puno drvo fino obrađeno, polica kakvu poželiš!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 28/04/2021 : 11:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Za ovakve IKEA police ti ni ne treba postolar. Odeš direktno u tvrtku koja se bavi prodajom i rezanjem pločastog materijala (tipa Iverpan u Zagrebu), odabereš najjeftiniji bijeli iveral iste debljine, kažeš im dimenzije, s koje strane da kantiraju i izbuše rupe i kasnije doma spojiš kao što bi spojio i IKEA policu. S tim da moraš kupiti pola ploče iverala ako se ne varam, što znači oko 3 m2. Neka je najjeftiniji bijeli iveral 70 kn i to je već više nego 200 kn koliko košta Billy 202x40x28. A to je bez rezanja, kantiranja, bušenja itd.

Edited by - Wolfman on 28/04/2021 12:00:02
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2021 : 11:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Zar nije pametnije imati kvalitetnije i jeftinije police koje bu napravil stolar-privatnik?

Ili je IKEA stvar snobizma pa su njihove police najbolje :)


jeftinije?nema šanse za to u St i okolici.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 28/04/2021 : 11:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Baš htjedoh isto napisati. Teško da igdje može po narudžbi raditi police biti jeftinije nego u Ikei.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/04/2021 : 12:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
jeftinije?nema šanse za to u St i okolici.



Okolica se odnosi i na ZG.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/04/2021 : 12:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Zar nije pametnije imati kvalitetnije i jeftinije police koje bu napravil stolar-privatnik?

Ili je IKEA stvar snobizma pa su njihove police najbolje :)



Billy 202x28x40 košta 200kn.
Daj mi broj stolara koji je jeftiniji na pm.
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000