forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 237

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2022 : 16:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Da li je neko ugradjivao svetla iza ili iznad knjiga?
Nocu da izgleda impresivno :)



Ja zapravo imam jednu takvu policu, to jest samostojeci ormar, staklena vrata i police, ali to svijetlo samo nepotrebno zauzima prostor na gornjoj polici. Na svu srecu u drugom istom ormaru to svijetlo sam odstranio prije nego sam sastavio ormar (kasnije ga vise ne mozes izvuci van, jedino da rasturim sve skupa).

Mislim, nekako mi to nije za stripove, prije za porcelan i kristalne case.
Jedino ako je to neko diskretno svetlo negdje iza, ali i da imas vise takvih polica, te sobu samo za to. Eventuelno, ali vise samo mastarija.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 20/01/2022 : 20:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Zato razmisljam da probam sa ovim “prenosnim” prvo, nista da ne busim, i ima vrlo tanko, tako da ne zauzima mesta
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/02/2022 : 09:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Work in progress...

[url=https://ibb.co/7pLDXTS][/url]
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/02/2022 : 10:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Vidim ostavija si mjesta za Libellusov Alan Ford,alal ti vera,alal ti vera

Edited by - RAKOSI4 on 03/02/2022 10:20:56
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/02/2022 : 10:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vidim ostavija si mjesta za Libellusov Alan Ford,alal ti vera,alal ti vera



Nisam baš verovatno neču ni uzimat pošto nisam neki fan. Za sada je ovako
[url=https://ibb.co/tMrSFGq][/url]
[url=https://imgbb.com/]this is my safety gif[/url]
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 05/02/2022 : 13:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Marvel corner gore desno je on point 👌
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 05/02/2022 : 15:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by knauso

Da li je neko ugradjivao svetla iza ili iznad knjiga?
Nocu da izgleda impresivno :)



Ja zapravo imam jednu takvu policu, to jest samostojeci ormar, staklena vrata i police, ali to svijetlo samo nepotrebno zauzima prostor na gornjoj polici. Na svu srecu u drugom istom ormaru to svijetlo sam odstranio prije nego sam sastavio ormar (kasnije ga vise ne mozes izvuci van, jedino da rasturim sve skupa).

Mislim, nekako mi to nije za stripove, prije za porcelan i kristalne case.
Jedino ako je to neko diskretno svetlo negdje iza, ali i da imas vise takvih polica, te sobu samo za to. Eventuelno, ali vise samo mastarija.





Ja sam nedavno nešto tako uradio i prezadovoljan sam kako je ispalo. Led traka od 12 volti sa ispravljačem, kupuje se na 5 metara, kupio u EGLO rasveti. Pali se na dvostruki prekidač kao i glavno svetlo u sobi.
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 11/02/2022 : 14:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Evo dela sa pozadinskom rasvetom

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/02/2022 : 14:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kako si stavio traku od 5 metara tu?

Trouble will find me
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 11/02/2022 : 15:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da ju je sekao na segmente, lemio zice da nastavi segmente i to je to, nije specijalno tesko. Mozda je bilo jos nekog busenja ili obrade police da te zicice mogu proci izmedju segmenata police.
Glavna nezgodacija je verujem bila, gde ugurati ispravljac 220V AC/12V DC
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/02/2022 : 16:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 11/02/2022 : 16:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Da, bilo je bušenja polica samo da traka prođe. Zapravo, tu je bio nefunkcionalni ugradni plakar, pa sam umesto njega napravio gipsane police baš za stripove, zbog težine. Tada sam provukao struju na najvišu policu, ispravljač je sad tu u zidu, i samo bočno vertikalno po desnoj strani spustio traku do dna polica, kako se ne bi videla iz bilo kog ugla.



A na 5 metara se prodaje ta traka, staviš koliko je potrebno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/02/2022 : 17:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sad pravim nove police pa bi mi takvo nešto dobro došlo... Vidjet ću što se da napraviti. Tnx.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2022 : 17:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ako ti je svitlo previše upaljeno samo će ti prije požutit stranice. inače ka efekt ponekad nije loše.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 11/02/2022 : 17:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Ne bi trebalo da LED traka šteti stripovima, niti emituje toplotu, niti UV.

"Do LED lights damage comics?
Although significantly less than natural sunlight, both incandescent and fluorescent light bulbs emit UV rays in the light spectrum that is damaging to your comics. LED lighting on the other hand emits very little, almost no damaging UV light, and it will save on your energy bills as well."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/02/2022 : 19:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ih stavio iza TV-a (koji je izmedju dve police sa stripovima), boje svih spektara i s efektima, palis ih na daljinski upravljac. Kul izgleda.

Ali prospekt upozorava na na izbegavanje tzv. hot spots koji se stvaraju na uglovima ako ne koristis klemove za sastavljanje nego ih umotas da tako da na jednoj tacki traka ide preko trake.
Dobro su one izolovane i cini mi se da ne emituju nikakvu toplotu, ali se svejedno ne usudjujem stavljati oko skupih knjiga.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/02/2022 : 11:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Ovde treba dodati da te kleme (i ostali montazni materijal za LED trake) ne mogu uci u razne aluminijumske profile u koje se moze ubaciti LED traka kako ne bi bila direktno izlozena dodiru ili elementima.

Normalno je da se traka greje, greju se i sve sijalice, ali mi se nije desilo da se na traku opecem (uvek je bila topla a ne vrela) kada bih traku dodirivao prstima, bas u svrhu probe. Ovde je dobra ideja da se traka zalepi na aluminijumski profil koji je siri od trake jer tada profil sluzi kao hladnjak i produzuje zivotni vek trake. Cak i ako neka dioda pregori, taj segment se isece i na mestima prekida se umetne i zalemi novi segment iste trake (drugim recima, ako i ostane viska trake prilikom montaze, visak ne bacati jer se, zlu ne trebalo, moze iskoristiti kao rezervni deo)
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/02/2022 : 18:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja sam ih stavio iza TV-a (koji je izmedju dve police sa stripovima), boje svih spektara i s efektima, palis ih na daljinski upravljac. Kul izgleda.

Ali prospekt upozorava na na izbegavanje tzv. hot spots koji se stvaraju na uglovima ako ne koristis klemove za sastavljanje nego ih umotas da tako da na jednoj tacki traka ide preko trake.
Dobro su one izolovane i cini mi se da ne emituju nikakvu toplotu, ali se svejedno ne usudjujem stavljati oko skupih knjiga.





Ja sam led traku uzeo u Lidlu za 149kn 10m isto je raznih boja i efekata ali nekako najviše paše bijela, postavio u okvir(gdje su trebala doći vrata) polica za stripove.
A tv imam philipsov koji ima onu funkciju ambilight sa tim ledicama ugrađenim u pozadinu tv-a pa je fora dok svijetla prate sliku (boju) ili zvuk.
Go to Top of Page

lostdog
Starting Member



Croatia
18 Posts

Member since 09/04/2020

Posted - 19/02/2022 : 15:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lostdog a Private Message  Reply with Quote
Nisam aktivan na ovom forumu, ustvari sam voajer koji nema šta za napisati u vezi stripova, ali vas sve redovno pratim jer ste mi zvijezda vodilja za čitanje istih. U svakom slučaju, nakon što je Marko krenuo s Fibrom i na moje oduševljenje kvalitetom naslova krenula se popunjavati i moja skromna kolekcija, a ovaj topic se redovno prati od samih početaka.
Pa eto, red je da okačim i ja tu svoj ormarić sa stripovima koji se nadograđuje kako raste količina materijala.
Police sam sam radio od iverala debljine 25mm, a kako radim u branši namještaja po mjeri nije mi problem napraviti novi komad police po potrebi. Zeznula su me zadnja četiri nastavka Calvina i Hobbesa jer su puno šira od prijašnjih pa mi dosta strše vanka, ali mi ne smeta jer ne patim od OKP-a. Možda samo malčice





Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 19/02/2022 : 15:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
odlično
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2022 : 16:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A di ti je kraj Kenova?♨️

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
698 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 19/02/2022 : 17:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Odlicna kolekcija. Bravo.
Ako ovako nastavis, ima Markos da te usvoji.

Jedno tehnicko pitanje.
Na koliko mesta si tiplovao ove gornje, vece police, zbog tezine (posto nemaju oslonac)? One su iz delova, koliko mi se cini.
Imao sam nesto slicno i uvek mi je bila frka da ne padnu zbog tezine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2022 : 17:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prva liga, odlično izgleda!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/02/2022 : 18:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
E, ovo ti je zbilja super...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 19/02/2022 : 18:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ček, jel stvarno nemaš ni jedan drugi strip sem Fibrinih?

Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 237 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.46 seconds. Snitz Forums 2000